Pískání - spojkové ložisko?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Kalasnikov »

Radek Švub píše: Kdyz mam vyply radio, tak taky nekdy pozoruju takovy syceni/piskani z motoroveho prostoru. za jizdy.
nepíská to hlavně na 4 RS?
Reklama
 

Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

Kalasnikov píše:
Radek Švub píše: Kdyz mam vyply radio, tak taky nekdy pozoruju takovy syceni/piskani z motoroveho prostoru. za jizdy.
nepíská to hlavně na 4 RS?
Ne aji na volnoběch to dělá já jsem neštastnej. ](*,)
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od karel2 »

Jestli jsi nestastnej, tak zajed do servisu a hotovo.
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

karel2 píše:Jestli jsi nestastnej, tak zajed do servisu a hotovo.
to budu muset asi
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Radek Švub píše:
Kalasnikov píše:
Radek Švub píše: Kdyz mam vyply radio, tak taky nekdy pozoruju takovy syceni/piskani z motoroveho prostoru. za jizdy.
nepíská to hlavně na 4 RS?
Ne aji na volnoběch to dělá já jsem neštastnej. ](*,)
Na volnobeh nevim, ale zjistim
i30 1.4 + kn, 12/2007
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

na volnoběh a za jízdy!!!Budeš moc hodnej a dík!!!!
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

Tak dneska jsem zajel do Hyundaje a prej to je asi ventilama tak to jsem rád!!!
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

Radek Švub píše:
mechoun píše:Spojkové ložisko :-(
není to nejak brzo?
Tak jsem byl v Šumperku a prej to jsou ventyli ale nedalo mě to a jel jsem do Olomouce a tam na to kouknul a řekl že je to spojkové ložisko takže jsi měl pravdu takže ve středu jedu na opravu!!!!
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Pískání kolem 20.000km

Příspěvek od Radek Švub »

gustav píše:Ahoj, mám i30 1,4 Comfort a zhruba v 18.000 km se objevilo pískání při jízdě, které po vyšlápnutí spojky přestalo. V servise mi vyměnili spojkové ložisko. Chvíli bylo ticho a asi po týdnu to začalo pískat zase, ale jen někdy, zvlášť při vyšší venkovní teplotě, ráno to nepíská :shock: Minulý týden jsem byl na garančce při 19.700km a jsem domluven, že se stavím, až to bude pískat, ale v servise se tváří rozpačitě, jakože neví co s tím. Máte někdo podobnou zkušenost?
Tak přesně takovej problém mám já a mám najeto 20 000km.V pondělí jedu na opravu do Olomouce prej je to ložisko!!!Tak jsem zvědavej.Jak auto bude tak se ozvu.
Uživatelský avatar
gustav
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2008, 17:02

Re: Pískání kolem 20.000km

Příspěvek od gustav »

Radek Švub píše:
gustav píše:Ahoj, mám i30 1,4 Comfort a zhruba v 18.000 km se objevilo pískání při jízdě, které po vyšlápnutí spojky přestalo. V servise mi vyměnili spojkové ložisko. Chvíli bylo ticho a asi po týdnu to začalo pískat zase, ale jen někdy, zvlášť při vyšší venkovní teplotě, ráno to nepíská :shock: Minulý týden jsem byl na garančce při 19.700km a jsem domluven, že se stavím, až to bude pískat, ale v servise se tváří rozpačitě, jakože neví co s tím. Máte někdo podobnou zkušenost?
Tak přesně takovej problém mám já a mám najeto 20 000km.V pondělí jedu na opravu do Olomouce prej je to ložisko!!!Tak jsem zvědavej.Jak auto bude tak se ozvu.
Tak já už mám najeto přes 40000km a pořád "to" píská :D Budu to ještě zkoušet řešit přes servis,ale už jsem si zvykl. Ještě mi říkal kolega,že to může být ložisko na klikovce nebo setrvačníku,tak se na to zkus v Olomouci zeptat. Já to ještě zjistím v Opavě,kam jezdím do servisu. Dám vědět.
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 8/2007
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Pískání kolem 20.000km

Příspěvek od Radek Švub »

gustav píše:
Radek Švub píše:
gustav píše:Ahoj, mám i30 1,4 Comfort a zhruba v 18.000 km se objevilo pískání při jízdě, které po vyšlápnutí spojky přestalo. V servise mi vyměnili spojkové ložisko. Chvíli bylo ticho a asi po týdnu to začalo pískat zase, ale jen někdy, zvlášť při vyšší venkovní teplotě, ráno to nepíská :shock: Minulý týden jsem byl na garančce při 19.700km a jsem domluven, že se stavím, až to bude pískat, ale v servise se tváří rozpačitě, jakože neví co s tím. Máte někdo podobnou zkušenost?
Tak přesně takovej problém mám já a mám najeto 20 000km.V pondělí jedu na opravu do Olomouce prej je to ložisko!!!Tak jsem zvědavej.Jak auto bude tak se ozvu.
Tak já už mám najeto přes 40000km a pořád "to" píská :D Budu to ještě zkoušet řešit přes servis,ale už jsem si zvykl. Ještě mi říkal kolega,že to může být ložisko na klikovce nebo setrvačníku,tak se na to zkus v Olomouci zeptat. Já to ještě zjistím v Opavě,kam jezdím do servisu. Dám vědět.
OK:zeptám se
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Pískání kolem 20.000km

Příspěvek od štaflík »

Vzhledem k tomu, že spojka je u i30 asi nejslabší část auta, si umím představit že píská i obložení spojky. Proto při vyšlápnutí zmizí ten zvuk. Jinak jak se píše výše, nejčastějí píská klíňák.
Mimochodem u Fabie HTP typicky na volnoběh rachtá spojka, dokud jí nevyšlápneš. Nemá to vliv na nic a mohu osobně potvrdit, že ačkoliv mi spojka rachtala od začátku, jezdil jsem imrvére po městě a jak je zde známo, neumím se spojkou pracovat :) , tak se dožila pěti let a necelých 60tkm v bezproblémové kondici a typl bych si, že toho ještě dost vydrží. Prostě bych se těch zvuků zas tak nebál. Máš papíry, že jsi na to upozorňoval a auto v záruce...
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Pískání kolem 20.000km

Příspěvek od Radek Švub »

štaflík píše:Vzhledem k tomu, že spojka je u i30 asi nejslabší část auta, si umím představit že píská i obložení spojky. Proto při vyšlápnutí zmizí ten zvuk. Jinak jak se píše výše, nejčastějí píská klíňák.
Mimochodem u Fabie HTP typicky na volnoběh rachtá spojka, dokud jí nevyšlápneš. Nemá to vliv na nic a mohu osobně potvrdit, že ačkoliv mi spojka rachtala od začátku, jezdil jsem imrvére po městě a jak je zde známo, neumím se spojkou pracovat :) , tak se dožila pěti let a necelých 60tkm v bezproblémové kondici a typl bych si, že toho ještě dost vydrží. Prostě bych se těch zvuků zas tak nebál. Máš papíry, že jsi na to upozorňoval a auto v záruce...
Jo mám a normálně v pondělí mám jít na opravu a ta spojka se nejak začala bát a najednou to nedělá tak jsem teda zvědavěj co stím mám dělat :-k
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od jarko85 »

Ja mám momentálne takýto problém so spojkou: vždy pri zošliapnutí pedálu spojky mi vŕzga, a druhá vec je, že pri voľnobehu, a vôbec pri bežiacom motore je určitá vôľa ovládania spojky tam vpredu ako je tá gumová manžeta, ktorá sa prejavuje chvením a jemným hvízdaním. Pravdepodobne by to chcelo nejako doladiť pretože keď tam priložím ruku k tej tyčke vedľa tej manžety gumovej tak to hvízdať prestane. Neviete čo s tým vŕzganím pedálu? Nestačí to nastriekať tam niečo WD 40 tkou. Na felde to pomohlo a nehce sa mi s tým ísť 60 km do servisu.
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od karel2 »

Na Getzovi mi to delalo taky a prestalo to kdyz jsem seslapnul spojku. Najeto 100 tisic a zadnej problem to nezpusobilo. Navic jsem to vevnitr neslysel, tak mi to nevadilo. Preventivne jsme nechal vymenit lozisko uz v 50 tisicich, ale dlouho to nevydrzelo a i novy lozisko piskalo, teda pokud to bylo tim.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“