zimní kola ix35

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Major
*
Příspěvky: 42
Registrován: 30 srp 2013, 22:01

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od Major »

vencca píše:Jasný, z toho zákona to tak samozřejmě taky chápu. Co nechápu je to Hčko v TP teda... Asi sichr :) Tak asi dám na tebe a ušetřim litr na sadě no. Doufám, že to tak fakt je. Kdyby měl někdo jiný právnický výklad, sem s ním.
Samozřejmě že jediný zákonný výklad je ten, že pokud jde požadavek TP nad rámec podmínek stanovených v zákoně, pak je vždy rozhodné to, co vyplývá ze zákona. Nic víc, nic míň.
--
ix 35. DOHC 2.0 4x4- ??
Škoda Fabia 1.2 HTP-spolehlivost
Opel Zafira 1.8-nuda
Renault Scenic 1.9-kontrolka poruchy častější než blinkr
Nissan Mikra-motokára
Š.Favorit-spolehlivá nuda
Citroen AX 1.1-živé,leč poruchové
Š 120 - ...stejně první je nejlepší
Reklama
 

Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milan74kb »

Kokos ...
Tak kupil som nove disky 17" aj s TPMS + NOVE pneu Nokian WR SUV 3.
BOH Vas ochranuj, co mi dali, ked som si po to dosiel ...

Pekne disky, obute s novymi gumami a KILO zavazia na diskoch, berte s rezervou :-)

Predstavte si disk, zvnutra dookola polepeny z 90% zavaziami :-(.
Vraj je to tymi gumami, ze vraj su to drapaky a strasne hadzali, tak museli pouzit vela zavazia aby to vyrovnali.

Uvidm v novembri ked ich nahodim na auto ako sa budu spravat na ceste. Fakt som zvedavy ...

Nikdy v zivote som nevidel na diskoch tolko zavazia na vyvazenie ako mam teraz.
Ked skonci zima, mozem dat olovka do vykupu a zarobim na dalsiu vymenu :mrgreen:
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od petr.s »

Mě už pomalu, ale jistě přestává bavit čekání na Nokiany, navíc termín je stále nejistý a ještě k tomu už jsou dražší, než když jsem je objednal. Jezdíte někdo Continental v rozměru 225/60 R17, popřípadě jaký model a jak jste spokojeni? Já jsem tuhle značku nikdy nejezdil, tak nevím, jisté je, že vyhrávají skoro všechny testy, tedy za předpokladu, že jsou objektivní... :-k
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milan74kb »

petr.s
@ja som continentaly z testov jazdil na ceede sw 16" a sportage benzin 4x4 17"
perfektne gumy az na tu zivotnost, zjazdil som ich na limit za cca 30 - 35 tis. KM.
Tzn. u mna za 2 roky jeden letny set a jeden zimny set na auto.
A to som ani neflekoval ani nehrabaval. Dodrziaval som rychlostne limity (sem tam porusenie, kto nie, ale mozno max 0,5% z jazd ...)
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
flu123
*
Příspěvky: 47
Registrován: 27 zář 2012, 21:18

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od flu123 »

Ja mám Continental Cross contact winter 17" a som veľmi spokojný. Jazdil som na nich minulú zimu cca 8k km. Zaberali veľmi dobre, brzdili takisto. A to chodím aj na neupravené povrchy, ked idem na svoju chatu.

Vrelo doporučujem,
1,6 GDI STYLE Perleťová Phantom Black
milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milo58 »

milan74kb píše:Kokos ...
Tak kupil som nove disky 17" aj s TPMS + NOVE pneu Nokian WR SUV 3.
BOH Vas ochranuj, co mi dali, ked som si po to dosiel ...

Pekne disky, obute s novymi gumami a KILO zavazia na diskoch, berte s rezervou :-)

Predstavte si disk, zvnutra dookola polepeny z 90% zavaziami :-(.
Vraj je to tymi gumami, ze vraj su to drapaky a strasne hadzali, tak museli pouzit vela zavazia aby to vyrovnali.

Uvidm v novembri ked ich nahodim na auto ako sa budu spravat na ceste. Fakt som zvedavy ...

Nikdy v zivote som nevidel na diskoch tolko zavazia na vyvazenie ako mam teraz.
Ked skonci zima, mozem dat olovka do vykupu a zarobim na dalsiu vymenu :mrgreen:

A nechal jsi si při montáži provést optimalizaci?

milo58
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milan74kb »

@milo58

nerozumiem co myslis.
Dal som im prachy a spolahol sa na nich. Myslis, ze to je blbost a radsej to dam este niekde inde preverit ?

montaz na auto este nebola, to som si chcel sam tak na zaciatku novembra, mam ich u seba v garazi zatial
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milo58 »

milan74kb píše:@milo58

nerozumiem co myslis.
Dal som im prachy a spolahol sa na nich. Myslis, ze to je blbost a radsej to dam este niekde inde preverit ?

montaz na auto este nebola, to som si chcel sam tak na zaciatku novembra, mam ich u seba v garazi zatial
Zeptám se jinak. Ty gumy jsi kupoval u nich nebo sám přes internet a pak jsi je někde nechal namontovat?

milo58
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milan74kb »

gumy cez internet, disky so senzormi TPMS u nich (autorizovany predajsa a servis H), cele som to nechal u nich namontovat (gumy na disky s TPMS)
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milo58 »

milan74kb píše:gumy cez internet, disky so senzormi TPMS u nich (autorizovany predajsa a servis H), cele som to nechal u nich namontovat (gumy na disky s TPMS)
Tak se jim do toho asi nechtělo nebo neví která bije (neznají,neumí). To kolo váží asi 30kg. Optimalizace reprezentuje ho i 3x sundat z vyvažovačky a zpět na přezouvák. To nikdo zadarmo dělat nebude, proto to dnes vypadá, tak jak to vypadá. Pokud to budu optimalizovat u všech pneu, tak je to jako bych přezul 3 auta v podstatě za jedny peníze!!! Takže já, když si zákazník koupí zboží u mě, toto provádím zdarma. Pokud si to přiveze od jinud, tak to nedělám a nebo za úplatu za cca250,- Kč/kolo i více. To nikdo nechce, protože je to pro něj moc drahý, ale co to je drahý, on si neuvědomuje, že to pak zaplatí později, ale daleko daleko dráž!! Taky moc záleží jak to vyvažovali. Na elektrony jsou spešl upínací kolnusy. Stroje se musí časem opravovat, obnovovat a pouhou prací si na to nelze absolutně vydělat. Jako majitel a provozovatel pneuservisu jsem si musel přihřát polívčičku. :mrgreen:

Fuj to jsem se zase rozkecal. :lol:

milo58
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milan74kb »

@milo58
tak teraz som sa fakt nasral. Kurnik, ja u nich kupim veci (okrem toho este asi za dalsich (disky boli 650 Euro) 1600 Eur a oni na mna takto ?)
Keby vedeli zohnat tieto gumy, tak aj gumy kupujem u nich ...
Boha to uz clovek fakt nemoze verit nikomu. Keby sa ma opytali, tak im tych 10 Eur navyse rad dam.

Tvoja rada ? Radsej to este niekde zobrat prevazit ?

P.S.: Ty mas servis asi len v Prahe, ze ?
Niekde blizsie hranic z SK asi nic ?
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milo58 »

milan74kb píše:@milo58
tak teraz som sa fakt nasral. Kurnik, ja u nich kupim veci (okrem toho este asi za dalsich (disky boli 650 Euro) 1600 Eur a oni na mna takto ?)
Keby vedeli zohnat tieto gumy, tak aj gumy kupujem u nich ...
Boha to uz clovek fakt nemoze verit nikomu. Keby sa ma opytali, tak im tych 10 Eur navyse rad dam.

Tvoja rada ? Radsej to este niekde zobrat prevazit ?

P.S.: Ty mas servis asi len v Prahe, ze ?
Niekde blizsie hranic z SK asi nic ?
Servis mám jen v Praze.
Zapomněl jsem na něco důležité. Co je to za disky a pneu. Ty levnější nejsou většinou uniformní a proto tam jde závaží daleko více.
Před asi 5-ti lety přijel kluk s 20´´ diskama z Číny a k tomu pneu Matador. Už ve dveřích se chlubil, jak ušetřil asi 30 000,-Kč. Když jsem je vyndal z krabice, tak na nich bylo vidět už retuš (drobné opravy) z výroby. To mu nevadilo, tak jsem začal montovat. Při umístění na vyvažovačku jsem se začal smát, protože to chtělo 360g lepených závaží po obou stranách disku, celkem tedy 720g. Podobně to šlo na všechna 4 kola. Mám vyvažovačku FAIP, která zobrazuje naštěstí hodnoty až do 1kg na každé straně. Běžně jsou schopny zobrazit jen do 100g. Tak lepíš... a lepíš... a lepíš. :mrgreen: Jelikož říkal, že na brzdiči je dostatek místa, tak jsem ty 60g štangle závaží lepil na sebe, jako na vojně, do komínku. :D Naúčtoval jsem mu tenkrát asi 4500,-Kč. Od té doby jsem ho neviděl. Ale asi si pěkně užil výhodnou slevu. :mrgreen:

Jinak ještě k tématu. Převážení bez optimalizace Ti asi moc nepomůže. To se mělo udělat při montáži, protože pak by šlo posoudit, zda stojí za ho..o disk či guma a vrátit dodavateli. Já to běžně dělám, když se mi při montáži něco nelíbí.

milo58
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milan74kb »

@milo58
pneu - NOVE pneu Nokian WR SUV 3 (DOT 33 tyzden rok 2013)
disky - original Hyundai z original Hyundai katalogu u original Hyundai predajcu - tie co su standardne na ich stranke v katalogu 17" + original TPMS snimace

preto mi to trosku neslo do hlavy :-( ...
Alebo zeby Hyundai naozaj predaval take smejdy ???
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od milo58 »

milan74kb píše:@milo58
pneu - NOVE pneu Nokian WR SUV 3 (DOT 33 tyzden rok 2013)
disky - original Hyundai z original Hyundai katalogu u original Hyundai predajcu - tie co su standardne na ich stranke v katalogu 17" + original TPMS snimace

preto mi to trosku neslo do hlavy :-( ...
Pokud jsou ty gumy vyrobeny v Rusku, tak by mohl být problém zde. Samozřejmě může být vadný z výroby i disk.

Ty gumy jsou 235/60-17? U SUV (OFF ROAD) bych já zkousnul závaží max 60g dovnitř a 40g vně, ale bral bych to jako hraniční hodnotu. Pokud je toho víc, tak je něco někde špatně.
Dnes se do gumařiny se.e kde kdo a podle toho to taky vypadá. Viz můj předchozí příspěvek o optimalizaci. Já se s Tebou vsadím, že když tam půjdeš zpátky a zeptáš se, co to optimalizace je, tak Ti budou vykládat všechno možný.

milo58
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od Hardcam »

Jelikoz tyto problematice moc nerozumim, tak do toho nechci technicky stourat, ale vyzkousim rocne dve sady pneu a Nokiany vzdy chtely nejvic zavazi. Hlavne Nokiany nejsou zadny Made In Finland, ale nejaky Polsko nebo Rusko. Uz je nechci ani videt, ikdyby byly v akci za pulku, na snehu totiz fungujou hur nez Polarisky od Barumu. Vsiml jsem se, ze Hyundai je hodne rad cpe jako zimaky.
Jinak pokud bych sel prezouvat do Hyundaie (coz nejezdim), koupim pneu u nich, mel jsem moznost podivat se na portal http://www.hyundaipneu.cz - dle neho servis urcuje ceny pneu a spousta cen byla pod tema internetovyma, predevsim u Hankook (preferuju). U Hyundai hodne prekvapivy, presto zustanu vernym svemu dodavateli.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“