TPMS snimac tlaku v pneu

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
BruceWillis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 zář 2015, 13:13
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od BruceWillis »

dal som na auto novu zimnu sadu kolies, vcetne novych origo TMPS, presiel som asi 50km, kontrolka TMPS pri pootoceni klucom zasvieti a potom zhasne (tak ako u letnej sady)... auto nic nehlasi ...a to teda bez toho ze by som niekde senzory paroval... zaujimave..

Auto je nove (ziadna ina sada senzorov nez origo letne na auto parovana predtym nebola), original na nom boli letne pneu aj so senzormi, ja som kupil nove disky, pneu a origo TMPS, nechal som to zkompletizovat v obyc pneuservise, sam som nasledne zkompletizovane kolesa dal na auto.
i30 2015 1.6 crdi
Reklama
 

Uživatelský avatar
miloš1
**
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2013, 08:51
Bydliště: Bratislava

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od miloš1 »

idam.i píše:Miloš1 v čom spočívala konfigurácia ? A kde v BA si bol ?
Pod konfiguráciou si predstavujem spárovanie nových senzorov s RJ. A bol som v petržalskom Autopolise.
2018 - Hyundai Tucson 1,6GDI Style Fiery Red
2016 - Hyundai i20 1.2 MPI Comfort + LED svetla biela
2013 - Hyundai i30 kombi 1,6GDI Style + navi + panorama + béžový interiér Hazel Brown
cyclope
Příspěvky: 2
Registrován: 15 říj 2015, 13:34

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od cyclope »

Ahoj kluci, včera jsem zakoupil origo TPMS na akci u Auto Dorda Česká Lípa za 3.100,00 Kč bez DPH. Jel jsem tam i s nově koupenými AL disky (Ultimate od Auto Kelly), jestli to bude pasovat a vše sedí, jak má. Volal jsem i po místních pneuservisech a potvrdily, že s kompatibilitou nebude problém. Jen mne technici upozorňovali, ať upřednostním takový pneuservis, který má s montáží TPMS senzorů zkušenosti a má na to školení a potřebně vybavení, že TPMS se utahuje na určitý moment, aby to někdo nezku... nezničil. U nás v ČL je jich dost, všichni si ale za tu přetěžkou dřinu (montáž 1 ks TPMS senzoru, který nebyl zakoupen u nich) svorně řekli od 80 do 120 Kč za 1 ks TPMS senzoru.

Jinak jsem chtěl odjezdit zimní sezónu bez senzorů a ušetřit nějakou pětku, ale po rozhovoru s kámošem, co likviduje škodní události jsem si to rychle rozmyslel. Při autonehodách se samozřejmě pojišťovna snaží o co nejmenší plnění, a proto kontrolují i snímače (samozřejmě u aut, u kterých je to v povinné výbavě, tzn. r.v. 2015 +). Naopak policajtům je to při běžné kontrole buřt, do auta určitě nepolezou. :wink:
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od patriknet »

cyclope píše:Ahoj kluci, včera jsem zakoupil origo TPMS na akci u Auto Dorda Česká Lípa za 3.100,00 Kč bez DPH. Jel jsem tam i s nově koupenými AL disky (Ultimate od Auto Kelly), jestli to bude pasovat a vše sedí, jak má. Volal jsem i po místních pneuservisech a potvrdily, že s kompatibilitou nebude problém. Jen mne technici upozorňovali, ať upřednostním takový pneuservis, který má s montáží TPMS senzorů zkušenosti a má na to školení a potřebně vybavení, že TPMS se utahuje na určitý moment, aby to někdo nezku... nezničil. U nás v ČL je jich dost, všichni si ale za tu přetěžkou dřinu (montáž 1 ks TPMS senzoru, který nebyl zakoupen u nich) svorně řekli od 80 do 120 Kč za 1 ks TPMS senzoru.

Jinak jsem chtěl odjezdit zimní sezónu bez senzorů a ušetřit nějakou pětku, ale po rozhovoru s kámošem, co likviduje škodní události jsem si to rychle rozmyslel. Při autonehodách se samozřejmě pojišťovna snaží o co nejmenší plnění, a proto kontrolují i snímače (samozřejmě u aut, u kterých je to v povinné výbavě, tzn. r.v. 2015 +). Naopak policajtům je to při běžné kontrole buřt, do auta určitě nepolezou. :wink:
Ahoj, a ako si prosim ta dopadol co sa tyka parovania senzorov? mne sa to zda sa sparovalo samo... tebe tiez?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
bobisek.ltm
*
Příspěvky: 19
Registrován: 30 bře 2015, 22:12

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od bobisek.ltm »

Nemá někdo zkušenost s těmito disky : Brock RCDesign RC24 6,5x16 ET50.

http://www.konfigurator.brock.de/articl ... 5114002000

Jde mi o možnost osazení ventilků s TPMS, v Autosalóně se vyjádřili nejedeno značně, díky.
Hyundai i30 combi 1.6 GDI (11/2014) Weekend
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od patriknet »

bobisek.ltm píše:Nemá někdo zkušenost s těmito disky : Brock RCDesign RC24 6,5x16 ET50.

http://www.konfigurator.brock.de/articl ... 5114002000

Jde mi o možnost osazení ventilků s TPMS, v Autosalóně se vyjádřili nejedeno značně, díky.
neboj sa toho, senzory ti pojdu do kazdych diskov.... neviem preco v tych servisoch tak mistifikuju... ci sami nevedia alebo to robia schvalne aby sme tam vsetci chodili a platili a platili...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Radek3180
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říj 2015, 17:02

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Radek3180 »

Chci montovat orgigo snímače tlaku do disků se zimními pneu, je pak nutné s tím jet na nějaké spešl párování nebo to ŘJ pozná sama a spáruje se ? Jak ale pozná kde je který snímač na kterém kole namontován ?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Hardcam »

Prijde mi, ze lidi nectou...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
BruceWillis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 zář 2015, 13:13
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od BruceWillis »

Hardcam píše:Prijde mi, ze lidi nectou...
...jsou líní, čtou jen letáky z lídlu, tam je hodně obrázků... :-)
...tady by si toho museli "hodně" pročíst, ale jim se nechce, oni chtějí odpověď hned a bez "námahy" ... ;-)
i30 2015 1.6 crdi
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5100
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od petzl62 »

Lidi...fakt do pr... než napíšete lehce stupidní opakovaný dotaz,čtěte... ](*,)
Jinak dnes po STK a emisích...133000 km. Vše o.k. bez jediné závady.
Kromě brzd je na mém autě vše původní,až na výměnu turba ve 125tis.km-na záruku :D/
Vozidlo přezuto,nasazeny TPMS senzory za hubičku od Hardcama-bez problémů spárovány samy.Díky moc Pavle :wink:
A jinak nasazeny na disky origo :hyu: bez jakýchkoliv výřezů a vybrání atp.Je to jen o chuti a umu mechanika(ů)-samozřejmě řádně proškolených.
O výměně turba na záruku se rozepíšu v jiném topicu.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Hardcam »

Neeeni zac, taky diky :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Bandita
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2015, 20:42

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Bandita »

Tak Auto Pokorný v Brně má cenu 3751kč s DPH. Za montáž a obutí plecháčů si vezmou cca 500kč.

Chtěl jsem jezdit bez TPMS, ale nakonec jsem si to rozmyslel a dám je tam...
Hyundai i30 CW 2015 1,6 MPI 88kW, Trikolor, Paket + červená pastelová
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od vodopadek »

Dneska nahozeny zimni alu s tmps valor 6102B. nic se neparovalo, kontrolka nesviti, jeste provedu test upusteni jednoho kola zda vse funguje a jezdime..
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od patriknet »

vodopadek píše:Dneska nahozeny zimni alu s tmps valor 6102B. nic se neparovalo, kontrolka nesviti, jeste provedu test upusteni jednoho kola zda vse funguje a jezdime..
to jsem zvedav na ten test.... taky se na to chystam, jen jsem se k tomu nejak jeste nedostal..

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od idam.i »

miloš1 píše:
idam.i píše:Miloš1 v čom spočívala konfigurácia ? A kde v BA si bol ?
Pod konfiguráciou si predstavujem spárovanie nových senzorov s RJ. A bol som v petržalskom Autopolise.
Museli sa s tým v Autopolise nadrieť,keďže ja spárovanie automatické. :-k :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“