Stěrače,kapalina ostřikovače

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od Rudolf »

Přispěji svou trochou do tématu. 4 roky, přes 50 tisíc km a stále funkční originální stěrače. Budu je mít co nejdýl, protože tyhle "prvomontážní" bývají kvalitnější než jakékoliv jiné. Tolik moje zkušenost s předcházejícími auty. (Pravda nikdy jsem nekupoval stěrače za 500 nebo víc.)
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: AAA

Příspěvek od jarik65 »

Vilda píše:
Možná mi to nebudete věřit, ale mám pořád na autě original hyundajácký stěrače :!: takže dva roky v provozu a slouží ku vší spokojenosti ... první rok jsem měl air twiny a už je nikdy na Ácu nechci .... stíraly dobře tak měsíc a pak přesně před očima nechávaly mokrý pruh :?
No vypadá že mě výměna stěračů nemine,mám je 3,5 roku, tak jak tady čtu tak air twiny nedávat [-X
Jaký jsou vaše zkušenosti :?:
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od Vilda »

Človeče ... já je tam taky vozim tři roky a pořád stírají dobře :shock: takhle dlouho ty šunty z hypermarketů nebo od pumpy asi nevydrží :wink: až mi originály odejdou a to už nemůže dlouho trvat ..... tak se zkusim na origoš stěrače zeptat přímo v Hyundaii .... jen aby za ně nechtěly tisícovku :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od Rudolf »

Vilda píše:Človeče ... já je tam taky vozim tři roky a pořád stírají dobře :shock: takhle dlouho ty šunty z hypermarketů nebo od pumpy asi nevydrží :wink: až mi originály odejdou a to už nemůže dlouho trvat ..... tak se zkusim na origoš stěrače zeptat přímo v Hyundaii .... jen aby za ně nechtěly tisícovku :-k
Vzhledem k tomu, že ta malá plastová krytka kryjící šrouby na kolech stojí 616,-Kč!! :cry: , pak tisícovka za originální
stěrače není zase tak mnoho.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od jarik65 »

Zdravím plantážnici :) ze Siegenu(tak sem zase na cestách) to by snad bylo lepší každej rok koupit nový "za babku" než za to dávat takový prachy :?:
No když sem teďka v Dojčlandu tak se mrknu :shock: po něčem tady zatím zdar a dík za postřehy.
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od Mexican »

myslim, ze ak si dobre spominam tak za origo ramienkove chceli za sadu 450 bez DPH
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Luboss1991
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 14:27

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od Luboss1991 »

Asi mesiac dozadu mi kamos kupil v Uzhorode (UA) stierace. Znacku uz bohuzial neviem. Za obe kusy som mu dal 5€ a stoeraju perfektne. Rozmer stieracov je 24 a 17 palcov. ten maly trojuholnik ktory ostaval v strede skla uz neni. Stierace stieraju uplne celu plochu skla. Foto mozem dodat v piatok :hyu: :D/
Accent 2007 1.4Active (Neutral Gray)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od Mexican »

len FYI nadrzka kvapaliny do ostrekovacov poberie 4,3-4,4l ... to ma dost prekvapilo (zistene skutocne v tom najlepsom case, slo to proste dosucha :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
pbalko
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 čer 2015, 09:37

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od pbalko »

Zdravím.
ak tu už náhodou podobná téma je tak sa ospravedlňujem, ale nevšimol som si.

môj problém je, že keď pustím ostrekovač na predné sklo, nič na sklo nevychádza.
zmes v nádržke mám, postrekovač funguje, lebo počuť zvuk motorčeka a aj keď som otvoril kapotu, je tam potom postrekovaciu zmes cítiť.

takže niekde vyteká.

nemal náhodou niekto podobný problém, neviem presne kadiaľ ide hadička a ako by som skontroloval, v ktorom mieste môže byť poškodená.

prípadne ako by sa dal odobrať ten vrchný kryt, na ktorom sú postrekovače aj stierače?

pôjdem s tým aj do servisu, ale ak sa to dá nejak jednoducho spraviť, radšej by som skúsil sám.

dik
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od ims »

Mne sa stalo niečo podobné, a nakoniec bola hadička od nádržky k stieračom na jednom mieste nahryznutá kunou - takmer sa to nedalo vidieť. :idea: Zalepil som to páskou na hadice...
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
pbalko
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 čer 2015, 09:37

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od pbalko »

myslím si, že presne tento problém mám aj ja, nakoľko skoro každé ráno mám pobehané po aute od kún alebo mačiek..
pritom mám v aute zabudovanú aj plašičku nepomáha to..

ale síce ste mi poradili, v čom asi bude problém, ale ešte by som chcel poradiť, ako sa dostanem celkovo ku hadičke.
ako sa dajú odmontovať jednotlivé krytky a pod.

ďakujem
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od ims »

No v iX20 ide hadička po povrchu pravého blatníka v motorovom priestore. Pri aute som si to preseknutie nevšimol, ale fotil som si motorový priestor pred záručnou kontrolou a asi blesk pomohol a doma som si všimol na fotke to seknutie. Kuny asi ťažko boli pod nejakým plastovým krytím. Accent nepoznám. Asi by som otvoril kapotu a požiadal niekoho, nech spúšťal ostrekovanie a hľadal zrakom, sluchom čuchom defektné miesto...
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od kyrmon »

Zdravím, možná banální věc... ale i Vy máte dostřik ostřikovače závislý na hladině kapaliny ostřikovače? Nějak díky tomu nemohu trefit správné nastavení trysek...Na druhou stranu aspoň s předstihem vím, že se blíží dno a musím dolít no..
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Stěrače,kapalina ostřikovače

Příspěvek od rokolo »

Ostřikovače jsem seřídil, když bylo auto nové. Vzhledem k tomu, že dolévám kapalinu tak nějak pravidelně, tak jsem za ta léta tuto vlastnost nezaregistroval....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“