A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Kull »

Táááááááááák, sehnal jsem šikovného pána, který dělá auta. Z auta byl nešťastnej, tak ho odvezl (odtáhl) k autoelektrikáři - auto totiž nedávalo jiskru.
Ten elektrikář je ještě člověk, který vytáhne schémátko a jde po kabelu. Přes týden to u něj bylo a za tu dobu jsem měl dva vynervené telefony, že to auto si z něho dělá prču :lol: prostě, rozebral konektory, postupně spojoval a závada se nevyskytla. Nabídl jsem mu dvě řešení - auto je alergické na mne nebo prostě to byl jen nějaký přiblblý spoj ](*,)
Takže mi po tom týdnu a něco vůz vrátil, řekl si 500 se slovy, že mu to trapný a jsme domluvený, že jestli se to vyskytne, tak rovnou k němu.
No a od včera mám platnou STK [-o< Ten první pán je šikulka =D>
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Yurii »

:-D To je góóól tak hlavně že jezdí, byla by škoda ho poslat na vrakáč. ;)
Jináč našel jsem v Plzni-Koterově extrémně levnou firmu na autofolie takže až bude Modrák trochu po kupě, stavil bych se i s nim na pokec ;)
Asi někdy v týdnu bo o víkendech nejspíš firma něpremává. :lol:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Kull »

Extrémně levná se rovná kolik? To bych přemýšlel o fóliích taky. Mají na to 8SDčko? (aby to legálně šlo i dopředu a na čelní sklo :lol: )

Yurii, budeš vítán, ale dej mi alespoň týden dopředu vědět.Za posl.3 týdny jsem v prac.den nebyl doma ani nepamatuju.Mám teď skoro každý den služebky.Docela často bývám v Michli :wink: Už tam jezdím i autem bo se Phy nebojím :lol: Ale nikam jinam než k Budějárně netrefím :lol: Tam přes Radlice zpátky přes okruh.

KDYBY MĚL NĚKDO NAVÍC ZADNÍ NÁRAZNÍK NA SCOUPE V JAKÉKOLI BARVĚ (NEPRASKLEJ) DEJTE MI VĚDĚT [-o<
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Tomson-tr »

Ja mam zadny naraznik v ciernej farbe bez poskodenia,ak by si chcel...
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Yurii »

Na 3dveř auto 1600,- http://www.japkor.cz podle toho co píšou tak i s atestem :) Michle je kousíček tak Tě tu někdy můžu provézt :) Mimochodem já mam ten vínovej zadní nárazník, vypadá to že ho nebudu tolik potřebovat když mam teď Skrblíka :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Kull »

Thomson: Díky za nabídku. A omluva, že jsem neodepisoval na vzkazy. Já jsem na to debil :lol: Vzkaz od Yuriiho jsme si přečetl až po dvou měsících. Nebo třech? :lol:
K Tvé otázce... lambdu mám, ale šetřím si jí pro sebe. Jen si myslím, že tak důležitá není. Normálně jsem jí dopojil a nepozoroval jsem změnu chování motoru. A k těm Tvým kódům:
4151 - váha vzduchu nebo "fuel control" - škrtící klapka, nebo něco tam kolem - to spíš ať řekne Yurii - co Ty na to, Jirko?
3128 - tak to bude asi ta lambda
3145 - čidlo teploty - to, co je v termostatu - někdy se na něm jen povolí ten šroubek, co drží faston na drát
Díky za nabídku. Já se zkusím domluvit nejdříve s Jirkou - přecijen, občas jsem v Pze, takže doručení je jednodušší...

Yurii:
Čuper chlape, to bychom se tam někdy mohli potkat... Jen tím autem tam nikde netrefím. Metrem to zvládám :lol:
Heleť, ten nárazník bych bral... A kolik bys tak za něj chtěl?
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Yurii »

Ty kódy hele nevím, samotnému mi občas Scoupo vyplivne nějáký kódový nesmysl a který prostě neřeším, teplotní čidlo není to s Fastonem ale to Boschácké se dvěma konektory, myslím že je na termostatu to vrchní. To čislo s fastonem je na budík v palubce a ŘJ o něm ani neví :)

Je potřeba si uvědomit, že když hází jednotka chybu, je buď špatný čidlo, nebo je správný ale z nějákýho důvodu dává špatný hodnoty. Takže zrovna ten první kód může bejt všechno i nic :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Kull »

Čidlo do ECU nebo pro budík. Vždyť je to jedno. Je to v manuálech a naštěstí u těchhle dvou je skoro stejné místo :lol:
Yurii, máš sms :wink:

A nějaké novinky o autě, dlouho jsem tu nic nepsal.
Na podzim jsem si vyměnil lana. Za Ty od Tebe, Yurii - stejně mi ale zadní levé nebrzdí. Budu muset koupit nové.
Vyvaření zadní nápravy. Bylo mi divné, že gumový doraz pružin je tam tak nějak nakřivo, tak jsem se podíval pod auto a všiml si, že miska, co drží pružinu je jedna velká díra. Ohnilá místa jsem odřezal, dal na to novou misku a ovařil. Drží to pěkně. Celé jsem to natřel červeným gumoasfaltem.
Takže mám už i tuněnej spodek :lol:
Konečně převařený vlnovec, takže výkon se vrátil a hustotunerskej zvuk přestal. I když mi chybí ty pohledy roštěnek, co že jim to rozdrnčelo naslouchadla :lol:
Také jsem si krásně pohrál s puzzlíkama a slepil si zadní nárazník. Krásně to drželo, už jsme byl rozhodnutej i, že si přebrousím spoje, stříknu to základovkou a plničem, ale... nemám rád zm*dy, co neumí parkovat nebo vyjíždět...prostě nějaký prase do mě rochlo a... díra nejni, ale je to celé volaké prasklé a hnuté ](*,)
Dělal jsem tam toho víc, ale na nic víc si nevzpomenu...
Snad jen, v poslední době poslední věc, výměna svící a palce rozdělovače. Na to jsem se chystal už od koupě :lol:
A mám dotaz. Máte někdo zkušenosti s tříbodovými svícemi? Překvapilo mě, že Feldy MPI je mají sériově. Na Scoupe se dělají také, tak zvažuji, jestli mají nějaký přínos...

EDIT: K té ŘJ... ono to má logiku - Chyba kontroly paliva/vzduchu - takže špatná směs? S tím se tedy pojí automaticky chyba spalin - tedy lambdy...hen to teplotní čidlo mi tam nějak nehraje :shock:
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Tomson-tr »

To cidlo budem mat urcite zle,alebo nejaky kontakt tam,lebo niekedy strcim kluc do zapalovania,pootocim ze idem nastartovat a.....nic,nerozsvietia sa ani kontrolky,ani radio ani nic,vtedy otvorim kapotu,pohybem napajanim co ide do toho cidla a hotovo,vsetko sa rozsvieti a mozem startovat :-k
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Piskotkiller »

Kód: Vybrat vše

To Kull
Ty tříbodový svíčky bych nedoporučoval pro Skupáče s továrním výkonem :wink:,a dál na čelní sklo se nedávají fólie 8)

Kód: Vybrat vše

To Tomson
Hele Tomsone zkontroluj raděj kabely od baterky a ukostření,viděl bych chybu někde tam,a o tom čidle jsme se už bavili co způsobuje.Pouze pohnutím kabelů k tomuhle čidlu nemá za následek,že ti nefunguje elektrika včetně spotřebičů a budíku ve vozidle.Můžeš to zkusit žárovkovou zkoušečkou,či multimetrem... :wink:
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Yurii »

Přesně jak píše Piskot :) jinak měl sem na svym GT čtyřbodoý Bosche a nic moc... radši sem tam pak dal normální NGKčka :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Tomson-tr »

Piskotkiller píše:

Kód: Vybrat vše

To Kull
Ty tříbodový svíčky bych nedoporučoval pro Skupáče s továrním výkonem :wink:,a dál na čelní sklo se nedávají fólie 8)

Kód: Vybrat vše

To Tomson
Hele Tomsone zkontroluj raděj kabely od baterky a ukostření,viděl bych chybu někde tam,a o tom čidle jsme se už bavili co způsobuje.Pouze pohnutím kabelů k tomuhle čidlu nemá za následek,že ti nefunguje elektrika včetně spotřebičů a budíku ve vozidle.Můžeš to zkusit žárovkovou zkoušečkou,či multimetrem... :wink:
Tak potom je to riadna nahoda,lebo ked to nejde tak mozem hybat cim chcem,ale akonahle sa dotknem toho kontaktu tak to naskoci,no popozeram kable....ty si vravel ze to cidlo mi robi to s tymi otackami,ze?Uz sa tesim na vikend ked to vymenim a uvidim....
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Tomson-tr »

Neviete mi nahodou poradit z akeho auta mozem pouzit intercooler?Alebo podla coho ho mozem vybrat?
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Yurii »

Ic můžeš použít jakejkoli co zvládneš namontovat....
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Piskotkiller »

Kluci ale notak nezasirejte to tady Kullovi :mrgreen: "já to sem musel taky napsat" :lol:
Hyundai Scoupe GT
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“