Nova Santa Fe - zkusenosti cerstveho majitele

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
ivson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2006, 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od ivson »

Tak konecne, uz tyden jsem majitelem nove stribrne santy 2,2 D, manual, elegance. Zatim jen sama chvala a pozitek z jizdy. Presel jsem z Octavie, nerikam, ze to bylo spatne a svezeni se Santou je nadhera. Spotreba pod 8 a zatim opravdu vse hodnotim velice kladne. Uhadal jsem slevu 9% tak velka spokjenost...Az budu mit vic nalitano, dam vedet zkusenosti...at se Vam vsem dobre jezdi!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Doctor
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2006, 12:56

Příspěvek od Doctor »

Dobrý den všem.
Psal jsem asi před třemi dny dotazu na pojištění Santy a ještě nějaké věci ale nikdo se nevyjádřil,nevadí.Budu na Santu ještě asi půl roku čekat a tak se nedivím,že si zde sdělují zkušenosti již "hotoví" majitelé.Jen mám ptoblém s barvou.Slyšel jsem, že je moc hezká ta Satin Beige (5T).Máte ji někdo,můžete poslat fotky?Prosím na adreasu srna@nemjbc.cz.Díky
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Odpusť Doctore, že si tě nikdo tak dlouho nevšímá. Tak tedy spotřeba: při 900 km po dálnici většinou rychlostí mezi 160 a 170 s poměrně ještě syrovým motorem byla kolem 9,1 l/stovku, běžný provoz 80% město a zbytek intercity 1 tř. = 7,8 - 8,1 při svižné jízdě s využitím výkonu, běžný provoz 50% na 50% je za cca 7,8 litrů a zkouška jízdy na spotřebu - jedna nádrž odjetá s využíváním setrvačnosti, rychlost do 110 na 1. třídě, okolo 70 město( furt ještě více předjíždím, než jsem předjížděný) ale bez velkých akcelerací tak to jsem se vešel do 7,1 l/100 km. Hodnoty jsou vypočtené a ne podle počítače. Ten je tam proto, aby nám udělal dobře :lol:
Pneu, při tvém množství kilometrů, ti zřejmě vydrží jedna sada origo a jedna zimní kterou dokoupíš za cca 2O OOOKč téměř čtyři roky. Servis - 2 až 3 krát ročně a cena podstatně nižší než u mercedesa. Záruka 3 roky bez ohledu na ujeté kilometry - to nedává každý. S pojištěním ti neporadím, protože své auto lížu, takže žádný bonus, žádná výhoda.
No a barva - přihřeji si vlastní polívčičku: najdi si khaki. Ale auto, ne vzorník nebo obrázek na oficiál. stránkách Hyundai!
Tak už se na nás nezlob a věř tomu, že tady jsme jen samí dobří lidé! :D
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
Doctor
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2006, 12:56

Příspěvek od Doctor »

Ahoj zz,
rád věřím protože už Vás čtu asi čtrnáct dní a tohle fórum je jezdna z věcí,která mě taky přesvědčila k Santě.Děkuju za vyčerpávající odpověď.Jsem za ni moc vděčný a vůbec si myslím,že všivhni na tomhle fóru dělate supr věc a moc si vás vážím.ˇuderem května začnu psát svoje zkušenosti s autem ale teď je jen sbírám.Nějvětší problém mám jak bez toho auta vydržím ještě půl roku.Barvu khaki jsem ještě vůbec neviděl,jestli můžeš,pošli mi fotku na srnovi@seznam cz nebo srna@nemjbc.cz.Díky za vše
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Promiň, ale to neudělám. Když mi někdy v červenci v salonu tvrdili, že khaki je jedna z barev, která Santíkovi nejvíce sluší a ukázali mi fotky na počítači, tak jsem je poslal do háje. Nic moc. Pak jsem zahlídl na parkovišti vedle silnice něco,co mi lehce zvedlo tep. Tak jsem se tam vrátil, abych si to prohlédl a zjitil značku a on to byl Santa. Nikomu nic nevnucuji, pro někoho to může být vojenské auto, ale rozhodně na něm výborně vyniknou tvary karoserie. Zvláště ve slunci.
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
kozich
*
Příspěvky: 29
Registrován: 23 srp 2006, 16:52

Příspěvek od kozich »

Doctore,
nevím kde bydlíš, zkus se poptat, zda ji nemají v autosalonech poblíž tvého bydlište. Tuším, že před cca 1 měsícem ji měli jako předváděčku v Korecaru Pardubice. Vypadala pěkně.
Uživatelský avatar
Doctor
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2006, 12:56

Příspěvek od Doctor »

Díky za tip,uz jsem dostal tip i na mail.Bydlím v Turnově (Český ráj) a tak jsem volal hned do Korecar do Hradce a mají tam tu zlatou metalízu - teď je vystavená v obchodním domě Carfoure- a tu khaki mají v salonu.Ještě mají modrou a černou metlu.Byli velmi ochotní a tak se tam asi příští týden vypravím.Jestli budou sklušné silnice, protože tady v Jablonci kde dělám je už docela bílo.Už sě těším,až z té svojí dvojkolky přesedlám na čtyřku.Jestli ale máte někdo tu zlatou na fotce,pošlete prosím,maily domů a do práce jsem psal.Díky všem za zcela vyčerpávající odpovědi.Jste super !!!!!!!!! :lol:
Uživatelský avatar
Doctor
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2006, 12:56

Příspěvek od Doctor »

Tak jsem psychicky nevydržel a rozjel jsem se s manželkou dnes do autosalonu Korecar v Hradci Králové.Měli tam černou,blue titan,stříbrnou a khaki metalízu.Ta khaki je fakt krásná barva a vyniknou na ni všechny linie auta.V Tescu měli vystavenou ještě tu zlatou metalízu a ta u nás jednoznačně vyhrála - myslím tu Satin Beige.Takže informace pro všechny,kdo mají jako já problémy s barvou,tyhle barvy jsou tam k vidění.Jinak se chovají velmi hezky,dokonce nabízeli další předváděcí jízdu.Prostě pohoda a ničím nezkažený den.Přeju všem na fóru,ať mate dny taky takové a ještě jednou všem "poradcům" díky. :wink:
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Gun metal

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Zdravím Vás,
máte někdo zkušenost s barvou Gun Metal? Nebo obrázek? V úterý by mi měla dorazit nová SF v této barvě, ale v reálu jsem ji ještě neviděl. Teoreticky pokud by to byl hodně velký průšvih, mám asi možnost si počkat na jinou barvu, ale znáte to ...... Kdo vydrží čekat.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Pavel Javůrek
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2006, 20:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel Javůrek »

Přátelé kamarádi po dlouhém čekání se mohu zařadit mezi vás.Konečně jsem se dočkal a mám čtyři dni starou santu.Musím říct že jsem opravdu nadšený a co mě nejvíce překvapilo je opravdové ticho a požitek z jízdy, a ten automat to je super.Hodně při rozhodování mi pomohl kamarád,který santu starší generace měl a moc jí chválil a potom samozřejně počteníčko a rady na tomto HYUNDAI CLUB FORU.Rád budu přispívat skušenostmi, například již jsem přišel na to jak sejmout příčníky ze střechy- návod je v rubrice integrovaný nosič.Dále mě překvapilo ,když jsem potřeboval převézt štafle a zjistil jsem,že přepářka se vůbec nemusí posunovat a jde po sklopení zadních sedaček a odadetování u stropu normálně polužit na sedačky a vznikne prostor jako by tam nebyla.Musím zároveň říct , že zatím vůbec nechrastí,jak jsem se v některých příspěvcích dočetl.Takže zatím všechno super ,ale mám najeto asi 300km ta zatím nemohu hodnotit více.
HYUNDAI Santa Fe 2.2 CRDi ,AT,Elegance,stříbrný,model 2007
Uživatelský avatar
Marty
*
Příspěvky: 34
Registrován: 29 kvě 2006, 15:24
Bydliště: Kladensko

Příspěvek od Marty »

Pavel Javůrek píše:Přátelé kamarádi po dlouhém čekání se mohu zařadit mezi vás.Konečně jsem se dočkal a mám čtyři dni starou santu.Musím říct že jsem opravdu nadšený a co mě nejvíce překvapilo je opravdové ticho a požitek z jízdy, a ten automat to je super.Hodně při rozhodování mi pomohl kamarád,který santu starší generace měl a moc jí chválil a potom samozřejně počteníčko a rady na tomto HYUNDAI CLUB FORU.Rád budu přispívat skušenostmi, například již jsem přišel na to jak sejmout příčníky ze střechy- návod je v rubrice integrovaný nosič.Dále mě překvapilo ,když jsem potřeboval převézt štafle a zjistil jsem,že přepářka se vůbec nemusí posunovat a jde po sklopení zadních sedaček a odadetování u stropu normálně polužit na sedačky a vznikne prostor jako by tam nebyla.Musím zároveň říct , že zatím vůbec nechrastí,jak jsem se v některých příspěvcích dočetl.Takže zatím všechno super ,ale mám najeto asi 300km ta zatím nemohu hodnotit více.
Hmm, tak tomu říkám zápisné do klubu. Tip se střešními nosníky je dost zajímavý, hned to vyzkouším.
S tichostí Santy naprostý souhlas. Není to ani tak automatem (já řadím ručně), jako skvělým odhlučněním motorového prostoru; to se Korejcům fakt povedlo. Minulý týden jsem byl na 1. garančce po 15 000 km. Na ten den jsem si v práci vzal Oktávku 1,9 TDI 96kW, se kterou jsem jezdil předchozí 3 roky. Pane bože !!! To, že sedím zadkem až na silnici jsem docela vydejchal. Ale ten kravál byl naprosto nesnesitelný. Do té chvíle jsem Oktávku považoval za tichý auto :-)

Pokud jde o přepážku, tak buď v klidu. Pokud nerachtá teď, tak brzy začne :wink: Pár měsíců jsem to s ní vydržel, ale teď už odpočívá v garáži. Zpátky do auta půjde až před technickou kontrolou. Pokud by měl někdo zájem, můžu dát popis demontáže. Není to ale nic složitýho, zvládne běžný motorista.

Přidám ještě jednu zkušenost. Svítivost couvacích světel není nic moc. Problém je hlavně v tom, že optika světel je orientované hodně do stran, ale ne dozadu. Při couvání v noci tedy vidíš co je napravo nalevo, ale méně co je za tebou. Už jsem vyměnil couvací žárovky. Původně 16W, nyní 21W. Změna je určitě znát, i když to podivné směrování optiky změnit nemůže.
Už brzy Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D Paris AT
Santa Fe 2006, 2,2 CRDi VGT Dynamic, Manual, Blue Onyx
lesanek1949
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 srp 2006, 20:08
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Xenony

Příspěvek od lesanek1949 »

Můžu poprosit někoho kdo má už xenony na Santici o nějaké foto jak to vypadá či od koho to je. Mě v servisu vytrvale tvrdí že to nejde...
Hyundai Sonata 2.0 Elegance 2004
Hyundai Santa Fe 2006 2.7 V6
Hyundai ix55 3.0 V6 ropa
JARDA11
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2006, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od JARDA11 »

Xenony tam mám, foto není třeba, protože Santa má projektorovou čočku i při "žárovkovým" světle a tak není nic poznat. Jinak už jsme to tady řešili. Je to udělaný pomocí xenonkitu pro přebudování světla. Ale není to jen radoby xenon žárovka. Tady je opravdu výbojka. Udělali mě to přímo hyunadi servisu a nebyl problém. Jediný zádrhel můžeš mít v automatickém řízení sklonu. Já mám 7 míst a tak mám automatické udržování výšky, tak je to v pohodě. Ale bez toho musíš opravdu dbát na seřízení sklonu světel, jinak ty xenony moc oslňujou a je to nebezpečný. Svitivost je srovnatelná s ostatníma xenonama a co můžu soudit, je výrazně lepší než seriové žárovky.
SF 2.2Crdi AT Elegance
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

JARDA11 píše:Xenony tam mám, foto není třeba, protože Santa má projektorovou čočku i při "žárovkovým" světle a tak není nic poznat. Jinak už jsme to tady řešili. Je to udělaný pomocí xenonkitu pro přebudování světla. Ale není to jen radoby xenon žárovka. Tady je opravdu výbojka. Udělali mě to přímo hyunadi servisu a nebyl problém. Jediný zádrhel můžeš mít v automatickém řízení sklonu. Já mám 7 míst a tak mám automatické udržování výšky, tak je to v pohodě. Ale bez toho musíš opravdu dbát na seřízení sklonu světel, jinak ty xenony moc oslňujou a je to nebezpečný. Svitivost je srovnatelná s ostatníma xenonama a co můžu soudit, je výrazně lepší než seriové žárovky.
Jaká je cena? A co ten sklon? Automatický nejde, budiž. A co ta ruční regulace kolečkem v autě? Také nejde? Nebo STK vyžaduje pro xenony automatickou regulaci? Dík za odpovědi.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
JARDA11
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2006, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od JARDA11 »

Cena toho kitu je tuším cca 10 tis. Já to měl v rámci výbavy "zdarma" :D
Kolečko regulace sklonu samozřejmě funguje. STK to asi ofigo neprojde, ale v hyundai mě přislíbili pomoc :lol: Prý to běžně montují už několik let. A navíc je to až za čtyři roky a to už snad nebudu řešit já, ale další majitel. :lol: Nevím to přesně, ale xenony snad musí mít tu automatickou regulaci vždy. Když se podíváš u všech ostatních aut, tak je to v nabídce vždy spolu (xenon+regulace). No a další řešení je vyměnit pro STK xenon za žárovku.
SF 2.2Crdi AT Elegance
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“