Palivo E85

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Palivo E85

Příspěvek od Smrťák »

Nemám Favorit. Měl jsem BMM. Neboli Bosch monomotronic. Jednobod. SPI. Karburátor má problém už s 50% etanolu.(musel by se přetryskovat) Většina aut zvládne E 85 v pohodě. Akorát startování je problém. (za chladu). Zvýšené spotřebě o 10% nevěřte. Jen kecy prodejců. 20% minimálně +.. E 85 motoru sice nijak (v nějakém normálním časovém horizontu) neškodí,ale rozhodně mu ani nijak neprospívá. Vyšší opotřebení palivové pumpy(el. motor) vyšší opotřebení vstřikovačů. A oleji také zrovna nesvědčí. Plasty už jsou dnes odolnější,takže etanol je už nijak extrémně neničí(tvrdnutí,křehnutí)hlavně palivových hadic
Reklama
 

Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Palivo E85

Příspěvek od Spajky007 »

OK seru nato a bude to bez problémů
tak ať to jezdí :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Palivo E85

Příspěvek od 69pavel »

Spajky007 píše:
69pavel píše:byt tebou tak spis bych si zjistil jaky typ RJ tam mas, treba Hyu-coupe normalne zvlada E85 bez jakykoůiv uprav a zasahu do systemu,mozna bude podobny typ RJ jako u coupe

a jak to zjistit s tou RJ

poptej se tady uzivatele Borek ma coupe a jezdi na e85, hod snim rec,
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
deci.cv
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2011, 19:45

E85 Flexfuel kit, aneb jezdíme na ethanol

Příspěvek od deci.cv »

Zdravím lidi.
Jen jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s ježděním na E85-tku. Koukal jsem, že se dá koupit spousty různých kitů na úpravu, jen se to vrazí mezi konektory na vstřiky a podle typu připojí k napájení.
Díky za vaše postřehy Deci.
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: E85 Flexfuel kit, aneb jezdíme na ethanol

Příspěvek od Spajky007 »

někde tady je obsáhlé tema o E85 použij tlačítko hledej :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: E85 Flexfuel kit, aneb jezdíme na ethanol

Příspěvek od Farrael »

Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: E85 Flexfuel kit, aneb jezdíme na ethanol

Příspěvek od Piskotkiller »

deci.cv píše:Zdravím lidi.
Jen jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s ježděním na E85-tku. Koukal jsem, že se dá koupit spousty různých kitů na úpravu, jen se to vrazí mezi konektory na vstřiky a podle typu připojí k napájení.
Díky za vaše postřehy Deci.
E85 bych do auta nedoporučoval je to blbost.Zvláště na seriovém autě bez úprav.A tady ty kity mě připadá že chce jen někdo zase namastit kapsu a zákazníka spíš oblbnout.Tyhle přídavné jednotky co mě tak napadá nejspíše Ecu oblbnou a posunou jen délku vstřiku..... :evil:
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Nexus »

opětovně jsem vyjezdil draze natankovaných 6l naturalu, odhadem jsem měl tak na 3-4 starty, takže jsm si řekl budu střelec jako obvykle a vzal jsem 11l E85 :mrgreen: start byl ještě nepochybně na benzin, hned přepnutí na plyn a nic jsem nepoznal, takže jsem si to ručně přepnul a vyzkoušel. Při první jízdě na čistý E85 se věc měla asi následovně. V nízkých otáčkách při uržování rychlosti se nejevil rozdíl, až na to že stačí šlapat na plyn přibližně polovičně (subjektivní dojem?) :roll: když do 3tis otáček nasolím plnej, tak se zrychlení rovná možná tak horkovzdušnému balonu, podle zvuku bych řekl že se motor trochu dusí. Až překoná 3500 tak se nechutně probere a takový opření do sedaček jsem ještě v sonatě nezažil :mrgreen: jediný nepřítel u takového zrychlení je omezovač :x jarních studených startů jsem během týdne překonal asi 12 a od benzinu se to nedá rozeznat a už se mírně zlepšuje i jízda v nízkých otáčkách pod plným. Uvidíme co to provede dál. Motor má o chlup víc pískavý zvuk :P
táta už dva roky míchá cca 1:1 i v zimě a startuje doslova na drc... spotřebu po mě nechtějte, tu nezjistím. Buď studený motor nebo zrychlování pod plným :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
radargsxf
Příspěvky: 5
Registrován: 31 bře 2012, 16:06
Bydliště: České Budějovice

Re: Palivo E85

Příspěvek od radargsxf »

Dneska sem natankoval směs N95+E85 v poměru 1:1 a zatím se to zdá v pohodě. Zdá se mě že auto i lépe jede. Mám 1,5 12V a zapalovací svíčky Brisk Premium. Jinak žádná úprava. Kolega z práce co má Accenta na to jezdí od prosince a v pohodě. Ještě by to chtělo zaject do Hradce kde maj E85 za 24,90 Kč 8) Sem zvědavej na spotřebu...
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Borek »

Jestli čekáš,že uspoříš........tak na to zapomeň :D .No,však uvidíš spotřebu(s E85 potřebuje větší dávku na vstřik).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Nexus »

Borek: já tím rozhodně neuspořím :mrgreen: dávám mu totiž nějak napít :oops:
nicméně jízda na ethanol se mi každým ujetým kilometrem zlepšuje což jsem nečekal :shock: už nemá problém ani od 1tis otáček se sebrat :roll: ikdyž v nízkých je to stále takový vláčný. Nicméně udělal jsem svým stařičkým mobilem dvě videa, kvalitu holt omluvte a průjezd kružákem taky, napříště to pořeším jinak než ho držet v levé ruce :mrgreen:
takže první z pátku, když jsem se vracel z Brna domů
http://www.youtube.com/watch?v=9bxzX_7CpYI

a tohle z dnešního rána, sněžilo a kosa jak cyp. Sice nastartování relativně vpohodě, ale vidím že pod bodem mrazu už by to taková sranda být nemusela, na čistý E85 bez úpravy... akorát zastudena o něco rychleji padají otáčky motoru :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=0th8rhXTb0Y

jinak co jsem se bavil se známým, který ladí motorky a jeho názor na E85. Předevčírem poprve zkusil 1:1 a prý o chlup živější, malinko hlučnější a z výfuku to voní. (ta stejná sonata co mám já). K ethanolu se vyjádřil následovně, že si pohlídá gumové těsnění, které u starších aut může docela trpět díky agresivnějšímu lihu. Co se týče škodlivosti pro motor, nenašel důvod, proč by tomu tak být mělo. Sice má nižší výhřevnost, takže vyšší spotřeba, to souhlas. Jinak oktanové číslo přibližně 109, čili detonace jsou menší - palivo hoří pomaleji, dojde k dokonalejšímu spalování a díky menším rázům míň trpí píst, klikovka a k motoru po téhle stránce by měl být rozhodně šetrnější než třeba 100oktanový benzin :roll: jinak díky pomalejšímu hoření potřebuje větší předstih což je u novějších aut s lambda sondou bez problému, na základě množství kyslíku ve výfukových plynech vše seřídí a jede se dál, problém nastává u karburátorů, kde je potřeba ruční seštelování a pak by to mělo být taky bez problému :roll: uvidíme, až to vyjezdím tak ho zase natankuju, jenom škoda že u nás stojí 27,9kč :(
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Palivo E85

Příspěvek od enjoy »

Jestli tomu rozumím správně,tak sis sám natočil,jak překračuješ povolenou rychlost o cca 60km/h,dobrá práce :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Borek »

Nexus-já jsem spíš reagoval na slova radargsxf-"jsem zvědavej na spotřebu".Kdo počítá s tím,že vynásobí cenu E85 spotřebou na benzín,tak tenhle vzoreček neplatí :D .Ta spotřeba jde tím víc nahoru,čím víc E85 se leje. :wink: Vzhledem k vlastnostem lihu je to logické.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od rade622 »

Oběžník HYUNDAi z roku 2008. K používání E-85.

http://www.uloz.to/xYDdS9u/08-fl-008pdf-pdf

Na Lantře z roku 1996 to jelo, ale ne na čistý. Úspora žádná.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Yurii »

Uvidíme, nedostatek financí mne nutí zkoušet čistý E85, zatím jsem dospěl k poměru asi 75:25 a kupodivu se motor chová líp než když byl poměr 50:50 :D Jen jak je to se spotřebou nevím... budu muset počkat na další betankung :)
Jinak Scoupe s tím v nízkých otáčkách nemá problém, jen když začne pořádně foukat turbína, zdá se mi že se motoru přestává dostávat palivo
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“