Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

espero: :mrgreen: =D>
bez 4x4 sa neda zit,ked bol ten zaradovaci valec v prdeli a predok nesiel,citil som sa stale ako bosy na lade :twisted: cize zadokolka nehrozi.Nahodou som robil prieskum dostupnsti na nemckom webe ohladom H-1,naslo to cca 650 ks,ale iba jedna bola stvorkola,aj to len 100k a chcel za nu skoro 9000€ (obycajna v serii,ziadne vylepsenia) :shock: :shock:
No vaha to je problem,ked odpocitam predny ram a bocne naslapy co som zhodil od vahy pridanej balistickej ochrany spodku,dostanem cislo mozno 60kg nad beznu vahu,urcite ale predne zakrytie trosku odlahcim a asi aj stredne,je to predimenzovane,ale zasa bude sa robit drziak rezervy a sklopna terasa na zadku,nadrz na vodu a naftu,zdvihacia strecha a dalsie "nezbytnosti"tak vaha pojde hore.Velku rezervu mam v naradi,pocitam ze tak 100kg je v nom,musim to pretriedit,tieto auta sa aj tak nekazia ako napr. nemenovane T....Y,tak je zbytocne vlacit sebou naradie na generalku auta :lol: Ale ked tak na tym uvazujem,ze ako to auto dobre ide aj ked je vlastne na hranici povolenej hmotnosti,tak prazdne bude musiet letiet :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

A to s sebou vozíš i ponk se svěrákem, když už máš vercajkovou přípravu na tu generálku na cestě? :roll:

Já jsem vlastně čtyřkolku nikdy v životě neměl a dokonce ani nikdy neřídil, není v tom žádný odpor k nim ani úmysl, ale tak nějak to samovolně vyšlo. V každém případě jsem názoru, že čím jednodušší auto, tím méně poruch a problémů a to pro mě jako pro člověka, který složitější opravy si udělat sám neumí, neboť k tomu není vycvičený, neboť je z úplně jiného profesního oboru, docela důležité. Ze stejného důvodu preferuji např. 2 ventily na válec proti 4, čím méně válců motor má tím lépe a kdyby ten motor měl jenom jeden válec byl bych úplně nejšťastnější, neboť čím více válců a ventilů v nich, tím větší šance na poruchu..... :-k Ovšem po více než milionu ujetých kilometrů na předokolkách nebo zadokolkách si s tím ježděním celkem poradím a tak nějak si jako "prd na náledí" připadám opravdu jen na tom náledí a to ještě ne vždy. Ovšem terén nejezdím, nejvýše tak polní cestu mezi silnicí a nějakým háječkem, kde chci zrovna s háčkem přespat. Tato zábava mi tedy k mé škodě uniká.

Jinak jednu moc pěknou zadokolní H1 v mém 6 místném provedení jsem tady před pár dny dal na samostatné vlákno, nemusíš ani do Německa. Stačí se zastavit v Praze.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Ivane,vedel som,ze sa chytis :D to vis,po urcitom veku si clovek uz len fandi,ved co by inac zo zivota mal :mrgreen:
espero:no mam aj ponk,aj sverak,plynovy horak,vrtacku a spustu inych drobnosti,ja ti nevim,je to zvyk este z dob Trabantov,Oltcitov,Esteveciek.....vtedy to bolo treba a nejak mi to ostalo,hmm :roll: a zadokolka fakt ne,inac zacal sa robit Crafter aj ako 4-kola+uzavierky zadku,predku a medzinapravy a redukcia k tomu,to by mohlo byt zaujimave auticko na upravy a cestovanie,ale to bude peneeeez :lol: nescu,nemam.....
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Z dob trabantů si vzpomínám, že jsem měnil ledacos od příslušenství a tak, ale tenkrát dělali generálky motorů v Praze v Mototechně za 1 100 Kč i s montáží buď výměnou za 1 den nebo bez výměny za 3 dny. Výbrus válců a nové písty a ojnice, přebroušení kliky, nová ložiska a šály. Navíc ty generálkované motory vydržely více než původní nové od dederonů. Sám jsem měnil tak nanejvýš startér, dynamo, světla a tak podobně. Víc potřeba nebylo. Zlatá léta automobilismu..... Opravny skutečně opravovaly a ne jen vyměňovaly, běžné bylo, že brzdové obložení se nýtovalo a později lepilo, pakny zůstávaly původní, bubny se přefrézovávaly a také zůstávaly. Listová péra se překovávala a nevyměňovala. Živilo se tím spousta lidí a když si člověk chtěl postavit nového trabanta na starých papírech, tak veškeré díly včetně nové karoserie v laku nestály více než 25 tisíc (nový vůz pak 35 tisíc).
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od kuschall »

No Olcite sem to věděl proto kámo :D/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

huraaaaaaa =D> kuschall objavil smajliky :mrgreen:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

nic sa tu nedeje(ja nemam cas) a ostatni???? asi tiez,hmm :( nahodil som aspon veterne stity na predne dvere,su klasika od Heko.pl,akurat ze jeden prisiel na jednom kraji rozlomeny(kupene od slovenskej firmy,ktori to maju od polskeho vyrobcu) a poslane do UK.Co uz :oops: ,nastastie je to pod tesniacou gumou,tak dlabem na to #-o
Přílohy
windshield.jpg
windshield.jpg (128.42 KiB) Zobrazeno 2794 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od kuschall »

No hned to vypadá líp
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Myslíš, že ten deflektor na okně je skutečně efektivní? Vypadá to hezky, ale jde hlavně o to, jak na Tě nefouká. Už to můžeš porovnat?
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Neviem pride mi to skoro nastejno,dovod preco som ich daval je ten,ze pocas spania,alebo stania ked prsi a chcem vetrat prirodzenim sposobom,aby mi nenatiekla voda dnu. hluk pri jazde je trosku mensi pri pootvorenom okne,ale hovorim,nie to bol dovod montaze. za vlhkeho pocasia pootvorenie okna zintenzivni vymenu vzduchu a ofuky zabrania vniknut vode dnu. :D/
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od kuschall »

Olcite to se ti budou zamlžovat okna, lepší je dát si hadici do huby a v boku udělat dirku
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

A co protahnout šlauf od plynové masky bez filtru na konci? Samozřejmě maska by byla nasazena u celé posádky povinně.

To mě vůbec nenapadlo s tím deštěm, totiž většinou jezdím do jižních krajin a tam mě to netrápí, ale máš pravdu není asi lepší řešení než tohle.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

:shock: Ivane a nasadit rovno na vyfuk,ne? odskusaj a ked prezijes,das reference. :mrgreen: pocas spania sa vydycha mnozstvo vodnej pary a pootvorene okna pomozu odstranit jej zrazanie na vnutornych plochach. ale aj tak budem davat este dehuminikator.
PS uz len styri dni a vyrazam domov :D/
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od kuschall »

Dedku ty se máš zase domů, tak se tu zastav něco mi povíš a nezapomeň mi něco přivést k ježíšku
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“