Palubní počítač

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Ondras
*
Příspěvky: 24
Registrován: 13 dub 2005, 13:19
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost

Příspěvek od Ondras »

rade622 píše:Tak mě známému svou omezeností jasně napiš. "Aby se tento počítač vešel
do deklarované přesnosti měří při každém vstřiku jeho délku."
Slůvko respektive bohužel technická mluva nezná. Buď to vydrží nebo nevydrží, buď je údaj měřen nebo není. Nemlž.
Pak je to ale novum, protože o délce jsi začal mluvit až po mých připomínkách. Takže co?
Přesnost bych byl ochotný připustit v údaji KMblendi - optimisticky 5%.
Ale teď už na to skutečně kašlu a je mi celý ten tvůj KEL u mého taktéž omezeného zadku.
Rade622
Byť nepřesně, ale od začátku jsem psal o délce a počtu. Přičemž délka je pochopitelně zásadní údaj. Kvalitu příjemce informace neovlivním (viz. stále tytéž už zodpovězené dotazy od jiných diskutujících). Nemlžím, neb nemusím. :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hovorys
**
Příspěvky: 174
Registrován: 15 lis 2006, 19:26
Bydliště: Smíchov - Pivovar Staropramen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hovorys »

Proč ten KEL teda nemontujou přímo výrobci? Když je v podstatě mnohem přesnější...
*R.I.P* 1994 Hyundai Pony 1.3 LS 43kW/58k
*Prodáno* 1994 Hyundai Scoupe GT 85kW/116k (Alias Yuriiho otloukánek :))
1996 Hyundai Sonata 102kW/139k - Nebrzdí, ale to je detail :P
Ondras
*
Příspěvky: 24
Registrován: 13 dub 2005, 13:19
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Hovorys píše:Proč ten KEL teda nemontujou přímo výrobci? Když je v podstatě mnohem přesnější...
Dobrá, ještě jednou. Pokusím se volit jiná slova, aby to došlo i tobě. Přesnost je daná principem kalibrace. KEL se kalibrouje na konkrétní vůz, kde bude používán. Tovární palubáky jsou kalibrovány na typ/provedení vozidla/motoru. Přes sériovost výroby je každý vůz (či motor jako komplexní systém) originálem a proto je odchylka větší. Kalibrovat PP pro kadždý konkrétní vyrobený vůz by bylo drahé.
Uživatelský avatar
Hovorys
**
Příspěvky: 174
Registrován: 15 lis 2006, 19:26
Bydliště: Smíchov - Pivovar Staropramen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hovorys »

Proč by mělo bejt drahý každej palubák nakalibrovat? To by si snad udělal ten, co si to auto koupí, nebo myslíš, že by to nedokázal? BTW: promiň mi že sem tak omezenej a ptám se takový pí*oviny...
*R.I.P* 1994 Hyundai Pony 1.3 LS 43kW/58k
*Prodáno* 1994 Hyundai Scoupe GT 85kW/116k (Alias Yuriiho otloukánek :))
1996 Hyundai Sonata 102kW/139k - Nebrzdí, ale to je detail :P
Ondras
*
Příspěvky: 24
Registrován: 13 dub 2005, 13:19
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Zpracoval jsem své záznamy:

Daewoo Matiz jsem od 9.1.2004 do 18.6.2006 tankoval 94x. Vždy tankuji do plné (první vypnutí pistole). Celkové množství tankovaného paliva dle údajů ze stojanu je 2661.94 litrů. Celkové množství spáleného paliva naměřené palubákem je 2702.6 litrů. Odchylka +1.5%.

Hondu Civic jsem od 1.6.2007 do 22.7.2007 tankoval 12x. Opět vždy do plné. Celkové množství tankovaného paliva dle údajů ze stojanu je 451.78 litrů. Celkové množství spáleného paliva naměřené palubákem je 451.4 litrů. Odchylka -0.08%.

Chcete to ještě rozepsat po jednotlivých tankováních?
Ondras
*
Příspěvky: 24
Registrován: 13 dub 2005, 13:19
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Hovorys píše:Proč by mělo bejt drahý každej palubák nakalibrovat? To by si snad udělal ten, co si to auto koupí, nebo myslíš, že by to nedokázal? BTW: promiň mi že sem tak omezenej a ptám se takový pí*oviny...
Co by jsi jako zákazník kupující si nové auto řekl na to, kdyby ti prodejce řekl, že ta a ta fce bude k dispozici až poté co ji auto naučíš dělat? Jen část uživatelů aut jsou techničtí hračičkové. Ti by patrně uvítali možnost překalibrovat si PP, ale tomu se zase výrobce bude bránit z důvodu snahy mít vůz co nejvíce blbuvzdorný. Trotl si to rozhasí a už se řeší reklamace atd. atd. Nějakou dobu jsem pracoval jako support pro odborníky v IT. Vím, co všechno jsou lidi schopní zku*vit :D.

Analogii můžeš vidět např. v navigacích. Prakticky jakákoli aftermarket navigace je funkčně výrazně lepší než to, co se montuje v prvovýrobě.
Uživatelský avatar
Hovorys
**
Příspěvky: 174
Registrován: 15 lis 2006, 19:26
Bydliště: Smíchov - Pivovar Staropramen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hovorys »

Aspoň by ty lidi měli mít možnost si s tím nějak pohrát a případně to vrátit do původního továrního nastavení. Lidi sou schopný všeho, ale když umí ovládat ostatní věci, tak by se naučili i tohle... Na tohle téma končím, mě by ty palubáky teď byly k ničemu.
*R.I.P* 1994 Hyundai Pony 1.3 LS 43kW/58k
*Prodáno* 1994 Hyundai Scoupe GT 85kW/116k (Alias Yuriiho otloukánek :))
1996 Hyundai Sonata 102kW/139k - Nebrzdí, ale to je detail :P
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Ondras píše: Ke kalibraci ujeté vzálenosti (aby bylo měření palubáku v souladu s tím, co naměří tacho) je naprosto lhostejný rozměr pneu. Neměří se od pneu, ale od VSS, kterému je jedno na čem auto jede.
.
A od čeho si myslíš že je odvozen VSS??? z radaru asi ne?? :D samo že od hřídele a kol, takže když dáš jiný kola s jiným obvodem tak ti to ukazuje jinak..!!
Lantra 99 J2 sedan.
Ondras
*
Příspěvky: 24
Registrován: 13 dub 2005, 13:19
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

KMBlendi píše:
Ondras píše: Ke kalibraci ujeté vzálenosti (aby bylo měření palubáku v souladu s tím, co naměří tacho) je naprosto lhostejný rozměr pneu. Neměří se od pneu, ale od VSS, kterému je jedno na čem auto jede.
.
A od čeho si myslíš že je odvozen VSS??? z radaru asi ne?? :D samo že od hřídele a kol, takže když dáš jiný kola s jiným obvodem tak ti to ukazuje jinak..!!
Upozorňuji na tučný text. Pokud chcu, aby byl údaj stejný s tacho, tak auto může být i na špalkách. Nehovořím o přesnosti vůči skutečně ujeté vzdálenosti.
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Tady taky nikoho tachometr nezajímá ale hovoří se tu o přesnosti palubního počítače a ten měří na základě VSS a ten je založen na velikosti kol...
Lantra 99 J2 sedan.
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Zdarec vespolek,

Víťo,
čéče hoď neco do placu o tom tvým novým PP, co ti dělal KMBlendi. Nějak to usnulo a možná by i ostatní zajímalo, jak to funguje, co to umí a jak jseš spokojený. Myslím, že je to super věc. Hlavně ta nejnovější verze. Co říkáš??? Ať lidi napružíš a o víkendu to mohou vidět na srazu
in natura!!. Je to ale vymakaná věc!!!! Ten Blendi nemá hlavu jen na čepicu!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Mas pravdu, ze to nejak usnulo, ale ono to asi bylo potreba ... :wink: :lol:
Takze posledni vyvoj se ma nasledovne ...
Po vychytani nejakych SW musek mam posledni verzi SW toho palubaku a jsem s tim nadmiru spokojen ...
Ukazuje nasledujici udaje ...
1. Display
.........S-aktualni spotreba
.........Km/h - aktualni rychlost

2. Display
.........Km-ujeta merena vzdálenost (na trase co me zajima) ((Od resetu PPC))
.........L- Spotreba paliva v litrech (na trase co me zajima) ((Od resetu PPC))

3. Display
.........V-napeti v siti auta
.........fí-prumerna spotreba na 100 km (na trase co me zajima) ((Od resetu PPC))

Jednotlive displaye se prepinaji kratkym stisknutim tlacitka a reset se provadi dlouhym (asi 3 sec) stisknutim tlacitka.

Uf .. .snad je to vycerpavajici ...
PPC funguje perfektne a muzu doporucit ...
Montaz je snadna ...
Navod TADY
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Je tu možnost znova si objednat tento Palubni počítač.!! :shock:

S požadavky od Viti a Bruna jsme dohnali tento kousek do stavu kdy je možnost si to dat temeř na jakýkoliv Hyundai s benzinovým motorem..a donastavit si parametry dle vlastniho modelu a řady auta. :P
Lantra 99 J2 sedan.
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Musím potvrdit, je to opravdu super!!!!! Všechny údaje jsou fakt přesné!!Např. při 150 km mi tachec ukázal 150,6 km a počítadlo PP 150 km, takže diference 600 m tj. 400 m na 100 km tj. 4 metry na 1 km. To jsem nečekal!!! Já tam mám navíc ještě funkci rychlostního alarmu, který mi hlídá mnou přednastavenou rychlost od 40 po desítkách do 140. Např. nastavím 50 a při překročení o 1-2 km alarm píská 8 x nebo pokud uberu zmlkne. Je to super a je škoda, že jsem to neměl v době, kdy mě chytli na radaru a musel jsem zaplatit 2 500 Kč a přišel o 3 body. Investice do tohoto PP se vyplatí a hlavně má přednost v tom, že se dají nastavit potřebné údaje obvodu kola / při jiné velikosti pneu než je standard/ a také údaje o vstřiku podle použité trysky vstřiku. To profi PP co jsou na autech neumí!!! Mám displej na Lantře J2 v levé části přístrojovky a vypadá to jako origoš, tedy žádný dodo. Pro toho komu se stává, že se při jízdě zamyslí a hned tam má o 20 km víc je to ideální pomocník. Zrovna dnes, když jsem to ještě jednou testoval jsem projel místo kde měřili poliši, jel jsem přesně podle pípáku, mě pustili, ale všechny ostatní brali. Fakt je ten PP perfektní věc.
A pridam i nejake foto.
Obrázek Obrázek Obrázek
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

No pekny ... ten vyrez tam je presne na to ... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“