TPMS snimac tlaku v pneu

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od vodopadek »

tak jsem testoval. zjistil jsem ze mi v servise foukli kola na 2.6 asi chteli abych byl poradnej tvrdak :D no takze jsem to upustil na 2.2 dle manualu a jedno kolo jsem upustil na 2 no a... nic :-) objel jsem blok, a kontrolka se nerozsvitila :-) tak nevim zda to funguje nebo ne. uvidim zitra pojedu do prace to je dal nez objeti bloku a uvidim jestli se kontrolka rozsviti :-) takhle se zda ze vse funguje? po otoceni klicku se kontrolka rozsviti, po nastartovani zhasne. treba to chce ujet par km nez to PP zjisti ze se mu neco vymenilo :-) nekdo dalsi se zkusenostma s tmps od valoru?
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
Reklama
 

BruceWillis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 zář 2015, 13:13
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od BruceWillis »

vodopadek píše:tak jsem testoval. zjistil jsem ze mi v servise foukli kola na 2.6 asi chteli abych byl poradnej tvrdak :D no takze jsem to upustil na 2.2 dle manualu a jedno kolo jsem upustil na 2 no a... nic :-) objel jsem blok, a kontrolka se nerozsvitila :-) tak nevim zda to funguje nebo ne. uvidim zitra pojedu do prace to je dal nez objeti bloku a uvidim jestli se kontrolka rozsviti :-) takhle se zda ze vse funguje? po otoceni klicku se kontrolka rozsviti, po nastartovani zhasne. treba to chce ujet par km nez to PP zjisti ze se mu neco vymenilo :-) nekdo dalsi se zkusenostma s tmps od valoru?

hmmmm, zajimave, ja budu laborovat o vikendu, tak jsem zvedav. Co vim, tak to prej chvily trva nez to ta moudra ridice jednotka pozna... :-)
diky za info!
i30 2015 1.6 crdi
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od t0x!n »

Boha jeho jsem rad za svoje skryty ventilky a to, ze me nepostihlo jeste toto silenstvi, zlatej rok 2013 :mrgreen:
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
BruceWillis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 zář 2015, 13:13
Bydliště: Praha

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od BruceWillis »

t0x!n píše:Boha jeho jsem rad za svoje skryty ventilky a to, ze me nepostihlo jeste toto silenstvi, zlatej rok 2013 :mrgreen:

to vis, pokrok nezastavis! :-D
i30 2015 1.6 crdi
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od ob3l1x »

vodopadek píše:tak jsem testoval. zjistil jsem ze mi v servise foukli kola na 2.6 asi chteli abych byl poradnej tvrdak :D no takze jsem to upustil na 2.2 dle manualu a jedno kolo jsem upustil na 2 no a... nic :-) objel jsem blok, a kontrolka se nerozsvitila :-) tak nevim zda to funguje nebo ne. uvidim zitra pojedu do prace to je dal nez objeti bloku a uvidim jestli se kontrolka rozsviti :-) takhle se zda ze vse funguje? po otoceni klicku se kontrolka rozsviti, po nastartovani zhasne. treba to chce ujet par km nez to PP zjisti ze se mu neco vymenilo :-) nekdo dalsi se zkusenostma s tmps od valoru?
Neviem ci sa kontrolka nerozsvieti az ked je tlak pod 2.0
Aspon mne vtedy signalizuje slaby tlak v pneu
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
sused66
*
Příspěvky: 43
Registrován: 30 zář 2015, 09:30

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od sused66 »

aj mne to zasvieti az pod 2.0. ja som nameral po rozsvieteni okolo 1.9
Hyundai i30 Kombi Trikolor Komfort, Satin Amber, 1,6 CVVT 88kW, 2014
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od vodopadek »

tak novej poznatek.. cidla se nenaparovali sami. Dneska se mi cca po ujeti 30 km rozsvitila kontrola cidel, sviti stale. pri nastartovani problikne, pak zhasne, pak se rozblika a po par metrech zustane trvale svitit. na PP blikne symbol auticka, bez kol.. takze se valor senzory sami nenacetly. takze budu muset do :hyu: aby mi nacetli tu novou sadu. no doufam ze me necekaj nejaky komplikace :-)
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Hardcam »

zlatej original =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od vodopadek »

vyreseno. senzory mi naparovali s autem tam kde jsem prezouval na zimu. bez doplatku :-) vzali krabicku obehli auto, pripojili nahrali za 3 minuty bylo hotovo :-) takze valor senzory je nutno parovat :wink:
Naposledy upravil(a) vodopadek dne 23 říj 2015, 17:57, celkem upraveno 1 x.
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
cyclope
Příspěvky: 2
Registrován: 15 říj 2015, 13:34

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od cyclope »

patriknet píše:
cyclope píše:Ahoj kluci, včera jsem zakoupil origo TPMS na akci u Auto Dorda Česká Lípa za 3.100,00 Kč bez DPH. Jel jsem tam i s nově koupenými AL disky (Ultimate od Auto Kelly), jestli to bude pasovat a vše sedí, jak má. Volal jsem i po místních pneuservisech a potvrdily, že s kompatibilitou nebude problém. Jen mne technici upozorňovali, ať upřednostním takový pneuservis, který má s montáží TPMS senzorů zkušenosti a má na to školení a potřebně vybavení, že TPMS se utahuje na určitý moment, aby to někdo nezku... nezničil. U nás v ČL je jich dost, všichni si ale za tu přetěžkou dřinu (montáž 1 ks TPMS senzoru, který nebyl zakoupen u nich) svorně řekli od 80 do 120 Kč za 1 ks TPMS senzoru.

Jinak jsem chtěl odjezdit zimní sezónu bez senzorů a ušetřit nějakou pětku, ale po rozhovoru s kámošem, co likviduje škodní události jsem si to rychle rozmyslel. Při autonehodách se samozřejmě pojišťovna snaží o co nejmenší plnění, a proto kontrolují i snímače (samozřejmě u aut, u kterých je to v povinné výbavě, tzn. r.v. 2015 +). Naopak policajtům je to při běžné kontrole buřt, do auta určitě nepolezou. :wink:
Ahoj, a ako si prosim ta dopadol co sa tyka parovania senzorov? mne sa to zda sa sparovalo samo... tebe tiez?
Ano, ihned po nastartování kontrolka zhasla :)
Drc
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2015, 14:56

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Drc »

Tak jsem dneska poridil originalni sadu za 3751 s DPH u auto balvin v Brne. Akorat me dost prekvapili - pry i30 cw weekend se pry diky vetsim brzdam nevleze 15 disk, musi se dat 16. Pry je to dost na experimentovani s konkretnim diskem.

Nemate nekdo vyzkousene konkretni 15 disky na tuto variantu, ktere tam vlezou? Chtel jsem dat tyto, ale riskovat to nebudu.
http://alu-kola.heureka.cz/inter-action ... 14_3-et45/
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Tomu nějak nerozumím.Jaké experimentování? Všechny pro tvůj model možné rozměry disků musíš mít uvedené v TP.
i20 1.1CRDi (2015)
Drc
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2015, 14:56

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Drc »

V TP je zakladni cast spolecna pro vsechny vybavy a je tam konkretne radek 20 a 21: 6.0Jx15 ET46; 195/65 R15 91H
Ja mam vybavu weekend, tam jsou primo od koupe 16ky 205/55 a v TP v sekci "dalsi zaznamy" tam jsou pak uvedeny dalsi varianty, konkretne toto:
*20-21: 6.0Jx15/ET43
*35: 205/55R16 91H, 6,5Jx16/ET50; 225/45R17 91V, 7.0x17/ET53

Ptam se na to specialne proto, ze me prave prodejce upozornoval, ze 15ky se tam nemusi vlezt a bylo by nutne zkusit konkretni disk. Pry nejake vetsi brzdove celisti pro tuto vybavu weekend.
No, ale mohl taky kecat (neumyslne).
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Pokud máš vTP 15" a nevejdou se ti tam, tak v tom má Hyunadai bordel.
Já mám zkušenost s naftovým Focusem, kde byly vepředu taky větší kotouče než u základních motorizací a v TP byly jako základ 16" a jako alternativa 17"
Tenhle údaj v TP nemůže být společný pro všechny verze.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: TPMS snimac tlaku v pneu

Příspěvek od Hardcam »

Chtelo by to vic cist tady po foru, nez se ptat.
Nektere verze v TP 15ky nemaji a nelze na ne ani 15ky fyzicky dat. Pokud mas elektronickou parkovaci brzdu, mel bys mit 16ky, pokud mas od vyroby 16ky a vpredu maly prostor mezi brzdicem a vnitrni stranou kola, opet jen 16ky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“