Tak jsem projel ix35 :-)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od Hardcam »

Predpokladam, ze ten diesel, ve kterem jsi jel mel houby najeto a byl nezajety. To muze byt jedna z pricin, proc byl lenivy. Ja se jeste tri dny po prebirani i30 nemohl dostat nad 4000 otacek, autu se tam moc nechtelo. Po tydnu uz je vsechno v poradku.
V Sonate mame 2.4 automat a po meste jezdi do 13ti, ale je to tezka krava a zastaraly automat. Ty Tucsony se skutecne moc nevyvedly, pritom stejny motor mam v i30 a jezdim do deseti ve vsech rezimech (zajizdim, najeto 1000km).
Z Tveho vyberu asi Sorento II, at si tu jizdu uzijes taky ty a budes si moct napodobit ix55. Nova Sportage ale zase bude ideal pro zenu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Když už jsi zmínil Sorento II a mluvíš o malém nájezdu, tak by za zvážení podle mě stála i verze 2,4i DCVVT s automatem. Vezmu-li v potaz, že motor je další evoluce toho co mám já a Hardcamův táta v Sonatě, automat je tam šestikvalt, ale zase to bude tahat větší váhu a větší odpory, tak bych v praxi tipnul podle stylu jízdy 11-13 litrů na 100 km, což mi nepřijde tak hrozný. Otázka taky je, kdy dorazí SantaFe po faceliftu a zda se bude dovážet i benzínová verze nebo jen diesely.
Ale varianta ix35 nebo nová Sportage s motorem 2,0i a automatem mi přijde též jako velmi rozumná volba (to bych pro manželku volil já, kdybych na to měl money). Záleží jak velké auto to má být :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od juramac »

No, uprimne, i mne prekvapila u predvadeneho vozu docela hlucnost motoru, ale je pravdou, ze to byl diesel a ty jsou vseobecne hlucnejsi. Takze je otazkou, jak se bude chovat benzin s automatem. Nyni mam Qashqai s automatem CVT , benzin, a ten je az neskutecne tichy.Zatim jsem tak tiche auto nemel, maximalni spokojenost. Takze doufam, ze tento ix35 bude v benzinu s automatem vyrazne tissi, nez predvadeny diesel s manualem....
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od milan74kb »

moja troska do mlyna ...
Ja som povodne zvazoval kupu prave noveho Sorenta. Avsak po predvadzacke IX35 som sa rozhodol pre nu aj ked ceny boli viac menej rovnake.
Dovod ? Prave ta kompaktnost a spotreba. To ze je mierne mensi kufor ozeliem, vnutorne rozmery su porovnatelne, jazdne vlastnosti tiez. Zaruka, asistencne sluzby, servis - vedie hyundai.
Predvadzacka sorenta mala cez 5.000 km, Hyundai nieco okolo 2000 km.
Pri sorente som sa pri akokolvek setrnej jazde nedokazal dostat pod 7,5l, ale to som jazdil totalne predpisovo a s brutalne lahkou nohou, na dialnici max 110. Ked som skusil bezny dynamicky styl jazdy bolo to 11l. IX35 6.5 lahka noha dynamicky styl 8,2 l.

na sorente som spravil zhruba 600km, ix35 zhrub 260 km.

dynamicky styl - svizna jazda (aj s podradenim), mesto 55, cesta 105, dialnica 145 ... - len pre predstavu
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od zdenek76 »

ono zase nemůžeš srovnávat ix35 a Sorento, jsou to auta jiné třídy nehledě na rozdílnou motorizaci, spíše ix35 a Sportage, konkurentem Sorenta je SantaFe
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od zdenek76 »

jinak mimochodem dnes ráno jsem potkal dva kamiony, vezoucí cca 10-12 ix35, mířící po dálnici od Ostravy na Brno, mix barev bílá, stříbrná, šedá, červená a modrá
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od Hardcam »

Lidi maj vkus, to je dobre...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od havros »

zdenek76 píše:jinak mimochodem dnes ráno jsem potkal dva kamiony, vezoucí cca 10-12 ix35, mířící po dálnici od Ostravy na Brno, mix barev bílá, stříbrná, šedá, červená a modrá
No vida, jedna bílá už jede k nám :)
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od milan74kb »

zdenek76 píše:ono zase nemůžeš srovnávat ix35 a Sorento, jsou to auta jiné třídy nehledě na rozdílnou motorizaci, spíše ix35 a Sportage, konkurentem Sorenta je SantaFe
jj, ale ja ich nezrovnavam ako "auta" ale skor ako "kupec", ktory mal o obe zaujem a pre uz uvedene pozitiva som sa rozhodol pre Hyundai. Mne nejde o segment, razvor, motorizaciu atd. - mne ide skor o uzitkovu hodnotu auta versus cena "pre mna ;-)" a tak ich aj vzdy porovnavam :-).

A KIU po svojich skusenostiach s ich servisom (2 ceedy a 1 sportage a s 1 ceedom som si fakt uzil ...) uz viac nechcem (hlavne pristup konatela spolocnosti KMSS ma fakt zarazil, ked som sa dozvedel z druhej ruky "ze on sa moze na nejakeho zakaznika ..., ak chce nahradne auto nad limit 5 prac. dni nech tvrdo plati ..., jeho nezaujima ze je to reklamacia a on to nepovoli ...". A preto aj mne je suma fuk ci tych 80 - 100.000 Eur v priebehu 3 rokov preinvestujem v kia alebo inde). A po predvadzackach som sa rozhodol pre hyundai, vyskusam ix35 plus servis, do roka koncia leasingy a uvidi sa ci aj dalsie 2-3 auta do firmy budu hyundai. Ak budem spokojny tak ano ...

Inak rozmyslal som aj o:
- Santa-fe (ix55 je prilis velke, nechcem) ale z infa som sa dozvedel ze este nejaky ten cas sa technicky facelift (okrem motorov) neplanuje (napr. - podvozky, zavesenia, pohon, atd.). tak som objednal ix35, potrebujem to riesit teraz.
- toyota rav4 - ale po tych zvolavackach som to odvolal
- mitsubishi outlander - prilis papkajuci diesel (znamy ma vo firme 4, mal som moznost nejaky cas aj jeden z nich jazdit), inak parada
- nissan x-trail - znova prilis papkajuci diesel
- citroen c-croser, renault koleos ani peugeot 4007 - nie, francuzom moc neverim ;-)
- DE znacky vynechavam - nie som ochotny tazke eurace platit za znacku ...
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jen by mě zajímalo co je na triu C-Crosser, 4007 a Koleos francouzského? :lol:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od zdenek76 »

Mr. HYUNDAI píše:Jen by mě zajímalo co je na triu C-Crosser, 4007 a Koleos francouzského? :lol:
kromě motoru HDi snad nic :D
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od Hardcam »

Krome HDIcka by me predevsim zajimala elektronika. Motor totiz neni zdaleka jedinej fail Francouzu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Maxi
*
Příspěvky: 31
Registrován: 10 črc 2008, 20:15
Bydliště: Praha

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od Maxi »

Mr. HYUNDAI píše:Jen by mě zajímalo co je na triu C-Crosser, 4007 a Koleos francouzského? :lol:
Design?
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak C-Crosser a 4007 je Mitsubishi Outlander s jiným znáčkem a upraveným ksichtem vyrobený v Japonsku (krom motoru HDi, samozřejmě, ten je zase napůl Francie, napůl Německo) a Koleos je Samsung s upraveným designem, ale vyrobený v Koreji. Takže ani ten design není moc francouzský =P~ .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Maxi
*
Příspěvky: 31
Registrován: 10 črc 2008, 20:15
Bydliště: Praha

Re: Tak jsem projel ix35 :-)

Příspěvek od Maxi »

Koleos má asi celkem obstojné jizdní vlastnosti a to i v lehkém terénu, je to vlastně X-Trail, ale zvenku je na můj vkus naprosto hrozný, škoda. Nevím, možná mají Frantíci jiný vkus a kupují to... ale moc šancí mu nedávam.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“