Palubní počítač

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Tak jsem jel teď o víkendu s tím palubním počítačem 860 km ve dvou, maximum na dálnici 130, průměrná spotřeba 6,98 l/100km. Čučel jsem jak péro, tak málo mě to nikdy nežralo, ale stačilo trochu o mm povolit pedál plynu a hned skočila průměrná spotřeba o litr i dva dolů. Prostě není potřeba furt tlačit na pedál. Opravdu mi jízda podle Blendiho PP snížila průměrnou spotřebu cca o 0,8 l/na 100km, což není zas tak málo!!!! A navíc mi mohly být všechny kamery na rychlost i v Německu/ foto radary a není jich tam málo/ ukradené, jel jsem podle nastavené rychlosti na PP/ rychlostního alarmu/a prostě super.Chce to prostě vidět a odzkoušet. Opravdu mě ten PP mile překvapil. Vřele doporučuji všem!!!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

veri verim ze paradni vecicka taky bych dotoho sel ale zatim se nemuzu nijak rozhoupat.....(jinak z nemecka by ti stejne nic nedoslo. nemaj nas registr.)
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Já vím, že němci nemají zatím přístup do našeho registru ale chtěl jsem tím spíš demonstrovat tu výhodu rychlostního alarmu, který ti hlídá rychlost za tebe. Jedeš začne pípat tochu ubereš /opravdu jen trochu uvolníš pedál/ a jedeš dál jak překročíš tak zase pípání no a tak furt dokola. Velmi rychle se naučíš jezdit správně.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Bruno píše:Já vím, že němci nemají zatím přístup do našeho registru ...
OMYL - od 1. září běží ostrý testovací provoz centrálního registru EU v rámci připojení do Schengenského prostoru. Takže přístup k registrům mají všechny členské státy, Ostře už běží kradená auta a hledané osoby. Do konce roku budou plně funkčí všechny registry. Takže je reálné, že v rámci testování můžeme čekat i přenos dat o přestupcích .
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Díky Josefe,

takže jsem si to nainstaloval právě včas!!!!! Je zvláštní, že ten Blendiho palubní počítač oslovil tak málo lidí, vždyť na moravském srazu byl verbální zájem podstatně větší. Je pravdou, že u nových aut je PP součástí výbavy, ale i zde na fóru je plno starších aut a pro ty je to určeno.Já jsem také o tom začal uvažovat, až když jsem zaplatil 2 500 Kč pokuty a přišel o 3 body. Je také velmi zajímavé jak dokáže sledování spotřeby, pomocí Blendiho PP, snížit vlastní spotřebu. Nevěřil jsem dokud jsem si to neověřil. Opravdu je to tak, snížila se mi o 0,8 l/100km.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

josef: juj tak to abych si daval uz majzla jezdim sluzebne do nemecka rakuska slovinska a doted sem to mel na haku a ze me uz x krat vyfotily!!!!!!dikes cece
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

vlastaFR píše:... tak to abych si daval uz majzla...
Jo jo, chtít bejt plnohodnot člen Schengenskýho prostoru bez hranic nebude zadarmo :lol: A to v to dobrym, ale bohužel i v tom nepopulárním :cry:
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

"Svatá pravda Velebnosti, svatá pravda"
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

KMBlendi píše::lol: Tak s tímto i souhlasím až na jednu připomínku že palubní PC si rychlost bere právě z těch impulsů od převodovky a je tudíš mnohem přesnější než tachometr.. :)
Nojo ale opravdova skutecna rychlost ve vztazny soustave silnice -> auto je prakticky nezjistitelna nicim jinym nez GPS... strasne moc zalezi na obvodu kola tudiz pokud by PPC mel moznost nastavit si i delku obvodu kola byl by presnej na promile, jenze kdzy prezujes gumy treba stejnej rozmer nebo min sjety tak to zase musis prenastavovat tim padem vlastne PPC nemuze bejt zas tak presnej. Na druhou stranu stejne to delaj i jakykoli jiny trebas originalni PPC takze odchylka totalne stejna.
Nekdy v budoucnosti budu o KMBlandiho PPC vazne premyslet protoze u myho auta je ve spotrebe sakra velkej rozdil podle toho jak slapu na plyn ale do ty doby mi auto spolyka jeste hromadu penizu.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Samozřejmě přesnost zavisi na mnoha faktorech a s tím je i počítáno, lze dosahnout přesnosti pod 5% i mene...Tachometry mechanicke maji takovou nepresnost ze nejakych 5% je pro ne sranda :-) navic na tom palubnim počítači si nově mužeš nastavit veličinu od ktere se odvozuje rychlost i ujeta draha takze pokud daš jiny kola, jen si vypocitas novou velicinu kterou zadas do PP a je klid.. :o .
Lantra 99 J2 sedan.
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Přenastavení je hotové za dvě sekundy, žádný problém, jen podle odváleného obvodu zadáš potřebný koeficient několika stisky tlačítka. Lze tím zohlednit jakýkoliv rozměr pneu, to profi PP neumí.
Naposledy upravil(a) Bruno dne 03 říj 2007, 12:51, celkem upraveno 1 x.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

ja chci taky ale na diesla to nejde :cry: :cry: :cry: proc proc
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Vzhledem k tomu ze je to napul mechanicke a palivo se vraci do nadrze atd.. tak by to bylo velmi nepresne, slo by toho vyuzit pouze jako orientacni meridlo aby jsi se naucil jezdit na minimalni spotrebu ale nebudes presne veded kolik to vlastne žere..
Lantra 99 J2 sedan.
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

ja vim KMblendi uz sme o tom mluvili cez sz ja to napsal jenom tak ze smutim je to skoda. a taky nemam na vstrikoch zadny kabel su jenom mechanicke takze bych musel pozidit dva prutokomery a to by asi znizili tlak palivovy soustave a padl by vykon tak sem se stym nadobro rozloucil :cry: :cry: :cry: aj tak diky zes si nasel cas a vysvetlil mi to
karfik
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2007, 23:24

Příspěvek od karfik »

koukám že jsem narazil na fantastickou diskusi, nemám sice hyundai ale moc se mi líbí KMBlandiho PPC. Hlavně ta funkce pípání rychlostí. Chtěl jsem něco podobného bastlit s TTL, ale vzdal jsem to.
KMBlandi, myslíš že by to šlo implementovat do mazdy ?
Nevím kde jsou v tachu k dispozici impulsy od rychlosti, ale pro ŘJ motoru tam něco bude. Taky si nejsem jist jak jsou zapojené vstřiky, ale to by se dalo zjistit.
díky
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“