Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pivisek
*
Příspěvky: 49
Registrován: 19 dub 2019, 21:04

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Pivisek »

Na obhajobu Uniqy musím ale říct, že jako asi jediná Ti nabízí GAP až na 5 let. Pak už ale pojistka atakuje hranici 23tis./rok
Allianz dává "jen" na dva roky. A je to asi dokonce automaticky u nového auta. U Uniqy si musíš vysloveně říct. Aspoň tedy já to tak měl při podpisu kupní a pojistné smlouvy.
Výpověď jsem dal před 14i dny a do dnes ani písmenko reakce. Krom automatického emailu o přijetí výpovědi. Nechal jsem si tam pár dní prodlevu, s tím, že se ozvou a budou třeba se mnou licitovat, abych výpověď stáhl, ale prd. Tak už jsem déle nečekal a uzavřel u Allianz. u Uniqy by to mělo být ukončeno max 8 den od podání výpovědi. Tak jsem na to zvědav, jak to celé dopadne. :)
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart, R18, barva Phantom Black Pearl, 3/2021
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Freedom plus manuál, 7/2023
Reklama
 

Glock69
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2023, 15:43

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Glock69 »

2 Birdr: děkuji, to neřekl.
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od brokolicovy_chips »

ahoj, nebudu na to zakladat tema at neplevelim, ale chtel jsem se zeptat.
Obecne mam POV + HAV pojisteni a k tomu asistencku u ceske pojistovny (ano UNIQA).
A dale mam Hyundai nejakou asistencku, co davaji k novym vozum.

Koho byste volali pokud by se vam porouchalo auto (např píchnuli kolo/ prasklo kolo) a nemáte rezervu, protoze mate MHEV? Standartní pojištovnu kde mám asistencku, nebo Hyundai asistencku?
A obdobne, koho byste volali, pokud by se vam to stalo v zahranici?
DIky
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Silver »

pročti si tem uzky letacek od Hyundai asistance co tam vse je. Na nepojizdne vozidlo, odtah, opravu na miste, pichle kolo, vybita baterka ja osobne bych volal na H asistenci. To same garantuji v EU. Havarijni pojisteni je proste na havarii. Podle mne to jde kombinovat, odtah vozidla do servisu po havarii zajisti H assistance, opravu havarijni pojisteni. A mam pocit ze havarijni pojiteni proplácí odtah jen max. 50km od mista nehody zbytek platíš ty. H assistance odtahuje do nejblizsiho autorizovaneho servisu.
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Georges »

Měl jsem nehodu, nezaviněnou, kdy mě při odbočování vpravo trefil mladý dvacetiletý "řidič", který nedobrzdil. Accent je nejspíš na odpis. Bylo to naštěstí bez zranění, když jsem odbočoval prakticky krokem.
Kooperativa zajistila odtah, bylo mi domů přivezeno náhradní vozidlo ( Kia Ceed), na 17 dní, než se vše s pojišťovnou vyřeší. Za Accenta1.5 CRDi r.v. 2009 s nájezdem 135 000 km, možná dostanu nějakých 35 až 40 tisíc a to budu budu rád. Každopádně budu muset aspoň 100 tisíc přidat, abych koupil něco, s čím bych mohl 5 až 6 let bez nějakých větších nákladů jezdit.
Mám sice havarijní pojištění, což mi asi moc nepomůže, nicméně s reakcí pojišťovny Kooperativa jsem nadmíru spokojen.
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Pjotr1 »

Tvůj optimismus ti závidím, kdybych si platil havarijko a při totálce si musel připlatit 100k Kč abych se dostal do stavu před nezaviněnou nehodou tak bych byl nepříčetný vzteky. To mi přijde od pojišťovny jako výsměch.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Mexican »

on to Georges vtzahoval na accenta - toho ked ztotalkujes dostanes tych 50k. Aby si vsak mal porovnatelne auto proste musis este tych 100k priplatit pac do 100k dnes nekupis fakt nic rozumneho co ma vydrzat a urobit aku-taku radost
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Pjotr1 »

Chápu a právě to mě na pojišťovnách štve, že nedostanu odpovídající náhradu. Mi to přijde nefér. Pojišťovna řekne že odpovídající hodnota je 50k, ale to zjevně není pravda, protože za to nekoupím podobné auto.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Značkové pojištění Hyundai od UNIQA = podvod na klienty?

Příspěvek od Martinsp »

Jakože za 50 nekoupím accenta? Za těch 150 si koupí úplně jiné auto i když to stejně bude ojetina tak pro mlaďase.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Odpovědět

Zpět na „Pokec“