LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tempest »

No kdyby Alenka (naše ministryně financí na druhé fotce) měla vracet všechny finance, tak by musela žít život věčný. Ale jak chceš, tak Ti koupím sadu ledek a zdarma k ním Andreje. A jako bonus k němu další sadu a další :)

Díky za rady. Ještě dotaz, jak je to s těma redukcema, jestli to sedne, nebo se to musí řešit zvlášť.
Reklama
 

EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Redukcie sú potrebné ak upevnenie žiarovky je riešené výrobcom cez adaptér kde pre jednoduchosť výmeny žiarovky pre zlý prístup a hlavne aby to bolo blbu vzdorné pre možnosť výmeny svojpomocne . :D Ak je to klasické upevnenie žiarovky cez prítlačný pružinový drôt tak redukcie nie sú potrebné (staršie auta ) Každý automobilový koncern ma iný systém upevnenie žiarovky a preto je aj veľké množstvo rôznych adaptérov pre upevnenie H7 ,H1 atd..
Ak budeš montovať LED tak otočiť aby čip bol vodorovne .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Dej na EFISA. Mám 6ks těch LED co ti poslal odkaz a jsou v pohodě. Za rok a něco co je mám, na mě bliklo pouze jedno auto, že ho oslňuju a to bylo proto, že jsem jel naloženej a nesnížil jsem světla. Jinak svítí celkem solidně a neoslňují. Odešla mi jedna z té sady, zrovna nešly ty co mám objednat (nikde je neměli), tak jsem koupil se stejnými parametry ale jiný typ za 400kč a nesvítí vůbec dobře, navíc ani barva neodpovídala uvedené intenzitě, nakonec jsem je prohodil a dal je do přísvitu a ty z přísvitu dal do potkávaček. Vše je o vyzkoušení. Já mám variantu tmavě šedé, ta nejméně "provokuje" ve světlech - v čočkách je to fuk, ale na dálkových a přísvitu jsou klasické paraboly a žárovky jsou v nich vidět. Modrá varianta je katastrofa, každý to hned pozná, stříbrná je fajn, ale dost se leskne a slunci, ta šedivá nebo černá je nejméně nápadná 8)
Přílohy
Hyundai i30 Fastback 189.jpg
Hyundai i30 Fastback 189.jpg (64.06 KiB) Zobrazeno 1661 x
Hyundai i30 Fastback 188.jpg
Hyundai i30 Fastback 188.jpg (67.87 KiB) Zobrazeno 1661 x
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Tady máš jak to je při montáži klasických patic
Přílohy
Hyundai i30 Fastback 187.jpg
Hyundai i30 Fastback 187.jpg (63.55 KiB) Zobrazeno 1658 x
Hyundai i30 Fastback 194.jpg
Hyundai i30 Fastback 194.jpg (92.59 KiB) Zobrazeno 1658 x
Hyundai i30 Fastback 195.jpg
Hyundai i30 Fastback 195.jpg (98.95 KiB) Zobrazeno 1658 x
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Redukce jsou trochu problém, ne na všechny LED jdou kroužky mimo těch namontovaných z výroby (podle typu) použít, jde o to, že kroužky se nemají většinou o co opřít a tak v nich LEDka potom nedrží. Pokud máš klasickou patici H4, H7 atd. tak je to v pohodě, koupíš tu LED s paticí a bude to fungovat, ten kroužek je zapotřebí tak jako tak, protože přes chladič a ventilátor většinou nejde aretační drát přetáhnout, takže montuješ tak, že sundáš kroužek z LEDky, dáš ho do světla a chytneš aretačním drátkem, potom do kroužku namontuješ LED žárovku. Pokud má auto z výroby nějaký aretační nástavec (např. já v i30 3.gen. v potkávacích světlech, tak tam musíš mít ještě navíc jiný aretační kroužek nahrazující ten bajonet co je v originálu na kabeláži auta, který vyměníš za ten originální kroužek co je naLED žárovce a tady je třeba mít ověřeno, že ten jiný kroužek bude na té LEDce držet. Protože se může stát, že koupíš LEDky a ten kroužek na nich nebude držet a do světla je prostě nebudeš moct uchytit. Ty kroužky podle typu výrobce auta jsou jak tvarově jiné, tak ještě můžou být vyosené. U mě je nutné mít ten typ v ose H7, jde o to, aby ve finále ve světle byla LEDka umístěná s čipy směřujícími do stran (horizontálně) a ne nahoru a dolů (vertikálně) :wink:
Přílohy
Hyundai i30 Fastback 197.jpg
Hyundai i30 Fastback 197.jpg (73.62 KiB) Zobrazeno 1657 x
Hyundai i30 Fastback 198.jpg
Hyundai i30 Fastback 198.jpg (61.43 KiB) Zobrazeno 1657 x
Hyundai i30 Fastback 199.jpg
Hyundai i30 Fastback 199.jpg (75.96 KiB) Zobrazeno 1657 x
Hyundai i30 Fastback 200.jpg
Hyundai i30 Fastback 200.jpg (66.96 KiB) Zobrazeno 1657 x
Hyundai i30 Fastback 201.jpg
Hyundai i30 Fastback 201.jpg (59.96 KiB) Zobrazeno 1657 x
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od cernymotyl »

Pokud se nepletu, tak ty LEDky, co má Stringo, jsem taky zkoušel do Kony. Mně nevyhovovaly. Světlo bylo rozbité a oslňující.

Teď jsem si objednal tyto: https://s.click.aliexpress.com/e/_AckqzM
Čekám teprve týden.

Na youtube je týpek testoval: https://www.youtube.com/watch?v=2RpFVtKdqUM
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Jirka1955
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2020, 17:49

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Jirka1955 »

Ahoj všem, tady jsem našel, které žárovky LED za klasické ...
https://www.lasfit.com/pages/product-re ... dard-trims
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od cernymotyl »

cernymotyl píše: 03 úno 2021, 09:29 Pokud se nepletu, tak ty LEDky, co má Stringo, jsem taky zkoušel do Kony. Mně nevyhovovaly. Světlo bylo rozbité a oslňující.

Teď jsem si objednal tyto: https://s.click.aliexpress.com/e/_AckqzM
Čekám teprve týden.

Na youtube je týpek testoval: https://www.youtube.com/watch?v=2RpFVtKdqUM
Žárovky namontované. Svítí o chlup líp než halogeny Philips White ultra. Světlo je bíle - velmi podobné originál LEDkám denního svícení a hlavně je kužel světla rovnoměrný a nerozbitý, ne jak tomu bylo u LED žárovek s čipy umístěnými jen v ose.
Konečně jsem v rámci možností spokojený.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Mám 3 otázky:

1. V čem konkrétně jsi spokojenější oproti žárovkám s chipy umístěnými do stran, já totiž žádný rozstřel světla nepociťuji, netuším co si pod tím představit :-k ...ideální by bylo hodit sem fotku s autem proti zdi ve vzdálenosti 3-5m

2. Jak jsi vyřešil uchycení žárovky do světla (předpokládám, že Kona má taky ten pitomý bajonet a ne klasické H7 uchycení).

3. Nepřemýšlel jsi o Osram 2.generace? Ta má ale chipy taky do stran...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od cernymotyl »

1. LED s čipy 180°u mě neměly ohraničený kužel světla a byly v něm stíny. Otáčení žárovky na to nemělo vliv. Už je nemám.

2. Jako redukční kroužek jsem použil tento: https://www.aliexpress.com/item/3297795 ... 4c4dBt3tYs
Poohlédnu se ale ještě a po jiném kroužku s menším vnitřním otvorem bez gumového těsnění, aby v něm žárovka seděla pevněji. To je tak asi jediné, co se u světel chystám ještě udělat. Dokud budou tyhle LED svítit, jiné zkoušet nebudu.

3. Neuvažoval. Po zkušenostech s čipy do stran jsem chtěl něco, co svítí po celém obvodu.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Georges »

Accent r.v. 2009 má žárovky H4, tedy dvouvláknové. Hledal jsem ledky, kterými bych ty klasické nahradil. Nenašel jsem prakticky nic, co by bylo za trochu rozumnou cenu. A když už, tak byly bez homologace, určené pro sportovní, nebo tuningové účely.
Takže jsem to vzdal a zůstanu u klasiky ...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

cernymotyl píše: 19 úno 2021, 07:56 1. LED s čipy 180°u mě neměly ohraničený kužel světla a byly v něm stíny. Otáčení žárovky na to nemělo vliv. Už je nemám.

2. Jako redukční kroužek jsem použil tento: https://www.aliexpress.com/item/3297795 ... 4c4dBt3tYs
Poohlédnu se ale ještě a po jiném kroužku s menším vnitřním otvorem bez gumového těsnění, aby v něm žárovka seděla pevněji. To je tak asi jediné, co se u světel chystám ještě udělat. Dokud budou tyhle LED svítit, jiné zkoušet nebudu.

3. Neuvažoval. Po zkušenostech s čipy do stran jsem chtěl něco, co svítí po celém obvodu.
To v tom kroužku drží jenom v tom těsnění, jako že je těsnění na LEDce a ta je do kroužku jenom vložená? To je celkem na nic, musí se to v tom za jízdy pěkně klepat :-k
Ideální by bylo srovnání, jako jsem to dělal tady já
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 89#p571589
Georges píše: 19 úno 2021, 08:47 Accent r.v. 2009 má žárovky H4, tedy dvouvláknové. Hledal jsem ledky, kterými bych ty klasické nahradil. Nenašel jsem prakticky nic, co by bylo za trochu rozumnou cenu. A když už, tak byly bez homologace, určené pro sportovní, nebo tuningové účely.
Takže jsem to vzdal a zůstanu u klasiky ...
- LED žárovky nejsou zatím žádné s homologací...
- za solidní cenu je kolik? 800-1000kč je podle mě solidní cena za takové nějaké LEDky co fungují, LEDky za 250kč jsou na nic, zbytečně vyhozené peníze...
- H4 LED žárovek je mraky, např tady: https://www.aliexpress.com/item/3295256 ... 4c4dUZRusI
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od cernymotyl »

Za jízdy jsem klepání nepozoroval, ale to uchycení není ideální. Proto pohledám jinou redukci, nebo tohle nějak doupravím, přilepím. Zatím nevím. Teď jsem rád, že jsem objevil LEDky, které mi vyhovují a se zbytkem se dá pracovat.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
sud
**
Příspěvky: 215
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sud »

cernymotyl - tie nove led ktore ste osadili, predpokladam do stretavaciek - Kona ma tiez sosovky a aj napriek tomu bolo svetlo "rozhadzane"?
-------------------------------------------------------------

Prosim o ujednotenie nasledujucich informacii:
predpokladam spravne, ze i30 III. nepotrebuje canbus verziu?
Co sa tyka adaptera spominaneho vyssie - je potrebny stale, alebo iba ak dodavatel led ziarovky nedodava ten plastovy diel pre uchytenie?
Planujem vymenit vsetkych 6ks H7 v svetlometoch.

Vdaka
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Stringo »

Na i30 máš potkávací s tím bajonetem (plastový kroužek) ten musíš koupit zvlášť, protože jsem ještě neviděl, aby k H7 někdo přidával tento kroužek. Na dálkové a přisvěcovací nepotřebuješ žádný další kroužek, tam je klasické uchycení H7. CanBus podle mě být musí, protože jsou hlídané palubákem.

Tady máš foto z instalace na mojí i30:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 91#p571491
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“