Palivo E85

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radecak
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 úno 2011, 00:34

Re: Palivo E85

Příspěvek od Radecak »

Skyline píše:Jas mel sE85 na neupravenem aute stejne jako soused problem, ranni starty v lete naprd a spotreba +2,5 az 3l, nikdy vice, navic ocekavam zvyseni cen nebot soucasna afera s alkoholem a jeho snizena spotreba udela diru do rozpoctu, tak ocekavam zmenu i u alternativnich paliv. Krome toho si myslim, ze to co se pestuje na poli ma byt k jidlu.

Každý máme názor jiný, ale zajímalo by mne , co by ti na to řekli třeba ve švédsku, kde na E85 jezdí 70% vozidel.
Škoda 100
Škoda 120M
Hyundai Lantra 1,8 1997
Hyundai Accent 1,4 2007
Hyundai Kona 1,0 2018 Premium
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Palivo E85

Příspěvek od Skyline »

To je mi celkem jedno, co asi reknou oni az nebude z ceho delat chleba? Krome toho E85 zase neni tak neskodny, ma svoje jine negativni ucinky o kterych uz se vicemene psalo. E85 i hybridy nam nedaji mene emisi, nebot to doprdele nekdo musi vyrobit sklidit a nasledne likvidovat, takze si promitnete cely retezec zpracovani. Jasny ropa taky nic moc. Loby loby a zase jen loby.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: Palivo E85

Příspěvek od Burža »

Ono je uplne jedno kolik auto vyprodukuje COx a jinych oxidu. Ten vykon neni zadarmo, vzdycky se jedna o premenu neceho v neco, at uz jde v zakladu o uhlovodiky nebo elektrinu ci cisty vodik. Ta prace se vykonava neustale dokola, jde o kolobeh ekosystemu - co2 se za pomoci slunce nebo bakterii premeni na jinou slouceninu, stejne tak NOx, SOx atd. ale stale se bavime o kolobehu zakladnich prvku C (uhlik), O (kyslik), S (sira), N (dusik) a H (vodik) at uz jde o jakekoliv jejich slouceniny. Ze je dnes zrovna trend snizovat CO2 je jen populisticky krok, za deset let budeme zase snizovat obsah jine slouceniny v ovzdusi, protoze se zjisti, ze ma vetsi vliv nez CO2 (napr. metan), a tak to pujde porad dokola. Proste dnes je doba COx :-)))
Accent 1,3 63kw 2004
martens0001
Příspěvky: 1
Registrován: 09 lis 2012, 20:37

Re: Palivo E85

Příspěvek od martens0001 »

Ahoj, mám dotaz koupil jsem kit flexfuel e85 na mého accenta 1,3, když jsem ho zapojil tak přídavná jednotka jede a dá se programovat, ale nejsem schopnej auto nastartovat, pokud ji odpojím normálně nastartuji, nevíte někdo čím by to mohlo být. Dík za rady :-)
Uživatelský avatar
donako
Příspěvky: 5
Registrován: 02 pro 2007, 11:02

Re: Palivo E85

Příspěvek od donako »

Mám zakoupenou jednotku E85 – Eco Technology za 2700kč.Jsem s přestavbou velice spokojený.Mám auto Hyundai accent 2004 po vychytání a nastavení jednotky pro optimální spotřebu a výkon není žádný problém.Mám nastaveno studený start 40%,prodloužení vstřiku 16%.Startování zatím okolo 2 nad 0 je na první škrtnutí.Spotřeba se zvýšila o 1.5 litru což je dobré.Ale mám takovou zkušenost s kvalitou e85.U TANK ONO se mi 2x stalo že auto nechtělo do otáček a cukalo i vůně u studeného motoru byla ne lihová ale smrad jak po syntetickým ředidle. Po natankování u Wágnerová v Táboře vše v pořádku.Auto ani jednou necukne a jede za plynem.To znamená že není něco v pořádku.A ještě zajímavost,žádná výměna palivového filtru jenom jsem vyměnil svíčky Brisk LPG.Jinak jsem hodně spokojen.

Více zde: http://www.jezdimlevne.com/diskuse-a-vase-zkusennosti/
Přílohy
moje e85.jpg
moje e85.jpg (33.95 KiB) Zobrazeno 3057 x
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Lhoty »

tak jsem zkusil do Lantry taky E85, benzín : E85 mám 70:30 a zatím bez problémů, starty dobré, uvidím co spotřeba
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“