ix35 - Závady, poruchy, problémy

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

ještě zkus druhý klíček, třeba je vada ve vysílači = klíčku :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Reklama
 

karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od karel2 »

Chtel bych jenom doplnit neco ke sjizdeni te sedacky. Ackoli mam pouze i30. Myslim, ze Hardcam zminoval me. Sedacka sjizdela i po par pojizdkach po meste. Klidne treba po pul hodine potrebovala upravit. Kdyby mi sjizdela jednou za tri dny, tak mi to vadi taky, ale asi bych to neresil. Problem byl v tom, ze to sjizdeni melo i jiny projevy - nebo naopak, sjizdeni bylo projevem zavaznejsich veci. Sedacka, teda presneji, sedak ruzne cvakal a to nejenom na poslech, ale bylo to i citit pri brzdenich nebo rozjezdech. Cele se to projevovalo i s vuli v operadla. Popsal bych to jako houpacku. Nejhorsi bylo, ze se ty projevy postupne menily, asi jak se ten machanismus cely postupne mrvil, tak to chvili drzelo, pak se to cely rozjelo, pak zase drzelo atd.. Nakonec vyreklamovano, ale tech nervu kolem. Dokonce jsem tu dostal vynadano za neschopnost reklamovat problem (asi pravem). Nekdo na to ma povahu, ze se pohada a vyzaduje opravu i kdyz mu do oci rikaji,ze je vse v poradku. Ja takovy nejsem a pro priste bych asi volil znacku jinou. A to ne kvuli zavadam samotnym, ktere byly rekneme nekdy vetsi nekdy mensi prokotiny, ale kvuli pristupu servisu. Ten vychazi asi z obtizne komunikace servisu s importerem a prenasi se to na zakaznika. Pochopil bych neochotu proplacet opravy vsemoznych nedostatku u levne i30, ale jestli by se mi neco podobneho delo u auta nad 600 tisic, tak bych znacku uz znovu nezvolil.
Pavel H.
Příspěvky: 1
Registrován: 03 bře 2011, 02:34

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Pavel H. »

Dobrý den.
Taký jsem se rozhodl,že napíšu několik poznatků o svém :hyu: ix35 CRDi 1.7 style
Zakoupený 1.3.2011 dnes jsem dosáhl 21 000km na počitadle.
Taky jsem se setkal s několika problémy!
1.necelých 5000km-Drhnutí při zavíraní -nebo naopak patých dveří opraveno na počkání(bry jsem nebyl sám)
2.11 300km Přišerné vrzaní středové loketní opěrky opraveno ale dělá to znovu podle servisního technika stačí namazat gumový doraz.
3.Pak jedna estetická vada na přední mazce se začala loupat barva.Po nafocení v servise a schvalení vyměněna za novou.
Dneska mně velice překvapilo že při intervalu kontroly 30 000km je málo oleje v motoru.Zitra zajedu do servisu tak jsem zvědav.
Jo málem bych zapomněl taky patřím mezy majitele ktrerým počitač pruměrné spotřeby se nuluje jak ho to napadne.
Před ix35 jsem mněl KIA Sportage 2i 4WD přesně 4 roky a opravdu ani jeden problém,snad až kapánek větší spotřeba ale to asi ktomu autu patří.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

no já nyní píšu ze servisu, kde je moje iX35 na pravidelné roční kontrole (26tis kkm) a také spokojenost až na pár blbinek, které byly, na počkání, opraveny. Nebýt těch nezaviněných "štouchanců" od debilů, tak s autí nemám problém! 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
fall07
Příspěvky: 7
Registrován: 20 led 2011, 11:56

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od fall07 »

U té loketní opěrky nevrže guma, ale plastový zobáček. Vyřešil jsem to tím, že jsem jej zašprajcoval kusem papíru tak, že se nevrací úplně do původní polohy, ale je stále decentně namáčknutý.
Uživatelský avatar
KratkyM
*
Příspěvky: 10
Registrován: 06 zář 2010, 22:42
Bydliště: Plzeň

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od KratkyM »

Po dlouhé době se zas ozývám. Auto si evidentně "sedlo" a zatím drží. Ač jsem tohle téma zakládal, tak od té doby nemám nic dalšího. Problémy s 4WD kontrolkou nakonec podle vyjádření servisu asi chyba ve firmware - spolehlivě jí vyvolám, pokud byl nastaven tempomat a musel jsem zpomalit, po zapnutí tempomatu začne auto zrychlost, ale pro mě né dost rychle - podpořím ho dupnutím na plyn - pak se kontrolka rozsvítí.

Co jsem četl ostatní Vaše problémy:
  • problém s kovovými ranami ze zadní části vozu jsem taky měl, ale byli jen chvilkové a hlavně na silnici, která byla totálně rozbitá se spoustou kamínků. Byl jsem s tím pro jistotu v servise a taky nic nenašli. Takže mě spíš překvapuje, co je tam za ochranu/izolaci, že to zní jak rány kov na kov.
  • na sedačky si nemohu stěžovat. Podobné jsem měl v Opel Astra a vyhovují mi. Tuhle jsem jel v Oktávce a nemohl jsem se tam vměstnat kvůli bočnímu vedení a na konci cesty mě pěkně bolela záda (po cca 1100km). Sedačka u řidiče mi nastavení drží od té doby, co jsem koupil auto.
  • těsnění zatím drží, až na ten asi 30cm kus, co je na horní části zadních dveří, když se otevřou dveře u řidiče - ten tak jednou za měsíc musím natlačit zpět.
  • loketní opěrka i zadní roletka je v pohodě.
  • spárování mého HTC HD2 bez problémů a Bluetooth funguje suprově. Někdy až moc. Tuhle jsem odběhl asi 10m od nastartovaného auta i s mobilem a po zavolání jsem byl furt napojen do auta. Manželka se divila, kdo to najednou začal mluvit :)
Na servisu v 30tis. už jsem byl a kromě klasiky - olej a filtry nic dalšího nebylo. Doufám, že se tedy bude :hyu: držet i nadále - zrovna včera jsem přelezl 44 tis. km.
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0i DOHC D-CVVT; 6 stupňový automat; Black Pearl
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

ta kontrolka bude mít co do činění s automatem, protože já mám stejnou motor a 4x4 a nikdy se mi toto nestalo. Jinak já mám zatím necelých 30kkm a až na klesající sedačku a samoresetující se počítadlo spotřeby (známé "chyby") je vše ok 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od azibrov »

Zdravim.
Nekdo uz ma vyreseny problem s klesajicim sedadlem? nebo nejake info na dane tema?
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

zatím nic ](*,)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Frantaaa
*
Příspěvky: 17
Registrován: 23 říj 2010, 20:08

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Frantaaa »

Klesající sedadlo vyřešeno při první garanční prohlídce,jen jsem se zmínil a technik vytáhl novou páčku z plastu co je na boku sedadla a nechal jí vyměnit.Od té doby pohoda.Problém je v tom že při nastupování se o tu starou zavadilo a sedadlo kleslo,kdežto ta nová je jinak ohnutá a už se o ní nezavadí. :mrgreen:
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od azibrov »

dobra zprava =D> . jen pro zajimavost kde jsi mel garancku?
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

juj, tak to při příští provedu taky 8) dík
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Frantaaa
*
Příspěvky: 17
Registrován: 23 říj 2010, 20:08

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Frantaaa »

azibrov píše:dobra zprava =D> . jen pro zajimavost kde jsi mel garancku?
Hyundai Běhounek v Plzni,u nich jsem auto i kupoval.Perfektní přístup,moh jsem i na dílnu.Zatím spokojenost. =D>
jiří1
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 led 2011, 11:07

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od jiří1 »

čao :hyu: měl jsem také padání sedačky,na první garančce jsem to řek a oni mi vyměnili umělou páčku a řekli mi že to padání dělají prý zoubky hrubé a jemné,po výměně už to nedělá,,v Pardubicích
Jinak jsem se chtěl zeptat jestli jste někdo řešili hrkání přední nápravi já vým že už o tom někdo psal napište mi čím to bylo a jestli jste to dořešili, mě bylo řečeno že to dělají dorazi v pružinách a že to tak je,ono je to dost nepříjemný na horších silnicích předek málo odhlučněn a to už je dost hukot a ještě to hrkání , na dlouhých trasách hučí i hlava :oops:
:hyu: ix35 1,6 confort
chorche
*
Příspěvky: 21
Registrován: 01 led 2012, 17:26

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od chorche »

Ahoj,tak mi Ježíšek nadělil také IX35 :-D
Zatím jsem zjistil jen nefunkční automatické zamykání dveří a podivné zvuky při přejíždění příčných nerovností.Trochu mě zaráží teplota motoru.80° je normální?Mám 1.6 gdi.
:hyu: IX35 1.6 GDI Comfort
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“