Bouchání přední nápravy

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od miroska »

mmv-jsem nevěděl,žes s felinou najezdil miliony kilometru,a určitě bez závad :lol:
Reklama
 

miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od miroska »

jinak Tě ujištuju,že technici i prodejci z :hyu: to tu čtou.Bavil jsem se s nima nedávno a dost jsme to probírali,a nad některými i pobavili
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od karlos k »

Nazdarek :hyu:
Dlouho jsem sem nepsal žádný příspěvek,ale chci oprášit staré téma mlacení předních tlumičů.
Nikdo si tady teď na ně nestěžuje,ale mě dost se..u.Když jsou hrboly na silnici nebo zvlněná cesta tak to
mlátí jako když se sypou brambory.V prosinci jdu na 2 garančku tak bych je chtěl reklamovat,ale na té první jsem neuspěl ](*,) .Chci se zeptat,jaké máte zkušenosti s výměnou a reklamací.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

no, třeba by to mohlo být klidně i tady
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=195
každopádně já mám vyměněno (viz výše) , bohužel si zatím za volant nesednu, ale co se žena snaží vymetat snad všechny díry na silnici (až je mi auta líto), tak objektivně to bouchá s ropáckejma tlumičema míň a teď po přezutí na zimu zase znatelné zlepšení

edit: možná by bylo dobré, kdyby admin při přesunu z vlákna do vlákna přidal svou parafu že k přesunu došlo, jde mi spíš o uživatele
"karlos k" který tímto možná hledá svou odpověď v původním tématu marně
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
BobasV
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2012, 22:48

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od BobasV »

Bouchání, nebo spíš klepání mě také od začátku vadilo. Při první garančce jsem se na to ptal a bylo mi řečeno, že nic nenormálního neslyší a vše je v normě. Nyní, při druhé garančce jsem se opět zmínil a nebyl žádný problém, prý o tom Hyundai ví a v záruce vymění tlumiče. K tomuto došlo a již při jízdě ze servisu jsem pozoroval znatelné zlepšení. Od té doby jsem dále nejel, ještě můžu napsat.
igoretko60
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2016, 18:45

Buchanie prednej nápravy pri prejazde už malych nerovnostiac

Příspěvek od igoretko60 »

Prečital som si Vaše poznatky na fore ohľade buchania prednej nápravy. Posledný príspevok bol niekedy koncom roka 2012. Podľa toho usudzujem,že buchanie je vyriešené. Ja tak isto vlastním Hyundai IX 20. Taktiež som tomu nevenoval až taku pozornosť až teraz. Totiž na tlmičovych testoch mi ukazalo zadne Ľ 53 % a P 52% predne Ľ 76% P 70%. Auto som kupil v roku 2011 čize ma 5,5 roka a už som musel vymeniť zadné tlmiče za KYB ,predne sa chystám vymeniť v tomto mesiaci za TRW. ine náhrady sa nevýrabaju alebo ich neviem zahnať.Po zadani obj.č. 546501 K100 alebo K000 mi vyhodilo stále ten isty typ tlmiča myslím TRW. Takže v Hyundai pod obj.č. na benzin montuju tlmiče MONDO ktore su aj na zadnej naprave /preto tak rýchlo odišli/ už mám KYB a pod obj .č na naftu ako ste udavali po namontovani úplne vymyzlo buchanie, podľa mňa sa tam montuju ine ako Mando kôli ťažiemu motoru. V Hyundai mi nevedeli povedať aka značka tlmičov sa dava na diesel . Prečo ma Hyundai ine obj.č. na benzín a ine obj. č na naftu,keď každý tlmič ma len jedno obj. č. Nie je rozdiel medzi naftou a benzínom stále sa dáva ten isty .. Korejci maju filialky na výrobu tlmičou po celej europe je ich 6 čo vyrabaju tlmiče Mando. Ja som mal a ešte vpredu mám MANDO vyrobené v Turecku. Dam vám potom vedieť ako sa budu správať tlmiče TRW po výmene. Zabudo som napísať, že mám nabehaných 20000 km. Pred 3 dňami som bol vyskušat ix20 rok výroby 2016. Výsledok žiadný trepe to tak isto ako mne . Tlmiče samozrejme vpredu ako aj vzadu M A N D O.
Naposledy upravil(a) igoretko60 dne 22 zář 2016, 19:46, celkem upraveno 1 x.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Buchnie prednej napravy pri prjazde už malych neronosti

Příspěvek od mikodim »

Ono dosť casto a velmi rychlo odchádzaju aj tycky stabilizatora a tie dokazu tiez poriadne rachotit..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
igoretko60
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2016, 18:45

Re: Buchnie prednej napravy pri prjazde už malych neronosti

Příspěvek od igoretko60 »

Stabilizatory som menil pred týždňom.
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Buchanie prednej nápravy pri prejazde už malych nerovnos

Příspěvek od pepe pedro »

To není ojeté ale přeležané a spuchřelé :o !!Na záruku nám taky měnili zadní bambusy,když měl 4roky
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
igoretko60
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2016, 18:45

Re: Buchanie prednej nápravy pri prejazde už malych nerovnos

Příspěvek od igoretko60 »

Ta výmena zadných tlmičov v záruke je praktický o ničom. Opät Ti dali ako vy nazývate "Bambusy" Možno na ďalšie 3 roky a potom ďalšia výmena. Dufam ,že už budu k dispozicii aj kvalitne náhrady od iných výrobcov /kyb,moroe,bilstein atď/ Hyundai bude stále tlačiť do aut ix20 tie ich korejske tlmiče " MANDO" bambusy.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Buchanie prednej nápravy pri prejazde už malych nerovnos

Příspěvek od mmv »

myslím, že se to klidně mohlo pokračovat ve starým vláknu, tohle si myslím je zbytečný duplování, ale jak píšete, je to vlastnost a řeči okolo tyček nejou na místě, prostě to bouchá, až na mně v autobazaru zkoušli, že je náprava na generálku, a že chtěj slevu :-D
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
igoretko60
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2016, 18:45

Re: Buchanie prednej nápravy pri prejazde už malych nerovnos

Příspěvek od igoretko60 »

Stare vlakno skončilo v roku 2012. Chcel som pokračovať v tom istom vlákne z roku 2012, ale som nevedel ako sa tam dostať teraz už viem stačilo po prihláseni na forum len kliknuť na odpovedať a bol by na vašom fore. No čo už.kto chce tak napíše aj na tuto stránku svoje poznatky. Nič sa nestalo. Ja som nemal umysel robiť duplicitu. Len toľko na vysvetlenie p.mmv
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Buchanie prednej nápravy pri prejazde už malych nerovnos

Příspěvek od mmv »

spojeno, frawde díky :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Buchanie prednej nápravy pri prejazde už malych nerovnos

Příspěvek od pepe pedro »

igoretko60 píše:Ta výmena zadných tlmičov v záruke je praktický o ničom. Opät Ti dali ako vy nazývate "Bambusy" Možno na ďalšie 3 roky a potom ďalšia výmena. Dufam ,že už budu k dispozicii aj kvalitne náhrady od iných výrobcov /kyb,moroe,bilstein atď/ Hyundai bude stále tlačiť do aut ix20 tie ich korejske tlmiče " MANDO" bambusy.
.To už sa nestane,šemíka sme vymenili za ix20 s motorom 1.6,komfort.Tak to asi nejaký rok vydrží!! :D
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie prednej nápravy pri prejazde už malych nerovnos

Příspěvek od frawd »

mmv píše:spojeno, frawde díky :-)
V pohode, niekedy ma netrkne, že podobné vlákno už je. Vlákien ju tu aj tak dosť na to, že s ix20 nie sú skoro žiadne problémy. ;)
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Odpovědět

Zpět na „ix20“