Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Vendelín »

Ještě jedna moje zkušenost.V posledním čase jsem projížděl párkrát Jihlavou a tak jsem třikrát tankoval u TankOno.Na litru úspora 4,Kč.A zjistil jsem,že na stejné trase,přibližně stejný čas a styl jízdy ukazuje PP spotřebu o 0,6l více.A zrovna v týdnu jsem v Tv zhlédl program,kde porovnávali spotřebu různých benzínů.Za mně tedy žádný Shell V-power,OMV Maxmotion.U mně to je jasná volba.Obyčejný Benzina 95,nebo bratislavský Slovnaft.
Tímto neguji svůj příspěvek ze 4.11 na str.12.Cena dobrá,ale výsledek úspory nulový.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Vendelín:JJ, pokud někdo chce srovnávat Elantru, tak s Oktavii. Jsou ve stejne tride, tedy nizssi stredni. :D Ale ruku na srdce, abych dostal Oktavii ve stejne vybave jako mam Elantru, tak bych mel Elantry dve 8) Však podle obrazku co jsem sem daval na minule strance si udela obrazek každý.
Elantra ma sice vzadu traverzu a co? Pozna to někdo při normalni jizde v ramci limitu? A RDS taky nemá. Ja posloucham většinou MP3 a radio se taky da poslouchat. Takze tyto dve rekneme "negativa" jsou dost liche. Brano samozrejme z mého pohledu :D

A nebo jinak. Za prachy co stala nova Elantra v nevyssi vybave nemam ani novou Oktavii v holobytu s nejslabsim 1,2 Tsi. Navíc Oktavia a koncern je na kazdem rohu. :D


Takze každého volba cemu da prednost.

PS: Dnes jsem objevil ještě benzinku Pap Oil. Ceny jsou ještě nižší :D Ale odvahu tam zajet nemam :D

PS: Vendeline: Takze na Tank Ono te to zere vic? Mozna je to tim, ze Benzina dava do normálního N95 aditiva a v testu Svetu Motoru vysel jako premiovy na druhem miste :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Vendelín »

Alfe,je to tak,na benzín TankOno mám spotřebu vyšší.Přitom je to měřeno na delší trase(cca 500 km).Benzín jako takový není špatný,kontroly ČOI tam podvody nezjistily,ale spotřaba šla nahoru.Takže co jsem ušetřil při tankování,to jsem projel na spotřebě.Mám tady Benzinu,tak budu jezdit tam(cena stejná jako u OMV).A když jsem v létě na Slovensku natankoval u Slovnaftu,mněl jsem pocit,že auto jede lépe.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Vendelín přesně na 500 tisíc odhadla většina lidí Elantru, když si auto prohlíželi. Nejvíc mě těší, že mý auto je výroba 2011. Dnes i po třech letech od uvedení na trh mě lidi oslovují a vyptávají se, minulý týden si jeden chlapík Elu prohlížel a prý "to je pěký nový auto". Když jsem mu řek, že to neni nový, ale tři oky starý, nevěřil. Kolik aut starých tři roky jezdí na silnicích, za kterýma se otočíš? :D :D Ela bude ješt dlouho neokoukaný a zajímavý auto.

Je fakt, že po přezutí na zimní 15" kola mám smíšený pocity. Jízdní komfort je k nezaplacení. okonce jsem jel včera s bráchou, zapřísáhlým zastáncem VW a při jízdě po šumavských tankodromech si začal libovat, jak pohodlně se mu jede :D Limuzína hadr, to je paráda. Bohužel při naložení auta čtyřma dospělýma už ztratila Ela na těchto silnicích jistotu při jízdě. Je zkrátka více plavací. Naštěstí je to hodně ovlivněno kolama, takže na 16" co mám v létě se jí jistota vrátí. Začal jsem dokonce uvažovat o 17" kolách. Ela by vypadala luxusně, držela by na silnici, jen se bojím o ztrátu právě onoho komfortu, nerad bych z ní udělal uskákanou kozu :(
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Když jsem mu řek, že to neni nový, ale tři oky starý, nevěřil. Kolik aut starých tři roky jezdí na silnicích, za kterýma se otočíš?
Ja ani nevim o zadnem aute s cenovkou + - 300 000 za kterym by se otocili :D Koncern všude kam se podivas a ty auta dnes vypadaji všechny skoro stejne.
A to lidi ještě nevidi interier. Podivej se na predeslou stranku, tam je interier Rapida - fuj :mrgreen:


Sarin : komfort na "15" je urcite znat. Ela jezdi jak nejaka amerika. Jenom se občas zhoupne. Akorát ze zimaku vybiram vecne nejake sutry. Ty vetsi pak delaji peknej ramus když jedu :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Komfort je výbornej, jen se za volantem necítim tak jistě jak na 16". Ela je na horších silnicích na těch 15" dost nejistá :( Ale naštěstí se nejistota projevuje víc při plným zatížení, když jedu sám nebo s dětma tak je to celkem v pohodě.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Dnes jsem na zaklade dobrych referenci koupil Sonax cistic interieru. V nejblizsi dobe vyzkousim 8)
1695efc35ea002e08ca20a3b14e8915f.jpg
1695efc35ea002e08ca20a3b14e8915f.jpg (65.19 KiB) Zobrazeno 964 x
...a Coyote ozivovac pneu a plastu. Tento výrobek jiz pouzivam a za me spokojenost :D
Přílohy
044eb9530e829271bda0f01770830467.jpg
044eb9530e829271bda0f01770830467.jpg (40.69 KiB) Zobrazeno 964 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

aby toho nebylo dnes malo, tak dorazily ještě nejake ledky :D
PS: objednany z Ebay 29/10 :shock:
Přílohy
P1040552.JPG
P1040552.JPG (172.7 KiB) Zobrazeno 961 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od mihlit »

Jak je to oficiálně s použitím těch ledek? Hádám, že světla uvnitř, v kufru, v kastlíku,... homologovaná být nemusí. Co ostatní světla jako osvětlení spz, coufačka a podobné? Tam se to dát může nebo oficiálně nesmí?
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Nejlíp by te asi odpověděl Sarin az sem prijde :D

Pochybuju, ze někdo kontroluje zarovicky v interieru .Co ale vim, tak třeba osvetleni SPZ musí byt bile barvy. Pokud si tam das třeba cervene LED, tak si zadelavas na problémy. Jestli te bile sviti zarovicka nebo LED je podle me jedno. Dulezite je, aby svetlo svitilo barvou jakou ma :D

Ale to si myslim jen ja :D

§ 59
Zařízení pro osvětlení zadní tabulky státní poznávací
značky a osvětlení směrových tabulek

(1) Každé vozidlo musí mít zařízení pro osvětlení zadní tabulky státní poznávací značky, pokud jí bude vozidlo vybaveno. 52) Zařízení pro toto osvětlení musí být konstruováno a provedeno tak, aby bylo možné přečíst údaje na tabulce ze vzdálenosti nejméně 25 m od zadního obrysu vozidla. Barva světla tohoto osvětlení musí být bílá. Dodatečnou montáží jakéhokoliv zařízení na vozidlo nesmí být tato čitelnost omezena nebo snížena.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Ahoj, pro osvětlení interiéru je to jedno, tam si můžeš dát snad i diskokouli :D :D Na ostatní osvětlení zvenku musíš používat pouze homologované osvětlení. Ale jak píše Alf, hlavní je, aby ti např. osvětlení SPZ svítilo žlutě nebo bíle (žárovka nebo LED). Samozřejmě, když bude někdo šťoura (policie nebo na technický), tak ty žárovky na SPZ neprojdou. Jde taky o to, aby bylo vše použito s mírou. Viděl jsem nedávno auto, který mělo osvícení SPZ po celý délce asi led páskem, svítilo to jak nasvícený zářivkou, svítilo to pekelně. To volalo už z dálky, že to neni homologovaný. Dneska mají už dražší auta led osvícení SPZ z výroby. Ty ledky co používám (a Alf taky) svítí celkem decentně a stejně jako originál, takže by to nemělo nikomu vadit. Ale jak říkam, záleží na tom, na koho narazíš. Ale z mého pohledu se ještě divim, že nějsou takový žárovky schválený. Podívej se na auta, který používaj originál žárovky, tu SPZ skoro nepřečteš, ale jo odpovídá to vyhlášce. Když jí osvítíš rozumně ledkama, nejen, že to pěkně vypadá, ale je bez problémů čitelná.

Homologace je stejně jen o penezích automobilek. Např. nový Renault Clio má denní světla mimo vyhlášku uprostřed vozu, ale pro daný typ auta je to v pohodě. Peugeot 206 má zadní mlhovku uprostřed auta, taky v pohodě (já si jí tak dát, tak mám hned pokutu). Nebo dnes novinka u aut - denní svícení spojené s blinkrem. Pamatuju si asi před rokem se objevily na trhu, nesměli se používat (sám sem si je chtěl koupit na Scenica) a dnes? Nový Škoda Superb, Renault Picasso atd. Jó prachy vládnou světem :D :D

PS: když čtu tu vyhlášku co poslal Alf, tak u SPZ velký omezení asi opravdu nebude, navíc píšou, že světlo má být bílé. No vzhledem k tomu, že obyč. žárovká svítí podle mě žlutým světlem, tak by měl podle vyhlášky mít problém skoro každý, kdo nepoužívá ledky :D :D :D
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Jiz rok vlastním tuto navigaci http://www.xtech.cz/gps-navigace-xtechn ... fetime.php
xneu4319sw_480.png
xneu4319sw_480.png (158.77 KiB) Zobrazeno 928 x
+
- cena
- obsahuje předinstalovanou aktuální mapou celé Evropy (předinstalovány profesionální mapové podklady české firmy BE-ON-ROAD - ted už je tam mapovy podklad jiný- viz. obrázek ) + včetně České republiky s doživotní aktualizací všech map i navigačního programu zdarma
- jednoduché, přehledné, velmi rychlé, trasu prepočte okamžitě
- zkoušel jsem i navigování jen podle hlasu - perfektní
- než jsem tuto navigaci zakoupil, tak jsem několik dni četl na netu různé recenze a testy. Vzhledem k ceně a super mapovému podkladu jsem se rozhodl pro tento výrobek
- zkousel jsem i v Německu a funguje na 1

-
- výdrž baterie


PS:
pro osvětlení interiéru je to jedno, tam si můžeš dát snad i diskokouli :D :D


tak to je dobrý ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od milda h »

Tak navigace je určitě dobrá věc, i když, jak říkám - "občas kecá"
Ale o to nejde. Já se před lety rozhodl pro ASUS a nebyl s ní nikdy problém. Někteří výrobci Ti dávají doživotní aktualizaci map zdarma, ale nikde Ti neřeknou, že životnost (dle výrobců) je 2 roky. Oni mi tvrdili, že kdykoli není problém. Poprvé jsem nechal aktualizovat asi po 2,5 rocích a bez problémů. Letos v létě druhý pokus za cca. stejnou dobu a už je to prý staré a nedá se s tím nic dělat.
Takže je to stejné všude, hlavně když prodají.
V současnosti používám v telefonu SYGIC a zatím jsem vzhledem k nákladům víc než spokojený.Asus se používat dá, ale mapy jsou už hold poněkud zastaralé. V dnešní době opravdu větší peníze do zboží tohoto typu nemá cenu vrážet.

Toť můj názor :-k
Naposledy upravil(a) milda h dne 11 lis 2014, 12:10, celkem upraveno 1 x.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Dnes dorazily z Ebay uterky z mikrovlákna. Za 2 tydny od objednaní :D
Přílohy
P1040554.JPG
P1040554.JPG (111.24 KiB) Zobrazeno 912 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od omerta2904 »

Konečně se mi podařilo nahodit LED zadní světla na auto. Všechno je super, ale.... V sestavě si musíte dávat pozor na vyřešení mlhovek. Mlhovky hold nejde do sestavy zadat. Prostě nejsou. Což pro EU je problém, protože to musíte mít ze zákona. Ale jelikož jsme šikulové, tak po domluvě se známým z STK a servisu jsme našli řešení. Elantra má v sobě odrazky. Tyto odrazky stačí vyměnit za třeba toto:

http://www.ebay.com/itm/261667959328?_t ... EBIDX%3AIT

a vše by mělo být ok. Samozřejmě vše záleží individuálně na posouzení u STK. Vždy totiž můžete narazit na debila.
Až auto umyji a naleštím (což teď bude těžké, tak provedu slibované foto celého vozu s doplňky) a třeba zase někoho inspirují.
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“