kamera do auta

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: kamera do auta

Příspěvek od Maras »

No nevím, ta moje x70mai 1s umí přečíst SPZ,tak někde máš asi problém
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Reklama
 

pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: kamera do auta

Příspěvek od pozorovatel »

Keď sa záznam pustí v nejakom patričnom sw, stropne obraz a zoomne tak by mali byť ŠPZ čitateľné.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: kamera do auta

Příspěvek od kolomaz »

no jdu se podívt za kolik se dá sehnat na alli, pokud je wifi pak bych ji dl na chalupu . :-)
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: kamera do auta

Příspěvek od pozorovatel »

Moju 70mai Pro som chcel kúpiť z ofiko stránky. Tam ma to presmerovalo na Aliexpress 😅 nakoniec som ju kúpil na real.de lacnejšie ako na Ali... 🤷🏻‍♂️
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: kamera do auta

Příspěvek od kolomaz »

pro ims

to jistě ano, ale já nepotřebuji kameru na trvalé hlídání , toto bych využíval pouze ,když dám na chalupu psa, abych věděl, jak se tam chová a na podzim ji dám, pokud koupím, do nového auta.
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek od Scaild »

Chasnik píše: 05 bře 2021, 16:27 To mě překvapuje, já v r. 2015 kupoval TrueCam A6, v ro. 2017 Xiaomi YI, obě kamery spíše "nižší střední" třída a na běžném světle byly SPZ čitelné. V noci u protijedoucích aut ne, ale když jsem jel za někým, tak jeho SPZ šla přečíst i za tmy.

Spíš bych s postupem času očekával lepší kvalitu záznamu. Pokud nejde přečíst SPZ, tak je drtivá většina záznamů naprd...
No v bejvalý práci jsem měl nastarosti nákup kamer a právě ty Truecam a7s byly fakt dobrý, tak jsem si koupil H5 a je to bída... Přes den to jde, ale noc je příšerná, reklamoval jsem to, ale prej je to v pořádku...

Obrázek
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: kamera do auta

Příspěvek od remkren »

Nemáte někdo zkušenosti s tím, jestli jsou značkové autoservisy schopny a ochotny nainstalovat (skrýt) kabel od palubní kamery za zrcátkem a připojit ho někde skrytě ke zdroji 5V napájení, které je funkční až po nastartování auta. Nechci to vést do středové konzoly, protože je tam za prvé málo místa a budu tam mít většinou připojený mobil a nechci tam další dráty. I kdybych zkousnul zásuvku ve středovém panelu, tak amatérsky si to nikde sám natahovat nechci, protože je to jednak nové auto a jednak se v tom nevyznám. A strkat si to sám za tapec taky nechci, protože mi to neřeší skrytí od sloupku po středovou konzoli, kde je s tím problém.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: kamera do auta

Příspěvek od Maras »

Tohle natažení drátu k pojistkám není vůbec žádný problém v podstatě pro kohokoliv. Nemusíš do značkového servisu .A taky se kamera vlastně vždy instaluje tak, aby se sama zapla až po otočení klíčku v zapalování. Ideálně si to nech zapojit přímo na osvětlení ve stropnici uprostřed.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: kamera do auta

Příspěvek od remkren »

Maras píše: 07 čer 2021, 12:09 ... není vůbec žádný problém v podstatě pro kohokoliv ...
... a taky se kamera vlastně vždy instaluje tak, aby se sama zapla až po otočení klíčku v zapalování.
... ideálně si to nech zapojit přímo na osvětlení ve stropnici uprostřed.
- Já ale nechci kohokoliv, já chci někoho, kdo to dělá běžně a má v tom zkušenosti kam to připojit.
- V tomhle nemáš pravdu. Někdo naopak chce trvalé napájení (na rozdíl ode mne, který bude kameru po jízdě sundávat), protože má kamera čidla pohybu lidí kolem vozu a někdo si tím hlídá, kdo se motá kolem zamčeného auta.
- Do osvětlení by to bylo ideální, ale tam není 5V a nechci aby se mi v tom někdo "amatérsky" vrtal, když je auta na začátku záruky.

Po záruce bych k tomu samozřejmě přistupoval jinak. Byl bych nerad., kdyby mi při uplatňování záruky při poruše něčeho v elektroinstalaci vmetli u Hyundaie do ksichtu, že se někdo vrtal v elektrice a záruka tím padá.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: kamera do auta

Příspěvek od stefanpilat »

Nechal jsem si přední i zadní kameru nainstalovat v neautorizovaném servisu, měli tam s tím zkušenosti a udělali to hezky a dobře. Taky jsem si hlavně kvůli kabelu od zadní kamery nechtěl sám rozebírat nové auto, když nevím, jak je tam kde co uchycené. Nechtěl jsem tam nedopatřením něco urvat. Záruka kvůli tomu nepadá, to jsem si ověřoval. Není to žádný trvalý zásah do konstrukce vozidla. Vše je odmontovatelné а vůz lze uvést do původního stavu.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: kamera do auta

Příspěvek od Maras »

Kamera mívá vlastní baterii takže i když není trvale napájena, začne natáčet při zaznamenání pohybu. A pokud je třeba 5V, tak se použije regulátor. Ale však se někde poptej.Jestli máš strach o záruku, nech si to zapojit na pojistky, dá se to kdykoli odmontovat.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
rs0158
*
Příspěvky: 75
Registrován: 07 pro 2021, 20:49

Re: kamera do auta

Příspěvek od rs0158 »

Já koupil duální A336 za 12 stovek a za 2 stovky 32G SD kartu
Jak psal Maras, připojil jsem to na světlo nad předníma sedadlama ( odšroubovat 2 šroubky ve schránce na brýle a sundat celé světlo )
nad schránkou ke stropu je dost místa, tak jsem "rozebral" zdroj 5V do autozásuvky a tišťák přilepil na schránku světla
na konektoru ke světlu červený drát je plus a černý mínus = proměřit a připájet dráty 12V k tišťáku měniče na 5V
napájení světel ( a tedy i kamery) se zapíná/vypíná odemčením/uzamčením dveří
Jinak ta kamera se sama vypne při nečinnosti ( a zapne při pohybu)
kablík k zadní kameře jsem protáhl okraji tapecu , případně za gumovým těsněním - fakt jednoduché

ty "laciné" kamery nemají GPS (záznam neukazuje rychlost) a nemají kompresy videa = ukládají *.avi
takže :
přední kamera full hd (1080p ) - 3minuty záznamu zaberou skoro 800 MB
zadní kamera (720p ) - 3minuty záznamu zaberou skoro 240 MB
takže karta 32G reálně uloží méně než 90minut záznamu ( a pak přepisuje nejstarší záznamy )
( kolega s dražší kamerou řešil co nejmenší SD kartu , kdyby "příslušníci" studovali po nehodě záznamy předchozích jízd)
má to G-senzor, takže po nehodě by to mělo uzamknout poslední záznamy proti přepsání? nevím, tuto funkci jsem nezkoušel
o kameru se nijak nestarám, ani neřeším kvalitu obrazu
vlastně jen pojistka pro případ nehody
a za tu cenu?!
I30 kombi Comfort 1.5DPI 6st man. 11/2021
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: kamera do auta

Příspěvek od Pjotr1 »

prosím mám 2 otázky :
1. jdou přečíst RZ z přední kamery např za oblačného počasí nebo v pozdním odpoledni ? Ze zadní RZ asi nebude rozeznatelná ani za slunečného dne ?
2. jak by šel záznam použít při nehodě ? Jde to použít jako důkaz u policie ? Co když viník ujede, na záznamu nebude RZ ale ty budeš vědět kdo to byl (např. soused s autem na parkovišti), bude se tím policie zabývat ?
Nemám s tím zkušenost a zajímá mě reálná použitelnost. Předem dík
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
rs0158
*
Příspěvky: 75
Registrován: 07 pro 2021, 20:49

Re: kamera do auta

Příspěvek od rs0158 »

moje zkušenost
přední kamera full HD (1080p) "umí" přečíst i při dešti RZ auta jen asi 3m před autem ( co jede/stojí přímo přede mnou)
RZ auta v protějším pruhu (tedy šikmo vlevo) není čitelné
zadní kamera (720p) nepřečte RZ vůbec - mám ji nahoře za zadním sklem, které je méně "světelné" a čisté
obě kamery tedy poskytují přehled o situaci , nikoliv detaily ostatních vozů

zkušenost se záznamem po nehodě nemám
I30 kombi Comfort 1.5DPI 6st man. 11/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Jak na to“