Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
majoza1
*
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2010, 19:35
Bydliště: Slovakia

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od majoza1 »

Borek -vdaka za info skusim sa ho popytat :wink:
pisal som tomu dodavatelovi a odpisal mi ze ma nerezove zvody aj na coupe GK 2.0 L CVVT ibaze o 125 eur drahsie, tak to by som rad chcel vidiet aky tam moze byt rozdiel, ked je taky velky rozdiel v cene.
Hyundai Coupe 2.0L GLS 105kW r.v. 2004
Reklama
 

Uživatelský avatar
Viki
***
Příspěvky: 642
Registrován: 13 čer 2009, 21:55
Bydliště: Šumperk

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od Viki »

[quote="majoza1"]Zdravim vsetkych, potreboval by som poradit ci pasuju nerezove zvody urcene pre coupe 2.0L r.v. 1997-2001 na coupe GK. Pretoze mam moznost kupit zvody na RD za celkom prijatelnu cenu ale neviem ci to bude pasovat aj na moje coupe.
A este jedna otazocka pre tych co maju komplet nerezove potrubie od zvodov az po vyfuky, ci sa da hlucnost vo vnutri oproti originalu zniest bez problemov alebo je to neprijemne pri dlhsih trasach.[/quote]

Myslím si že svody z G1 budou pasovat na G2 2.0 :wink:
Ale připrav se na to že budeš muset koupit sportovní kat a navařit ho za vlnovec svodů a prodloužit kabeláž lambda sond. Pokud budeš chtít jezdit bez katu tak tam musíš dát na druhou sondu nástavec. Osobně bych ti nedoporučil jezdit bez katu. I Markus ti potvrdí že je to hrozné. Smrad a hluk. Jinak bez katu to samozřejmě přidá více koní ale pokud nehodláš dávat ostrou vačku tak se do toho nepouštěj.
Co se týká hlučnosti tak se připrav na to že to že jízda nebude komfortní jako s originálem. Já to nakonec řešil jinýmy zadními tlumiči. Jinak by to chtělo vytlumit celí kufr a podlahu auta. Stejně jako se to dělá když děláš do auta počádné audio. Stellou poradí ;)
Nabízím:
Loga Tuscani Speedmachine
Rozpěry přední i zadní na Coupé 2G-GK
Výfuky nerez duplex s regulací na Cupé 2G-GK
______
Coupé 2.0 CVVT r.v.06 Cold Air Intake System
Suzuki Intruder M800
Accent 1.5 CRDI (pracovní)
H1 Van 3ks (pracovní)
Uživatelský avatar
majoza1
*
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2010, 19:35
Bydliště: Slovakia

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od majoza1 »

Bez katu by som do toho nesiel, tak ako to mas ty na foto sa mi to paci a bude to pre mna inspiraciou :wink:
tu su tie zvody co by som chcel zobrat ja, ale neviem ci je ten obr. len ilustracny alebo real, lebo tam je otvor na sondu na potrubi hned od hlavy.
http://www.autobazar.eu/sk/ladene-vyfuk ... 83488.html
Hyundai Coupe 2.0L GLS 105kW r.v. 2004
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od LiberaleMiguel »

a počítej vytlumení auta tak min 10k :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od jamie.thomas »

Předem se omlouvám, že jsem už delší dobu postupně nečetl topic a píšu rovnou, ale zajímala by mne aktuální cena komplet svodů se zadním duplexem na coupe 2G. Dříve jsme se o tom bavili a teprve to začíná být aktuální.

Jinak děláš ještě rozpěry k zadním sedačkám nebo jen ty do motorového prostoru, co od tebe mám?

Díky za info.
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od LiberaleMiguel »

když chceš dělat komplet celé tak bych si je enchal udělat od profíka ať to má nějaký význam(nic proti tobě Viki). Co jsem se ptal, tak na míru dělané komplet nerez vyjdou na cca 20k(záleží na použitých komponentech)
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Viki
***
Příspěvky: 642
Registrován: 13 čer 2009, 21:55
Bydliště: Šumperk

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od Viki »

LiberaleMiguel tak mužeš doporučit nějakého odborníka?
S ladějím výfuků to není jednoduché. Je potřeba nejprve udělat výpočty tlaků, délky potrubí, odpory tlumičů, hodnoty zakřivení potrubí a potom proudění v celém spektru otáček motoru. Tohle vše dělá tým skušených inženýrů. V podstatě by se měli celý výfukoví systém ladit. Jde o to že v potrubí vznikají pulzace které se mění podle otáček motoru. Tyto pulzace můžou v některém místě v určitých otáčkách zpomalit a skoro znepruchodnit potrubí. v takovém případě je potřeba místo v kterém se to děje identifikovat a potrubí rozšířit aby se změnilo proudělí plynů a nedocházelo k ucpávání vzniklou pulzací.
Proto laděné výfuky musí být mnohokrát testovány a jde o kompletní systém (od svodů až po koncovky) na určitý typ motoru. Bohužel i třeba dobrý výrobce jako firma Borla dělá výfuky na Coupé (za 16-20tisíc) a je společné pro motorizace (1.6, 2.0) :lol: což znamená že není laděné protože každý motor má jiné parametry a hlavně obsah. Výfuky na 2,7 mají pouze větší průměr. Navíc dodávají jen středový a zadní díl výfuku což je další důkaz že výfuky nejsou laděné protože systém není kompletní. Ale bohužel ladění výfuků je složité a náročné! Musí se to testovat v ruzných toplotách prostředí a hledat vhodné kompromisi atd. Proto se ladí výfuky pouze u závodních aut např Ferrari, Lambo atd. kde si to zákazník zaplatí cenou auta. Až někdo naladí kompletní systém (od svodůa ž po koncovky) výfukového potrubí na Tiburona tak to chci aspoň vidět. ale bude to stát tak 40tisíc a to raději tyto peníze investuju do jiných úprav které mi přinesou větší výkon. :lol:
Rozdíl laděné a neladěné výfuky je třeba u našeho 2.0 rozdíl cca 5koní :lol: u 400koňového auta rozdíl 40koní a v tu chvíly má laděný výfukový systém smysl :wink:

Ale budu rád když si s tím někdo bude hrát a ladit. Třeba dosáhne zajímavého navýšení výkonu :)
Naposledy upravil(a) Viki dne 18 bře 2012, 23:10, celkem upraveno 2 x.
Nabízím:
Loga Tuscani Speedmachine
Rozpěry přední i zadní na Coupé 2G-GK
Výfuky nerez duplex s regulací na Cupé 2G-GK
______
Coupé 2.0 CVVT r.v.06 Cold Air Intake System
Suzuki Intruder M800
Accent 1.5 CRDI (pracovní)
H1 Van 3ks (pracovní)
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od LiberaleMiguel »

jistě že znám odborníka. Najdi si na netu Jiří Doupovec. Už jsem to psal na hodně místech a hodněkrát :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od jamie.thomas »

Stále mi to ale neobjasnilo otázku, kolik tedy za komplet aktuálně "viki" chce?
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Viki svody nedělá samozřejmě, ty si musíš koupit (cca 6 500 Kč když budeš mít štěstí) a pak buď dokoupit zbytek na Tiba z amru (tak jsem to dělal já) a nebo nechat někoho dodělat :) Jinak Viki si s tím umí moc hezky pohrát! =D>
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od LiberaleMiguel »

myslím že to tady někde psal na foru :D nějakých 6k za ten koncový díl to bylo ?
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Najčos 001
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2011, 12:02

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od Najčos 001 »

tak jsem se pustil též do lazených svodů no nebyl to lehký úkol namontovat na :tus: ale práce se zdařila ikdyž mě ještě čeká sportovní rezonátor místo toho seriového ale to bude v další etapě :D
Přílohy
K800_280620131113.JPG
K800_280620131113.JPG (39.76 KiB) Zobrazeno 3674 x
K640_280620131112.JPG
K640_280620131112.JPG (54.29 KiB) Zobrazeno 3674 x
K640_270620131109.JPG
K640_270620131109.JPG (58.95 KiB) Zobrazeno 3674 x
Najčos 001
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2011, 12:02

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od Najčos 001 »

jo a s tou termo páskou to byla taky sranda obmotat :)
Přílohy
K800_280620131117.JPG
K800_280620131117.JPG (62.42 KiB) Zobrazeno 3674 x
K800_280620131114.JPG
K800_280620131114.JPG (47.61 KiB) Zobrazeno 3674 x
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Výroba nerez výfuků duplex na Coupé 2G + video

Příspěvek od LiberaleMiguel »

hned je to lepší kravál enž na Campu :D k provedení se tady radši už nevyjadřuju :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“