Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od pilotzz »

30tkm, z toho 11tkm na plyn.
Včera první výměna origo žárovky H7. Konstruktéra/y bych nakopal...
Kotouče po delším stání hnus a lehce šmajdají (při jemném přibrzďování je cítit "pulzování"-ne do pedálu, ale brzdného efektu). Středy kotoučů (unašeče disků) rezavé po 3. zimě (už natřené černým Alkytonem). Ruční brzda je jen pro krátkodobé použití, jinak se už za den přilepí a po pár dnech přiroste k bubnu. ECU je nějaká debilní, protože se každejch pár kiláků chová úplně jinak - chvilku "rve asfalt", chvilku jak s návěsem se zataženou brzdou.. (žádné diag. chyby, na stejnou nádrž plynu). Origo gumy Hankook K415 185x65/15 už jsou na předku téměř sjeté (zbývá tak 1mm do limitu), bez zimních km je to tak 22tkm; prohodil jsem je, čekám, že najedu tak kolem 5tkm a konečná.
Jinak naštěstí žádné chrastění v motoru ani v převodovce se nekoná, spojka už nesmrdí (asi už vše co mohlo tak shořelo :mrgreen: ).
Celkový dojem: za ty prachy stejně nic lepšího nebylo :D/
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od laufas »

Jasne, strucne a hlavne vtipne :D =D>
i30 1.4 + kn, 12/2007
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od Vladak »

adam221 píše:
LTX píše:Nechci zakládat nové téma, napíšu sem. Pro začátek abych dodržel název vlákna tak mám 1,6 crdi 66 kw, rok 2011 najeto skoro 47000, do teď bez problémů a to je proč píšu. Už několikrát se mi stalo, že motor nešel z ničeho nic vytočit přes 3000 ot. Poprvé pomohlo zastavit, vypnout motor, znova nastartovat a jet. Dneska už ne. Před tím jsem měl pocit že motor začal sotva znatelně cukat. Na diagnostiku jsem se ještě nedostal tak nevím. Má někdo zkušenost kde může být problém?
Kludne to moze byt senzor na spojke, zbehni do H servisu nech ti to pripoja na komp.....
Co to je za senzor na spojke?
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od severtom »

pilotzz: dobrá recenze :) za sebe dodám asi za to slušně rveš, sjeté gumy, motor chvíli táhne a chvíli ne.... hlavně že spojka není spálená, to je taky častá stížnost.
Aktuálně jsme najeli skoro 3000 km cestou na dovolenou a zpět, 90% dálnice, zbytek okresky a šotolina s rychlostmi tak 20 km/h, celková spotřeba 7,1 (LPG bez přívstřiku), auto nesmrdí, neklepe, jen jdu napsat do tématu "problém s dveřmi za řidičem", které jsem vedle objevil... asi se mi hnula kastle, dveře se otvírají ztuha. Čeká nás hned na začátku června 4000 km do půlky Španělska a zpět, tak držte palce.
Aktuální proběh km 54200, za 2,75 roku ježdění jen na výlety (makám z domu) to není málo.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od Cserv »

Mám najeto 87t Km minulý rok byl vyměněn chladič klimatizace, prý byl rezavý - vyměněna na záruku. Ted od listopadu začala klepat tyčka stabilizátoru, vyměněna vepředu vlevo, ted je ticho [-o< Jinak auto jede parádně, nestěžuju si, jsem rád, že po rozvodu mi to bývalá manželka nechala :D/ Jinak je vše vyměněno podle Garanční Kontrole (svíčky, filtry, oleje, brzdové destičky, atd) klasicky spotřební materiál. S autem jsem 99,9% spokojený mám jen trochu rzi v motorovém prostoru. (Dá se to nějak ošetřit, aby tam nebyly rzi v mototorém prostoru? večer ofotím a vložím sem.) Jinak nevím jestli je normální, okno u spolujezdce se zavírají a otvírají pomaleji, než u řidiče a zádních oken? Mám všechny elektrická okna.

Edit: Jezdil jsem i 190km/h :shock: a měl jsem pocit, že jezdím 110 km/h. Všimnul jsem si toho, až vtedy, když jsem předjel audinu a pak jsem si kouknul na tachometr. :mrgreen:
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od walach »

Cserv píše:Mám najeto 87t Km minulý rok byl vyměněn chladič klimatizace, prý byl rezavý - vyměněna na záruku. Ted od listopadu začala klepat tyčka stabilizátoru, vyměněna vepředu vlevo, ted je ticho [-o< Jinak auto jede parádně, nestěžuju si, jsem rád, že po rozvodu mi to bývalá manželka nechala :D/ Jinak je vše vyměněno podle Garanční Kontrole (svíčky, filtry, oleje, brzdové destičky, atd) klasicky spotřební materiál. S autem jsem 99,9% spokojený mám jen trochu rzi v motorovém prostoru. (Dá se to nějak ošetřit, aby tam nebyly rzi v mototorém prostoru? večer ofotím a vložím sem.) Jinak nevím jestli je normální, okno u spolujezdce se zavírají a otvírají pomaleji, než u řidiče a zádních oken? Mám všechny elektrická okna.

Edit: Jezdil jsem i 190km/h :shock: a měl jsem pocit, že jezdím 110 km/h. Všimnul jsem si toho, až vtedy, když jsem předjel audinu a pak jsem si kouknul na tachometr. :mrgreen:
Já jel v Německu po dálnici taky 180 ,ale že bych měl pocit že jedu 110 to teda zdaleka néé :shock: , :mrgreen: .Asi mám jinší vnímání rychlosti :wink:
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od Skyline »

180 nebo 110 je teda hoodne poznat, asi mam taky jine vnimani.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od laufas »

taky tak :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od Cserv »

Sorry asi jsem to přehnal, tak spíš jsem měl pocit, že jedu 120km/h :lol: Ale fakt v autě jsem necítil, že jedu nebezpečně, ani auto to nehoupalo a neskákalo. Jen jsem pořád viděl pár aut který mi připadalo, že jedou snad 50km/h a nadával jsem, proč jedou tak pomalu když na dálnici je minimální rychlost 80km/h. Jo a měl jsem taky nahlas muziku, tak motor jsem neslyšel. 8-[
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od laufas »

Dneska me nase stařičká i30 potesila. Jezdime s ni cim dal min (od prosince 2007 mame najeto 75 tisic a nejaky drobny) a dneska jsem ji preventivne nechal proklepnout podvozek, jestli je vse v poradku a neni potreba neco ted nebo v dohlednu vymenit. Mozna se bude muset menit jedna tycka stabilizatoru, ktera mirne vrze, ale jinak neni vubec vybouchana ani nic. Mechanik ji maznul, tak treba to pomuze. Zbytek podvozku v naprostem poradku a za brzdy jsme dostali velkou pochvalu, ze nejsou vubec sjete na tech 75t km.
Zkratka jsem cekal vic problemu, vzhledem k tem neskutecne deravym cestam v nasem okoli a obcasnemu povrzani. Doufam, ze to nezakriknu :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Kolik máte najeto a zda motor šlape jak má?

Příspěvek od severtom »

severtom píše:...Čeká nás hned na začátku června 4000 km do půlky Španělska a zpět, tak držte palce.
Aktuální proběh km 54200, za 2,75 roku ježdění jen na výlety (makám z domu) to není málo.
Jsem tu tak jednou měsíčně, moc se toho tu neděje... nájezd aktuálně 60250 km, vyměnil jsem poprvé svíčky, dále olej, filtr, vzducháč, kabinový filtr, před cestou stěrače (vzadu jen gumičku). Pohoda jazz, na LPG systém nebylo vůbec nutno sahat, mimochodem cena LPG ve Španělsku 0,75 E, Německo 0,75 E (LPG na každé dálniční pumpě, jen ne všude měli širokou pistoli = nutnost půjčit si adaptér, když si o něj řeknete německy, tak ho vždy mají a půjčí).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“