Výměna oleje

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Výměna oleje

Příspěvek od Neo-Mike »

Mam zkusenost, ze za vymenu oleje si az tolik nereknou. Prislo me to na cca 800,- vcetne filtru a pomocnych materialu.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od idam.i »

To ako 800Kč za olej ,filter a prácu do diesla v :hyu: servise? :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Výměna oleje

Příspěvek od Neo-Mike »

To ne :-D . Olej jsem mel vlastni. 800,- v Hyundai servise za praci, filtr a nejaky pomocny material. Kdyz jsem se dival na fakturu, tak ciste za praci si vzali cca 400,-. Coz se myslim da.
Samozrejme kdyz jsem se ptal na cenu i s jejich olejem, tak mi rekli castku 4500,-. Takto jsem se dostal na 2000,- komplet.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Výměna oleje

Příspěvek od JirkaN »

idam.i píše:
Jirko N,dali? To máš super,mne ho predali za 7 euro. :-&
:mrgreen: Dali = namontovali. :mrgreen: To víš, že jsem ho platil a kolik ho účtovali, to bych se musel podívat na fakturu, kterou teď u sebe nemám.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Výměna oleje

Příspěvek od petr.gr »

Toyota přišla s nápadem kombinovat přímý a nepřímý vstřik, čímž odbourala zakarbonování ventilů kapičkami oleje z EGR ventilu. Nepřímé vstřikování oplachovalo sací ventily palivem a nebyl problém. Hyundai toto řešení u motorů GDI nemá a problém je na světě.
Uživatelský avatar
bogus
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2013, 22:41

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bogus »

mám i30 kombi, 1,6 MPi, 88 kw, 2013, chci měnit olej , v návodu mám API SL, ACEA A3 nebo vyšší, 5w-40, co znamená to vyšší, můžu tam dát ACEA C3 5w-30
Hyundai i30 kombi 1,6 MPI D-CVVT 88 kW, Trikolor, Paket parking + Dvouzónová aut. klimatizace - od 8/2013
Seat Leon 1.9 TDI 77kW -minulost
Peugeot 406 1.8 16V - minulost
Škoda Octavia II 2.0 TDi Elegance - minulost
Renault 19, 1.8 16V 99kW - minulost
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Výměna oleje

Příspěvek od milda h »

Já bych 5 W40 ponechal, tím nebo vyšší myslí např. API SM
Já dávám tento : https://jaknaauto.cz/Produkty/MOTOROVE- ... -5L-P6375/
Něco o rozdělení olejů je zde : http://www.oleje-motorove.cz/www-oleje- ... KACE-OLEJU
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
bogus
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2013, 22:41

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bogus »

milda h píše:Já bych 5 W40 ponechal, tím nebo vyšší myslí např. API SM
Já dávám tento : https://jaknaauto.cz/Produkty/MOTOROVE- ... -5L-P6375/
Něco o rozdělení olejů je zde : http://www.oleje-motorove.cz/www-oleje- ... KACE-OLEJU
já zjistil, že tam mám tento https://jaknaauto.cz/Produkty/MOTOROVE- ... 5-P395188/ Castrol EDGE TITANIUM FST 5W-30 C3 4L tak jestli je to právě to vyšší nebo ne, nebo ho s klidem mám koupit znova nebo přejít na 5w - 40 , A3
Hyundai i30 kombi 1,6 MPI D-CVVT 88 kW, Trikolor, Paket parking + Dvouzónová aut. klimatizace - od 8/2013
Seat Leon 1.9 TDI 77kW -minulost
Peugeot 406 1.8 16V - minulost
Škoda Octavia II 2.0 TDi Elegance - minulost
Renault 19, 1.8 16V 99kW - minulost
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Výměna oleje

Příspěvek od milda h »

Na to by Ti spíš lépe odpověděl Alf6 nebo Richard555. Skus jim napsat.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Alf6 »

C3 do tvého motoru nepatří. Jestli chceš kvalitu za dobrý peníz, tak Sunoco Synturo Gold 5w40. Máš stejnou specifikaci jako já. API SM je horší, než SL a to kvůli emisím.SN je už pak zase OK kvůli lepší aditivaci. SL je plně dostačující. Ale kdo mění olej do 10tkm,tak je to asi jedno jestli SL, SM nebo SN
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bogus
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2013, 22:41

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bogus »

Alf6 píše:C3 do tvého motoru nepatří. Jestli chceš kvalitu za dobrý peníz, tak Sunoco Synturo Gold 5w40. Máš stejnou specifikaci jako já. API SM je horší, než SL a to kvůli emisím.SN je už pak zase OK kvůli lepší aditivaci. SL je plně dostačující. Ale kdo mění olej do 10tkm,tak je to asi jedno jestli SL, SM nebo SN
a můžu přejít v klidu z 5W - 30 na 5W-40 na sunoco
Hyundai i30 kombi 1,6 MPI D-CVVT 88 kW, Trikolor, Paket parking + Dvouzónová aut. klimatizace - od 8/2013
Seat Leon 1.9 TDI 77kW -minulost
Peugeot 406 1.8 16V - minulost
Škoda Octavia II 2.0 TDi Elegance - minulost
Renault 19, 1.8 16V 99kW - minulost
Uživatelský avatar
Raul
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 dub 2017, 08:13

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Raul »

Můžeš v klidu přejít na Sunoil. V Albertu ho mají v akci ... :mrgreen:
Chlapi, ruku na srdce, co budete dělat až budete mít elektromobily ... To nebude o čem tak dlouho diskutovat.
Hoď na mistra Gůgla těch pár čísílek a dvě písmenka s parametrů oleje, který uvádí výrobce. Seřaď si to podle ceny, podívej se do peněženky, kolik jsi ochoten investovat. Pak zadej počet litrů a obědnej to.
Lepší a horší olej podle parametru "jedna bába povídala" a "ten jezdím já a proto je nejlepší ...". Tyhle radilové do motoru nevidí a stejně tak nemůžou porovnat vliv jednotlivých olejů na motor. Když budeš měnit olej a filtr pravidelně cca po 10.000 km, můžeš tam dát i M6 AD.
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI, DCT, Weekend + Design, Micron Grey 7/2016
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Alf6 »

a můžu přejít v klidu z 5W - 30 na 5W-40 na sunoco
Jasne, ze jo. Také jsem to udelal. Motor se ztisil a mel jakoby sametovejsi chod. A to proto, ze 5w40 je viskoznejsi olej nez 5w30. Jinak predpis výrobce je pouze ACEA A3 API SL! Jestli das 0w-40, 5w-30, 5w-40, 5w-50, 10w-40, 10w-50 je vcelku jedno. To se ma přizpůsobit jezdnim podminkam. Ta 5w-40 je dobra..takovej kockopes. :)

Ale samozrejme zaleží z jakeho základového oleje je ten dany produkt vyroben. Neplatí, ze 5w-40 je plna syntetika a napriklad 10w-40 nikoliv.
Lepší a horší olej podle parametru "jedna bába povídala" a "ten jezdím já a proto je nejlepší ...".
Staci si precist tabulky vyrobcu k danemu oleji a zjistis, ze to cos napsal je hloupost. Staci jen nebyt linej a tabulky si vyhledat. Ale chápu, ze kdo je v zivote nevidel, tak pro toho je olej jako olej. Nemluve o tridach zakladovych oleju. Pro 90% procent naší populace spanelska vesnice.
Seřaď si to podle ceny
V tomto pripade je uživatel vhodnym kandidátem na falzifikat...vyrobeny nekde v PL a nebo kdoví kde na vychode. Kdo se trochu vyzna, hleda znacky, které nejsou prilis zname, hleda u primych dodavatelu a nebo radeji vyrobcu. Tim se riziko falzifikatu blizi nule. Ještě někdo chce ten nejlevnejsi olej z netu? http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/po ... rdy-rocne/
Tyhle radilové do motoru nevidí a stejně tak nemůžou porovnat vliv jednotlivých olejů na motor.
Ano, nevidi. Ale jako laik vnímáš zvuk motoru při ruznych otáčkách a také spineni oleje je dobre znameni. Cim olej vic cerna, tim lepe.
A vliv esteru je také dostatecne podlozen. Ikdyz plati, ze nejlepe je menit včas a lepe bezny - levnejsi olej casteji,nez tam ten superhvezdny nechat přes interval :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Raul
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 dub 2017, 08:13

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Raul »

Alfe k tomu ti mohu říct jen to, že jsi učebnicový příklad človeka, který úplně propadl kouzlu vyhledávání na internetu. Tolik lehce dohledatelných informací ... vše jde doložit a hlavně vše je zaručeně pravdivé ... ](*,) Olejářské firmy se předhánějí, snaží se prodat právě ten svůj produkt, který vychvalují, porovnávají s konkurencí ... vše doloženo podrobnými technickými listy, které si může prostudovat těch 10 % odborníků na oleje, aby to pak mohli doporučit 90% populace, co tomu "nerozumí" [-X . Je vůbec normální, kolik druhů a typů olejů je poslední dobou na trhu? Zanedlouho se bude prodávat olej určený nejenom pro určirou automobilovou značku, ale pro konkretní model a rok výroby ... a samozřejmě nemísitelným s jiným olejem ... Motor je obyčejný mechanický stroj a ne nějaký superinteligentní zařízení, který detekuje složení oleje a podle toho vyhodnotí jak se má chovat ...
Kdo maže, ten jede ... a nedělat s toho nějakou kovbojku.
A na závěr rada: Sice se říká, " Co je psáno, to je dáno " , ale to už ve většině případů dávno neplatí, zvláště u informacích na internetu. A taky nebýt za každéu cenu papežštější než papež. [-o<
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI, DCT, Weekend + Design, Micron Grey 7/2016
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Alf6 »

Tomuto kouzlu jsem propadl pote, co jsem si chtěl prinest svůj vlastní olej na garancni prohlídku. Nechtel jsem akceptovat cenu za nejaky staceny sudovy olej, jehož cena je vyhodna leda pro autorizovany servis a nikoliv pro koncového zákazníka. Hledal jsem alternativy. To uz se ale dostavame nekam jinam.
Je vůbec normální, kolik druhů a typů olejů je poslední dobou na trhu?
80% druhu oleju na trhu jsou hydrokrakaty.Vsechny ty Shely, Castroly nebo co lejou v servisech za nehorazny prachy nejsou ani synteticke oleje. Je to klamani spotrebitele. A prave proto se to vyplati cist :D
Zanedlouho se bude prodávat olej určený nejenom pro určirou automobilovou značku
To uz se davno prodava
"nerozumí"
Nerozumí. Nechteji rozumět a je jim to burt.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“