Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od WalterB »

Verxes píše: 06 srp 2021, 10:06 Stačí se po pár letech zblízka podívat na ten prostor pod klikama co dokážou obyčejné nehty - jsou tam prostě miniškrábance od nehtů, a ano prstýnek udělá taky svoje...
Na starších autech to klasika. A máš pravdu, u naší staré Oktávky s klíčema nikdo neharašil, nějak dlouhé nehty tady taky nikdo nemá a přesto je to vidět. Ale než tam něco lepit, to to raději jednou za čas trochu poleštit (ne moc a ne často).
Jinak je to jako se vším, co chce člověk chránit: je lepší se těšit pohledem na krásný dubový stůl, byť s rizikem, že se mi může poškodit, nebo stůl raději potáhnout ohavným vixlaivantem a těšit se z toho, že tak deska pod ním, co není vidět, je ve skutečnosti ale opravdu nádherná! :mrgreen:
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Reklama
 

Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od remkren »

Verxes píše: 06 srp 2021, 10:06
remkren píše: 06 srp 2021, 09:47 Těm nálepkám pod kliky nerozumím. To si fakt někdo dává takové hnusné prezervativy pod kliky ??? Proboha jak se pod klikou může něco poškrábat, to otevíráte auto ve šmirglových rukavicích?
... jsou tam prostě miniškrábance od nehtů ...
No to tedy kulím oči :shock: :shock: :shock: , škrábance od nehtů? To snad akorát wolverinovy adamantiové drápy, ne.
Myslím, že tu naleštěnost auta někteří lidi zbytečně moc prožívají.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Mouse80
**
Příspěvky: 220
Registrován: 27 črc 2021, 17:44

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Mouse80 »

Verxes diky. Pod kliky bych bral ty pruhledny , u současnyho auta tam mam ty mini rejmance. Nemusiš mit ani nechty dělám si to při nastupoani sám. Jde to rozleštit , ale komu by se chtělo :) . To s kličema se mi stavalo taky , hlavně když mi fungovalo dalkovy otvirani :) Ted když už nefunguje tak už s kličema v ruce neotvirám , jsou v zámku :)
Verxes a ty sitky ti už dorazily, ty josu zajimavý. Jen by mě zajimalo jestli budou držet, činan občas má jinou představu o světě :) tak mu fungujou věci a mě pak ne
Ještě jsem viděl krytky na šrouby do dveři, ale popravdě netušim jestli je ma i30 odkryté .
Nezkoušel někdo navle na volant, ten co se šije. Ten volant v startu vybavě je asi to jediny co mi vadi. Tak ho musim přikrejt nějak :)
Hyundai i30 1,5 DPi HB start plus, bílá (25.11.2021)
škoda Fabia 1,4 mpi 44kw, 2002
Mouse80
**
Příspěvky: 220
Registrován: 27 črc 2021, 17:44

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Mouse80 »

remkren píše: 06 srp 2021, 11:12
Verxes píše: 06 srp 2021, 10:06
remkren píše: 06 srp 2021, 09:47 Těm nálepkám pod kliky nerozumím. To si fakt někdo dává takové hnusné prezervativy pod kliky ??? Proboha jak se pod klikou může něco poškrábat, to otevíráte auto ve šmirglových rukavicích?
... jsou tam prostě miniškrábance od nehtů ...
No to tedy kulím oči :shock: :shock: :shock: , škrábance od nehtů? To snad akorát wolverinovy adamantiové drápy, ne.
Myslím, že tu naleštěnost auta někteří lidi zbytečně moc prožívají.
Nafotim ti odpoledně jak vypada 20 let stary auto pod klikama
Hyundai i30 1,5 DPi HB start plus, bílá (25.11.2021)
škoda Fabia 1,4 mpi 44kw, 2002
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od remkren »

Mouse 80:
Návlek na volant z pravé kůže jsem dával u mé bývalé fábie. Byla to značka Mária Cavallo a byl jsem s ním maximálně spokojený. S návlekem a bez to byl obrovský rozdíl. "Našil" jsem si to podle návodu na volant sám. Dalo to trošku práce, ale výsledek stál za to. Dělá se to tak, že se ten pruh kůže na nějakou dobu namočí do vody a pak se to na volantu provléká a utahuje přiloženou nití (no je to spíš taková tlustá nit - spíš provázek).
Jediný problém je, že se s tím obšitím musí obcházet paprsky volantu. U toho volantu i30 s ovládacími prvky na volantu by to asi tak jednoduše nešlo a spíš bych to nechal na odborné firmě, která to obšije kůží i na těch ovládacích paprscích - problém bude ale určitě v ceně, která nebude nijak nízká.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od remkren »

Ještě k těm "ochranným" nálepkám za kliky. Pro mne je auto užitková věc a pokud bych měl každý týden obcházet auto a kontrolovat kde je jaký škrábanec, tak to bych se mohl zbláznit, to mám v hlavě důležitější a užitečnější věci. Viděl jsem dokonce lidi, co si dávají dálkové ovládání od televize do igelitového pytlíku, aby se jim neošoupaly klávesy a drahou sedačku v obýváku kompletně zakrývají levnou fleesovou dekou, aby se jim neoseděla, takže drahé dizajnové potahy, které si na sedačku vybraly stejně nejsou vidět, nebo krásný dubový jídelní stůl zakryjí plastovým ubrusem. Já jsem obecně proti jakýmkoli takovým "prezervativům" ať už jde o auto, elektroniku nebo nábytek. Zbytečně nevystavuju své věci nějakému poničení, ale mají sloužit a časem patina vždycky k tomu patří. Raději mám časem věc "ošoupanou používáním" než abych žil celou dobu s nějakými "preservativy" abych po letech, až je sundám, mohl říct, jak je to pod nimi krásné :roll: .
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Minko »

mám 4 ročné auto, čierna farba, a teda pod kľučkami tie mikroškrábance už dosť zásadne na seba upozorňujú :)
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8988
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od idam.i »

remker ,poťah volantu Mária Cavallo som montoval žena na služobného CEEDa a bol super.
No robota to bola celkom hnusná.
napr : https://www.fusion.sk/katalog/product/33817
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
lumix
****
Příspěvky: 1385
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od lumix »

remkren píše: 06 srp 2021, 09:47 Těm nálepkám pod kliky nerozumím. To si fakt někdo dává takové hnusné prezervativy pod kliky ??? Proboha jak se pod klikou může něco poškrábat, to otevíráte auto ve šmirglových rukavicích?
👍 i ty nálepky Hyundai na kliky jsou takové pouťové, já bych si to nedal, ale každého věc.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od milosh »

Hele pominu nalepky, ale pokud vase manzelka ci slecna ma delsi nehty, zkuste se podivat, jak to okoli klik vypada treba po roce, budete se asi hodne divit.
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Verxes »

Mouse80 píše: 06 srp 2021, 11:14 Verxes a ty sitky ti už dorazily, ty josu zajimavý. Jen by mě zajimalo jestli budou držet, činan občas má jinou představu o světě :) tak mu fungujou věci a mě pak ne..
Síťky ještě nedorazily, bral jsem 2x 50cm na boky a jednu 80cm (jestli to bude držet na zadních sedadlech). Ale už to tady někdo kupoval, prej to drží, tak uvidíme..
remkren píše: 06 srp 2021, 11:42 Ještě k těm "ochranným" nálepkám za kliky. Pro mne je auto užitková věc a pokud bych měl každý týden obcházet auto a kontrolovat kde je jaký škrábanec, tak to bych se mohl zbláznit, to mám v hlavě důležitější a užitečnější věci..
No pro mě je auto taky užitková věc, ale když ho pak cca za těch 8 let budu prodávat (jestli mě teda EU a jejich EKO řešení nakonec nedonutí to dojezdit :lol: ), tak to je první věc, který si nový majitel všimne, jak bude nastupovat a brát za kliku. U předchozí i30 jsem se na to vyprdnul, nehty dlouhý nemám, prstýnky taky ne a po těch 9 letech to bylo slušně odrbaný (jemný škrábance, ale hafo).
Za minimální peníz se o to trochu postarat a neuškodí to - nejvíc prodává vzhled a první dojem. :-k
lumix píše: 06 srp 2021, 13:25 👍 i ty nálepky Hyundai na kliky jsou takové pouťové, já bych si to nedal, ale každého věc.
Tak ty nálepky na kliky jsou hrozný, proto je dávají asi k tomu zadarmo :lol: , ty jsem taky ani neplánoval použít.
Naposledy upravil(a) Verxes dne 06 srp 2021, 14:52, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Stringo »

Jo, já to měl stejně poškrábané na předchozím autě, prostě se to časem udělá a záleží na barvě, na tmavších je to vidět víc. Každopádně když už bych něco lepil, tak ty průhledné. Tyhle jsem dával tchánovi na černou metalízu a není to skoro vidět.

https://a.aliexpress.com/_mM7VjUT

Dobře se to lepidlo, základem je hodně postříkat rozprašovačem vodou a po nalepení vyhladit a fénem vysušit, aby se nedělaly bublinky...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od remkren »

Mě by hlavně zajímalo, jestli se na hranách té nalepené fólie nezdržuje špína a není vidět kontura té samolepky (obzvlášť u světlého laku). Protože ta fólie, co je originál kvůli ochraně laku u zadního kola je úplně naprd, protože na bílém laku je za chvíli vidět tmavá kontura kolem té fólie. To bych musel denně mýt auto.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Stringo »

Je to vidět, proto jsem to zase sundal :D

Ale pořád je to lepší, než nějaké "Carbon" nebo barevné varianty...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8988
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od idam.i »

Čo tak skúsiť tie škrabance rozleštiť abrazívnou pastou.?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“