Koronavirus, očkování, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

K tomu mladikovi v Beroune. Video som si pozrel.
Chyba v nom mozno podstatna cast pred zakrokom.
V kazdom pripade mladik kladol aktivny odpor.
Zakrok adekvatny, teda podla dostupneho videa, moj skromny nazor.
Novy nudzovy stav mame v CZ od soboty, na SK tak isto.
Takze ochrana hornych dychacich ciest bola, je a bude, co je potrebny uplny zaklad.
Naposledy upravil(a) Sanchez dne 26 úno 2021, 20:35, celkem upraveno 1 x.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Espero, nemám rád násilí, ale upřímně nikdo z nás neví, co to bylo za kluka. Znám mnoho parchantů co ničí cizí majetky, rodičům je to u prdele a nezaslouží si nic jiného, než tvrdě potrestat. Kdyby někdo poničil tobě auto, budeš mu za to děkovat, o to víc, kdybys věděl že to dělá běžně a nebyla to náhoda?

Za mě pokud to byl gauner, je jedno kolik mu je a je dobře že byl potrestán, nikdo nemá v tu chvíli čas zjišťovat jestli je nebo není nemocný. Měl uposlechnout výzvy a potom se případně dohadovat a obhajovat...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od milda h »

Stringo píše: 26 úno 2021, 20:19 Tak k tomu snad není třeba co dodávat, Ústavní soud jasně řekl, že nouzový stav (ten který končil minulý týden) a v něm vydaná nařízení byla protiústavní, co potřebuješ víc ještě vědět? Nikdo neříká, že byla špatná, pouze a jen, že byla vydána protiústavně a tím pádem byla v podstatě neplatná.

Ústavní soud také doporučil vládě, aby vydala nouzový stav nový na základě nových podstat, protože v pokračování prodlužování původního stavu by byl napadnutelný (ono totiž, když v době vyhlášení rozhodnutí je již řešená kauza ukončená, tak jim nikdo nic nemůže udělat, ale jen se zkonstatuje, že to bylo na hovno) =D>

...A už zase sem píšu, byť jsem si řekl, že už na toto téma reagovat nebudu #-o
Promiň Stingo, ale mluvíš nepravdu. ÚS nic takového neřekl, pouze dostal podnět od pár senátorů aby se v této věci vyjádříl a rozhodl.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Neplatnost nouzového stavu vyhlášeného Vládou ČR tuším 14.2.2021 (nechce se mi hledat datum) byla konstatována Městským soudem v Praze v rozsudku vyhlášeném toto úterý ve věci žaloby na Gymnázium Na Zatlánce.
Zároveň byla tuším 35 senátory podána žaloba na neplatnost tohoto Nouzového stavu k ÚS.
Předjímat rozhodnutí ÚS samozřejmě nelze, ale neplatnost tohoto nouzového stavu je zjevná. Proto ústavní právníci velmi aktivně vystupovali proti nápadu jej prodlužovat, proto prodloužení PS PČR dnes odmítla (velmi správně). Proto Vláda ČR vyhlásila nový do 28.3.2021.
O platnosti opatření (ponechme stranou jejich správnost, účinnost, smysluplnost) tak nebude od půlnoci sporu.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

ÚS rozhodl o protiústavním postupu vlády ve věci podaného podnětu ohledně nařízených omezení v nouzovém stavu: https://www.ceska-justice.cz/2021/02/us ... eho-stavu/

Pokud protiústavně něco nařídím, tak to nařízení je také protiústavní jako takové ne? O to tady přece všem jde, že vše co vláda za rok udělala, bylo v podstatě protiústavně a to jen kvůli tomu, že to řídí dementi, co úplně vyšachovali opravdové odborníky a mají kolem sebe jen svoje figurky...

Ale je fakt, že tomuhle už moc nerozumím, koukal jsem na tu konferenci, kde ten hlavní řečník ÚS mluvil jak rozhodly a proč. Bylo to před pár dny...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od kolomaz »

Stringo - pokud vezmu za bernou minci co jsi napsal v posledním příspěvku pak :

pokud ústavní soud rozhodl, že dosavadní volby byly protiústavní , pak vše co vzešlo z těchto voleb je protiústavní ?
Pak senát je protiústavní a vlastně i ten ústavní soud :-)

Myslím, že takhle jednoduše to brát nejde.
Smutné je, že se do celé pandemie míchá politika ze všech stran .
Včera jsem měl jednání s jedním starostou ze středně velkého městečka - a tento starosta řekl, že ve městě je laboratoř, tedy epidemiologická , a šéf a jeho zástupkyně, každý naprosto odlišný názor na opatření - hádají se, dávají se k soudu, ale pointa, každý je volebním lídrem jiné strany.

Odborníci ? možná,ale....
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Espero »

Stringo píše: 26 úno 2021, 20:34 Espero, nemám rád násilí, ale upřímně nikdo z nás neví, co to bylo za kluka. Znám mnoho parchantů co ničí cizí majetky, rodičům je to u prdele a nezaslouží si nic jiného, než tvrdě potrestat. Kdyby někdo poničil tobě auto, budeš mu za to děkovat, o to víc, kdybys věděl že to dělá běžně a nebyla to náhoda?

Za mě pokud to byl gauner, je jedno kolik mu je a je dobře že byl potrestán, nikdo nemá v tu chvíli čas zjišťovat jestli je nebo není nemocný. Měl uposlechnout výzvy a potom se případně dohadovat a obhajovat...
To co tady Stringo předvádíš je demagogie. Jsi produktem mediální masáže. Jenže jsi mladý a nemáš za sebou to co já. Já už to zažívám v životě podruhé. Nejprve za komunizmu, nejvíce v 50. letech minulého století a teď znovu. V současném neomarxistickém systému. Policie není od toho aby trestala. Ráda to ale dělá, protože policajti obvykle nejsou ve většině žádní duševní giganti a ve valné míře jim to dělá dobře.
Já také nemám rád násilí, ale když se mu je nutné postavit, udělám to, protože násilí je nutno omezovat a bojovat proti němu, ne se mu vyhýbat. To násilí šířili ti policajti. Ten kluk možná i udělal něco nekorektního, ale nebylo to násilí proti lidem a byl to problém vztahu mezi ním a majitelem majetku, který poškodil. (Stejně jako mně, když poškodil I 30 kdysi.) A žádný majetek nestojí za násilí a omezování osobní svobody a u dítěte tím spíše ne. (Já mám doma 14 letého kluka, když jsem mu tamtoho ukazoval, říkal, že ho znal dřív ze školy, ale ne ze třídy. To co tu a tam v tomhle věku dokázat vymyslet rozum nebere, ale já jsem nebyl jiný, jen moje lumpárny nesměřovaly k rozbíjení majetku tenkrát.) Je to příprava na vytvoření nesvobodného totoalitního režimu pozvolnou nerevoluční cestou. Je to jako státem šířená lepra.
Už dlouho nás ze strany státu a jejích institucí masírují veřejně cílenou propagandou, která se v nás snaží vzbudit pocit viny u každého jednoho za to, že se šíří koronavirus, že my všichni, každý jeden můžeme za nehody na silnicích při kterých vznikají škody, zločinci jsou zločinci ne proto, že se tak každý jeden rozhodl jim být, ale že my jim to umožňujeme. Že Ti kteří nejsou konformní se státními oficiálními postoji jsou fašisti anebo alespoň "nedemokrati". A to je přesně to, co systém potřebuje, vytvořit atmosféru jakési "kolektivní viny" umožňující šíření "veřejného dobra". Stačí, když si přečteš komentáře pod tím článkem, velký podíl zastává podobné stanovisko jako Ty. Podobným způsobem masírovali komunisté obyvatelstvo.
Jenže tady jde o to, že pod vlivem takové propagandy dojde k tomu, že si na tu nenormálnost a postupující nesvobodu zvykneš, že to, co je vlastně totalitním excesem a omezováním svobody budeš považovat za normu a že postup státních mocenských složek je v Tvém zájmu, protože Tě chrání jako jednotlivce. Nechrání, omezuje Tě a zavléká Tě nenápadně do područí nesvobody ve skutečnosti. Takže když přijmeš, že mocenské složky smějí takto násilně chovat, je to vlastně v pořádku, až to kolektivní vědomí postoupí, bude normou, že "je v pořádku", že třeba někoho při takovémto zákroku zastřelí, později pak "bude normální", že se budou takto chovat k Tobě napotkání a kdy si vzpomenou. Pak už jen dojde k tomu, že se z lidí stanou nemyslící ovce. Není to nic nového, dojde k tomu samému, jako došlo v Sovětském Svazu kdysi anebo v hitlerovském Německu 30. let. A v tom, a nejen v tom je ten fašismus o kterém mluvím výše. Těch projevů je více.

Máš Stringo našlápnuto stát se tou ovcí, která si nechá všechno líbit.

Operuješ tím, že to vzešlo ze svobodných voleb. I násilný komunizmus u nás koncem 40 let vznikl ze svobodných voleb, italský fašistický režim ve 20. letech a nacistický totalitní režim v Německu ve 30. letech taky vznikly ze svobodných voleb. Ono totiž nejde jen o to, že si lidi někoho zvolili, ono jde o to, jak se ti kteří byli zvoleni chovají, jak dodržují právní řád a jak udržují a pěstují společenskou svobodu. To už volbami nezajistíš.
Poukazování na to, že stávající vláda a státní struktury vznikly ze svobodných volem je další formou propagandy, která se Ti snaží namluvit, že když je to ze svobodných voleb, mohou si dovolit všechno a když už je to přes čáru, je pozdě na nápravu, protože mají tak hluboce vykopané zákopy, že je z nich nevypudíš. A o tom je ten náš současný fašizmus, který prožívámne.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Martinsp »

Já myslím Espero že na to koukáš jen z prvního pohledu co je vidět na videu a je pravda že když si tam představím stejně starého syna, tak kluci pojedou domu sanitkou a nebo mě zastřelí a možná právem. Ale nikdo z nás neví co tomu předcházelo a třeba vím že můj syn by roušku bez keců nasadil a nedošlo by to tak daleko. To že klučina je buď parchant a nebo nemocný je asi jasné všem. Jenže to že je někdo nemocný se nepozná hned a na čele to napsané nemá. No a i kdyby tam měl jsem psychopat a v ruce měl nůž ( budu přehánět) tak policie nemůže zasáhnout? Já to tedy nechci posuzovat protože nevím o co šlo, ale nevěřím že mu policajt řekl dej si roušku a když se nestalo, tak na nej skočil. Prostě tomu nevěřím, ale určitě se to mohlo řešit jinak, když ještě bylo vidět že je to puberťák. Toť pouze můj názor.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Espero »

Teď z praktického soudku.
Od 1.2. 21 jsem šel do důchodu, po 5 letech přesluhování. Dal jsem proto i30 do bazaru, Je tam pořád k mání, ale v Liberci a jezdím jen obytňákem, tedy právě po zimě nabíjím baterku a zprovozňuji ho. No a richtoval jsem se, že od března pořídím dálniční známku. Jestliže vládní nouzový stav, nejspíše opět protiústavní, zakazuje jezdit mezi okresy, pak jsem se rozhodl zatím nehradit dálniční poplatek, než tato opatření skončí. Přece do nich nebudu vrážet peníze, aniž bych za to měl veřejnou službu, za kterou platím v podobě používání dálnice k dálkovým cestám. To by mě zajímalo, jestli budou za dobu, kdy platí takové opatření lidem vracet část dálničních poplatků.....
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Espero píše: 27 úno 2021, 10:15
Stringo píše: 26 úno 2021, 20:34
Máš Stringo našlápnuto stát se tou ovcí, která si nechá všechno líbit.

A o tom je ten náš současný fašizmus, který prožívámne.
Ako vyslovil A. Einstein: „Drž se dál od negativních lidí. Mají problém na každé řešení.”

Stringo ma nasliapnute byt ovcou? [-o<

Od 1.3.2021 povinny respirator aj vonku, vnutri bez ohladu na vzdialenost. Doteraz bolo podminene 2 metrami. Obmedzenie pohybu cez okresu atd.
Konecne sa to zacina podobat na lockdown, malo to byt uz minuly rok, aspon mesiac.

A zase pridu ovce a budu vyplakavat na nete, ze nemozu dychat, ze sa dusia, navzajom sa budu obhajovat, zvolavat akcie a vypisovat, ze je tu totalita, zasahuje sa do ich ustavnych prav.
Pokuta za porusenie nariadenia do 20.000 czk, tak dufam, ze to uz bude mimo dohovarania.

Jednoducho budete nosit respirator, budete obmedzeni na mobilite, aby sa odlahcilo lekarom v nemocnici, ktori su vycerpani. Verim, ze to pomoze. A odporcom len pokuty, a poriadne.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Martinsp »

Espero. To můžeš hádat. Takových věcí by bylo. No a koronavirus za mně? Už ho prodělala skoro celá rodina a tak nějak v pohodě, ale nic extra to nebylo. Osobně jsem znal 3 co to nepřežily. I já mám v rodině zdravotníky kteří o víru neřeknou pěkné slovo, ale s tím co se děje okolo toho včetně nesmyslných nařízení nesouhlasí snad nikdo z nich. Osobně roušky nosím kde je potřeba a tím můj boj končí.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Espero píše: 27 úno 2021, 10:42 Teď z praktického soudku.
Od 1.2. 21 jsem šel do důchodu, po 5 letech přesluhování. Dal jsem proto i30 do bazaru, Je tam pořád k mání, ale v Liberci a jezdím jen obytňákem, tedy právě po zimě nabíjím baterku a zprovozňuji ho. No a richtoval jsem se, že od března pořídím dálniční známku. Jestliže vládní nouzový stav, nejspíše opět protiústavní, zakazuje jezdit mezi okresy, pak jsem se rozhodl zatím nehradit dálniční poplatek, než tato opatření skončí. Přece do nich nebudu vrážet peníze, aniž bych za to měl veřejnou službu, za kterou platím v podobě používání dálnice k dálkovým cestám. To by mě zajímalo, jestli budou za dobu, kdy platí takové opatření lidem vracet část dálničních poplatků.....
Napis vlade, ze by si chcel 3/52 * 1500 naspat.
Mam rocnu a neplacem.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Espero »

Nebudu nikomu psát.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Je to stejné, jako nám družina nevrátí poplatek za družinu za minulé pololetí, byť naše starší dcera v ní vůbec nebyla. V tichosti dali na stránky školy odkaz na formulář, kde si každý mohl požádat o vrácení částky. Jenže formulář tam byl dán 10.2.2021 a možnost uplatnit nárok byl do 14.2.2021... nedostaneme nic, podle mě tam mělo být automaticky převedeno do dalšího pololetí, které jsme museli zaplatit taky (nikdo nevíme kdy se děti do školy vrátí) #-o
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Martinsp »

Kroužky to samé a hlavně rychle zaplatit.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Zamčeno

Zpět na „Pokec“