Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

České akcie ano, když bude KB tak pod 700,- Moneta tak 80-85. Jinak hlavně akcie severni Ameriky na NYSE. Aktuálně žádné české nemám.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od Alf6 »

Já plánuji nakoupit ji jako investici třeba na 15-20 let. Ikdyž to si myslím. Budu rád za 10. :mrgreen:
Jinak Německo mám na nákupy 40 minut od baráku a tak jsem přemýšlel jakou kartu s nejlepšími kurzy v Eurech. Jelikož mám Creditas běžný účet (+spoření, termínovaný vklad), tak jsem založil i eurovy účet s platebni kartou.

Různě jsem pročítal fóra věnující se financím a porovnával hodně produktu. Následně jsem vybral tuto variantu, jelikož ji má i p. Chrz 😉 Zasvěceným nemusím vykládat o koho jde. :mrgreen:
Lepší kurzy než Revolut atd.. Navíc si z běžného účtu pošlu částku v Kč na ten Eurovy účet a je to. Žádné skryté poplatky tam nejsou.
A nebo bych mohl vyměnit Eura u Vietnamce v krámku. Ale tahej sebou pořád papírový bankovky :mrgreen:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od Mexican »

Creditas ma lepsi kurz nez Revolut? no tym by som si celkom isty nebol. Na nejake to nakupovanie potravin a podobne je to ale fakt jedno. Rozdiel bude mozno 0.2kc a kolko mesacne minies na nakupoch, 1000Euro?

ja mam Euro ucet u Fio (bez karty) a v Monete. Ked som svojho casu riesit vymenu KC na Euro ked mamka kupovala byt (a ja som jej poziciaval, kym preda barak) tak som si kurz celkom strazil pac to boli desiatky tisic Euro. A vtedy Revolut vychadzal o chlp lepsie ako Moneta, najma sa vsak Eura nakupovali minuly rok za 23.80 v Monete. Teraz sa teoreticky (neurobim to) daju predat za 25,05Kc :-P
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od Alf6 »

Na Měšci vyšel test platebních karet při platbě v Eurech. Revolut je dobrej jen v té verzi Premium. A musíš taky dávat pozor, jestli platíš o víkendech.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od Mexican »

dnes to na mna vyskocilo :-)
Přílohy
Screenshot_2024-02-29-18-46-26-884_com.facebook.katana-edit_copy_1080x1341.jpg
Screenshot_2024-02-29-18-46-26-884_com.facebook.katana-edit_copy_1080x1341.jpg (113.87 KiB) Zobrazeno 332 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Revolut už není tak výhodný jak býval, banky se hodne zlepšily. Používám ho hlavně na převody USD k brokerovi, abych ušetřil co nejvíce na poplatcích. Přemýšlím o zřízení účtu v USD u Air bank a pak už mi bude Revolut skoro k ničemu.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Tak nám BTC krátce prolomil 72.000$

a takove sliby se také pěkne čtou
https://www.kryptonovinky.cz/bitcoin-na ... i-woodova/
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od milosh »

Kdy budes odprodavat? :lol: Jako je to dost velke zadostiucineni a bavim se kdyz si ctu starsi prispevky od pesimistu, ti ted radsi mlci :wink:
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od milosh »

Mi.Ha. píše: 19 srp 2023, 15:27 Nejlepší výdělek na důchod kromě dobře placené práce či zaměstnání,krom vychcanků co jsou na výsluze z našich zaměstnaneckých daní,koupit a prodat zboží,tohle je jen taková bublina.To tu zítra nemusí být.
:lol: :lol:
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

milosh píše: 11 bře 2024, 16:09 Kdy budes odprodavat? :lol: Jako je to dost velke zadostiucineni a bavim se kdyz si ctu starsi prispevky od pesimistu, ti ted radsi mlci :wink:
Už jsem letos něco odprodal, ale teď už čekám na metu 100.000$ a pak se uvidi a taky doufám ve spekulaci, ze prodam zase poklesne a znovu koupim. Jinak se mi těžce kupovalo kdyz to koncem roku 2022 padlo k 15.000$, ale odolal jsem a přikupoval.
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od Mi.Ha. »

milosh píše: 11 bře 2024, 16:21
Mi.Ha. píše: 19 srp 2023, 15:27 Nejlepší výdělek na důchod kromě dobře placené práce či zaměstnání,krom vychcanků co jsou na výsluze z našich zaměstnaneckých daní,koupit a prodat zboží,tohle je jen taková bublina.To tu zítra nemusí být.
:lol: :lol:
Se klidně směj,raději koupím kus pozemku. To už jsem psal i někde dříve tady.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Tak už mám asi vystaráno, přišel mail.

K rukám: Vážený pane,

Jmenuji se Barr. Gilbert Howard, jsem advokátem v advokátní kanceláři Gilbert Howard LLP, Kanada. Možná vás překvapí, že jste ode mne obdržel tento dopis, protože mezi námi předtím neprobíhala žádná korespondence. Existuje nevyzvednutá "trvalá životní pojistka", kterou má náš zesnulý klient.

Transakce se týká nevyzvednutého peněžního vkladu "Payable-on-Death" ("POD") ve výši devíti milionů osmi set dvaceti tisíc amerických dolarů (9, 820, 000 USD). Pojistníkem byl jeden z našich klientů, pan Hans Schmidt, který pracoval pro Energy Company zde v Kanadě. Zemřel při nehodě v kanadském Torontu před deseti lety. Od Jeho smrti se nikdo nepřihlásil a veškerá naše snaha najít Jeho příbuzné se ukázala jako neúspěšná.

Zákon o pojišťovnách stanoví, že "pojištěné trvalé pojistky", které nebyly uplatněny, musí být po 10 letech předány opuštěnému majetku státu. Proto vás žádám o souhlas s tím, abyste se mnou spolupracovali na uplatnění této pojistné výhody, Pokud mi dovolíte přidat vaše jméno do pojistky, veškerý výnos bude zpracován vaším jménem. Rád bych zdůraznil, že chci, aby se 10 % těchto peněz rozdělilo mezi charitativní organizace, zatímco zbývajících 90 % si rozdělíme mezi sebe.

To je 100% bez rizika; Mám veškerou potřebnou dokumentaci, abych proces urychlil vysoce profesionálním a důvěrným způsobem. Poskytnu všechny relevantní dokumenty k doložení vašeho nároku jako příjemce. Toto tvrzení vyžaduje vysokou úroveň důvěrnosti a může trvat až třicet (30) pracovních dnů ode dne obdržení vašeho souhlasu.

Kontaktujte mě oficiálně prostřednictvím e-mailu: gilhoward.esq@gmail.com nebo gilberthowardsystem@hotmail.com

Vaše nejčasnější odpověď na tuto záležitost by byla velmi oceněna.

Hezký den.

S pozdravem

Barr. Gilbert Howard (ESQ)
Gilbert Howard LLP
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od idam.i »

#-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1704
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od Maras »

Lupiči nikdy nespí
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“