2. GARANčKA CRDI

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od rokolo »

PabloPicaso píše:Rokolo do těch Varů jsem nepsal, bral jsem to směrem na Prahu a na Plzeň, nějak jsem je vypustil, ale ještě tam hodím dotaz a uvidíme čím se pochlubí :) :wink:
Tak věc se má takto:
Dobrý den Pane xxxxx. Váš automobil je v záruce pokud si přivezete vlastní olej můsíme to zapsat do zakázky, jinak je to možné.
Rakovec AutoTyp K.Vary
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od Rudolf »

PabloPicaso píše:
Rudolf píše:1.6 v Pyramidě Průhonice II. gar. 2641,- vč. DPH + vlastní olej
(diesel bude o fous dražší, ale ne řádově)
To si měl nádhernou cenu, rozepiš sem co ti tam přesně dělali, já to sem pak také napíšu, ale je jasné že benzín bude o něco levnější. :lol:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=450 (v dolní polovině stránky)
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od PabloPicaso »

Tak to si měl krásnou cenu... :mrgreen:
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od PabloPicaso »

Tak jsem byl v pátek na 2.Garančce v Prace Auto Zeman
cena potěšila, přístup také, rychlost služná...3hodky
vyměnili my palivový filtr, olejový filtr a přivezl jsem si vlastní olej,

jo a oleje jsem měl raději 6L a tu 1litrovku mi nechali v kufru neotevřenou =D> :lol:

cena bez oleje jen ty 2 filtry a práce celkem za 2978,-Kč i s DPH

Bohužel :( :? mi ukázali jakou mám krásnou vůli 1-2cm na pravém předním kole a že to vzhledem k mým nízkoprofilovým kolům neuznají na záruku, prý vykloktaný "čep" cena 1kusu 1500,- + nějaká práce... ale měli by se rovnou vyměnit oba #-o :? :x , když to počítám tak v servise :hyu: cena celkem cca 4 - 5tis :oops: :( a to se mi dávat nechce.
Jen nevím co by říkali když bych tam přijel na zimních kolech, ty mám dle řádné specifikace 14" :| :lol: :? asi to přehodím a zajedu jinam. :wink: :!: :wink:.
Se mi moc nezdá aby ten čep vydržel jen 30tis/km???? :? :?
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od rokolo »

Přesně tak, to s nízkoprofilovejma pneumatikama nemá co dělat, alespoň ne na tento počet kilometrů...jen se vymlouvaj jako vždy. Kdepak, jak přijdeš s problémem, tak neví najedou co s tím #-o :-k #-o
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
palee
*
Příspěvky: 12
Registrován: 17 zář 2009, 15:02
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od palee »

hmmmm. tak sem musím hodiť moju poslednú garančku aj ked som to pôvodne nemal v pláne. Napíšte čo si o tom myslíte.
Prehliadka po 30.000 km

TESKO s.r.o. Spišská Nová Ves

časová norma prehliadky ...................39,84 po 20% zľave o ktorú som si požiadal
filter olejový ........................................8,39
filter AIR CL ........................................19,98
filter palivový .....................................47,13
filter peľový .......................................32,26
Olej Castr. SLX profesion. 5W-30 .......82,63
nemrznúca zmes Castrol II ................14,90

Spolu .................................................205,29 + DPH = 291,70 E.
Hyundai Accent 1,5 CRDi
DoctorDuriDr
Příspěvky: 3
Registrován: 03 čer 2010, 16:54

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od DoctorDuriDr »

Tak aj ja sa pripájam k cene garančky po 30000 km na Hyundai accent 1.5 CRDi.

Olej 89,1 €
Filter olejový 8,35 €
Filter vzduchový 19,98 €
Filter cartridge??? 47,13 €
Čistič klímy 19,13 €
Filter assy air 24,11 €

Robota + kontroly 28,59 €

Suma sumárum 281,30 s DPH....Euroman Senica sro....cena asi dosť...ale mam to povymienané všetko. :shock:

Hyundai Accent 1.5 CRDi elegance True Blue
Hyundai Accent 1.5 CRDi Eleganse True Blue
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od DEXTER »

Tak mam za sebou druhu garancku po roku , najazdene mam 23000 km ,Dunajska streda, Autotechnika, spokojnost , mal som vlastny olej, vidim ako robia na aute,
likvidacia odpadu 4,45
prehliadka karoserie 4,54
casova norma 34,04
olejovy filter 8,48
spolus DPH vsetko 61,40
filter vzduchovy a pelovy som si menil sam tak to nemenili , s cenou som velmi spokojny urcite zase pojdem tam.
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Proč jsi dělal garanci ve 23000 km???
Měla být buď ve 30000, nebo po 2 letech??!! :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od DEXTER »

no ved som pisal ze zase po roku a toto je tema 2.garancka CRDI :)
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od 69pavel »

tak i ja mam 2 garancku za sebou. jak jsem to tu procital tak nektere servisy jaksi zapomneli na vymenu brzdove kapaliny, a vymenu fridexu, par se jich tu najde co uvadej vymenu fridexu ale nikde neni brzdova kapalina,. takze servisy ojebavaj kde se da ale hlavne ze uctujou prasule.
divim se ale ze servisy nemeni tu brzdovku kde je max zivotnost brzdove kap. 2 roky, potom v ni dochazi ke korozi vnitrnich casti brzd systemu.

nechal jsem si vymenit vsechny filtry i kdyz nektere jsem nemusel dle planu ale zase se v knizce uvadi ztizene podminky , kdy jezdim kratke trasy do 16 km, takze jsem menil vse

filtr olej
filtr klimy
filtr vzduch
filtr paliva
olej Total Quartz 5W40
Brzdova kapalina DOT4
Antifreeze Antigel
prace- vymena brzdove kapaliny v brzdach + spojka,vymena chladici smesi, kontrola a vycisteni brzd, kontrola a serizeni geometrie,vymena vsech flitru a oleje.celkova kontrola spodku vozu.

platil jsem celkem 6 360 Kc


a zapomnel jsem stav 25500km
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od adam221 »

Brzdova kvapalina po 33 mesiacoch a 60tis km v accente bola uuuplne zlta, a bod varu niekde okolo 200°C...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od 69pavel »

adam221,
v dnesni dobe kdy jsou velke naroky na brzdy,zvlast v dnesnim provozu, je tech 200° jaksi malo, ta hodnota tak byla dostacujici na Škodovkach,
kdyz jsou na aute 4 kotouce tak brzdy jsou vice namahane nez na autech kde jsou vzadu bubny. dnes se doporucuje aspon 260° coz odpovida DOT4.
a za dalsi kazda kapalina obsahuje urcite prisady kde prave tyto na sebe vazou vodu a zabranuji korozi uvnitr brzd.systemu. tim jak na sebe vazou tyto latky vodu ktera vznika zahrivanim brzd.kapaliny tak nasledne klesa bod varu kapaliny.
ta kapalina bude dobra i po 10 letech a porad bude mit zlutou barvu, ale pak vznika koroze a zadiraj se valecky nebo pistky. vymena stoji par korun ale pistky nebo valecky podstatne vic, takze na tom neusetris,spis jen prodelas. a kazdy skuseny automechanik ti doporuci vymenu co 2 roky, je to psane i v odbornych knizkach , takze tech tvych 33 mesicu bych uz nechal tu brzd.kapalinu vymenit. a nejen v brzdach ale i v ovladani spojky, tam je ta sama kapalina, nekteri o tom treba nemaj ani poneti. a jsou dokonce nekteri i v servisech kdy meni kap.v brzdach a zeptas se potom jestli menili kapalinu ve spojce a koukaj na tebe jak tele na vrata a odveti Ne menili jsme jen v brzdach. tam pry neni treba. toto se stava velice casto.
toto same lze rict i o fridexu ze i po 10 letech bude na -40° ale antikororni ucinky obsazene v fridexu jsou u nekterych smesi po 2 letech fuc a u nekterych az po 3 letech, pote dochazi k vnitrni korozi chladiciho systemu.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od cert »

69pavel:
máš naprostou pravdu, ale myslím, že když se to neudělá ve dvou letech, tak se zase tak moc nestane pokud se to vymění při ukončení záruky po 3 letech. Nějakou časovou rezervu tam určitě výrobci mají, ale déle jak tři roky bych to nenechával.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: 2. GARANčKA CRDI

Příspěvek od adam221 »

69pavel:

Ahoj, neviem ako ty, ale na crdi mame spojku mechanicku, bez brzdovky iba lanko. Accent MC ma hydraulicku.
Ohladom brzdovky, ano ma sa menit kazde 2 roky. Minimalny bod varu aby ma pustili cez stk je 170°C a v tom
maju este rezervu..
Je mi jasne, ze brzdovku nebudem nechavat v aute viac ako cca 3 roky, alebo 60tis km.. Ano mas pravdu,
je ju vhodne vymenit, nakolko nemame sajn co nam tam dali turci...
Pod slovkom doporucene beriem to tak ano, budem na to mysliet...

Chladenie:
Co sa tyka vymeny chladiacej zmesy. Niektory vyrobcovia pisu, ze sa moze miesat s vodou s vodovodu!!
Samozrejme, ze to je podla mna sialenstvo a dolievam to destilkou. Lacna nemrzka ma pisanu zivotnost
2 roky v systeme. Nemrzka GLACEOL RX typ D tu ma daku svoju renault ma zivotnost pisanu 48 mesiacov, alebo
120tis km... Urcite tam nieje velky rozdiel, az na farbu pripadne niektore casti zlozenia..
Co sa tyka fridexu tak no coment.. Ten tak dostane chut na tesnenie pod hlavou :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“