pokec.............

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od Espero »

Myslím, že nejlepší by bylo svět EU definitivně opustit a prásknout za sebou dveřmi.
Co je to za život. Prožil jsem 50. léta, pamatuji potravinové lístky a bezmasé dny, protože maso bylo pouze v Brzku co mělo teprve nastat. Pamatuju doby, kdy jediné dostupné ovoce byly brambory. Prožil jsem ruskou okupaci a protože jsem bydlel v Praze na Vinohradské, kde se střílelo ostošest, utrpěl jsem i heimatschuss, v jehož důsledku jsem směl kdykoli k moři na příslib do Jugoslávie v rámci rehabilitace, abych držel hubu. Prožil jsem normalizaci v 70. letech a tu příšernou stagnaci v době perestrojky v 80. letech, kdy byla atmosféra hustá jak v míchačce na maltu. Pak přišla devadesátá léta, která alespoň prvních 7 let byla svobodná a kdy jsem se konečně aspoň trošku nadechl, ekonomicky, profesně i společensky. Pak ale přišla EU se svojí normalizací a sociálním inženýrstvím a naprostou neschopností politiků a s masivnímu přerozdělováním státních zdrojů ve prospěch soukromých podnikatelů a vykrádání daňových zdrojů od obyvatelstva. Stagnace začala nanovo. Dnes je situace taková, že celá EU vede boj ne s kovidem, ale válku proti lidem ve všech státech ve jménu kovidu. K tomu se pak přidávají ty bizarní nápady ve smyslu "obecného dobra" mezi které patří i zákaz stavět domky. Evropská Unie je žalář národů a všechno co dělá má asi pro nás skrytý smysl, možná záměr psychicky i fyzicky utýrat a vytěsnit původní obyvatelstvo a nahradit jiným.
Když totiž Evropani hromadněji proniknou na jiný světadíl, prudce se tam začne zvyšovat životní úroveň. Do určité doby, než i tam proniknou za nimi Ti rozvraceči civilizačních hodnot v podobě nám známých "dobroserů".
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: pokec.............

Příspěvek od Sanchez »

Kazdy ma pravo na svoj nazor.

https://www.russian-untouchables.com/eng/

Odporucam knihu Bill Browder- Zatykac
Podobne to ma Navalny, len o par rokov neskor, ale nie je to davna historia.
Takze podla mna radsej tu ako tam, alebo minimalne bez vplyvu z vychodu.

K tomu pohladu na covid sa radsej nebudem vyjadrovat. Za 1 rok sa ukazalo, aki su ludia hlupi [-o< . A to som mal iny nazor.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: pokec.............

Příspěvek od stanKon »

Espero chápu tu deziluzi, ale myslím, že zaměňuješ příčiny a následky.
Navíc všechny tyhle neokom spolky mají přímou podporu z východu. Je to jen o tom, kdy se těmhle vlivům začne ta línější mlčící většina alspoň trochu bránit. ALe pořád je to o lidech, ať už budeme uvnitř nebo venku.
BTW, jak myslíš, že by to dopadlo u nás bez EU. Nikdy jsme nebyli soběstační a ani nebudem, pořád budeme závislí na surovinách a odbytu.
Pokud sem zahlédl, zabýval ses matematikou, takže si to snad dokážeš spočítat sám :wink: .
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: pokec.............

Příspěvek od Maras »

Espero píše: 16 úno 2021, 07:36 Myslím, že nejlepší by bylo svět EU definitivně opustit a prásknout za sebou dveřmi.
Celé jsem to nekopíroval,ale napsal jsi to naprosto skvěle a nemám co dodat,jsme na stejné vlně. Díky.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: pokec.............

Příspěvek od idam.i »

Asi so mnou nebudete súhlasiť ale krajiny ako CZ,alebo SK musia nekam patriť inak si nás niekto privlastni.
Keď si mám vybrať či Putin ,alebo Brusel,tak s ťažkým srdcom ,ale určite EU.😑
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: pokec.............

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak to já, po tom všem co jsem kvůli zájmu naší dcery musel do svých znalostí doplnit, bych bral obnovu Habsburské monarchie podle představ zavražděného Františka Ferdinanda d'Este...
Což je ovšem čirá utopie :cry: .

Reálnější je likvidace EU v její současné podobě a zahájení evropské integrace znovu a lépe :wink: .
No dobře - taky utopie... :(
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: pokec.............

Příspěvek od Maras »

Možná nejsi tak daleko od pravdy s rozpadem unie a znovu a lépe.Nejdriv ale přijde na řadu USA.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: pokec.............

Příspěvek od Sanchez »

Je vtipne kolkym ludom vadi pozicia USA vo svete.
Tak daleko, ale s obrovskym vplyvom v EU.

Ked som hraval hadzanu, co je uz par dekad, tak trener vzdy hovoril: silnejsi pes j.be.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: pokec.............

Příspěvek od Pjotr1 »

A ve kterém státě byste chtěli žít kdyby jste si mohli vybrat ? Nemyslím kam se odstěhovat ale jaký systém by vám vyhovoval.
Já sám za sebe možná Austrálie nebo Nový Zéland. Zdá se mi že tam lidi moc nepruděj a lidi si toho vážej a nezneužívají toho. Možná obnovit Rakousko Uherskou říši by bylo fajn. Obyčejný Rakušani a Němci jsou celkem fajn.
EU mě vytáčí asi jako každého s jejich restrikcemi který nejsou postavený na reálných základech.
V ČR vnímám že politici mezi sebou víc bojují o moc a málo dělají pro lidi aby se jim žilo lépe. A do toho ještě pan Kalus kterého bych nejraději zbavil české státní příslušnosti za jeho amnestii a demonstrace proti rouškám.
Nakonec je to asi všechno o lidech. Demokracii se musíme všichni stále učit. Vždy se najde skupinka idiotů (USA – Kapitol a taky ty jejich pistolky a rasová korektnost, Francie – odbory, ...).
Takže za mě závěr : jinde to moc lepší není, nemá cenu odcházet z ČR. Snažme se volit politiky, kteří něco dělají pro lepší život a ne takové jejichž jediný cíl je odstranit jiného politika a nebo vytěžit ze státu peníze (pro upřesnění např. pan Tvrdík – ČSA, ...)
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: pokec.............

Příspěvek od idam.i »

Do roku 1989 som volil,lebo som musel.
Od revolúcie volím,lebo chcem.Blbé je ,že vždy len volím "menšie zlo" ešte ani raz nebol nikto o kom by som povedal.Bingo. :(
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: pokec.............

Příspěvek od Pjotr1 »

tak to jsem na tom úplně stejně
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: pokec.............

Příspěvek od kolomaz »

No fajn je ledaskdo - ale Pjotr1 doporučuji si na webu najít naši světoznámou harfenistku - jméno mi vypadlo, ale zase tolik světoznámých harfenistek nemáme - a zeptat se jí na její současné zkušenosti s Němci, Rakušany, Brity.

A jistě Němci jsou prima, proto po staletí se snaží nás ovládat a otročit. Já nevím, jaké zkušenosti máte vy, vaše rodiny, ale moje rodina má od Němců - nevyrovnaný účet - vyhnání z domu, rozboření domu, padlé dva bratry mého dědy z matčiny strany , tuberu z totálního nasazení v dolech médo dědy, kterého jsem ani díky tomu nepoznal, a psycho trauma mé matky, která jako 10 ti letá holčina se svojí rodinou stála před samopaly těch hodných Němců, když jim prohledávali dům, a jen kůže z ovce, kterou ti hodní Němci našli na půdě a začali se o ni hádat a rvát jim zachránilo život, protože kulovnici, co měl děda schovanou ve dvojité stěně chlívku už skoro našli.

Krásné Rakousko- Uhersko ? No moje babička, z otcovi strany - by vám o CaK také povyprávěla - od 12 let sloužila na faře , od 14 ti ve mlýně, mluvit se mohlo jen německy , majitel byl Němec - rakušan . Za české slovo dostal pořádnou ránu.

A pro občany Brna - jak byli hodní Němci v Brně, kteří hned po válce v roce 1945 vymysleli Rakouskou národnost - kde končila tramvaj ve směru na Řečkovice ? Na Rybníčku, před Královým polem . Proč ? I historikové vám doloží, že Královo Pole bylo Moravské, tam Němci nežili a tak zastupitelé neměli zájem o stavbu tramvajové linky.

a tak by se dalo pokračovat. No každý má nárok na svůj názor. Ale já tedy odmítám lézt do zadku komukoliv a jakékoliv převlékání kabátů. Ale já vím, za peníze v Praze dům a peníze nesmrdí.
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: pokec.............

Příspěvek od kolomaz »

idam.i píše: 17 úno 2021, 09:04 Do roku 1989 som volil,lebo som musel.
Od revolúcie volím,lebo chcem.Blbé je ,že vždy len volím "menšie zlo" ešte ani raz nebol nikto o kom by som povedal.Bingo. :(
musels ? já sice jen 1 x , ale nešel jsem volit .
Jo záleželo jaký práskače a převraceče kabátu jsi měl okolo sebe.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od Stringo »

To co teď napíšu, bude pro mnohé asi nepochopitelné, ale já nebyl volit ještě nikdy... Jsem mladý ročník a v podstatě jsem dostal do podvědomí politiku v době, kdy byl na hradě Klaus... Když jsem viděl, jak stejně si to ve vládě napaktují tak, aby to zase vyhovovalo jen jim, tak jsem úplně ztratil chuť něco řešit, to samé na krajské úrovni. Na radnici je u nás jedno hovado už desítky let, které má kolem sebe svoje lidi a těch pár nových co se tam dostanou a mají chuť něco změnit po volebním období končí... Prostě dle mého názoru dneska už je opravdu úplně jedno kdo se do politiky dostane, jasným příkladem je Kalousek, Zeman, Fiala, teď Babiš s Schillerová... Když se podívám na koalice, vždycky si to poskládají jak budou potřebovat a lidí nechávají volit jen proto, aby měli pocit, že něco mohou změnit...leda tak defenestrace, nic jiného nepomůže... Asi je to špatně, říká se že je lepší volit někoho špatně, než nikoho, ale fakt nevidim důvod se tím zatěžovat... :-k
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: pokec.............

Příspěvek od Boryš »

Stringo, počkej po říjnu. To bude pohoda ráj, až nám zvolí nej současnou demokratickou opozici. To bude radost jako byla v roce 2010 118(palec nahoru tu není smajlík).
Odpovědět

Zpět na „Pokec“