Xenony

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

Ty retrofity, to je člověče zajímavé....
Jen jestli by to šlo jednoduše vyměnit i ve svetlometu i30? Není ten svetlomet náhodou uzavřen (zalepen) tj. Že bych ho při demontáži poškodil?
A pak kolik % světla navíc bych získal? (při použití stejné žárovky)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

Musis rozlepit :)
Retrofity se tu uz nekde resily.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Xenony

Příspěvek od vorlajz »

Patriku, ty mě drtíš... :D :D :D zkrátka jestli chceš nejlepší žárovky, tak jsou to Osram Night Braker Laser nebo třeba Philips White Vision... ty jsou homologovaný...

podle mě je nestihneš ani včas vyměnit, protože dřív prasknou... ;) mě by měly zítra dojít ty White Vision, tak je tam hned "seknu" ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

Vorlajzi, ja pouzivam Osram Night Breaker uz nekolik let, nic jineho jsem nemel, takze nemohu porovnat, proto se radsi zeptam nez neco koupim... dam na radu, osobni zkusenost nekoho je podle mne lepsi, tak proc se nezeptat, od toho tady to forum je, ne?

kdyz si zagooglis, tak zjistis ze ne vsude jsou Osramy nejelpsi, napriklad:
http://www.autoexpress.co.uk/accessorie ... group-test
http://bestheadlightbulbs.com/best-halo ... ulbs-2017/

Navic co jse v cr prodava nemusi byt uplne vse co na trhu existuje.

Co se tyce zivotnosti, tak jsem ted, po dvou letech provozu, menil Osramy za nove (skutecne po dvou letech a cca 60t km nepraskli), a zmena oproti novym je videt.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Xenony

Příspěvek od vorlajz »

no, však se ptej... máš své zkušenosti... máš NB a jsi s nimi spokojený, za dva roky nepraskly... takže super... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Xenony

Příspěvek od tslany »

patriknet píše:Ty retrofity, to je člověče zajímavé....
Jen jestli by to šlo jednoduše vyměnit i ve svetlometu i30? Není ten svetlomet náhodou uzavřen (zalepen) tj. Že bych ho při demontáži poškodil?
A pak kolik % světla navíc bych získal? (při použití stejné žárovky)
Musíš rozlepit, nevím jak i30 ale Grandeur má butyl což je jednoduchý. Kolik % získáš to není tak jednoduchý od oka plácnout :D záleží to na mnoha faktorech, co tam máš teď za projektory, jaké bys tam dával, v jakém stavu máš plexi... A pak hlavně nejde o číslo na luxmetru, jde i o výsledné rozložení světla, kam bude svítit, jako takové. Takže ty si třeba můžeš vyměnit projektor za nějaký, který bude mít hotspot silnější třeba jen o chybu měření, ale bude mnohem víc svítit do stran, no a nebo naopak bude světlo užší ale svítivost hotspotu třeba skoro trojnásobná
patriknet píše:- jakou mas zkusesnost s tim kdy je Osramku uz dobre vymenit (kvuli tomu ze uz nestiti co nova)?
- neexistuje nikde nijaka lepsi homologovana H7 halogenka?
- jak takove OEM halogenové projektory, s lepší distribucí světla ...( napr od zminovane firmy Koito) vypadaji a jak je to s tim aby to slo napasovat do origo i30 svetlometu? je to jednaducha vymena kus za kus? nebo to je poreba nejak prizpusobovat? nenasel by se nejaky link?
-podobne i ty aftermarket projektory... (koupim, rozeberu svetlomet a vymenik kus za kus a je to?)
- jaky je tvuj nazor na kvalitni led-ku s cca 2000lm , 4300K? to je jen o chlup silnejsi nez Osramka, a co jsem se dival na osvetlovani kvalitnich LED tak mi to neprijde ze by to vykreslovalo nejak mimo to kam to ma jit...
napr: https://www.youtube.com/channel/UCVOiJI ... krKYXw8Thg
Zkusím to vzít postupně :)
- záleží jak moc s autem jezdíš jestli máš denní svícení a tak, mě třeba v Grandeuru v dálkových jedna H7 praskla tak jsem vyměnil pro jistotu obě, předtím v Toyotě H4 obě dvě vydržely ale po nějakých 20tkm s denním svícením prostě už byly na výměnu, byly to bludičky, tady se hodí mít luxmetr, klidně i nějakej náhodnej generátor z číny co orientačně ukáže, protože když člověk s tím autem jezdí neustále tak mu to ani nepřijde že to svítí míň
- z vlastního měření je nejsilnější H7 Night Breaker Laser
- kus za kus ne-e, to by šlo jen v případě např. nějakého koncernového vozu, takový superb 2 třeba má projektory Hella označované jako páté generace (přesné označení nevím), tam jde pouhou výměnou za repliku stejného projektoru, G5-R, získat masivní nárůst světla díky upravené clonce a čiré čočky namísto matné, ovšem jelikož :hyu: si dost světel dělá sám, a nepochybuji že tomu u i30 nebude jinak, bude potřeba buď bastlit a nebo koupit hotový bracket (např. zde pro YF jako ilustrace). Jinak co se toho jak vypadjí týče, zkusím se někdy v průběhu zimy dostat do garáže a vyfotit HB4 Koito co jsem měl v Miatě, jinak třeba H11 z Mazdy 3 tady a nebo třeba od Helly co se dává do škodovek :mrgreen:
- aftermarket zrovna tak, je potřeba tam udělat nebo sehnat nějakej mezikus v 99% případů
- kanál znám, zatím jsem neobjevil LED která by svítila fakt tam, kam by měla, v takové intenzitě, jaké by měla, za mě to jsou vyhozené peníze

Za mě co bych doporučil někomu, kdo to myslí vážně, FX-R 4.0, což je čínská replika FX-R 3.0, což je vylepšená verze FX-R 2.0, 1.1 a 1.0 což je replika projektorů z Infinity FX35 :lol: dělá se jak 2.5" tak 3.0" verze a co je na nich nejlepší, tak krom D2S výbojek funguje obstojně i s H7 žárovkama - kdo chce tak si tam může sehnat trafíčko a používat to s D2S, při nějaký kontrole nebo tak ho sundá a má normální H7, no a kdo nechce tak tam už od začátku má H7. Ony se sice i nejspíš prodávají nějaký adaptéry, že jde narvat D2S do H7 projektoru, ale výsledek je... no... :-&
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

My dva se asi budeme muset sejit :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

...ja bych do toho i sel, co jsem se dival, tak ty FX-R 4.0, nestojej zas tak moc. Ale nikde nemuzu najit jakekoliv srovnani svetlometu. Potreboval bych nejakou aspon malou jistotu toho ze po tom vsem dojde k zlepseni dejmetomu alespon v takovem rozsahu jako kdyz porovnam obyc zarovku s Osram Night Breaker. Jeste budu patrat, mozna se k necemu dopatram. (Moje i30 je relativne nova (2r), plexi ciste, jedna se o svetlomet s cockou, takze z pohledu "jenom vymeny za novy" by asi k pozorovatelnemu zlepseni nedoslo).

Pred i30 jsem mel jen jedno auto, takze nejak ani nemohu porovnavat jak na tom je i30 s ostatnimi. Ale jeste budu patrat, jestli nejake srovnani existuje...

K tem Osramkam - mam denni sviceni, takze je se svetla pouzivaji jen v noci. I to se samozrejme podpose na zivonosti.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

Ja mam u Ceeda obe svetla po reklamaci, cili ve 120tkm mam uplne nove svetlomety a taky se mi do toho uplne nechce, i20 je nova, ale presto si s tou myslenkou pohravam, protoze vim, ze to za to stoji. Jestli mas Facebook, mrkni na stranku Svit Lip, predpokladam, ze s temito projektory pracuji a i kdyby ne, vysledek tak jako tak bude mega rozdil, tomu ver.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Xenony

Příspěvek od tslany »

Taková vsuvka, Sviťlíp jedou převážně v originálech, vesměs nejpoužívanější mají Koito Q5, v závěsu Hella E55 a teda jen občas se mihnou i repliky, jmenovitě EvoX-R 1.0, 2.0 nebo FX-R 3.0.

Co se FX-R 4.0 týče, srovnání s i30 asi jen tak nenajdeš, je problém najít i jak to svítí s halogenem za něcoříkajících podmínek ale na xenon to svítí zhruba tak jako FX-R 3.0, který najdeš na zméněné FB stránce. Teoreticky budu jeden pár 2.5" někdy na nový rok objednávat pro známého tak pokud to nemáš k Brnu daleko tak můžeme klidně porovnat, jen budu muset sehnat nějaké volné plexi abychom neporovnávali samotný projektor vs projektor za plexi :) Jinak u Miaty jsem to měl následovně, sice to jako svítilo docela pěkně, světla byla zachovaná, ale prostě nelíbí se mi ten obří ECE výřez ( takové to _/--), americký DOT se mi zamlouvá mnohem lépe, sehnal jsem UK světla, nabastlil do nich G5-R ve verzi na "zašroubování", přidal zbastlenou redukci pro H1 a voilá, mohu si kdykoliv světla vyměnit za origo během pár minut :twisted:
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

...volal jsem jim tam. Pry i30 ma svetlomety relativne dobry a mysli se ze jen vymenou "vnitrku" moc toho neziskam (teda s tim ze by tam zustal ten samy svetelny zdroj = H7).

Oni doporucujou prestavbu na bixenon, cca 16.000,- .Jinak moc prijemny, ochotny clovek.


Co se tyce toho porovnani FX-R 4.0, srovnání s i30 by bylo idealni to jo, ale stacilo by i nejake srovnani jinych (novych) svetlometu PRED a PO (prestavbe). No a pad obecne zhodnoceni vykonu svetlometu i30 vuci ostatnim. (Btw: ma i30 dobra svetla? :-) ) Co jsem hledal, tak kdo si prestavbu delal, tak tam dal rovnou xenon, no to se pak samozrejme tezko srovnava :-(

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

Mne rekli, ze rozpocet udelaji az k nim prijedu, ze ty svetla neznaj. Podle komentaru (lidi psali, ze chtej cenu jak za pulku auta) jsem cekal, ze chteji tak 25-30 tisic, coz mi prislo neadekvatni a prestal jsem to resit. 16 tisic je ale taky relativne na hrane, retrofit kdyz budu pocitat 5000, montaz + rozlesteni 3000 a nastaveni, furt jsem treba na pulce toho, co povazuju za adekvatni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

...to byl hruby odhad, samo ze rekli ze cenu upresni pak az se tam ukazu a uvidej to, mozna bychom se k te cene dopracovali :-)

Blbe ale je to ze cena to je vcelku uz velka, na ze jse stale pohybujeme v nelegalni oblasti. Kdyby to nekdo dokazal prestavet komplet a legalne za 20t (vcetne ostriku a nivelace, tak bych do toho sel). A nebo bez nivelace a ostriku ale legalne s xenonem do 2000lm.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

Tak ty komponenty koupit jdou, minimalne v Polsku bez problemu. Ja nasel xenon svetla komplet za 10, nivelaci na i30/Ceeda jsem daroval vrakaci, protoze to pres rok nikdo nechtel. A pak je to o kabelech, diagnostice a tak. Jde to, ale je to trochu jebacka. Mne nelegalni uprava nevadi, ale musi to tak nejak vsechno do sebe zapadat od ceny po to, co za to dostanu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

cena by jeste usla, i dkyz to samozrejme neni malo, ale nedokazu si ani predstavit kolik prace by to bylo vsechno to osadit + stale ti to nekdo musi predce posvetit....


co se tyce nelegalnosti, tak to mi celkem vadi, hlavni rizika ani nevidim v pokute, ale v tom ze ti muzou odstavit auto a vzit TP (nebo nekam poslat na prohlidku), coz pri cestovani na dovolenou s rodinou v zahranici bych zazit nechtel + pad druha vec je mozne kraceni plneni skodne udalosti v pripade nehody "pry" zpusobene mojim oslnenim

to:tslany: dekuji za nabidku porovnani, pres Brno jezdivame casto na Slovensko, akorat to je tak, ze v 90% jedu s rodinou, nebo sam, ale to mne ceka jeste dalsich 450km, a to jsem rad ze cesta ubiha :-(

ja sksuim neco popatrat na netu, nekdo to uz musel resit...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“