1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od maco »

Tak abych prilil taky trochu toho oleje do ohne :)
V pulce brezna jsem byl na 1. garancce v Autostylu Brno (Bubenickova), prikladam scan faktury...srovnejte s Tommy.Koppy...ikdyz on ma kombika.
jinak z tech veci co jsem chtel uvest do poradku - volant srovnali temer, este by to chtelo trosku..., - osetreni tlumicu (rikal jsem ze mam volne prachovky asi u vsech kol - u zadnich jsem mel urcite - auto je hlucnejsi) - spravili jen predni, zadni jsou tam na volno stale..., - drnceni predniho zrcatka...tak s tim neudelali nic a ja se z toho drnceni muzu ted pominout...
Jeste jsem se ptal na dezinfekci klimatizace - to at pry prijdu az bude sucho a cca za 500,- to udelaji :wink: a s tim zrcatkem pokud to bude delat stale tak at prijdu take, pokud to potvrdi ze to drnci tak snad vymena :lol: no je s nima sranda - to zrcatko jsem totiz u nich resil uz po 2he - poprve v zime, kdy me zacalo cvakat v rizeni pri toceni volantem (pri pomale jizde nebo stani na miste - to spravili - pry dotazeni vule rizeni)
Jo Icko melo pri garancce najeto cca 15100km.
Oproti kolegovi s kombikem - me nedelali geometrii (ikdyz mam volant sejdrem!), neuctovali vymenu filtru klimatizace (to je filtr pylový??), naopak u me je navic kapalina ostrikovace (skoro 200! a to sem tam urcite nejakou este mel) a nejakej cistic (nevite ceho cistic?)
Přílohy
IMG.jpg
IMG.jpg (186.77 KiB) Zobrazeno 2387 x
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Maco, díky za srovnání.
Vidím, že ti tam dali olej 5W 40 a mě 5W 30....
Jinak proč tobě neudělali geometrii a mě ano u 1.garančky nechápu.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od maco »

no vidis to, toho typu oleje jsem si nevsiml...jo a mas od te geometrie protokol? nebo to mas jen na te fakture?
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od SKV »

Mně říkali, že u i30 mají všechna zrcátka vůli a nechtěli drnčení řešit. Nakonec jsem to vyřešil sám.
maco, kupoval jsi auto přímo u nich?
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Tommy.Koppy »

maco: protokol nemám, je to jen na faktuře.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od maco »

SKV píše:Mně říkali, že u i30 mají všechna zrcátka vůli a nechtěli drnčení řešit. Nakonec jsem to vyřešil sám.
maco, kupoval jsi auto přímo u nich?
tak presne tohle rikali i me - a ano, kupoval jsem u nich....ja se prave toho vlastniho reseni bojim - abych neco neposral (praskly celni sklo apod), jednou uz jsem byl tak vzteklej ze sem zastavil a zkousel to oddelat, ale nezadarilo se.

Tommy.Kloppy: ja mel dojem, ze by meli vzdy davat protokol o geometrii - pokud ji provedou...ale asi je to tak se vsim - muzou fakturovat co chteji, majitel auta na ne dohlidnout nemuze...

nevite nekdo jakej cistic mohli pouzit u me garancky? resp. co s nim teoreticky cistili? Pac motor mi neumyvali, natoz karoserii apod.
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Maco: snad nám tam dali aspoň ten olej nový :-k
Nezbývá než věřit, že co je na papíře udělali nebo být osobně přítomen garančce, ale to nevím jestli by někde v servise šlo. Nadšení by z toho asi nebyli, kdyby jim měl někdo stát za zadkem.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Icescent »

Tak to je zase pálka 4500,- Kč za tzv. "garančku"! Je právě častý omyl, dle mého názoru: naivně si myslet, že auto kupuji dle let záruky - a slepě jít na "garančky"!!! Chlapi zvažte to... já zaplatil za olej, filtr, prohlídku celkem 970,- Kč v neautorizovaném...

A nyní opět: Co přesně však v oné tzv. záruce je? Koukněte tam pozorně už někdo! V garanční knížečce máte pouze a jen str. 3 a v tabulce na str. 12. Naopak, na co se záruka nevztahuje strany 5, 6, 7... těch je tam více! Ty si pozorně přečtěte, zde toto rozebíát nebudu...

Co tam je, na co se záruka má vztahovat? Ano, je tam uvedeno, že bude bezplatně opravena závada, která má JEDNOZNAČNĚ výrobní charakter, při NORMÁLNÍM běžném provozu... slovíčka "jednoznačně", "normální", "běžný" - o tom se dá taky spekulovat, co dají zaplatit nám a co vlastně zaplatí oni. --- Dále je tam prorezivění karoserie 10 let - pozor, na str. 26, 27 upřesněno, že jedině prorezivění DÍLU karoserie z VNITŘNÍ strany, ne vnější koroze! A vztahuje se na kapotu, podlahu a tak... to snad vám zevnitř neproreziví jen díky nějakým prohlídkám autorizovaného servisu!

Dále buďme opatrní: str. 27: záruka se NEVZTAHUJE na POVRCHOVOU korozi jak vnitřního, tak vnějšího povrchu! Dále na str. 27: záruka se nevztahuje na pohonný systém, řízení, brzdový systém, výfukový systém.
Záruční doba na LAK je 5 let od data koupě vozidla a vztahuje se POUZE na tyto VÝROBNÍ závady:
odlupování nebo odpadávání laku, chybné provedení svaru s následnou korozí, bodová koroze, tvoření puchýřků, prorezavění, změna barevného odstínu části karoserie. Na ostatní výrobní závady laku než výše uvedené je poskytována záruka jen 2 roky!!! Záruční doba na baterii je 2 roky...

Takže po tom všem, je třeba to opravdu zvážit, ty pětitisícovky, šestitisícovky za 5 let... těch cca 30.000,-. Tady nyní každý může přehledně vidět, o čem je a není tzv. záruka!
Znovu připomínám, že platí i bez garanček dvouletá zákonná záruka na zboží!!!

Přeji nám všem co nejméně problémů s i30 a jen hodně radosti z DRIVINGU!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Mexican »

Icescent za 970 ti mozno tak vymenili olej a olejovy filter. ine diely asi tazko (najma nie filter pelovy (klimatizacia), ten je z druhovyroby za cca 400 kc, original je nieco okolo 800kc... za druhe si myslim, ze si omylom (asi) zabudol zapocitat pracu - ziadny, opakujem ziadny servis (ani Venca z garaze, ktory ma diagnostiku) nedokaze ist pod 250-300kc/hodinu.. toz, ked uz sa bavime o faktoch, tak tie fakty prosim spomen :-) za tretie za tu cenu nedokaze ziadny servis skutocne skontrolovat auto. Uz len v obycajnom pneuservise za zhodenie a nahodenie kolies (tu dolezite pre kontrolu brzd a zaveseni) si uctuju cca 150 kc (vratane dotiahnutia momentovym klucom). Olej ten neautorizovany servis lacnejsi ako za 500 - 600 kc nezohnal, olejovy filter je za cca 150 kc (to su skutocne minimalne ceny .. teda co vidim, napisal si tu cenu za vymenu oleja aj s pracou - ta 1000 kc by za to sedela uplne pohodovo
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Premluvit se nenecham. Dvouleta zakonna zaruka je mi prd platna, kdyz auto budu mit alespon 4 roky. Sezenu si vlastni material, ktery me vyjde o nekolik desitek procent levneji a tu praci jim zaplatim. Ale pred kazdou garanckou jim hodlam rict me podminky a ne jim jen predat klicky a cekat - napr. pokud mi prijde geometrie zbytecna, nebudu ji platit. A samozrejme si budu kontrolovat, co skutecne udelali. Napriklad si oznacim filtry. Pokud mi cestou do servisu praskne zarovka, sezenu a namontuju si ji sam. Platit za zbytecne ukonu nebudu. Nemluve o tom, ze prodavat 4lete auto bez zaznamu v servisce cenu auta pomerne snizuje, sice neco usetrim, kdyz si to budu jezdit servisovat k Vencovi do garaze (copyright by Mexican :lol: ), ale pak budu muset dat slevu. A to se fakt vyplati.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od be.sport »

Souhlasim s Hardcam.. neautorizovany servis si auto zaslouzi az nekdy po 5-6 letech kdy ho uz vetsinou ma druhy majitel. I kdyz na autorizovany servis je potreba byt taky opatrny a poradne si to cely hlidat. Jdu pouze na vymenu oleje do autorizaku po 12250 km ( interval mam na 30 tis) a necham si do servisky tu vymenu napsat.. Prece jen se po 5-ti letech s planovanyma 180-200 tis km bude auto lip prodavat s vyplennou serviskou nez bez ni.
Jinak co se tyka zarucnich oprav - santa fe v rodine co melo za tri roky provozu najeto 189 tis a byla tam trileta zaruka tak se nechavalo menit kde co na zaruku - tlumice, silentbloky, dvouhmotovy setrvacnik, 2 kotouce co se zkroutily, loziska na kolech atd..vse bylo samozrejme podmineny navstevou servisu co 3 mesice a 15tis km na vymenu oleje atd...cenovka byla vzdycky kolem 4-5 tis ( 2,2 crdi), auto slo do sveta po tomto maratonu za polovicni nakupni cenu skoro jako novy:)
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Icescent »

Ano, jistě: 970,- je za olej, filtr a práci... je to servis se smlouvou BP-oleje, práce je tam zdarma, když si vezmeš olej u nich... další prohlídka karoserie, pylového filtru (ten taky není nutné po 1 roce měnit - a nebylo to potřeba; to mi bylo řečeno i u Hyundai servisu - že se na to "podívají" a uvidí, jestli by to bylo nutné) a základní kontrola podstatných funkcí vozu zadarmo - je fakt, že je to můj známý... :) --- takže tolik pro upřesnění... hodně bezporuchových a šťastných km všem!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Jinak jedna vec je, co je psano a druha vec ta, co je skutecnost. Pokud bys prohledal cele forum, dozvis se, ze nekterym clenum meni stabilizacni tycky na zaruku, dokonce prevodovka a v tematu o Santa Fe je pred dvema mesici vymena motoru zdarma (po dvoulete zakonne garanci), ktera by jinak stala tusim 150tKc. Takze prosim nenabadej ostatni k necemu, co je pak muze velmi mrzet...
Tato pasaz je i v dalsich manualech k jinym modelum. Pred par lety nak dobrotivy hlodavec nakousal kabel k automaticke preovodovky a servis ho vymenil zdarma ac nemusel. Pokud bychom se zachovali jako ty, muzeme si ho jet koupit na vrakac za trojku, protoze v mistni mototechne ho bohuzel nemaji. Hodne stesti se samodomo servisem novyho auta.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Icescent »

Pozor - to je samozřejmě jen dobře, pokud něco vymění v rámci záruky, než je i uvedeno... pozor, nikoho jsem přímo nenabádal ani nepřemlouval, aby podnikal nutně totéž, co já! Psal jsem, že je dobré to zvážit... toto slovo jsem použil... a každý si to může zvážit, jak sám uzná za vhodné - jistě, i se všemi výdaji, ale i riziky... "garančky" nejsou samy o sobě povinné! :)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od matysekul »

Inescent,píšeš sice,že je dobré to zvážit,ale píšeš to v poslední 3.příspěvcích.Ve všech se zmiňuješ o záruce a jaká je.Zkus si Ty dva body,prorezavění a lak dát dohromady a schválně,co Ti z toho vyjde.A že tobě kámoš prohlídne auto a vymění olej a filtr za 970,-.Kdo má takové kámoše.Nehledě na to,když se něco opravdu vysere,co pak? Udělá Ti opravu zdarma,znáš cenu a dostupnost dílů :hyu: Dělej si jak chceš,ale myslím si,že to není ouplně dobrý nápad.Minimálně ty dva roky,než se věci vychytají,bych nechal.Ano,budeš se bránit všeobecnou 2.letou zárukou.Ale uvědom si jednu věc,porušuješ záruční podmínky.A to jsem zvědav,jak se na to bude tvářit soud,ke kterému to budeš muset dát,protože dovozce se z toho nepo a nebude se honit do opravy zdarma.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“