Elektromobilita pokec komplexně...

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od milosh »

Miroslav 62 píše: 10 pro 2023, 13:47 Zavádzaš cenzúru :shock:
Ani ne, ale nechci zde mít odkazy na weby, kde není ani kousek pravdy a zbytečně matou lidi.

devotional: Asi tak.
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Boryš »

Miroslav 62 píše: 10 pro 2023, 13:47 Zavádzaš cenzúru :shock:

No když někteří jsou zde hoši co spolu chodí...
A ministerstvo pravdy tu také mají...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od oltcitak »

Zišiel by sa im porucik@puchovsky, len neviem, ci by ho dokázali zaplatiť :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Minko »

Nic take netreba, staci zapnut kriticke myslenie, mat trochu vedomosti o historii nasho uzemia a vies co si mas napr. O tej stranke mysliet. Tolko historickych bullshitov co som tak dokazal do 5 minut precitat sa len tak nevidi. A to som len fanusik historie ziadna odborna kapacita. Priemerny ucitel dejepisu by ich rozobral na suciastky ake sprostosti tam popisali. ](*,)
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od oltcitak »

Mimochodom, tazko sa debatuje, ked niekto nechape pisany text, v ktorom sa odkazuje na jeden článok a nie na celu stránku. V prípade, ze by som dával do pozornosti info o celej stránke, tak by som uviedol len ,,,,
Víš hochu? :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Minko »

Ako verit clanku ak ta stranka je pochybnej kvality a ako jedina prinasa tu informaciu? A pritom o podnikani toho pana sa da najst niekolko clankov googlenim ale ziadny z nich o nicom takom nepise? Navyse niektore informacie uz na prvu zneju nanajvys pochybne? (Napr. Ze sa sklarne na nocnezamykaju, vzhladom na to ze su v regione s jednou z najvyssich nezamestnanosti, s vysokym podielom marginalizovanych komunit, tomu proste neverim.) Plus dalo by sa diskutovat o dalsich veciach ktore sa tvaria senzacne ale pri hlbsej uvahe a crosschecku informacii az tak uzasne nie su. A ked sa k tomu prida preskumanie celej stranky a pochybnosti z toho vyplyvajuce, co si ma potom clovek o tom clanku mysliet?
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od oltcitak »

Evidentne je Tvoj problém, ze "kvalitu" produktu posudzuješ podľa obalu a nie podla obsahu. Typický konzument, akých sa v kategorii 30-40-tnikov nachádza hodne. Totálne zmagorení, neschopný vízie, neschopní pre vyššie blaho a princípy obetovať vlastné pohodlie. Ktorí si predstavujú pod "úspešnosťou" iba postavenie v práci a dobre platenú pracu, najlepsie v čo najväčšej zahraničnej spoločnosti. Ktorí zabudli, kde vyrástli, nemajú narodné povedomie a hanbia sa za to, odkiaľ pochádzajú. Ani by som sa nečudoval, keby si menili profilové vlajocky zo zlto-modrych na bielo-modre a mali "otečkovany" preukaz potvrdenia mi o aplikacii experimentalnými látkami. Typicky produkt doby po 89-tom. Skoda reči. ](*,)
PS odkaz pre @Milosha : ak mi ešte raz vymazes, ci zeditujes moj prispevok bez oznámenia, asi prehodnotim svoje ďalšie účinkovanie na tomto umierajucom fóre "pravdy".
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od milosh »

Pane, znam jine weby, kde i kdyz jen odkazes na konkurenci tak ti rovnou smazou cely ucet. Ze si neumis overit fakta a veris blbostem je jedna vec, druha kdyz to siris dal a jeste by na to nekdo mohl naletet. Timto bych to uzavrel a pojdme zase na tu elektromobilitu.

Super rozhovor s mymi oblibenymi video tvurci a je tam pekna myslenka.

Pokud bys mel psaci stroj a nekdo ti dal pocitac, kde bys psal a pokud by udelal chybu, pouzijes belitko na monitor a budes nadavat ze to nefunguje a pritom tam je backspace ;) Casto vse prameni z neznalosti se ucit nove veci. A lide se obvykle boji toho, co neznaji a ty elektromobily jsou toho prikladem.

https://youtu.be/NV6vHt1ZuOQ
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od idam.i »

Fú tomu hovorím slovo do bitky. :mrgreen:
Navrhujem neotvárať témy mimo zamerania fóra.
Chápem Miloša o čo mu ide ,no škoda zasrať fórum. [-o<
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Sprite »

Teď na mě na youtube vyskočilo toto video. Filipa Turka a jeho názory mám rád, protože to většinou má hlavu a patu. Tak jsem si to pustil a je to zajímavé poslechnout si jeho argumenty k elektroautům :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=0MUs43ZSSB8



Jinak Hyundai chystá nové malé elektroauto

https://www.garaz.cz/clanek/novinky-do- ... y-21011544
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mexican »

ten druhy borec v tej diskuzii (Hatas) mne osobne prisiel akoby nechapal svoje okolie. Resp jeho okolie/bublina je asi trochu ina ako je priemerny clovek. Ja mu neberiem fakt, ze chvali co ma. To robime vsetci. Taky ten greenwashing mi vsak uz zacina celkom seriozne liezt na nervy

narazil som na video o Tesla Model S - 1 900 000km. https://www.youtube.com/watch?v=0gMwjvdrfaQ

Krasne cislo. Bohuzial 3x vymena baterie a 14x vymena motoru. To uz rozhodne krasne nie je a ja by som to osobne vzdal snad pri druhej vymene :-0 Resp takto - problem aut (a bude sa to tykat aj EV) nie je vysoky najazd. Problemom bude stredny a nizsi najazd za vyssi pocet rokov, pretoze som si celkom isty ze v rezime akom som prevadzkoval Accenta prvych 5 rokov (to som jazdil najma dlhe streky CZ-SK-DE-jadran) by to auto realne bez dalsich investicii v akom som ho nechaval pri 404 000km najazdilo milion km

A ono to aj Hyundai uplne v pohode vie aj bez vymeny motorov:
https://www.youtube.com/watch?v=PFzp1pV ... HyundaiUSA

Farah najazdila 1 milion mil (tz 1,6 miliona kilometrov) za 5 rokov s Elantrou. Motor a prevodovka povodna. Takze asi tolko k tej "servisnej nenarocnosti EV". Proste ide o mnozstvo faktorov ci to auto vydrzi alebo nie.

SKor mi ide o to, ze ked na to prijde tak s mnozstvom alkoholu na guraz som schopny celkom vela veci oservisovat na spalovaku sam. Byt blizko 800V systemu? radsej nie. Som zvedavy kto to bude servisovat. Pretoze ak tym nebude jazdit 3% populacie ale 30%, pribudne tukancov, mensich buraciek (proste takych tych plecharin) - a chcem vidiet ako to vsetko zvladnu preskoleni mechosi ked uz teraz sa treba objednavat do blbeho autorizaku na pravidelnu kontrolu cca 3-4 tyzdne dopredu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Hugo11 »

milosh píše: 11 pro 2023, 08:26 Pane, znam jine weby, kde i kdyz jen odkazes na konkurenci tak ti rovnou smazou cely ucet. Ze si neumis overit fakta a veris blbostem je jedna vec, druha kdyz to siris dal a jeste by na to nekdo mohl naletet. Timto bych to uzavrel a pojdme zase na tu elektromobilitu.

Super rozhovor s mymi oblibenymi video tvurci a je tam pekna myslenka.

Pokud bys mel psaci stroj a nekdo ti dal pocitac, kde bys psal a pokud by udelal chybu, pouzijes belitko na monitor a budes nadavat ze to nefunguje a pritom tam je backspace ;) Casto vse prameni z neznalosti se ucit nove veci. A lide se obvykle boji toho, co neznaji a ty elektromobily jsou toho prikladem.

https://youtu.be/NV6vHt1ZuOQ
To prirovnani je dle meho nazoru celkem zcestne... Uznavam, ze jsem teda kvuli delce nekoukal na cele video (a dalsi o kterych mluvi), ale vic padnouci prirovnani by mi prislo, ze na smazani textu by byl potreba mobilni telefon a aplikace. Psat by slo na tom pocitaci normalne (jako jet s elektroautem, na to zadnou aplikaci nepotrebuju), ale na jinou beznou operaci - smazani textu (nabiti/natankovani) bych uz potreboval resit aplikace, registrace, ucty, fakturace atp.
Chapu, ze v bubline "technologickych geeku", ktera aktualne EV casto pouziva toto neni zadny problem a dotycni tim i radi zijou, ale svet je jednoduse mnohem barevnejsi a spousta lidi pozaduje jednoduchost - zaplatim kartou/hotove jedu. A mam pocit, ze si to dotycni v jejich bubline vubec neuvedomuji. A tady ta debata vubec neni o tom, jestli je EV dobre nebo spatne auto - v mnoha ohledech vynikajici, ale o tom, jak slozite je s tim zit pro cloveka, ktery technologiim nijak neholduje, protoze at se to nekomu libi, nebo ne, i takovi mezi nami jsou a budou.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od milosh »

Ajtaci jsou takovy samostatny druh lidi, kteri nemaji radi kontakt s jinymi lidmi, az na vyjimky a taky idealne nechteji resit veci navic. To elektromobily splnuji, jezdis a hotovo. Do servisu nemusis, olej nemenis, sice pocatecni naklady vetsi, ale sami si spocitejte, kolik date za servis, palivo, me to porad vychazi lip pro elektro.

Trosku odbocim, kdyz jsem pred 14 lety kupoval sve tehdy 4 lete auto, vsichni me odrazovali, ze to je automat, bude se sr...t, bude hodne zrat (1.8 benzin) a nic z toho se nestalo. Ja stale mam puvodni karu a ti chytrolini uz 3x vymenili ty svy "spolehlivy naftaky" nebo turbo benziny.
Mirec.K
*
Příspěvky: 48
Registrován: 24 dub 2012, 22:56

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mirec.K »

A nie je bublinou aj to myslenie, že mne je jazda autom príjemná, baví ma to? Predstavím si opak, jazdím EV, o spaľovákoch nič neviem, neexistujú. A naraz sa zrodia. Prečo by som sa mal učiť kvedlať s tým bambusovými tam v strede? A triafať otáčky? Čo to za nezmysel? A tankovať benzín, ktorý teda riadne smrdí? A vôbec sa to nedá skladovať doma v garáži. Teda dá, ale musím to nakúpiť, potrubie si domov nedotiahnem.

Nie, nemám EV, dlho mať nebudem a v mojej momentálnej situácii by mi nedával zmysel. Ale keď sa na to človek pozrie bez predsudkov, tak je to istá cesta. Je to bublina rovnaká, ako v akej žijú “petrolheadi”. Domyslieť rôzne politické tlaky, tak v istých prípadoch dáva EV zmysel. Pán Vaculík to popísal pekne. To, že je niekto v nejakej bubline, je fakt. Vždy je len otázka, nie som sám v nejakej, ktorú vlastne nevnímam? Pretože je pre mňa až moc zažitá a prirodzená?
Škoda Fabia Kombi Mk3, 1,0 TSI, 81kW (2018)
Ex:
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2004)
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2002)
Ford Mondeo Turnier Mk1, 1,8 Zetec, 85kW (1994)
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Boryš »

Já jak jsem psal je mi celkem putna co si kdo koupí. Ale ať to je bez dotací a za stejných podmínek i z hlediska provozu - např. spotřební daň, i taková věc jako dálniční známka...
A to nejen EV, ale i např. FVE...
Odpovědět

Zpět na „IONIQ“