Neoriginální infotainmenty,radia

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

napr toto by mohlo pomoct
http://s.click.aliexpress.com/e/_dUoBNhO

a následne podla schémy zapájať jeden po druhom
Reklama
 

sentio
*
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2019, 18:15

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od sentio »

Gykon píše: 01 kvě 2020, 20:45 Vcera jsem ho nainstaloval - mam toto: http://s.click.aliexpress.com/e/_dXsuBeC

Nekolik poznatku:
  • Instalace je jednoducha - je tu nekde navod. K radiu se da dobre dostat a vse je bez problemu - nejvetsi problem jsem mel s hledanim sroubku co mi zapadnul dolu jak je ta stredova konzola co v ni je radici paka.
  • Komunikace s prodejcem byla velmi rychla a vzdy reagoval, ale obcas mi posilal takove informace napul - kdyz jsem se ptal jestli to poslal, tak behem 5 minut se mi aktualizoval status na "poslano" ale s nejakym chaotickym tracking number. Ale vlastne krome toho incidentu vse ok. Dokonce me aktivne kontektoval ohledne toho kdy si mysli ze to dojede, takze jo, koupil bych od nich znovu
  • Radio - vsechno pasuje. Nemel jsem tam konverzi z Hyundai antena konektoru na normalni antena konektor, ale slibili mi ze to poslou - tak jsem to radio zapojil, ale FM nejede, ostatni jo
  • Radio zapojeni - bal jsem se kabelu, ale oni posilaji nekolik ruznych svazku, aby to pasovalo vsude, takze v podstate staci zapojit jeden kabel a antenu. Ja jsem zapojil 2 kabely, protoze chci vzadu kameru a DAB+ (chci pripojit pres normalni antenu - uvidim jestli to pujde). Jo, a tlacitka z volantu se daji individualne nastavit - co bude na kterem a co to ma spoustet kdyz se to zmackne jednou a kdyz se to drzi - pekna funkce.
Bal jsem se toho, ze to zacnu a nekde v polovine to zustane zasekle, ale slo to naprosto v pohode a staci mit krizovy sroubovak a idealne takove ty plastove pacidla. Pro ty mene sikovne i klic 10, az budou uvolnovat tu stredovou konzolu jak je v ni radici paka a hledat popadane sroubly.
Přečetl jsem si až dnes, ale nedá mi to nereagovat. Mám stejné rádio od stejného prodejce / úplně to samé/ a nefunguje na něm nic. Neměl jsem konektor na aténu, tlačítka na volantu to nevidí /apka tam je/, telefonní hovory jsou nemožné kvůli nekvalitě zvuku. Napsal jsem reklamaci na aliexpres, prodejce nejdřív dělal mrtvého brouka, tak jsem psal správci. Prodejce mi napsal, že mi posílá 80 USD odškodné a přestal komunikovat. Neposlal nic. Nakopat je do...
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

Videl jsem to Tvoje hodnoceni na aliexpress.. Rozhodoval jsem se, zkusil to a krome toho konektoru vse zatim v pohode. Kdyz to shrnu:
  • Konektor na antenu tam nebyl - to jsem psal. Napsal jsem prodejci a poslal mi ho, ale bude to za mesic..(cekam ho kazdym dnem). Da se koupit na amazonu - myslim ze to je tento https://www.amazon.fr/UGAR-13-001-Anten ... 118&sr=8-4 ale ja si pockam. Je i na aliexpress u jinych prodejcu tusim za 1.6USD
  • Tlacitka - funguji, ale musi se nastavit pres tu aplikaci. Takze kdyz se radio pripoji, tak nic nefunguje. V radiu je nejaka aplikace (kdyztak vyfotim a poslu foto) a tam se daji nastavit ty tlacitka individualne - co to ma delat na kratky a dlouhy stisk a to mi funguje
  • Telefon - zkousel jsem a taky v pohode
Nevim co k tomu rict. Mas jeste to radio? Ta antena se da resit.
maba78
Příspěvky: 8
Registrován: 02 srp 2018, 16:25

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od maba78 »

smartmanik píše: 08 čer 2020, 21:21 napr toto by mohlo pomoct
http://s.click.aliexpress.com/e/_dUoBNhO

a následne podla schémy zapájať jeden po druhom
Děkuji, to je konektor co potrebuji. Schéma jsem našel, jen nevím podle kterého sloupce pak postupovat. Původní rádio v autě je černobílé, bez navigace a bez kamery, takže pokud dobře chápu tak odpojit z původního konektoru co poslali s rádiem a zapojovat do nového, podle schématu prvního sloupce RADIO? Jen se mi zdá, že v tom nepasujicim konektoru mám méně zapojených drátků, než je položek ve schématu.
sentio
*
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2019, 18:15

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od sentio »

Gykon: Ahoj. Tak nějak popořadě. Zkusil jsem to zapojit sám ve stylu plug and play, jak píšou. Pak jsem to zkusil s autoelektrikářem, co máme v servisu, taky na nic lepšího nepřišel. Redukci na anténu jsem si samozřejmě koupil a rádio hraje, ale s naprosto mizerným příjmem, delší dobu to chytne snad jen radiožurnál. Aplikace na tlačítka tam je, ale žádná tlačítka nevidí, nejsou tam ty panely, na který se kliká, mám tam bílou obrazovku, psal jsem číňanům, ať mi pošlou odkaz na apku, kde bych ji stáhnul znova, ale už mi neodpovídaj. Naposledy mi nějaká jejich operátorka napsala, ať připojim dráty do volantu. Nevim kam, volant má totiž vlastní sběrnici, nejde to vzít drát a naletovat ho tam...
Obrazovka má hrozný rozlišení, určitě není fullHD.
Nejsou připojený spodní USB z auta, nabíjím teď přes zásuvku 12V.
Oba otočný knoflíky co nevidět vypadnou.
Telefonní hovor má strašnou kvalitu, což přisuzuju tomu, že není připojen zřejmě ani HF mikrofon z auta.
Kabeláž, kterou mi tam k tomu dali, je označená Kia /myslím, že soul nebo něco takovýho /, přičemž tohle konkretní rádio má svým tvarem jen i30.
Všechny šroubky jsem vyndal a musel je zalepit lepidlem na závity a dotáhnout, příšerně to vrzalo. Kvalitativní provedení částí, který nejsou vidět a patří dovnitř do palubky je úplně šílený. Celý se to hřeje, i když jde jen rádio.

Mám to stále nainstalované v autě, protože:
1. zvuková kvalita přehrávače mp3 je lepší než původní hyundai
2. navigace přes offline mapy.cz funguje dobře
3. je mi líto palubovky, kvůli tomu krámu jsem ji rozmontoval už asi 8x
Nicméně, jak najdu trochu času, tak to vyndám a rozdupu.
sentio
*
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2019, 18:15

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od sentio »

Takže ještě dodatek. Teď jsem rozkliknul bazoš, abych se podíval, jestli někdo neprodává originál velký rádio, že bych ho koupil. A našel jsem dalšího člověka, kterej dopadnul úplně stejně jako já. Vidim na fotkách úplně stejný redukce, co přišly mně. Doufám, že je taky na fóru... Upřímnou soustrast...

https://auto.bazos.cz/inzerat/121255820 ... ai-i30.php
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

Ten konektor je riesitelny aj ovladanie volantu aj ten zvuk by mal teoreticky ist lebo v konektore origo radia je aj mikrofon. Ale to spracovanie ked je take ako popisujes tak to teda nic moc :roll:

Bol to vlastne aj moj prípad mal som radio a konektor taky ako je v inzerate na strane auta na strane radia to mam ine. Prepinoval som to vsetko na spravny konektor, zvuk rozlisenie v pohode origo kameru som rozbehol, ovladanie z volantu tiez ok aj usb

Este ma napadlo mozno sa to ovladanie z volantu da aktivovat cez service menu lebo za normalna je to ako sucast OS

Chybajuci kablik pre antenu je asi klasika
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

Měl sis to koupit u Carmes, Nellycars apod. Servis, záruka,podpora a 100% kompatibilita a hlavně, české zastoupení. To je ten Ali taková modla? Hlavně ušetřit co nejvíc.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

Pozoris píše: 30 říj 2019, 05:19 Mají vlastní kabeláž. Ovšem nedalo mi to a včera jsem napsal na jedno radio na Ali. Sami mi odepslai, že i jejich je P&P a mají taktéž kabeláž pro origo factory rear cameru, volant, canbus dekodér apod. Ono to zas takový problém dnes už nebude. Určitě bych se toho nebál a 100% šel do toho
pozerám, že meníš názor jak vietor fúka :) ale ano z Ali vždy nejaký ten risk existuje.
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Pozoris »

:D Taky jsem vážně přemýšlel to vzít z Ali, to nezpochybňuji. Ale ve finále zvítězil zdravý rozum :D ..
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

sú tu aj ludia, ktorým to vsetko funguje bez problému.
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

sentio píše: 11 čer 2020, 17:31 Gykon: Ahoj. Tak nějak popořadě. Zkusil jsem to zapojit sám ve stylu plug and play, jak píšou. Pak jsem to zkusil s autoelektrikářem, co máme v servisu, taky na nic lepšího nepřišel. Redukci na anténu jsem si samozřejmě koupil a rádio hraje, ale s naprosto mizerným příjmem, delší dobu to chytne snad jen radiožurnál. Aplikace na tlačítka tam je, ale žádná tlačítka nevidí, nejsou tam ty panely, na který se kliká, mám tam bílou obrazovku, psal jsem číňanům, ať mi pošlou odkaz na apku, kde bych ji stáhnul znova, ale už mi neodpovídaj. Naposledy mi nějaká jejich operátorka napsala, ať připojim dráty do volantu. Nevim kam, volant má totiž vlastní sběrnici, nejde to vzít drát a naletovat ho tam...
Obrazovka má hrozný rozlišení, určitě není fullHD.
Nejsou připojený spodní USB z auta, nabíjím teď přes zásuvku 12V.
Oba otočný knoflíky co nevidět vypadnou.
Telefonní hovor má strašnou kvalitu, což přisuzuju tomu, že není připojen zřejmě ani HF mikrofon z auta.
Kabeláž, kterou mi tam k tomu dali, je označená Kia /myslím, že soul nebo něco takovýho /, přičemž tohle konkretní rádio má svým tvarem jen i30.
Všechny šroubky jsem vyndal a musel je zalepit lepidlem na závity a dotáhnout, příšerně to vrzalo. Kvalitativní provedení částí, který nejsou vidět a patří dovnitř do palubky je úplně šílený. Celý se to hřeje, i když jde jen rádio.

Mám to stále nainstalované v autě, protože:
1. zvuková kvalita přehrávače mp3 je lepší než původní hyundai
2. navigace přes offline mapy.cz funguje dobře
3. je mi líto palubovky, kvůli tomu krámu jsem ji rozmontoval už asi 8x
Nicméně, jak najdu trochu času, tak to vyndám a rozdupu.
Ja ne - me to funguje a dal jsem to youtube video - tam uvidis ze tlacitak fungujou atd.
Nechci to dal resit - jak rika Pozoris - kup to u Carmes - to je mezinarodni znacka z peceti kvality - tam urcite dostatens "Made in Deutschland"
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

Pozoris píše: 12 čer 2020, 07:21 Měl sis to koupit u Carmes, Nellycars apod. Servis, záruka,podpora a 100% kompatibilita a hlavně, české zastoupení. To je ten Ali taková modla? Hlavně ušetřit co nejvíc.
Ali neni modla a ja to auto (ani Hyundai) taky neberu jako modlu.
Toto forum neberu jako sdileni "jak jsem si navoskoval auto", "davam tam 98 oktanu" a "dodavatel mi utahl sroubek" - pro tyto duvody tady nejsem / neprispivam.
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od smartmanik »

čo sa BT volania týka, tak niečo ide nastaviť v service menu kód 8888, tiež sa tu dajú aktivovať ostatné funkcie ako zobrazenie SWC (nastavenie tlačítok z volantu biult in funkcia) a pod
Gykon
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2020, 19:04

Re: Neoriginální infotainmenty,radia

Příspěvek od Gykon »

Aktualizace - nefunguje mi USB. Je to tim neoriginalnim Androidem - vice zde https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=195&t=39520
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“