vymena ziarovky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od bony »

Andy182 píše:určite dostal pokutu za tieto? predsalen stále svietia nažlto ... nemal náhodou modré led? na slovensku bežne vidím tuzerov s modrou LED ... ale tieto modré w5w nesvietia inou farbou ... len o pár kelvinov belšie ... ja som mal osramy a tie homologáciu majú, myslím že aj narva bude mať
Orgán viděl v lampě, modrou žárovku a chtěl jí vytáhnout, zda má homologaci. Potom dostal pokutu jen 200,- Kč ale dostal. Nešlo o barvu svitu, ale o to , že má modrou barvu a nemá homologaci.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Andy182 »

bože, tieto orgány by sa mali premenovať po mužskom pohlavnom orgáne
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od soban »

bony píše:Nešlo o barvu svitu, ale o to , že má modrou barvu a nemá homologaci.
Na barvě baňky vůbec nezáleží!

1) Musí svítit bíle (přední světlomety musí být bílé)
2) Musí mít homologaci (pokud není na žárovce doporučuji nechat si krabičku tam by homologace měla být uvedená) na žárovce se to může poškodit obzvláště na celoskleněných.
ts1990
Příspěvky: 5
Registrován: 24 zář 2015, 14:43

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od ts1990 »

Ahoj, rád bych se vás, zkušenějších, ujistil, zda v potkávačkách a dálkovejch je žárovka s paticí H7 u i30 r. v. 2014 a zda mi může někdo napsat, jak je řešen kryt u žárovek, zda plastový na otočení se závitem nebo nasazovací guma? A dále kolik je cca centimetrů od konce konektoru žárovky v potkávačkách k jejímu krytu? Proč se ptám...známej co má i30 dneska nadhodil dotaz, zda by šly klasické žárovky vyměnit za LEDky v potkávačkách, ptž jezdí dlouhé trasy často večer a v noci a s těma bludičkama za deště je špatně vidět. Sám LEDky v potkávačkách už druhým rokem používám, otestoval jsem přes dvacet různých sad, když přijdou jako novinka na trh a už je doba, kdy ta svítivost je na úrovni xenonů s přijatelnou cenou, zárukou a jednoduchosti instalace.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od bony »

ts1990 píše:Ahoj, rád bych se vás, zkušenějších, ujistil, zda v potkávačkách a dálkovejch je žárovka s paticí H7 u i30 r. v. 2014 a zda mi může někdo napsat, jak je řešen kryt u žárovek, zda plastový na otočení se závitem nebo nasazovací guma? A dále kolik je cca centimetrů od konce konektoru žárovky v potkávačkách k jejímu krytu? Proč se ptám...známej co má i30 dneska nadhodil dotaz, zda by šly klasické žárovky vyměnit za LEDky v potkávačkách, ptž jezdí dlouhé trasy často večer a v noci a s těma bludičkama za deště je špatně vidět. Sám LEDky v potkávačkách už druhým rokem používám, otestoval jsem přes dvacet různých sad, když přijdou jako novinka na trh a už je doba, kdy ta svítivost je na úrovni xenonů s přijatelnou cenou, zárukou a jednoduchosti instalace.
Ano jsou tam H7, ohledně LED žárovek, bych byl opatrnější pokud nemají homologaci nemají v lampě co dělat. Uzávěr je plast viz. příloha.
Jaké používáš H7 LED žárovky?
Přílohy
HYUNDAI-2012-2014-NEW.jpg
HYUNDAI-2012-2014-NEW.jpg (61.04 KiB) Zobrazeno 2318 x
OEM-GENUINE-PARTS-HEAD-LIGHT-DUST-COVER-CAP-1PCS-92140-3M000-01.jpg
OEM-GENUINE-PARTS-HEAD-LIGHT-DUST-COVER-CAP-1PCS-92140-3M000-01.jpg (80.8 KiB) Zobrazeno 2318 x
ts1990
Příspěvky: 5
Registrován: 24 zář 2015, 14:43

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od ts1990 »

Děkuji za info a ještě se Tě zeptám, jaká je vzdálenost když žárovky usadíš na své místo, tak kolik cm cca zbývá k té plastové krytce? V současné době poslendí model na trhu:
http://www.alibaba.com/product-detail/2 ... 5.1.vgZL9C
Komunikuji výhradně s výrobci z Číny, kteří se snažej víc a víc zlepšovat své modely a nakupuji přímo tam za výrobní ceny. Dřív jsem nakupoval přes aliexpress tyhle sady a pak jsem zjistil, že tam prodávaj buďprodejci, co to natáhnou klidně až na trojnásobonou částku a nebo zkopírují originální výrobek, použijí falešné čipy, co se po měsíci odmlčí a pak už nekomunikují. Proto jsem přešel na alibaba.com. U nás o tomhle nemá nikdo ani ponětí a když jo, tak tady prodávají 3 roky staré výběhové sady 3 x předražené. Model H7 vychází na 32 dolarů, model H4 na 42 dolarů. Překupníci na aliexpressu už to samé místo za 42 dolarů prodávají za 96 dolarů jen pro představu. Tato šestá generace má v balení i 4 barevné filmy pro docílení různé teploty světla. Na krabičče svítí E4, E9 nebo E13, ale sami víte, jak to s homologací je. Stavěli mě za to jednou, kamaráda taky, v domnění, že jak je to bílý, že jsou to xenony, po kontrole pustili dál a ještě se omluvili, ale to teď nechci rozebírat. V současné době se tedy používají nejvýkonnější čipy CREE XHP50,u modelu H7 2 na každé žárovce a výkon je úměrně snížen z 19 w na 15 w, aby se LEDky tolik nehřály a také kvůli životnosti. Porovnával jsem svítivost s xenonama H4 6000K co mám v parabolách a svítivost byla totožná a ne u jako předchozích modelů, kde výrobce píše nesmyslný počet lumenů a v reálu je výkon na úrovni žárovky za 40 Kč.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od bony »

Tak jsem se na to byl podívat, od patice žárovky po kryt je asi tak 1,5-2 cm prostor. Pokud to beru i s konektorem tak je tam max. 0,5 cm prostor.
Můžu tě poprosit hodit sem pár fotek těch H7 LED co máš, jak vypadají, jak svítí.
Přílohy
20150929_094442.jpg
20150929_094442.jpg (83.83 KiB) Zobrazeno 2256 x
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od ob3l1x »

len by ma zaujimalo ci nieje potrebna nejaka uprava ked sa tam nahodi ta LED (nieco vyrezavat na zvacsenie otvoru)
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Hardcam »

ts1990: ahoj, chtel bych ty LEDky zkusit, muzes mi poradit, jak na Alibabe 2 kusy zakoupim? Nejde mi primarne o cenu, spis o to, abych objevil funkcni reseni a hlavne je nekde poridil? Pokud bys mel odkaz treba na stejnej typ, ale o neco drazsi, nevadi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od bony »

LED žárovka ti tam bude pasovat, jen nezavřeš kryt světlometu, vzhledem k chladiči žárovky, dále nevím kam vložíš kabel s elektronikou, která je součástí této LED žárovky. A druhá věc je vysoká teplota LED, která potřebuje kolem chladiče dostatek místa aby byl zajištěn odvod tepla. Dle všeho tyto LED co jsou zde ukazovány, nemají homologaci a nejsou ani určeny pro hlavní světlomety, jsou doporučeny pro denní svícení.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Hardcam »

bony: dekuju za info, ale tohle vsechno vim, mel jsem jak v predeslych autech, tak ted v Ceedu dodelany xenony, ktery maji cast kabelaze pod krytem, do nej je samozrejme vyvrtana dira kvuli pruchodu kabelaze k ballastu. Takze uskali znam a dira kvuli chlazeni mi nevadi, resp. ja si do ty diry vlozim takovej naustek s tesnenim kvuli vlhkosti a kryt svetla tak jakoby zvetsim.
Mimochodem, koukam, ze Ceed ma uplne jinak reseny uchyceni zarovky, protoze svetlo ma homologaci pro xenon (ikdyz je z tovarny s H7) a zarovka do nej dava pres plastovou redukci.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ts1990
Příspěvky: 5
Registrován: 24 zář 2015, 14:43

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od ts1990 »

Tak se dostávám konečně k odpovědi. Jen pro začátek říkám, že hyundai nevlastním, vlastním konkurenční značku a tohle řeším pro svých pár známých co mají i30 a dost jsou nešťastní se svítivostí. Zatím co mám zjištěno a odzkoušeno, tak je nejlepší model G6, viz: http://www.360autoparts.cn/product/6034 ... _cars.html
Já mám provedení H4 a ty čipy CREE XHP 50 poskytují zatím nej reálný výkon ze všech dostupných sad. Dělají se sady ještě s čipy Philips, ale ty popisky jsou zavádějící a reálný výkon je daleko horší než ty od CREE. Za sadu jsem platil 42 dolarů + poštovné DHL cca 23 dolarů a za 3 dny měl světla doma. Za sadu mi psali výrobní cenu 32 dolarů, což i s poštovným mi přijde slušný. H7 má dva čipy CREE XHP 50, 3000 lumen je reálných a v balení je navíc ta folie na změnu barvy, kdyby To šlo v případě použití v projektoru do ledově bílá..kravina, ale už u toho i mysleli. Píšu s jednou z obchodních zástupkyň pro firmu 360cnLED, která je i manufakturou, tak se Ti zítra pozeptám, na kolik by vyšla jedna sada, popřípadě dvě sady s DHL poštovným k nám poslat. LEdka se hřeje v zadní části to ano, ale pořád je to ještě v reálné míře a těžko říct, jestli by se vešla do toho krytu. Sám za sebe ale říkám, že bych volil tento model ze všech co jsem testoval. Nějak mě to chytlo a teď jim připravuji návrh na výrobu mini H4 LED projektoru s instalací plug and play místo klasické žárovky H4, tak uvidíme, jestli se zadaří. Měl jsem v autě cca dva měsíce sadu xenonů H4 v parabolách, PČR v pohodě, neslňovaly vůbec, vypadalo to jak origoš, jako to měla Honda Civic v parabolách, ale štvala mě ta teplota výbojek a zvlášť pak v projektoru, že se vypaluje čočka a svítivost klesá, proto hledám spásu v LED. V příloze pro zajímavost zasílám včerejší rychlofoto, jak svítí ten model G6 s dvěma čipy CREE XHP50 s paticí H4 v parabolách a jen pro zajímavost porovnání mini HID sady v obyč. parabolách a mini HID sady projektorů za 27 dolarů a na tomto základu připravuji návrh modelu, ale ještě menší a s LED místo výbojky.
Přílohy
rsz_wp_20150731_17_14_56_pro_2.jpg
rsz_wp_20150731_17_14_56_pro_2.jpg (133.06 KiB) Zobrazeno 2151 x
rsz_wp_20150929_22_37_17_pro.jpg
rsz_wp_20150929_22_37_17_pro.jpg (78.34 KiB) Zobrazeno 2151 x
xenon.jpg
xenon.jpg (70.21 KiB) Zobrazeno 2151 x
ts1990
Příspěvky: 5
Registrován: 24 zář 2015, 14:43

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od ts1990 »

Tak mám k dispozici aktuální ceník s detailním popisem produktu, mohu zaslat. V případě zájmu mi napište na mail: 6u94343@gmail.com
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od vorlajz »

v návodu je psáno, že dálková světla jsou H7L a tlumená světla jsou H7S ... jaký v tom je rozdíl...myslel jsem si, že H7 je jen jedna...?!
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od t0x!n »

Je to stejny, navod celej je komplet s popiskama na hovno, nektery zarovky jsou tam dokonce zapsany uplne jiny patice nez mas doopravdy v aute.

Kdyz jsem koupil i30 novou taky jsem patral po tech oznacenich H7 a je to vse stejny, je to jen "firemni" oznaceni, ale kdyz kupujes jakykoli novy H7, tak jsou vsechny stejny s jednim oznacenim, to pismenko, ktery maji z hlavy bohuzel uz nevim...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“