Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Josef »

Vildo tomuhle krásnému stroji olej také škodí :lol:
Ale jinak krása a v obýváku by se vyjímal :D/
moto.jpg
moto.jpg (164.26 KiB) Zobrazeno 2278 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Zdravím motorkáře :wink: tak se stalo to, co mi tady spousta lidí předpovídalo ..... pořídil jsem si pořádnou mašinu a tou je ? No jak jinak než Yamaha XJR 1300 :shock: má přezdívku " Lokomotiva " a je to strkačka, až to láme kosti :D

Virago se mi zdálo, už pomalý a tak jsem si pořídil tohle [-o< zatím s ní jen tak laškuju, protože má sílu jako tank a zrychlení na utržení rukou.

IMG_5654.jpg
IMG_5654.jpg (189.41 KiB) Zobrazeno 2237 x
IMG_5653.jpg
IMG_5653.jpg (84.78 KiB) Zobrazeno 2237 x
IMG_5652.jpg
IMG_5652.jpg (163.81 KiB) Zobrazeno 2237 x
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Vildo, velká gratulace k "plnotučné" mašině =D> Opět ojetina? Jaký ročník - 2008 nebo ještě mladší?

Osobně žádný upgrade neplánuji, ale příští týden jedu na první garančku po 1000 km, ujel jsem je během pár víkendových vyjížděk od konce února :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Nojo .... zase ojetina ( babička 2002 ), ale na novou nemám :? 4 válce,4 karburátory a spousta koní :shock: pět kvaltů, ale tak velkej krouťák, že šestka není potřeba ....

Příklad: V padesáti na pětku ( přes obec ), přidáš a na pětku kontinuálně táhne do 250 km/h :shock: brutus !!!! Osobně vyzkoušeno na dálnici :shock: ( ale skoro jsem se posral !!! )

Nicméně musím napsat, že z její síly, mám velký strach a na tyhle rychlosti, už nejsem stavěný :? navíc při překročení 140 km/h, se mi dělá zle :(

Takže ji vrátím majiteli s omluvou, že si ji nekoupím [-o< zlaté a pomalé Virago :!: snaha byla =D> ale pud sebezáchovy zaplať Pán Bůh, funguje .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

A kdo říká, že musíš jezdit přes 140? Taky musí být chutná spotřebička.
Já tedy jel nedávno 145 tacho a dalo se to. Ale je to relativní... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše:A kdo říká, že musíš jezdit přes 140? Taky musí být chutná spotřebička.
Ale Gandalfe, to byl ten důvod, proč jsem do toho šel :wink: vyzkoušet si něco opravdu silného a výkonného ..... abych v podstatě došel k tomu, že takovýhle stroj, prostě nepotřebuju :-k a že na moje ježdění, mi bohatě stačí 535ka s luxusní spotřebou, 4.5 litru na sto. XJR spolyká asi sedm litrů a při svižnější jízdě, taky osm nebo devět litrů na sto !! Nehledě na to, že tahleta raketa na kolech, přímo svádí k tahání za heft :shock: a je za těžko, tomu odolat :lol: takže, abych to shrnul ..... stařík si zkusil něco, na co už absolutně nemá a co je hlavní, dokáže si přiznat, že už na to prostě nemá =D>

Takže .... ať žije Virago a jeho pohodová jízda okolo 70 km/h po okreskách a kochání se krásnou krajinkou O:) a když se hodně rozvášní, tak těch 140 v hodině dá taky :lol: i když těch důvodů je pramálo !!! :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Vildo, tak to jsem rad, ze jsem konecne pochopil :) Ale na fotkach vam to slusi :wink:
Pro mne je soucasny skutr take vykonove plne dostatecny. 100 je tam hned, 140 za chvilku a pak vypoti jeste par km :) Ale na beznych ceskych silnicich nema smysl jezdit pres 100. Navic za zvysenym plexi ted necitim rozdil mezi 60 a 120, proste jen klidek a pohoda :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Vildo, už jsem se lekl, že ses zbl...., ani to nemůžu napsat ](*,) . To by byla sakra rychlá výměna za pohodovou Virážku. To musí být teda mazec :P . Jsem na tom jako Ty, taky mám před takovým strojem respekt. Stačí pohoda, kochačka. Když potřebuješ vzít za koně, tak se vyblázníš v práci ... :mrgreen: A kdo by to navíc krmil :?: Tak už jsem podniknul taky několik vyjížděk, jede super a perfektní spotřeba.
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Vilda
Týjo Vildo, tys mi dal... :lol: jsem fakt myslel že sis pořídil silnější.. Oto by nebylo, ale
bylo mě líto ty tvojí vytuňený Virážky.. :wink: , ještě než jsem to dočetl, jsem si říkal
že možná budeš mít dvě..
No musím uznat, že i silnější by ti slušela.. Ale už mě to nekorespondovalo s tvými
zkušenostmi které máš z práce.. Že už jsi pár silnejch motorek viděl položenejch... :-k
a taky jsem se divil, že ti to doma "povolili" ... :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Nechtěl jsem Vás nijak děsit, chlapci :D ale člověk se pořád v něčem hledá .... v autech, jsem již usedlejší a vím, co chci a co mi vyhovuje. Ale v motorkách, jsem nováček a je tady mnohem širší spektrum, z čeho vybírat a co si vybrat :-k

Od listopadu, jsem s Viragem najel přes 2 000 kilometrů a po koupi, se mi tahle motorka zdála, být tou jedinou, tou vyvolenou O:) ale po čase, začnete vnímat nejen její klady, ale i zápory. Dneska vím, že chopper devastuje řidičovi záda, hlavně na delších trasách :( jeho posez, je typický !! Sedíte na motorce a máte natažené ruce i nohy dopředu, takže páteř, přes sedadlo absorbuje na tvrdo, všechny díry a nerovnosti silnice :cry: velké mínus !!

Na druhou stranu, s čoprem jedete pomalu, neriskujete rychlé průjezdy zatáčkami a kocháte se krásnou krajinkou !! Jak Yamajce říkám, je to VVM .... výletní, výhledová motorka :wink: takže pro změnu velké plus !!

Za další ..... od spousty motorkářů jsem slýchal, že mi tento obsah nebude stačit a půjdu do silnějšího motoru :-k takže jsem se rozhodl, že začnu s testováním ostatních strojů .... vyzkoušel jsem si klasickou, kapotovanou silnici, Suzuki SV 650 :? normální hrůza !! Křeče v rukou, krk vylomený, jako při plavání stylu " prsa " a požitek z jízdy = nula :(

Jako další bylo klasické enduro Honda Transalp .... tohle bylo mnohem lepší :wink: vysoký a pohodlný posez, dobrá ovladatelnost stroje, ale připadal jsem si na něm, jako na štaflích ... :?

Pak jsem osedlal dva klasické parníky ... Yamaha Dragstar 1100 a Suzuki Intruder 1400. Oba to jsou cruisery a jejich zvuk motoru, to je filharmonie sama =D> ale mnohem horší ovladatelnost v zatáčkách a s jejich 300 kilovou hmotností manipulace na místě, to je zážitek :lol: ale dokázal bych si představit to, že bych je sedlal ... dost dobrý !!

No, a pak jsem si měl možnost vyzkoušet Yamahu XJR 1300 ..... zatím nevím, jaký najít ten správný výraz, pro tohle monstrum :-k nahatá, krásná, těžká a brutální =D> zárověň stroj, budící velký respekt, možná spíše strach .... ale zatím to bylo to nejlepší, co jsem měl možnost řídit =D> =D> nicméně, fyzicky ani psychicky, jsem se na ní netroufal [-X

Tolik na objasnění situace :D určitě ještě tuhle sezonu zůstanu na Viragu a možná i sezonu příští .... přece jen, mám se pořád co učit a pak možná :wink: :wink: :wink: no, to XJR mi nějak zůstalo pod kůží .... :-s
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Libi se mi Tve testovani :) Vildo, pekny seznam =D>
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Andy4 »

...tak už jazdím aj ja. Nový, malý burgman 125i. Jeden z prvých na cestách v strednej európe.

Alternatíva k autu v centre mesta, kde aktuálne nemožné parkovať. Dochádzam cca 15km do práce, takže kapotovaný, s veľkým úložným priestorom, ale kôli vodičáku len 125ccm.
Přílohy
burgman_1.jpg
burgman_1.jpg (72.6 KiB) Zobrazeno 2084 x
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Otakar84 »

No musím říct a zároveň tě pochválit, že lepší fotku si na :hyu: forum umístit nemohl. A to proto, že v pozadí je zachycena Sonátka :mrgreen: =D>
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Gratulace a pridej nejakou tu fotku i ze predu a z profilu :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Tak co se děje ??? Venku je přímo plnotučný jaro a na sekci motorkářů, chcípnul pes :?

To nikdo nejezdí a nefotí :?: s klukama máme za sebou pět velkých výletů a byly super !!

Tož sem dám malou ochutnávku ze včerejška :wink: přes víkend, jsem volal několika motorkářům, aby se mnou v pondělí vyjeli ven, ale nepočítal jsem s tím, že drtivá většina lidí, ve všední dny pracuje a protože jsem dostal košem, urazil jsem se a vyrazil sólo :lol: občas je to velice příjemné, vyrazit si sám. Na nikoho se neohlížíte, silnější mašiny Vám neujíždějí :lol: a zastavíte si, kde je Vám libo !!

Vyrazil jsem z Prahy směrem na Hostivice - Uhnošť a dále na Železnou a do Hýskova. V Hýskově, už mě bolela pr... ,pardon - zadnice, tak jsem slezl z mašiny dolu a trochu se protáhnul. Tohle je velká nevýhoda chopperů :( bolavé pozadí, za velmi krátkou dobu :cry:

Když jsem ukončil svoje prostná, nasedl jsem opět na motku a pokračoval směrem na Nižbor, Roztoky a hrad Křivoklát. Počasí mi přálo a já se musel po cestě začít svlíkat :oops: copak mikina pod bundou, ta šla dolů v pohodě .... ale tenké termáčky pod Trilobitama ( moto jeans ), ty už tak lehce sundat nejdou [-X takže jsem začal hledat vhodné místo, kde bych se mohl odhalit poněkud více :wink: nakonec jsem našel odlehlou polňačku, kde jsem tuto operaci provedl :shock: i když jsem měl bobky, aby tam třeba náhodou nevyjela parta turistek na kolech :- nevím, jak se tvářily na skoro nahatýho gaviála u motorky :D

Výlet byl skvělej =D> počasí téměř letní, provoz minimální a holky sundaly zimní výbavu a nasadily letní :shock: šortky, kraťoučké sukýnky ... no, vedle krásné jarní přírody, se bylo na co dívat i jinde :wink: super !!!

Teď pár fotek .....

Yamajka u Berounky pod Nižborem ...
P1130336.JPG
P1130336.JPG (96.49 KiB) Zobrazeno 2013 x
Tady jsem hledal svlékací azyl :wink: marně ... všude lidi #-o
P1130342.JPG
P1130342.JPG (98.51 KiB) Zobrazeno 2013 x
A hrad Křivoklát ....
P1130350.JPG
P1130350.JPG (119.72 KiB) Zobrazeno 2013 x
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“