Aktuální ceny PHM

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Kony5 »

evropská unie právě uvalila embargo na dovoz ropy z iránu kvuli jejich jadernému programu ( uznavam jsou to tam ti arabi magoři ale v iráku nakonec žádné ZHN nenašly).. tohle omezení nejvíc postihne italii a řecko jako hlavní odběratele iranske ropy. Italie a řecko jsou z celé EU nejvíc v "dluhové propasti" . EU pořád řeší jak zachránit řecko které se více a více blíží k bankrotu...a pak udělají tohle? jim snad ty těžební firmy patří a banky asi ne jinak by neosekali 50% dluhu řecka - což vedlo k nedůvěře ve státní dluhopisy ostatních zadlužených zemí.. Podle normálního tržního hospodářství a selského rozumu by už přece nikdo z nás řecké dluhopisy nekoupil riskujíc jejich znehodnocení na 0 ... A k tomu Ratingové agentury které kde se vzali tu se vzali snižují a zvyšují ratingy jak podle počasí...v bance mi stanový rating podle mé finanční situace a finanční stabilita a dlouhodobých horizontů a výhledu sama banka tudíž při žádání o půjčku můj věřitel.. nehledě na to že při uvěru od banky k podnikatelským učelům chtěli předložit nějaký plán proč půjčka a co se z toho bude odvíjet (zvýšení zisku firmy)... Prostě všichni tvrdí něco ale ve finále si prtiřečí přes všechny opatření a zvyšovaní daní jde cena nafty u čs stále nahoru. pro mně jako pro autodopravce je likvidační zvyšování mýtného o 25% každý rok - již druhý rok po sobě takže o 50% od spuštění mytného systému.. ( jen pro zajimavost kamion na dálnici 6,40 Kč za 1KM! a v pátek odpoledně dokonce 9,20 K4 za 1km. Divili byste se ale velké dopravní firmy se státními dotacemi drží cenu přeprav už nejmíň 4 roky stejnou.. takže se přepravy do cen výrobku nemohli promítnout proč tedy produkty zdražují? (diskutabilní je i rust cen surovin) ... proč máme pořád nejdražší dálnice a S1tř. v nehorazne kvalitě ?... pak si přečtu o rozdělění odměn ministrem financí GŘ státních podniků s výmluvou na to že jsi splnily všech 7 bodů které si na konci roku předsevzali... (defakto sami jsi rozhodli o odměnách) .... opravdu se máme všichni lépe než sme se měli a můžem si koupit takřa cokoliv.. (i když to nic nevydrží ) ale proč roste cena ropy a stím ruku v ruce je zde pořád strašák finanční krize muj rozum nedokáže pochopit....... :D sem byl nas*aný aspoň jsem se trochu vypsal...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Reklama
 

Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lada 71 »

Farrael píše:...Je mi z toho na blití. Kde jsou ty doby, kdy jsem byl malej capart a cena benzínu byla o dvě pětky jinde.
Nexus píše:...shodnem se na tom, že za posledních pár let rapidně narostla cena PHM, aniž by tomu nárůstu odpovídaly výrobní náklady a věci s tím spojené. Je to prošpekované daní, která se nám bohužel kromě ceny nijak neprojevuje viz. kvalita silnic :roll:
Farrael: Jo, jo. A když byl zase tvůj tatik malej capart, tak cena benzinu byla taky o dvě pětky jinde. Jak v jedné písní zpívá mistr Kája: "Tak sbohem táto musím jít, vždyť malí můžeme jen chvíly být. A pak už dětství je to tam, už se musím starat sám, kudy v nouzi kudy kam".
Nexus: Za neustále se zvyšující cenou ropy, je především celosvětový "hlad" po ropě. V roce 2008 přišla krize z USA a teď se ve sračkách zmítá Evropa. Nedávno jsem zaregistroval, že se Čína nabídla, že může EU poskytnout půjčku. Tuhle ekonomickou sílu, dalo Číně za posledních 15 let převážně USA a Evropa. Téměř všechno se sem lifruje z Číny, páč je to vyspělé státy naučily vyrábět, za zlomek ceny, než by to vyrobily oni sami. A na to, aby mohly v Číně vyrábět, potřebují energii. Především ropu. Šejkové v Emirátech nemají důvod zlevňovat, spíše naopak, páč každoročně jim roste celosvětově poptávka na zvyšování těžby ropy.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Nexus »

lada 71: naprosto chápu poptávku po ropě, což zvyšuje její cenu. Ale jde mi o vývoj ceny u nás v závislosti na vývoji ropy. Když si nadhodil tu krizi 2008, tak v červenci byla WTI 140-150dolarů za barel, natural zdražil na nějakých 32-33kč, nafta byla z 35. Dnes při ceně $100 za barel je cena dejme tomu 36kč. Když se vrátím do podzimu 2008, ropa stála $80-90 a natural klesl na 24 a mimochodem, od srpna 2011 do konce října 2011 byl barel za $80-90, krátkodobě klesl i na 75. Připadá ti aspoň trochu, že by cena phm kopírovala cenu ropy? Mě teda ne, přitom se na ni furt vymlouvají.... Kam teda schovali 13kč na litru, když ropa stála stejně? Náklady na výrobu asi těžko :roll: za tenhle nárůst může levná výroba z číny?

kony: embargo uvalila, ale zatím to má pouze psychický dopad, jelikož objednávky jsou pevně dané až do června a na těch se vůbec nic nemění, takže pokles ropy se dřív nemá jak projevit (ikdyž evropský svaz si nějakou možnost jak toho docílit určitě najde). Takže až od června přestane proudit ropa z iráku, pokud embargo nezruší, poté začnou dovážet z jiných zemí, což nejspíš vyžene cenu na úroveň krize v 2008. A to bude ideální čas na tom vydělat majlant :wink: jinak co se týče itálie, řecka a španělska, které jsou na ropě z iráku doslova závislé, tak jejich ekonomiky to položí a začnou žadonit o dotace, aneb zase po nás budou chtít posílat prachy na něco, co zachránit nejde ](*,) jinak to že eu si najivně myslí, že potrestá irák tím že nebude kupovat ropu, celou produkci spolkne čína jak nic a výsledek bude u nás dražší ropa a levnější produkce v číně. Tím se perfektně zvýší tolik proklamovaná konkurenceschopnost evropy. No jo, nejvyšší čas z toho potápějícího titaniku odplavat na záchraném člunu a nebýt na něm až se bude potápět...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od matysekul »

Proto píšu,že každý se mylně ohání cenou ropy.Ta je sice důežitá,ale ne nejdůležitější. Cena benzínu a nafty se pohybuje podle burzy.Proto je v celé Evropě zhruba stejně vysoká.A za vysokou cenu na burze mohou hlavně spekulanti.Proto cena nekopíruje cenu ropy.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Cvrček »

Tak je jasné, že ceny ROPY obecně nevyjadřují skutečnou nabídku a poptávku, ale jde ryze o SPEKULATIVNÍ PRODEJ. Každý v PRODEJNÍM ŘETĚZU (a že těch firem je, kteří se na benzínu a naftě pakují) prostě chce mít rostoucí zisky (meziroční křivka pořád nahoru) a když je několik let ta krize, tak alespoň zisky UDRŽENÉ na určité výši (tj. neklesající).
Pánem na trhu zde není zákazník (byť by mohl být, ale zákazník se neumí, nechce sjednotit), ale prodejce nebo výše posatvený dodavatel.
Jak vidíte, něco je špatně :-)

Přitom by stačilo tak málo: říci si, že každou středu (například) NEPOJEDU AUTEM. Když to udělá masa, pozná to prodejce (pumpa), pozná to i dodavatel a pozná to i stát.
A přiznejme si: výmluvy "nejde to" jsou jen povrchní, jde to, ale jsme líní a neskromní a naučili jsme se žít jako v USA: otroci bank a nadnárodních korporací s touhou spotřebovávat více a více a více (permanentní masáž reklamou)..
Naposledy upravil(a) Cvrček dne 24 led 2012, 12:49, celkem upraveno 1 x.
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Espero »

To Cvrček,

když si řeknu, že každou středu nepojedu autem, tak se nestane vůbec nic. Když si to řekne 10 000 lidí, tak také ne, když by si to řeklo tak asi 2 miliardy lidí, pak už by se něco poznat dalo. Jenom to, že by klesla statisticky poptávka. tato situace by byla kompenzována omezením těžby, neboli nabídky a to právě jen proto, aby cena neklesla. Pár tisíc lidí by přišlo o práci. Takže já ve středu, stejně jako v úterý i ve čtvrtek autem vyjedu.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Cvrček »

Espero píše:To Cvrček,

když si řeknu, že každou středu nepojedu autem, tak se nestane vůbec nic. Když si to řekne 10 000 lidí, tak také ne, když by si to řeklo tak asi 2 miliardy lidí, pak už by se něco poznat dalo. Jenom to, že by klesla statisticky poptávka. tato situace by byla kompenzována omezením těžby, neboli nabídky a to právě jen proto, aby cena neklesla. Pár tisíc lidí by přišlo o práci. Takže já ve středu, stejně jako v úterý i ve čtvrtek autem vyjedu.
Na tak malém trhu, jako je ČESKO, to bude poznat i v tu středu :)
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Espero »

Na tak malý trh jako je česko neumístíš 2 milardy lidí, aby se něco poznalo.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Tringi »

A pak jsou takoví jako já, kteří klidně budou hladem, vzdají se kamarádek, nebo i energy drinků, jen aby se mohli autem pravidelně projet, protože ten pocit svobody, že vyrazím kdy chci, kam chci, a nikdo mi do toho nemůže říct ani půl slova, je v dnešním ultra-pře-omezovaném světě téměř opojný.

Na to aby se situace, nejen co se týče cen paliva, začala zlepšovat by stačilo jediné, aby si stávající politici a jejich poradci přečetli jednu libovolnou knihu o tom, jak fungují reálné trhy a ekonomika. Nebo je holt musí lidé vyměnit za ekonomy, ale za takové, kteří se zabývají reálným světem a skutečnými lidmi, ne tamty, kteří mají nějaký vysněný systém postavený na spravedlivosti a poctivosti a všech těch ideálech ...ke kterým možná jednou lidstvo dospěje, a pak bude takový komunismus fungovat pro dobro všech, ale to nebude ani za sto, ani za tisíc let.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lada 71 »

Cvrček píše:...Pánem na trhu zde není zákazník (byť by mohl být, ale zákazník se neumí, nechce sjednotit), ale prodejce nebo výše posatvený dodavatel. Přitom by stačilo tak málo: říci si, že každou středu (například) NEPOJEDU AUTEM. Když to udělá masa, pozná to prodejce (pumpa), pozná to i dodavatel a pozná to i stát.
A přiznejme si: výmluvy "nejde to" jsou jen povrchní, jde to, ale jsme líní a neskromní..
Tak tahle myšlenka je zcela zcestná, nereálná a nic neřešící. Ale je pravda, že češi se neumí sjednotit a v případě, kdy jim s něčím dojde trpělivost, tak donutit druhou stranu, aby se oni přizpůsobily. A přitom řešení je vcelku jednoduché. Už před pár měsíci jsem někde na netu zareistroval takovou zatím bohužel nezorganizovanou výzvu, aby motoristi přestaly prostě tankovat u jedné vybrané dominantní společnosti na trhu, z trojlístku Benzina, Shell, OMW. Pokud by tohle český motorista udělal a skutečně by se třeba týden netankovalo na Benzině, tak by se ceny pohnuly směrem dolu dost významě. Ale musel by být každý důsledný a skutečně nepovolit. I za cenu toho, že na mé oblíbené Benzině je v současnosti cena o 1,- kč nižší než na jiné čerpačce. Tak si prostě teď natankuju o 50,- kč dražší fuel a cena pak klesne jistě víc, než o 2,- kč. A pak se ostatní čerpačky na snížení cen u Benziny budou muset přizpůsobit. A pokud si zákazník takto nevychová prodejce PHM, tak se nic nikdy nestane. Podle mé tak na půl ověřené informace, se současná marže čerpaček, pohybuje na hranici 5 - 6,- kč na jednom litru PHM. A to je sakra hodně u takového produktu.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lada 71 »

Pracuju v autodopravě. V posledních 3 - 4 měsích mi chodí na e-mail nabídky od společnosti, distribující PHM, že pokud si zprovozníme svou vlastní malou čerpačku, pro firemní auta, tak nás budou zavážet. Cenu za 1 litr nafty mi nabízejí za cca. 27,50,- kč + dph (celkem tedy nějakých 33,- kč). Na totemech vidíme ale ceny od 35 - 39,50,- kč. Tuhle nabídku mi ale dělal jen další zbytečněj no name článek v prodejním řetězci, kterej si samozřejmě na tom přimastí další svou marži. Každej rozumnej čerpadlář to bere přímo z rafinerek a cena tak pro něj je ještě minimálně o 1-2,- kč nižší. Konkrétně Benzina, patřící pod Orlen (bývalá rafinerka Unipetrol), na tom vaří nejvíc :oops: .
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Espero »

Já jezdím na servisní prohlídky a opravy těla do Prahy, nechal jsem si včeckny doktory z dob, kdy jsem v P bydlel, takže normálně zaparkuju na Homolce nebo v Motolské nemocnici, když něco potřebuju.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Chasnik »

lada 71 píše:... Každej rozumnej čerpadlář to bere přímo z rafinerek a cena tak pro něj je ještě minimálně o 1-2,- kč nižší. Konkrétně Benzina, patřící pod Orlen (bývalá rafinerka Unipetrol), na tom vaří nejvíc :oops: .
Čerpadlář je ve své podstatě zaměstnanec (i když ofiko je to nájemce ČS PHM), který má striktně dané, kdo mu palivo přiveze, ta kolik ho nakoupí a za kolik ho bude prodávat. Taky sortiment na shopu je do velké míry ovlivněn řetězcem samotným, ne jednotlivým pumpařem.

A fakt, že jsem součástí velkého řetězce, ještě nemusí samo o sobě znamenat výhodné nákupní ceny. Koncernová matka totiž v rámci potřeb může různě regulovat finanční toky a hospodářský výsledek ve svých podnicích, takže může vyšší nákupní cenou zvýhodnit rafinerku a znevýhodnit právě ty čerpačky. To jsem si nevymyslel, skutečně se to děje, i když samozřejmě nemůžu říct, že všude...

Malý samostatný pumpař si může sehnat levnější zboží, ovšem bude se potýkat s nedůvěrou potenciálních zákazníků. Krátkodobě můžou vydělat v době nárůstu ceny PHM, kdy nastává mezi lidmi "blbá nálada" a motoristé se snaží hledat levnější palivo, aby zmírnili efekt zdražení. Po čase společnost novou cenovou hladinu absorbuje, část řidičů se vrátí ke svým značkám paliva a tihle svobodní / soukromí pumpaři zaznamenají pokles poptávky, který pro ně může být z podnikatelského hlediska fatální.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Borek »

Tak kdopak se dnes díval na TV noviny?Největší pokutu za nekvalitní paliva dostala OMV v Hradci Králové.A že prý "značková"paliva :mrgreen: a "značková"kvalita :mrgreen: .Stejní šmejdi,podvodníci a problémy jako na Shell.Akorát tak "značkově"vysoká cena za svinstvo,co tankují. :evil: Dobrý byl ten zákazník-když mu řekli,že zrovna tankuje nějaký patok na té OMV........odpověděl,no jo,to je možný,já už jsem měl dva problémy s palivem........a jezdí tam hňup dál #-o -To člověk nepochopí. ](*,)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od zolda »

Borku nedíval jsem se, ale to co píšeš mi úplně stačí. Já to tvrdím pořád, že ne všechno co je drahé je kvalitní ... a pak někdo ať nadává na ONO, jsou nejlevnější a problémy jsem s tímto benzínem ještě neměl a rovněž tak se spotřebou :P . Kdybych někde natankoval špatný benzin, tak už by mně tam nikdy neviděli a ještě bych jím pěkně vyčinil [-X .
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Odpovědět

Zpět na „Pokec“