Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od robil »

Moje Michelin A4 na mokru při rozjezdu taky hrabou.Kola protočí i při náhlém přidaní plynu na první st. (bez použití spojky. GDIčko má slušný výkon odspodu.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od Richard555 »

Víte, já už mám něco za sebou a něco odježděno. Když jsem začínal jezdit autem, byl jsem rád že jsem vůbec sehnal nějaké pneumatiky, protože na plátně (žádný kov, žádná radiálka) se jezdit moc nedalo. V Praze tehdy (1976) byly 2 prodejny s pneumatikama a v nich se většinou prodával jen vzduch :D Výběr byl buďto letní, nebo letní :wink: Teda koupil jsem letní a v kufru vozil pytel s pískem, vojenský rýček a řetězy (pořádný!)
A že jsem se něco v zimě najezdil na hory lyžovat. Jezdili jsme na Suchou( u Jáchymova) s Moskvičem se zadním náhonem na letních ob týden a dosud žiju. Silnice se plužily a v zatáčkách se navíc rozhazovala z valníku traktoru i škvára :wink: Z příspěvků že je právě sucho a 0 C a všichni na letních jsou vrazi důchodců, maminek a malých dětí v kočárku.... předpokládám že jde o humornou nadsázku. Nicméně včera jsem v TV viděl varování v podobném tónu a z toho je mi smutno kam až může novinařina klesnout......
Letní a zimní pneu v zimě jsou za podmínek sucho a mokro v podstatě stejně výkonné, v případě prosolené vlhké oslizlé silnice kloužou všechny stejně.... Jediný rozdíl mezi zimní a letní , který uznávám je při jízdě na sněhu. Tam se husté lamelování opravdu projeví. Kdysi jsem četl i nějaký test, že na čistém ledu (tedy pokud po dlouhém mrazu začne pršet) jsou paradoxně lepší letní pneumatiky, protože dosedají na led větší plochou :wink:
Dnešní povinné používání "zimních" je značně zavádějící, neboť označení "zimní" je M+S tedy Mud + Snow což je bahno a sníh. Sníh na silnicích zřídkakdy na většině ČR máme (nemluvím o horách), bláto na 99,9% ne.
V podzimním, jarním, ale i letním a zimním období je to vše hlavně o tom kulatým na krku mezi volantem a opěradlem :!: Pokud se tam něco nerozbliká, je vše včetně zimních pneumatik na HO_NO :!:
A teď všichni do mě :D
A pro obzvlášť husté reakce : gumy do bláta a sněhu tedy "gumy sněžné" mám nazuté abych dodržel silniční zákon :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od Vendelín »

Richarde,ták já budu první kdo půjde do TEBE! Ale ve smyslu úplného souhlasu s tvým příspěvkem.První vlastní auto jsem si koupil v roce 1975 a tak vím o čem píšeš!!!
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od vorlajz »

Jen se zeptám... nemají zimní pneumatiky lepší vlastnosti na vodě? Jen se ptám...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
snike
**
Příspěvky: 382
Registrován: 17 říj 2015, 23:17

Příspěvek od snike »

@Richard555: ... zapominas na teplotu ... zimni pneu nejsou jen o dezenu ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 36.333 km
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od idam.i »

Rozdiel je v obsahu siliky.Tá zabezpečí,žeprinízkych teplotách ostane guma pružná.Preto má zimná guma v lete tendenciu sa prehrievať a rýchlo opotrebovať. :wink:

Richard555,máš pravdu,že najväčšia slabina dnešných áut je na sedadle vodiča.Žiadny rešpekt.Hromadu sebavedomia a minimum schopnosti.Zimná pneu je dobrá vec,ale šikovný šofér dokáže určite viac.No kde v tej hlave nič nie aj tie pneu môžu niečo zachrániť.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od Chasnik »

johny_r píše:Nerozjíždím se na plný plyn, jezdím defensivně, rozjíždím se plynule, stejně kloužou (nové - to chápu, ale i po roce, dvou, třech a mnoha tisících km).

Mimochodem, možná hloupý dotaz, ale jaké jsou normální ceny pneu? Třeba Continentaly vidím jak za 2000 (nejlevnejsipneu.cz, haha), tak za 1300 (pneuboss a další). Vyskytují se na trhu nějaké levné kopie nebo je to za 2000 jen předražené?
Dík
Pneuboss má 2 contíky: 91T za 1400 a 91H za 1900. Někdy je sleva na starší pneu, např. před měsícem měl Pneuboss Wintersporty za 1500 v 16", ovšem pouze 2 ks DOT 2015. Letošní byly za 2200...

Richard555: no jo, OR6, OR36 a "revoluční" OR34 :) A zapomněl jsi dodat, že gumy se nejen kupovaly (pokud byly), ale hojně se dávaly protektorovat, když byl kord slušný.
Ale stejně věřím, že zimní guma má něco do sebe. Vzpomínám, před pár lety jsem byl na škole smyků, bylo v půli dubna, mokro okolo 10 stupňů a instruktor se nás ptal, kdo už má přezuto na léto a kdo ještě ne. Byli jsme tam 3, kteří byli ještě na zimách a ostatní jen zírali, jak nám to drží. Superb i Pašík byli "druzí"... :wink:
Problém je ale v tom, že si hodně tzv. šoférů myslí, že když mají přezuto, můžou na silnicích prasit stejně jako za sucha v létě ](*,) A v tom máš absolutní pravdu, že záleží víc na tom kole na krku, než na těch kolech na autě :!:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Richard555 »

snike píše:@Richard555: ... zapominas na teplotu ... zimni pneu nejsou jen o dezenu ;)
Ale jo, silika je dnes skloňovaní ve všech pádech a jsi si zcela jistej, že ten kýbl s přísadou siliky do tuny směsi ze které se dnes gumy pečou někdo dal?
Jsi si jistej, že Kostelecký párky mají nějaké maso, nebo jen kuřecí separát ?

Bohužel dnes se nikde neobjeví objektivní test, jak se třeba chovají letní a zimní pneu při -5 na suché vymrzlé vozovce. Jestli takový najdeš hoď odkaz!
Něco málo je třeba tady: http://dfens-cz.com/mythbusting-zimni-g ... dna-draha/ ale opravdu seriozní test se u nás asi neobjeví. Za to se objeví např. v Autosalonu kam až dojedou po sjezdovce na sněhu Škodovky a kam :hyu: ..... Kdo se občas na sněhu projel i se 4x4 ví že stačí malinko přidat a ubrat a stojíte v kopci nato tata :wink:
Takže pokud někdo něco chce prosadit, ví jak to podat a jak zařídit aby vyšlo to co zrovna potřebuje...... viz volby 2017 :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od idam.i »

Richard,dnes už nikto nič negarantuje.S tým sa zmier.Človek musí aspoň trochu veriť,inak ho čaká ponurí život.
Navyša má silika blbú vlastnosť,že rýchlo stárne.To,čo si povedal o hlave vyššie,platí na 110%.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Celkem pěkné srovnání letních a zimních pneu mimo polygon a laborku, které má být i zábavné - https://www.stream.cz/meziplyn/10019722 ... vdu-rozdil . Nečiní si ambice na vědeckou metodu, ale o lecčems to svědčí. Nic to ovšem nemění na tom, že nejdůležitější je hlava!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od vorlajz »

docela zajímavý testík... 8) ale ve finále je potřeba se řídit rozumem a být opatrný... :wink:
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
bianco.sabbioso
*
Příspěvky: 57
Registrován: 24 říj 2017, 06:19

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od bianco.sabbioso »

Souhlas Richarde. Podle mě jsou letní krom sněhu a ledu vždy lepší a nezáleží na teplotě. Je docela zajímavé sledovat, zda gumárny dotáhnou vývoj celoročních gum a zavraždí pneuservisy :D nebo je někdo kamarádsky stopne :-) ?
i30 WG 1,6CRDI 81kW White
Uživatelský avatar
Zubesuch
**
Příspěvky: 110
Registrován: 08 črc 2017, 12:27

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od Zubesuch »

a preco zrovna vyvoj celorocnych? celorocka nikdy nebude lepsia ako porovnatelne draha a porovnatelne vyvojovo pokrocila letna guma. Na snehu, brečke a lade zase nebude nikdy tak dobra ako zimna. vzdy je to kompromis.

to čo vyplynulo z toho testu je, že letné sú proste výkonnejšie ako zimné (s výnimkou snehu a ladu). S klesajúcou teplotou a stúpajúcim výskytom zimných úkazov letí ale výkon letnej rapidne dole a výkon zimnej letí tiež dole ale pomalšie. Vyborny test podla mna. toto by mali otitulkovat motoristicke e-magaziny a nie, ze rozdiel medzi GY UG9 a Continental TS860 je v brzdnej drahe 80km/h 1 meter.
Mr. HYUNDAI píše:Nic to ovšem nemění na tom, že nejdůležitější je hlava!
uplne presne. a este by som pripomenul, ze to myslenie nezacina len za volantom ale uz predtym. pretoze ovela horsie ako to ze niekto si namiesto gumy, ktora vyhrala nejaky test kupi matador alebo barum polaris (pretoze -5km/h uplne sprehladom zotrie tento rozdiel) je to, ze ked sa prejdem po sidlisku dnes tak zhruba tretina aut nema dostatocny dezen alebo ma gumu staru, popraskanu a tvrdu jak štolverk.
i30 PDe 1.4 T-GDI Now!, 6MT, Fiery Red
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od vorlajz »

nikdy nenajdete zcela přesný, jasný, objektivní porovnání... nikdy nebudou podmínky naprosto stejné... faktem je, že vzhledem k riziku náledí a sněhu v zimních měsících je lepší mít obuté zimní pneumatiky... a jezdit s rozvahou...

... a stejně bude zase mraky bouraček... protože lidi jsou co? lidi jsou co? nezodpovědní... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zimne pneu vase tipy a skusenosti

Příspěvek od Chasnik »

Jseš na ty lidi ňákej hodnej, já bych to řekl jinak... :wink:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“