Aktuální ceny PHM

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Birkof »

Dnes jsem otevřel svět motorů a čtu realitu, že se cena ropy skoro nehýbe už tři týdny, dolar se dnes obchoduje za 19.6, takže za vysokou cenu mohou vysoké marže ČS. Proto by bylo ideální, jak tu jeden kolega napsal, netankovat celý týden u jednoho z těch tří vydřiduchů, co tu kralují trhu.
Včera mi táta četl v Právu článek o tom, jak v Polsku rázově zdražili PHM na 6 Zl, což už je také 36 kč.
Ale Poláci se na rozdíl od nás nenechali a začali blokovat všechny čerpací stanice, pomalu si načepovali za pár zlotých, pak dlouho vybírali, kafe, jídlo atd. Nakonec prý skolabovala celá doprava. Nejlepší ale bylo, že v době, kdy se jejich zákonodárci vracejí z práce, jezdili krokem kolem úřadu vlády a Sejmu, aby jim zamezili v klidném odchodu domů. Kéž by se jimi inspirovala i česká veřejnost, jenže to se nikdy nestane.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Mexican »

tak nejak... bohuzial stredoeropsky naturel je taky, ze osli, ktori kupuju drahe (predrazene) vyrobky vobec nehladia na kvalitu ale na to ze je to znacka a to im dava nejaky ten falosny pocit uspokojenia. Na to sa da len povedat - dobre im tak. Mne osobne je uplne jedno ak po otazke kde tankujem sa chytrak usmieva ked odpoviem ze najma na Globuse / Lukoile / Benzinole SK. Spolocensky status mi to neznehodnoti
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Farrael »

Jojo taky jsem měl jednou to štěstí natankovat na OMV v Benešově. A samozřejmě lup a autu se nechtělo a moc nejelo jak byl benzín nekvalitní. Vtipné bylo, že na Benzině, která je hned naproti se mi to nestalo a auto jelo jak z praku.
Včera jsem rovněž cestou domů slyšel v rádiu na Rockzone, že sám ministr dopravy Dobeš pronesl, že pokud vyleze cena za benzín na čtyřicet korun, tak budou muset jako vláda zakročit. Hmm to by mě zajímalo jak. Snad to nebude zdražení o dalších deset korun, aby nám to nebylo líto.
Ještě k tomu říkali, že se prej ještě delší dobu nemáme prý atakování čtyřiceti korunové hranice obávat. No jen jestli...
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Cvrček »

Tlak na 3 velké hráče (OMV, Benzina, SHELL) nic neřeší, protože kdo má oči, vidí, že ostatní už si jedou tak nějak delší čas po své lajně: PAP OIL, AGIP, etc.
Už teď je v Praze například vidět 38,- u těch velkých, 35,- u těch malých - JENŽE: kdo zaručí, že ti malí (levnější) mají vše KVALITATIVNĚ v pořádku?
Ať už prodává velký nebo malý, spotřební daně, DPH, atp. je POŘÁD STEJNÉ, mluvíme tedy pouze o 3 složkách, díky kterým se cena tak liší nebo může lišit:

a) jiný výrobce/dodavatel/nákupka
b) svoje marže na prodaném 1 l
c) případně organizovaný zločin (podvody s názvy, clem, DPH + ředění) - tento bod může nastat a nemusí nastat nutně

U toho a) budu VELICE opatrný, tady už jsou karty víceméně odkryté
u b) tady vidím jistou možnost (na druhou stranu: kdo by chtěl jen tak od sebe zlevňovat? Obírat se dobrovolně o svůj vyšší zisk?)
u c) NEJPRAVDĚPODOBNĚJŠÍ :) prostě nákup přes IKS desítek firem po celém světě buď s bílými koni nebo imaginárními firmami.
A navíc bych zdůraznil to pajcování (ředění benzinem, olejem, biosložkami, etc.)

Každý zákazník nechť si rozhodne sám, jakou cestou se vydá.
za sebe já řeknu, že cena ropy už dávno nevyjadřuje nabídku x poptávku, jak se celému světu pár "mazaných" snaží podsunout, ale jde o ryze spekulativní prodej (maximální zisky pro vyvolené).
KAM až to musí zajít, nebo CO se musí stát? Aby se lidi ZAČALI BOUŘIT? V Česku lidi obecně jen nadávají, ale chybí jim soudružnsot. Až se to naučíme, bude lépe.
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Donald »

Myslím si, že pumpaři využívají trik, který jim nabízí sama vláda. Zaměňují dotované a nedotované biosložky a tím si přijdou na slušné peníze. U benzinu to funguje tak, že požadovaný obsah bioetanolu v N95 naženou dotovaným palivem E85. Pak v naturalu nemusí být ani kapka dražšího bioetanolu, ale cena pro zákazníka dolů nejde, pochopitelně. Totéž u nafty - směsná a 100 procentní bionafta jsou dotovány, obyčejná NM nemá dotovanou biosložku. Takže prostor k čarování je tu obrovský a hřiště vykolíkoval sám stát, resp. EU.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Borek »

Cvrček píše: Už teď je v Praze například vidět 38,- u těch velkých, 35,- u těch malých - JENŽE: kdo zaručí, že ti malí (levnější) mají vše KVALITATIVNĚ v pořádku?
To snad není pravda,že tohle někdo může po všech kontrolách ČOI,problémech u Shellu....,napsat ](*,) ](*,) ](*,)
Přestaň sledovat reklamy a začni myslet :!: :!: :!: Ptám se KDO PODLE TEBE TEĎ ZARUČUJE,že ti velcí,jak si naivně myslíš mají kvalitní paliva-JEJICH KLAMAVÉ REKLAMY :?: ,viď :mrgreen: .
Největší pokutu za nekvalitní palivo dostala právě tebou jmenovaná OMV(150000,-Kč),za předraženou a superšmjdskou SUPER CARRERU :mrgreen:,prodávanou v Hradci Králové . http://www.coi.cz/files/documents/coi-h ... -r-o-i.pdf
Ať žijí "značkaři" :!: :mrgreen:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od M.Ela1600 »

Precti si to jeste jednou a pomalejs
;-)
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Hardcam »

Taky myslim, zrovna Donald tady dost casto pise o tankovani na Onu atp...:)
ja si dneska taky dal Joko Ono
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Borek »

To jsem nepsal na Donalda [-X ,ale Cvrčkovi :!: Protože to,co tam psal(citace v mém příspěvku) je neuvěřitelná-ten člověk fakt věří reklamám :D .Tak jsem mu dal odkaz na realitu-KDO ZARUČÍ KVALITU. :wink:
ONO je naprosto v pohodě-tankuji tam velice často a léta.Bez problému.Navíc je ČOI kontrolují snad víc než ostatní.
Naposledy upravil(a) Borek dne 25 led 2012, 22:11, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Spajky007 »

moje špatná zkušenost OMV voda v benzínu
jinak tankuju Tesko na slevenky, Globus,ONO a pohoda
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Hardcam »

Borek: jaj, sorac, uz vidim, zes citoval Cvrcka :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od matysekul »

Borek píše:To jsem nepsal na Donalda [-X ,ale Cvrčkovi :!: Protože to,co tam psal(citace v mém příspěvku) je neuvěřitelná-ten člověk fakt věří reklamám :D .Tak jsem mu dal odkaz na realitu-KDO ZARUČÍ KVALITU. :wink:
ONO je naprosto v pohodě-tankuji tam velice často a léta.Bez problému.Navíc je ČOI kontrolují snad víc než ostatní.
A zrovna Tank Ono dostala v roce 2010 pokutu za nekvalitní naftu na své provozovně v Mělníce.A o různých Robin oilech,Pap oilech,Agipech ,kteří se skrývají pod názvy různých s.r.o,radši ani nemluvím.Stačí si ty protokoly přečíst a člověk se nestačí divit.Dokonce je tam jednou i Benzina...
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Espero »

No já zatím taknuju u Albert Beroun, u Dacie vlastně výhradně tam, protože ta se nehne dál než tak 50 km od baráku, naposledy jsem bral před skoro 2 týdny za necelých 35 na korunovou nákupní slevenku až do objemu 100 litrů, když tam nakoupíš nad 400 Kč. Ta dacie má totiž nádrž na 1 300 km (u dieslu), takže tam jezdím tak jednou za 3 týdny.
Ale nějaké stávky s nákupem PHM si dovolit tnemůžu, denně jezdím 41 km do práce tam a dalších 41 km z práce zpátky a vozím do Prahy do školy i kluka. Počasí nepočasí. Stávkovat si můžou dovolit tak akorát sváteční jezdci, kterým je jedno, jestli pojedou na výlet tramvají, vlakem nebo autem.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Cvrček »

Milý Borku,
opravdu bys měl předtím, než odklepneš "ODESLAT" si to po sobě přečíst + co píše ten, na kterého reaguješ, to abys nebyl za blba..
Jak píši: reaguji obecně na trh, jak je deformovaný, ÚMYSLNĚ JSEM NEVYZDVIHOVAL žádného dodavatele (nejlepší x nejhorší)
psal jsem uprostřed: ať si tam (do té své nádrže) leje každý co chce :-)
Můj cíl byl osvětlit, že nejde o nabídku x poptávku ale vedlejší efekty, z čehož jsi okamžitě vyvovodil, že ti někdo šahá na tvé oblíbence..
Proč? Jsi vlastníkem takové pumpy? Podílíš se na nějakých "podvůdcích" s PHM a štve tě, že se o tom veřejně píše?

I nesouhlas se dá napsat kultivovaně, což se u tebe nestalo. Když to neumíš, nepoužívěj klávesnici a řvi doma do zdi.
(tím myslím, že si přečtu i nesouhlasné názory, ale v kultivované podobě podpořené argumenty. často se mi stává, že vidím jen cílené manipulace
s názory a demagogii. A věř mi, že to poznám :-)
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Farrael »

Tak trošku ty emoce uklidníme. Cejtím z vás flejm :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“