Osvětlení popelníku

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
kaliber
**
Příspěvky: 347
Registrován: 28 kvě 2009, 20:30
Bydliště: Slovensko

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od kaliber »

ja mam sice coupe ale na margo toho popolníka aj ja mam z vnutornej strany take priesvitne sklicko resp. plast a tiez som si myslel ze to je asi na osvetlenie popolníka ale nie je tam ziadna ziarovka nic :-k
http://www.milujemauta.sk
http://www.facebook.com/pages/MilujemAutask/488043791208895?ref=ts&fref=ts
http://hancik.blog.sme.sk/
http://milujemautask.blog.pravda.sk/author/milujemautask/
http://milujemautask.blog.auto.cz/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od Dextrone »

Tak mi to nedalo a mrknul jsem se a popelník v Sonátě NF mám osvětlený malou žárovkou.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
vlacir1
*
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2010, 19:20

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od vlacir1 »

Kdyz jsme u toho popelníku, tak se mi ho doposud nepodařilo (ani podle návodu) vyndat. Ještě že jsem nekuřák, jinak bych po každém naplnění popelníku musel kupovat nový auto :D :) :( Asi s tím budu muset zajet do servisu, protože bych tam mohl něco vylomit.
i30 COMFORT, 1.6 CRDi 85 kW, šestikvalt, cashmere brown 12/2010
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od pietro32i »

Celý som neskúšal vybrať von, ale vnútro sa dá vytiahnuť. Otvor popolník, chyť za boky tú plastovú "vaničku", ktorá je vložená dnu a ťahaj hore. Takto by sa dal aj vysypať popol v prípade potreby - som občasný fajčiar, ale v aute nefajčím.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
vlacir1
*
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2010, 19:20

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od vlacir1 »

Ajha. Tak to mě nenapadlo. U všech ostatnách aut, co jsem doposud měl, jsem byl zvyklý vždycky vyndavat celej šuplík, ne jenom vaničku. :shock:
i30 COMFORT, 1.6 CRDi 85 kW, šestikvalt, cashmere brown 12/2010
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od pietro32i »

Ani mne to nenapadlo, dlho som o tom nevedel, hľadal som tuším aj v návode, dokonca som sa pýtal aj v servise, keď som tam bol s niečim iným (sranda, že mi to ani tam nevedeli povedať). Keď tak rozmýšľam, tak už ani neviem ako som na to prišiel. Možno som to vyčítal niekde tu na fóre, fakt nepamätám.
Ináč to osvetlenie popolníka by bolo pre fajčiara vhodné, to sklíčko vzadu je zrejme na to predpríprava. Pamätám sa ako som v starších autách, kde nebol osvetlený popolník, šmátral v noci cigaretou a neraz odklepol aj mimo neho.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od i30poradna »

Po sundání středové konzole / spodniho panelu, uvidíš konektor a pokud ho změříš tak zjistíš že se zapíná při zapnutí světel no na to se dá dodělat to tve slavne svetylko.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
bimbo
*
Příspěvky: 48
Registrován: 04 kvě 2009, 13:18
Bydliště: Bohmen und Meren,Sudety

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od bimbo »

Chi,chi, zaplať pánbů, že sem přestal kouřit :D a nemusím řešit takovou blbost ,jako je osvětlení popelníku(bych se tam v noci trefil :lol: ) V popelníku vozím mince ažetony do košíku a je klid. :P
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od tatchwud »

Jak může někdo v autě kouřit.Nehledě na to,že auto po kuřákovi je pěknej humus..... ](*,)
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od pietro32i »

Prečo nie? Ak jazdíš prevažne sám, dlhé trasy, nechceš sa zdržiavať fajčiarskymi zastávkami, ak ti práve netreba aj na WC alebo nie si hladný, tak si zapáliš v aute a v kľudku si bafkáš a krútiš volantom 8). Nevravím, že huliť jednu od druhej. A navyše ak je auto už trochu staršie... V :hyu: som ešte za ten rok čo ho mám nefajčil, zatiaľ ani neplánujem (som len občasný fajčiar), ale v budúcnosti ktovie? A ten popolník je fakt na fajčenie nevhodný, ani mince sa v ňom nedržia dobre, lebo stále hrkocú. Musel som si vystrihnúť kúsok z nanopodložky, či ako sa to volá, vytvarovať a strčiť to dovnútra, až potom sú mince "ticho".
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od 89majlo96 »

auto po fajciarovi smrdi, ma zajdene vsetky tapacire, obzvlast stresny, ktory ide velmi tazko vycistit. A celkovo sa clovek nadrie ked chce dostat fajciarske auto do stavu aby nemsrdelo a aby bolo z vnutra ciste.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od pietro32i »

Hehe, ty si ešte možno nevidel, resp. necítil riadne "humusné" auto, napríklad po takom cigánovi. To ti je len zážitok a ver, že také auto sa nedá ani pri najväčšej snahe naozaj vyčistiť, odsmradiť. Otec mi hovoril o chlapíkovi, ktorý si kúpil z bazáru staršie auto, posledným majiteľom ktorého bol cigán. Auto bolo vraj naozaj v dobrom stave, dokonca mu ho dohodil sám bazárista, ktorý bol známym oného chlapíka. Len mu pre istotu zamlčal túto informáciu o predchádzajúcom majiteľovi, aby ho neodradil, lebo technický stav auta vraj stál za to. Po čase ho otec stretol (pozná zhodou okolností aj toho bazáristu, od ktorého sa dozvedel celú pravdu) a pýta sa ako je s autom spokojný? A on mu na to, že fajn, autíčko výborné, je spokojný, len ten puch z neho nevie dostať nijako von a skúšal už všeličo... :mrgreen:
Iste, ak by som v aute fajčil denne aj niekoľko cigariet, tak to musí zanechať stopy na interiéri. Keby som si v ňom však dal jednu cigaretku počas nejakých 500-1000 najazdených km, tak by to určite nepoznal ani žiadny nefajčiar. Nebolo by o nič špinavšie a zájdenejšie ako auto nefajčiara.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od Hardcam »

89majlo96 píše:auto po fajciarovi smrdi, ma zajdene vsetky tapacire, obzvlast stresny, ktory ide velmi tazko vycistit. A celkovo sa clovek nadrie ked chce dostat fajciarske auto do stavu aby nemsrdelo a aby bolo z vnutra ciste.
Promin, ale tohle je blbost...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od 89majlo96 »

promin tohle blbost neni, brigadoval som v umyvarke a ked prislo fajciarske auto tak to bolo hned vidiet na prvy pohlad. A vzdy sme sa na tom viac namakali ako na ostatnych.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení popelníku

Příspěvek od N2DRFT »

To já vozím v popelníku žvýkačky :) A nemůžu si to vynachválit :) A kuřácké auto vždycky smrdí, měli jsme jednou služebku po kuřákovi a to bylo hrozný ikdyž to vyčistili a vyvoněli v servise, tak stejně to bylo cítit něco jako když si kuřák dá cígo a pak voňavku ;)
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“