Vrzání palubovky, materiál interiéru

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od matysekul »

Já bohužel ano.U mně to dělají výdechy klimatizace na levé i pravé straně palubovky.Vždy než se srovnají teploty,tak si to na nerovnostech zapraská.Prostě roztažnost materiálů.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

matysekul píše:Já bohužel ano.U mně to dělají výdechy klimatizace na levé i pravé straně palubovky.Vždy než se srovnají teploty,tak si to na nerovnostech zapraská.Prostě roztažnost materiálů.
+1
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Dire »

matysekul píše:Já bohužel ano.U mně to dělají výdechy klimatizace na levé i pravé straně palubovky.Vždy než se srovnají teploty,tak si to na nerovnostech zapraská.Prostě roztažnost materiálů.
U mna takisto pri zapnuti klimy popraskavaju A-stlpky a interier je nachylny na poskrabanie, az to nie je pekne: konkretne schranku u spolujazdca, displej radia a ventilacie a plastove kryty zadnej casti prednych sedadiel (kto tie kryty tam vobec vymyslel :( ). Dalej je vidiet kazda kvapka na madlach dveri
Roztaznost je pekna vec, ale u Nissanu ani po 200 000km neprasklo nikdy nic a skrabance som mal iba na plastu u Constructu, ked som sa netrafil klucom pri zamykani/odomykani zpiatocky :? Zas Nissan mal penove plasty iba u kolien spolujazdca, iank tvrdy plast (ale jednoznacne odolnejsi).
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od matysekul »

Já mám zase lehce dodrápaný spodky předních dveří a plasty kolem sedadel.Palubka a sloupky zatím dobrý.Vzadu moc lidí nejezdí,takže sedadla nejsou dodrápaný.Na to snad jedině potahy.


P.S:Hádky promáznuty....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od karel2 »

Dobry den panove,

nejaky povrznuti palubky je normalni u kazdyho auta. Ted me ale zacalo trapit takovy cvakani nekde od pristrojovyho panelu.
Poprve se to projevilo pred dvema mesici (na Hlavkove moste, kde jinde) a pak klid, pak pred ctrnacti dny a dnes. Pokazde za jinych teplotnich podminek a na nerovnostech. Je to zvuk jako kdyz cvaka nejaky rele. Nedela vam to nekomu taky? Rad bych kdyby me nekdo spravne navedl.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

Zacala nam lupat predni ridicova operka hlavy. Hlavne na nerovnostech
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od RadoK »

Konecne som nasiel posledny zdroj hrkotania na zlej ceste - stredove spatne zrkadlo.
Hladal som to dlho, pretoze manzelka pocula hrkanie na mojej strane a ja zase na jej :-)
Este som to neskusal stisit, pretoze tych zlych ciest na Slovensku az tak vela nie je, teda nepocujem to casto :-)
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od matysekul »

karel2 píše:Dobry den panove,

nejaky povrznuti palubky je normalni u kazdyho auta. Ted me ale zacalo trapit takovy cvakani nekde od pristrojovyho panelu.
Poprve se to projevilo pred dvema mesici (na Hlavkove moste, kde jinde) a pak klid, pak pred ctrnacti dny a dnes. Pokazde za jinych teplotnich podminek a na nerovnostech. Je to zvuk jako kdyz cvaka nejaky rele. Nedela vam to nekomu taky? Rad bych kdyby me nekdo spravne navedl.
Přívěsek na klíčích?Měl jsem podobné zvuky #-o
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od SKV »

RadoK píše:Konecne som nasiel posledny zdroj hrkotania na zlej ceste - stredove spatne zrkadlo.
Hladal som to dlho, pretoze manzelka pocula hrkanie na mojej strane a ja zase na jej :-)
Este som to neskusal stisit, pretoze tych zlych ciest na Slovensku az tak vela nie je, teda nepocujem to casto :-)
Taky jsem hledal odkud to jde a zjistil jsem, že zpětné zrcátko a to nejenom na špatných cestách, ale i při vyšší teplotě a nastartovaném motoru rezonuje stále. Slyším to, když na něj lehce poklepu, dělá to zřejmě vnitřní mechanismus a k tomu se bohužel asi nedostaneme.
Praskající palubku při puštěné klimě beru jako normál. Teď se mi začaly ozývat oba přední pásy, sedadlo (opěrka) spolujezdce.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od vlado1979 »

Našťastie problém s vrzaním nemám. Auto je po 25 tisíc km tichučké ako keď bolo nové. Kvalita spracovania je veľmi dobrá. Nebolo to tak dávno čo sme zo značky :hyu: s kamošmi robili srandu, že hnujdaj a pod. Ale teraz už viem aké bude moje ďalšie auto ( veľmi sa mi páči ix35 ). Zase :hyu: =D>
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od tatchwud »

vlado1979 píše:Našťastie problém s vrzaním nemám. Auto je po 25 tisíc km tichučké ako keď bolo nové. Kvalita spracovania je veľmi dobrá. Nebolo to tak dávno čo sme zo značky :hyu: s kamošmi robili srandu, že hnujdaj a pod. Ale teraz už viem aké bude moje ďalšie auto ( veľmi sa mi páči ix35 ). Zase :hyu: =D>
Taky bych si dal říct,jen ta cena je docela veliká... ](*,)
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od karel2 »

Vracim k pazvuku z palubky. Uz jsem ho identifikoval - zlata D1, to je test road :-)
Dela to jako obvykle plast zcela vepredu u celniho skla, staci pritlacit a prestane.
Zmatlo me, ze to vydavalo lupavy zvuk jako nejake rele, zadne krupani nebo vrzani.

Zvlastni vec je, ze jakmile objevim zdroj pazvuku, tak me to prestane trapit,
mate to nekdo podobne?

Jinak komu auto nevrze, tak ma bud stesti nebo je hluchy anebo je to kutil. Protoze vsechna auta,
kteryma jsem jezdil, vic nebo min vrzala. A byla to auta i s cenou pres 600k. Tak nevim. Myslim, ze
na nasich cestach se musi zakonite rohrkat kazde auto.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

Ja kdyz to zjistim, tak sem spis nastvanej, ne ze mi to prestane vadit :lol:
i30 1.4 + kn, 12/2007
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od karel2 »

No me to stve do te doby, dokud to dela a nevim odkud. Asi jsem divnej :-)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od 89majlo96 »

ja jazdim vzdy zo zapnutym radiom a tym padom nic nepocut :lol: Ale minule som si skusil ist bez radia a ziadne vrzanie alebo hrkotanie som nepocul a to si myslim ze pocujem celkom dobre a tiez celkovo vnimam chovanie auta.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“