Teploměr...

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Teploměr...

Příspěvek od Vilda »

Mexičan :Taky dobrý :D ale ten, co jsem viděl v loni, měl ten samý kryt, který je na fotce, co jsem dával na fórum .... stříbrný, takže to musel být model 2006. Ale pravdu má David .... co auto, to original .. :arrow:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Teploměr...

Příspěvek od adam221 »

Vilda kryt motora mam cierny, znak na volante mam strieborny a salt paku mam hnedu, bez toho strieborneho vrsku. Teplomer, tapec, atd mam
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Poly
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 dub 2010, 21:34
Bydliště: Most

Re: Teploměr...

Příspěvek od Poly »

cert píše:Zdar, já vím, už zase já s teploměrem.... :oops: Ale přesto, nevíte někdo, jak rozebrat středový panel a kudy pak protáhnout venkovní čidlo teploměru? Taky bych pak potřeboval z něčeho vytáhnout stálé napájení 12V - to by šlo asi z paluní zásuvky, ne? Předpokládám, že je pod napětím i když není klíč v zapalování...
Další věc, nemáte někdou dílenskou příručku (ideálně v el. podobě) na Accenta poslední model?
Díky za odpověď.
Ahojte, jsem šťastným novomajitelem Accenta (a novým členem klubu), kterého také obrali o venkovní teploměr (o tapecírunku kufru, předním lízátku a barevném deklu motoru ani nemluvě :-# ). Když jsem se podíval, co stojí originál, tak mě přešla chuť do toho jít. Hledal jsem tedy náhradní řešení.
Je sice pravda, že mi to trvalo dlouho (nejhorší bylo přijít na to, jak protáhnout čidlo ven ..), ale myslím, že výsledek to stojí za to.
Koupil jsem za 110,- Kč teploměr s ukazatelem vnitřní a vnější teploty (někde v autokelly ...).
Sundal jsem vnitřní zpětné zrcátko, rozebral jsem teploměr a různým upravováním (ostrý nožík stačí) jsem zadní stranu teploměru přizpůsobil profilu zrcátka (teploměr je nad zrcátkem, aby to v případně neúspěchu nebylo vidět :oops: ). Teploměr jsem potom přilepil dvousložkovým lepidlem a zalil jsem jím i případné malé mezery ze zadní strany zrcátka - teploměru.
Zrcátko jsem dal zpátky a teď to nejhlavnější #-o - kabel čidla jsem pod okrajem tapecírunku střechy (podél gumy okna) vedl k levému přednímu sloupku. U sloupku jsem sundal obložení a protáhl podél ostatních drátů dolů - až pod přístrojovku (dobré je udělat si tam někde očko - uzlík na tom kablíku, abyste ho potom nevytáhli víc, než jste chtěli). Dále jsem sundal obložení dole u sloupku (tam, kde je přichyceno otevírání přední habny - jde to dolů i s tím otevíráním, nebo ho vyháknete ...).
Dostanete se tím na konzoli, kde je propojení ovladačů pro dveře – taková kapsa. Konzoli odpojte (klíče mějte u sebe, neboť kdo máte centrál a ovladače potom zapojíte zpět a náhodou si přibouchnete dveře, tak pomažete pro rezervní klíče jako já :mrgreen: ).
V této kapse pro konzoli nahmátnete (dole směrem k podběhu) kulaté gumové těsnění (průchodku) mezi vnitřkem a vnějškem prahu, které vytlačíte směrem ven (když si otevřete dveře, tak ho uvidíte asi 10 cm od podběhu kola).
Kablík s čidlem protáhnete skrz popsanou kapsu ven.
V těsnění uděláte dírku (ale jenom takovou, aby šlo protáhnout čidlo) a vytáhnete kablík s čidlem asi 15 cm. Dírku okolo protaženého kablíku pro sichr raději zalepte nějakým lepidlem na gumu - kvůli pronikání vhkosti do prahu. Odšroubujte 3 šrouby plastového podběhu (hlavně ten ze spodu u prahu), abyste se dostali k vytaženému kablíku a čidlu - pak už záleží na vás, jak a kam si čidlo připojíte, ale já jsem si ho přilepil nad díru toho šroubu zespoda prahu a po zpětném přišroubovávání šroubu jsem tam dal nejdřív rozpínací držáček na šroub skrz očko čidla a potom jsem teprve přišrouboval šroub, kterým jsem vlastně očko čidla zafixoval. No a pak už jen dáte všechno hezky zpátky a těšíte se z toho, jak jste sice ušetřili cca 1300,- Kč [-o< , ale rozebrali jste si půlku auta a strávili nad tím skoro celý den :lol: (po tomto návodu možná jen půl) :mrgreen: . Máte ale teploměr, který ukazuje stále vnitřní a vnější teplotu (je totiž na mikrotužkovou baterii, která se dá vyměnit při pootočení zrcátka) bez toho, abyste museli něco mačkat po zasunutí klíčku :D/ . Doufám, že jsem přispěl do společné studnice vědění o :hyu: .
Howgh. Poly
Hyundai Accent Elegance 1.5 CRDi gold beige
extremado
*
Příspěvky: 19
Registrován: 28 bře 2009, 22:04
Bydliště: Prievidza

Re: Teploměr...

Příspěvek od extremado »

Poly super popis, ale mohol by si dat aj dake foto ak sa da. Ja tiez nad teplomerom rozmyslam ale vzdy ma odradi kade to tahat.. Ak bude foto ako to vyzera, tak by som to spravil asi co najskor :D
Hyundai Accent activ 1,4, Space silver 20.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Teploměr...

Příspěvek od palčo »

Tak Ťa vítam v našom klube a prajem veľa beznehodových kilometrov s novým autíčkom.

Ak som dobre pochopil, tak ten teplomer máš prilepený na vnútornom zrkadle. Ak by sa dalo, mohol by si sem prilepiť aj nejaké foto.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Teploměr...

Příspěvek od Vilda »

Poly : Ahoj a vítej klubu :D pěknej elaborát, co si napsal .... ale mám pro Tebe jiný návrh ... nechceš se přijet podívat na sraz Accentů na Kokořín ??? Že by jsme si ten Tvůj teploměr prohlídli na živo :D Nakoukni do srazů a dej vědět, jak to s Tebou vypadá ... je to 15. 5 sobota ... Čau
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Teploměr...

Příspěvek od palčo »

[-X Ale aj my chceme vidieť ten teplomer. :roll:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
Poly
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 dub 2010, 21:34
Bydliště: Most

Re: Teploměr...

Příspěvek od Poly »

Ahoj, doufám že tam ty obrázky dostanu. Až budete vybírat teploměr, kupte si co nejužší (kvůli sklápění zrcátka v noci).
S tím Kokořínem si to rozmyslím - díky za pozvání. Docela mě to láká, protože jsem tam ještě nebyl. Že bych vzal rodinku na výlet ?
Čau, Poly
Přílohy
Upevnění na zrcátku - pohled zezadu (překryto navíc samovulkanizující gumou)
Upevnění na zrcátku - pohled zezadu (překryto navíc samovulkanizující gumou)
Zlatouš a teploměr 026.jpg (43.99 KiB) Zobrazeno 1747 x
Tady je kabel čidla přes průchodku v prahu.
Tady je kabel čidla přes průchodku v prahu.
Zlatouš a teploměr 018.jpg (30.26 KiB) Zobrazeno 1747 x
Takhle vidím teplotu já ...
Takhle vidím teplotu já ...
Zlatouš a teploměr 009.jpg (81.62 KiB) Zobrazeno 1747 x
Hyundai Accent Elegance 1.5 CRDi gold beige
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Teploměr...

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vítej v klubu.
Moc pěkná práce. :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Teploměr...

Příspěvek od Vilda »

palčo píše:[-X Ale aj my chceme vidieť ten teplomer. :roll:
Tak přijeď na Kokořín a uvidíš teploměr .... :D

Poly : Klidně vem rodinku sebou ... zatím, co mi budeme debatit o teploměru a jiných věcech, tak manželku s drobotinou, můžeš vyslat na prohlídku hradu :shock: :D

Házim omluvu, že tady agituju za sraz na vlákně teploměru ..... ale slovo teploměr, jsem v topicu použil :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Teploměr...

Příspěvek od palčo »

Zo stredného Slovenska je trochu ďaleko. Ale nápad s tým teplomerom je super. Ja mám podobný, zatiaľ ho mám len vtesnaný v tom otvore pod rádiom. Vyskúšam Polyho nápad. Veľmi sa mi pozdáva. =D> =D>
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Teploměr...

Příspěvek od vipe »

Já to řešil na Getzu podobně. :wink:
Ohnul jsem kousek hliníkového plechu na který jsem přilepil ten teploměr oboustranou lepící páskou a to celé potom zasunul pod střešní tapec. :D/
teplomer.jpg
teplomer.jpg (35.44 KiB) Zobrazeno 1702 x
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Teploměr...

Příspěvek od _miv_ »

Budem troska kriticky...Mne sa ten teplomer co ma POLY vobec nepaci. Nejak mi to tam neladi, nie je to pekne.
Ale ten teplomer co ma VIPE, tak to je pecka, to si viem predstavit aj v mojej kare. Mozno to podsvietenie rusi, ale ak sa podsvietenie da vypnut je to uplna nadhera!
(VIPE, aka je farba toho teplomeru? Kde si to kupil, co to stalo?)
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Teploměr...

Příspěvek od rokolo »

Poly: ....ááá, kolega od vedle. Vítej v klubu.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: Teploměr...

Příspěvek od dav »

Poly: super práce =D> a vítej :lol: v :hyu: .
Byl - Accent 1.6
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“