Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

makulista
Příspěvky: 8
Registrován: 28 srp 2009, 09:04
Bydliště: praha

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od makulista »

Zdravím potřeboval bych poradit,nesvítí mi palubní deska .jinak sem koukal na pojistky a sou dobry tak nevím :( .Mohl by mi nekdo poradit.a jeste na zadním světle mi nesvítí zadni svetlo kdyz chci rozsvítit.mám hyundai elantru 1996díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od Rybář »

makulista píše:Zdravím potřeboval bych poradit,nesvítí mi palubní deska .jinak sem koukal na pojistky a sou dobry tak nevím :( .Mohl by mi nekdo poradit.a jeste na zadním světle mi nesvítí zadni svetlo kdyz chci rozsvítit.mám hyundai elantru 1996díky
Koukal si i v motorovém prostoru na pojistky? Jinak by to mohl být vadný regulátor intenzity osvětlení
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od Hardcam »

Tvuj dotaz by mel smerovat do sekce Lantra. ty mas Lantru jen s nazvem pro zahranicni trh.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
makulista
Příspěvky: 8
Registrován: 28 srp 2009, 09:04
Bydliště: praha

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od makulista »

Zdravím potřeboval bych poradit ,nesvítimi přístrojová deska(budík).Pojistky mám dobrý tak nevím ,ješte v čera mi to svítilo. :(
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od zahyx »

makulista píše:Zdravím potřeboval bych poradit ,nesvítimi přístrojová deska(budík).Pojistky mám dobrý tak nevím ,ješte v čera mi to svítilo. :(
spina ti relatko kdyz vypnes zasnes svetla a nebo mas vtiri zarovky
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
tatřík
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2011, 14:29

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od tatřík »

Chlapi, moji rodiče mají Elantru tuším 11/2003 1.6 s manuální klimou a nesvítí jim prosvícení koflíků na panelu, kterými se zapíná klima, vnitřní cirkulace, výhřev skla atd. Jsou tam paticové žárovky, o kterých se mluví v tomhle tématu, nebo něco jinýho? A ten ovladač nastavení výšky světel se musí nějask složitě rozdělávat, aby se žárovka vymněnila? Že ho v servisu prý měněj celej, jak psal někdo výše. Ten totiž nesvítí taky. Dík za radu
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od carlos »

Nedávno jsem se s tím potýkal. ](*,) Jak už tu zaznělo, dva šrouby u budíků, dva po vytažení popelníku za ním. A opatrně vytrhnout celý přístrojový kryt. Pak se dostaneš na šrouby držící panel s ovládáním klimy atd. A zezadu panelu jsou dvě žárovičky "prťavky" 1W s plastovou paticí prům. 9,6 mm (kat. číslo 943692D150). Tedy alespoň já to tak mám. To je na prosvětlení ovladačů ventilátoru a teplo/chladno. Co přijde pod tlačítka např. vnitřní cirkulace, to tedy zatím nevím.

Ale mám stejný problém s podsvícením ovladače nastavení výšky světel, a co hůř i tlačítka varovných blikačů. Nedělal to už někdo? :-k Díky
Elantra 1.6, r.v.2006
tatřík
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2011, 14:29

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od tatřík »

Mám v plánu se v tom zítra porejpat, tak dám hned vědět, co jsem v ovladači našel.
Kim
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2008, 12:28
Bydliště: Praha

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od Kim »

Žárovka ve vypínači varovných blikačů je uvnitř tlačítka (je to celoskleněnka v patici, podobně jako u podsvícení topení). Je potřeba sundat přístojovou desku, aby ses k němu dostal. Povolit ty 4 šrouby, jak se psalo výše a pak sundat desku. Je to trochu boj.
Elantra 1.6 r.2006
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od carlos »

No toho jsem se bál, že budu muset zase sundávat celou přístrojovou desku. Asi počkám, až prdne ještě nějaká další, aby se to jaksi "vyplatilo".
Elantra 1.6, r.v.2006
tatřík
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2011, 14:29

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od tatřík »

Mám hloupý dotaz, jak tady píšu výše, rodičům v elantře nesvítí tlačítka vnitřní cirkulace, klimy a výhřevu okna. Respektive, když je některé z nich zapnuté, tak svítí, mně jde o to, zda při rozsvícených světlech jsou ta tlačítka nějak podsvětlena, aby byla vidět v noci ikdyž nejsou zrovna zapnutá. Tátovi totiž v servisu, kde mu měnili ložisko kola tvrdili, že ta tlačítka podsvícená nejsou. Mně to přijde jako blbost, nepodsvícená tlačítka jsem viděl naposledy v P V3S. :)
Pokud to někomu svítí, dejte vědět. Dík
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Pristrojova deska/ Palubka - osvetleni

Příspěvek od petr.s »

Nevím jak v tomhle autě, ale klidně bych tomu věřil, protože u ix35 nesvítí ovládání zrcátek na dveřích, což taky nechápu.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“