montáž předních mlhových světlometu

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

koukám že jsis také vyhrál s SPZkou =D> :lol:
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Reklama
 

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

zahyx píše:prosím tě co jsi použil za průřez vodiče :shock: to vypadá že se ti to bude tavit #-o ja jsem tam měl 1,5mm a ta mě hřála jako svi-a, tak jsem tam musel dát 2,5mm a už to bylo v pohodě, vždyť tam teče 8Aa jistím to 15A
Od relé jdou Cu vodiče - průměr bez izolace cca 1,5 mm (s izolací 2mm). Ke každému světlu vede jeden pár, takže proud by měl být cca 4,5A (do každýho světla). Jediný kritický místo může být od připojení k +12V přes pojistku k relátku - tzn. 3cm drátu, který jsem nemohl ovlivnit (protože jsem prostě neměl jiný pojistkový pouzdro), ale vzhledem k malé délce toho "slabšího" vodiče by tam takový teplo nemělo vzniknout. Ani nevím hodnotu použitýho relé - mám jen takový tušení, že původně jsem ho měl ve Fordu na tlumený nebo dálkový světla (takže by mělo stačit). V porovnání s drátama k hlavním světlometům, jsem na mlhovky použil silnější vodiče (kromě toho místa kolem pojistky, tam je to tak nastejno).

Už jsem si takhle dodělával světla na několika autech a nikdy jsem neměl s průměrem drátů problémy, i když jsem tenkrát nepoužil měď, ale tuším nějakej hliník. .....teda vlastně jednou trošku jo, ale to jsem do přídavnejch dálkovejch dal 100W žárovky - dráty se dost citelně zahřívaly a v plastu pojistky se začaly objevovat vzduchový bublinky :mrgreen: ....takže po pár týdnech provozu jsem je zas vyměnil za normálních 55W (ale svítily pěkně :twisted: ).

Tady jsem zatím neměl možnost světla vyzkoušet víc než pár minut (nic se výrazně nezahřálo, kromě světel), ale docela těm drátům věřím.

btw.: dvojku v SPZce jsem zvolil záměrně .... ten, kdo přijde po nás, by měl ze slušnosti použít trojku :wink:
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

jasny uvidis, automobilky pouzivaji jine tipy vodicu maji vezsí vodivat a tim padem snesou vetsi proud na mm, jem me zajima jekej mas ubytek napeti u toho halogenu:)
nech to pet minut pusteny a zkus si sahnout na ten nejslabsi vodic
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

Tak tohle jsem samozřejmě zkoušel už během instalace a nic podezřelýho jsem nepozoroval.
....jinak vodiče, který jsem použil, jsou z auta (před pár lety jsem nešťastnou náhodou rozložil jedno auto na prvočinitele, tak teď z těch dílů čerpám).
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

tak to jo :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
steve
Příspěvky: 1
Registrován: 24 črc 2012, 21:25
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od steve »

zahyx píše:musis sundat hlavni svetlomety a potom náraznik jinak to nejde udelat a kudy jsi to tahnul do kabiny??
Já jsem nárazník nesundával, stačí vyndat světlomety (auto z roku 2001). A jako nástroj do nepřístupných míst tu malou golu s křížákem (viz. fotka) + cca 5cm prodlužovák na ten jeden nepřístupný šroub u chladiče. Obyčejným šroubovákem to nešlo je to fest zarezlé.
Ten šroub je na fotce schovaný za tou zelenou značkou na mlhovce.
Pak je menší problém s tím stejným šroubem mlhovku přitáhnout. Proto jsem ho předem našrouboval do nárazníku před vložením mlhovky (drží tam sám), tak aby vyčuhoval hrot šroubu. Pak se vloží mlhovka, nasadí na hrot šroubu a naslepo najdu prodlužovákem s křížovým bitem ten šroub (bez ráčny abych měl cit) pak teprve nasadím ráčnu a dotáhnu to. Zbývající dva šrouby jsou brnkačka.

Jo a jen pro pobavení. Ty mlhovky byly strašně "drahý" a proto je montuju na 13 let starou káru :

OBJEDNALI JSTE TYTO POLOZKY:
76.35.160 | P čirý mlhový světlomet [-03] | 1 | 45,60 Kč
76.35.161 | L čirý mlhový světlomet [-03] | 1 | 272,40 Kč
CENA CELKEM: 318 Kč
From: eshop@autokelly.cz
Přílohy
montáž mlhovky pouze demontovaným světlometem
montáž mlhovky pouze demontovaným světlometem
mont_mlhy.jpg (49.63 KiB) Zobrazeno 2079 x
m.smucer
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2012, 08:02

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od m.smucer »

poradí mě někdo jaké relé mam shánět pro ty mlhovky (http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... 3/3AtLymIY) co má tu kolega výše. Jelikož se v tom nevyznám. díky moc
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“