Ochranné lišty

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ochranné lišty

Příspěvek od Mexican »

nebude rozdiel v svetlach medzi Ceed a i30 v tom, ze i30 ma projektorovy svetlomet? ted u priaznivcov nelegalnych HID bod k dobru, lebo rozptyl svetla nie je az taky katastrofalny ako v klasickej parabole (oslnuje to teda menej)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: ochranné lišty

Příspěvek od matysekul »

Zdar lidi,na agauto se objevily lišty i na combi.Já si pořád nejsem jistý,jak by ladily boční lišty s lištamy na náraznících(v barvě a s chromem.Chtěl bych znát i cizí názor.Mrkněte prosím na odkaz.Zkusím ty lišty ještě nakreslit na své auto,ale nejsem moc zběhlý,tak to bude chvilku trvat :oops:


http://www.agauto.sk/cz/detail/bocni-oc ... -8768.html
Přílohy
lišty3.JPG
lišty3.JPG (46.51 KiB) Zobrazeno 1887 x
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: ochranné lišty

Příspěvek od Radek Švub »

Tak já mám krátkou verzu a uvažuji že je dám v barvě vozu.Zatím je mám doma a uvažuji!!! :-k
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: ochranné lišty

Příspěvek od kowalski1410 »

@matysekul;
chlape,já bych se toho nebál...ta černá z boku bude ladit s černými polepy B sloupku a s černými hagusami...chrom.lišty zase tvoří estetický komplet s chrom.maskou

raději černé lišty než vzorky barev od kreténu #-o [-X

...jo a už mně nedráždi s tím tvým umytým íčkem a s tou zelenou trávou kolem
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: ochranné lišty

Příspěvek od matysekul »

@Radek:Taky jsem o tom uvažoval.Ale to pak bude asi pálka.Teď stojí ty lišty 749 + 100 poštovné.Kolik by mohl vyjít nástřik.Navíc ,kdyby to udělal nějaký dobytek,tak by se to mohlo začít loupat.

@kowalski:Právě z tohohle důvodu o tom uvažuji.Jen jsem pořád na vážkách.Auto už čistý není,páč tu taky občas něco napadne a roztaje.Prostě humus. :evil: Na ty fotky jsem docela počasí vychytal :D/ A na týhle fotce jsem tu zelenou trochu dodělal,aby tam nic nerušilo.
Naposledy upravil(a) matysekul dne 21 úno 2009, 13:08, celkem upraveno 1 x.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: ochranné lišty

Příspěvek od Radek Švub »

matysekul píše:@Radek:Taky jsem o tom uvažoval.Ale to pak bude asi pálka.Teď stojí ty lišty 749 + 100 poštovné.Kolik by mohl vyjít nástřik.Navíc ,kdyby to udělal nějaký dobytek,tak by se to mohlo začít loupat.

@tatchwud:Právě z tohohle důvodu o tom uvažuji.Jen jsem pořád na vážkách.Auto už čistý není,páč tu taky občas něco napadne a roztaje.Prostě humus. :evil: Na ty fotky jsem docela počasí vychytal :D/ A na týhle fotce jsem tu zelenou trochu dodělal,aby tam nic nerušilo.
Nástřik v lakovně stojí 500 kč.Tak to není zase tak hrozné
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: ochranné lišty

Příspěvek od zello »

Radek Švub píše:
matysekul píše:@Radek:Taky jsem o tom uvažoval.Ale to pak bude asi pálka.Teď stojí ty lišty 749 + 100 poštovné.Kolik by mohl vyjít nástřik.Navíc ,kdyby to udělal nějaký dobytek,tak by se to mohlo začít loupat.

@tatchwud:Právě z tohohle důvodu o tom uvažuji.Jen jsem pořád na vážkách.Auto už čistý není,páč tu taky občas něco napadne a roztaje.Prostě humus. :evil: Na ty fotky jsem docela počasí vychytal :D/ A na týhle fotce jsem tu zelenou trochu dodělal,aby tam nic nerušilo.
Nástřik v lakovně stojí 500 kč.Tak to není zase tak hrozné

Otazka znie naco vyhadzovat zbytocnych 500 korun ked ti to ma chranit auto pred blbcami?
Ked to nastriekas a nahodis a nejake hovado ti do toho riadne slahne tak ti z tej listy ten lak aj tak odpali a bude akurat neesteticke. Ta cierna plni ucel a nekazi pritom celkovy dojem
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: ochranné lišty

Příspěvek od RadoK »

Radek Švub píše:Tak já mám krátkou verzu a uvažuji že je dám v barvě vozu.Zatím je mám doma a uvažuji!!! :-k
Podarilo sa ti nalepit tie listy? Ja som si dnes take kupil v Madarsku za peknych 6000 forintov. Navod na pouzitie (ak sa to tak da nazvat) ale nevravi nic o mieste kam sa to ma nalepit.
Pomohlo by mi keby si pridal nejaku detailnu fotku ako to mas ty, ak ich uz ovsem mas na aute.
Dik
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: ochranné lišty

Příspěvek od Tilopacar »

Ahoj taky by mě zajímalo jak se to lepí, zda to jde jednoduše, nebo nějaký problém, v tom návodu to zní, že to je celkem náročnější práce na tú přesnost, nebo to jde bez problémů ?
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: ochranné lišty

Příspěvek od Laxius »

Hodte aspon fotky toho co ste kupili :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: ochranné lišty

Příspěvek od RadoK »

Listy uz mam na aute :-)
Nastastie to slo bez problemov. Snad to bude aj drzat.
Bola to piplacka, tak radsej pridavam "kratky" postup. Netvrdim ze je spravny, ale niektore veci je potrebne ustrazit (napr. medzera zadnej listy od hrany dveri ...)
Ak by som mal uviest obtiaznost lepenia od 1 - 10, tak by som dal aspon 5. Nie ze by to bolo take tazke, ale strach z poskodenia noveho auta vsetko zhorsuje.

V predajni ma spravne upozornili, ze auto (resp. miesto kde sa to lepi) by malo byt po kupe viackrat umyte, pretoze by lak mohol byt navoskovany. Tak som to miesto umyl + v krabici s listami boli aj dve utierky napustene niecim alkoholovym - kvoli odmasteniu. Utierku som pouzil tesne pred nalepenim, ked som uz mal miesto nalepenia oznacene malymi kuskami izolackej pasky, kedze sa alkohol rychlo odparoval.

Miesto nalepenia som vypozoroval z obrazokov na webe. V navode nebolo zaznacene. Lepil som to tesne nad zlom (najostrejsie vypukla hrana) v spodnej casti dveri. Sedelo to aj s tvarom list, horna cast prednej a zadnej listy su plus-minus v rovine (ale nie vodorovne - smerom dopredu to klesa). Listy mali na sebe oznacenie na ktoru stranu idu a ci su predne resp. zadne.
Pri lepeni som sa teda riadil skor liniou na dverach. Listy boli robene presne podla nej.

Nejake pokyny boli na papieriku od list. Kedze boli v madarcine, zbezne mi to prelozila manzelka. Pisalo sa tam o odmasteni, teplote (musi byt nad 20 stupnov), nieco o postupe lepenia a bolo tam aj dolezite upozornenie na medzeru medzi prednou a zadnou listou.
Ak to neustrazite, moze vam zadna lista zavadzat pri otvarani zadnych dveri (lista suchne o hranu prednych dveri), alebo vam moze zadna lista tlacit na prednu ak dokoran otvorite zadne dvere alebo budete mat problem otvorit predne dvere ak su zadne dokoran. Preto sa zadna lepi dalej od prednej hrany zadnych dveri. Ja tam mam mozno 2 - 3 milimetre (v navode spominali 1 mm, ale to mi nepreslo testami). Predna lista sla skoro na okraj s tym, ze ma maly previs, ktory trosku prekryva medzeru medzi dverami.

Listy drzia na dverach vdaka lepiacej paske. Vam staci dat pred samotnym nalepenim dole ochrannu pasku.
Este predtym som si ale listu "nasucho" prilozil k dveram a kuskami izolacky oznacil kde bude horna hrana listy. V navode tusim spominaju oznacenie miesta prilepenia fixkou.
Po odstraneni ochrannej pasky som stale najprv iba jemne pritlaci jednu hranu listy aby som mal moznost nastavit a jemne prilepit aj druhu stranu. To stacilo na to aby to ostalo visiet na dverach. Potom som sa na to prezrel z dialky a ak to bolo ok, tak som to pritlacil napevno. Nestalo sa mi, ze by som to mal zle, ale dufal som, ze ak by to nebolo ok, ze by som to este vedel skorigovat, resp. odlepit.

Odporucam pri lepeni sediet na zemi, aby ste mali oci vo vyske list.

Napriek tomuto navodu, ak sa na lepenia necitite, nechajte to tak. Netusim ci je mozne uz nalepene listy dat bezbolestne dolu. A auto nam nasi spoluobcania, resp. aj my sami obijeme tak ci tak :-)

Obrazky mam iba z mobilu. Na mojej modrej farbe auta ale listy tazsie vidiet (to je aj dovod, preco som neriesil ci dat listy nastriekat na farbu laku)
Přílohy
Snímka256_small.jpg
Snímka256_small.jpg (191.32 KiB) Zobrazeno 1867 x
Snímka254_small.jpg
Snímka254_small.jpg (217.27 KiB) Zobrazeno 1864 x
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: ochranné lišty

Příspěvek od De&d »

Jo tady na té tmavé to je pěkný.
(někde to bije moc do očí)
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: ochranné lišty

Příspěvek od laufas »

treba na tech zadnich dverich to fakt pomuze? pripadaj mi nejaky kratky
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: ochranné lišty

Příspěvek od RadoK »

laufas píše:treba na tech zadnich dverich to fakt pomuze? pripadaj mi nejaky kratky
Na zadnych velmi nie. Iba v pripade ze ty suchnes o nieco co trci zo zeme.
Celkovo obuchaniu zadnych dveri na parkoviskach listy nepomozu, pretoze zadne dvere su vacsinou najlhsie v mieste klucky (kopiruju blatnik). Teda aj tebe obiju dvere skor v tejto vyske.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: ochranné lišty

Příspěvek od Tilopacar »

A nějaké lišty co by se daly dát výš se nedělají ? Takové nějaké opravdu praktické a plnící ochraný účel ? :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“