Spojka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Vilda »

To štaflík : U New Accentů bylo taky několik stížností na smrad od spojky, ale nikomu spojka neodešla. Klidně bych jezdil dál a nechal ji sednout ... mělo by to za čas přestat. U novýho auta je těch smradů víc, mě zase dost dlouho smrděl výfuk :-$ a to tak, že jsem si za celou dobu, co jezdim, poprve koupil hasičák :oops: V klidu bych jezdil a kdyby to nepřestalo, ani za delší dobu, tak bych jel na reklamaci ... dyk je to v záruce ... A jinak vítej v klubu :P
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od kowalski1410 »

u mne taky smrad...hlavně při parkování do garáže,ale to se te spojce nedivím,že smrdí....couvám do garáže z kopce,otáčím doleva o 100°...přitom musím dávat bacha abych nezrušil př.nárazník o sousedův plot a zadní nárazník o schody v garáži ,které vedou na půdu #-o...takže dostáva záhul
jinak mi smrdí výfuk,resp.celé auto smrdí....ale novotou :D/
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
Michal Jedlička
*
Příspěvky: 51
Registrován: 29 pro 2008, 08:57
Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Michal Jedlička »

kowalski1410 píše:u mne taky smrad...hlavně při parkování do garáže,ale to se te spojce nedivím,že smrdí....couvám do garáže z kopce,otáčím doleva o 100°...přitom musím dávat bacha abych nezrušil př.nárazník o sousedův plot a zadní nárazník o schody v garáži ,které vedou na půdu #-o...takže dostáva záhul
jinak mi smrdí výfuk,resp.celé auto smrdí....ale novotou :D/
To zajizdis do podzemniho krytu ne???? :lol: Jen me tak napada, co delas, kdyz v zime nasnezi a zmrzne... To aby si zajizdel s retezama... :lol:
I30 Comfort 1.4 80kW Ember Red 8/08
Obrázek
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od kowalski1410 »

tak v tom případě mám na výběr ze dvou variant
1) nechám auto v garáží a jedu saxem
2) obětuji dvě hodiny života a před garáži a na příjezdové cestě zasimuluji jaro....vydřu sníh až na původní podklad ](*,)

no někdy si říkam jestli jsem si neměl koupit něco menšího resp.užšího...

před koupí íčka jsem z důvodu parkováni do garáže uvažoval o park.senzorech,ale vzhledem ,že tam čaruji s centimetrama,tak by mi ty senzory řvali nonstop a já bych byl při parkováni ještě víc vytočený než dneska
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od SKV »

Taky mi už párkrát zasmrděla spojka. U Rencka Clio mi za celých 90000 km smrděla jen při pořádném potrápení, tady si člověk musí dávat bacha, ale snad si to sedne.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Laxius »

Odpoved k topicu: Tiez mi obcas smrdela spojka, najma kym som si na auto nezvykol. V robote parkujem v podzemnej garazi a rampu mame v strede vyjazdoveho kopca a ja sa stale musim nahnut von z okna a odpipnut si kartickou odchod. Nepouzivam pri manevri rucnu brzdu, ani brzdu klasicku, ale drzim auto na kopci so spojkou. Zo zaciatku ak som to prehnal s otackami, spojka smrdela, ale teraz uz mam celkom cit a spojka uz nesmrdi. Musi sa to tam podla mna zjavne vsetko doladit medzi sebou a ked sa tak stane, ani spojka uz nebude dalej smrdiet.

Odpoved k offtopicu: Vsetci mate kusok pravdy, ale musite vidiet pravdu aj toho druheho. Takto ste mi zbytocne ukradli 15minut casu v robote kym som sa cez vas flamewar preklikal :mrgreen: Rychlo spravme niekde stretko a mozete sa pobit alebo radsej mozete kazdemu na fore objednat rundu piva s tatranskym cajom 8)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7925
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Mexican »

Laxius pisal si ze
Nepouzivam pri manevri rucnu brzdu, ani brzdu klasicku, ale drzim auto na kopci so spojkou
.. to sa potom pani nedivte ak vam smrdi spojka, resp je potrebne jej oblozenie menit uz po par 10 000km... mna pred 10 rokmi v autoskole ucili, ze pri zastaveni v kopci automaticky parkovaciu brzdu... clovek si na to zvykol a so spojkou nemam a nikdy som nemal ziadne problemy (uz tretie auto)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od vlado1979 »

Mexican,
pri zastavení v kopci taktisto používam ručnú brzdu, nestojím zbytočne na spojke. Tiež sme sa to učili takto v autoškole a trénovali rozjazdy do kopca pomocou ručnej brzdy.
Okrem iného sme sa učili, že pri zmene jazdného pruhu alebo obchádzaní prekážky sa používajú smerovky. Na ceste však vídam presný opak. Koľko vodičov sa riadi podľa toho čo sa naučili v autoškole ? :(
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7925
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Mexican »

vlado1979 no ale tym ze ludia postavaju na spojke / brzde si kazia svoje auto.. resp kazia sluzobne... to ze sa u nas jazdi tak ako sa jazdi tu my dvaja neoplvyvnime :P ja som chcel len kolegovi povedat, ze sa nemoze divit ze mu smrdi spojka... ale nerozumiem celkovemu systemu.. krutak 1,4 a 1,6 v i30 (ci v accente) je nic moc... na dovolenke v norsku som tahal do kopcov ktore si tu clovek nevie ani predstavit... 3 ludia a plny kufor... a nikdy to nesmrdelo.. iba ak by mal CRDi inak dimenzovanu spojku
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Laxius »

pozri Mexican, auto je moje a nie je sluzobne a to ze s nim stojim 3sec na kopci si nemyslim,ze skodi spojke. Technik sice nie som a mozno skodi, ale urcite minimalne. Tolko co jej ja dam zabrat na tom kopceku, iny daju zabrat na rovine kym sa im podari dostatocne vhodne zaparkovat na tesnom parkovisku pred domom. A kazdopadne nebudem kvoli tomu,aby som sa naciahol z okna na 2 sec zatahovat rucnu brzdu... a ako som pisal, zvycajne mi spojka nesmrdi, smrdi ojedinele v pripade, ze nemam v nohe cit a nahodou presvihnem plyn k 4000 otackam pri rozbehu...
...jaj hej a aby som nezabudol, v autoskole ucili ze krutak nie je ani tak od motorizacie ako skor od turba ;)....
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7925
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Mexican »

Laxius to ci je krutak z motora, turba alebo z pruteneho kosiku neriesi problem, ze pomocou spojky je prevedeny z motora do prevodovky.. a to ci spojka musi preniest 200Nm alebo 100Nm je uz trochu rozdiel

a prave to som mysle - su to vase auta, takze bud si proste budete mysliet ze vsetko robite dobre a to potom netreba diskutovat, alebo si proste date poradit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

Zdravicko.
Tak dneska jsem brazdil po meste, takze spojka dostala celkem dost zabrat. Dobra zprava je, ze ani jednou nezasmradla. Bylo i par akcnejsich rozjezdu a pohoda. Nemyslim se, ze mam po problemu, ale urcite to trochu ustoupilo
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Spojka

Příspěvek od Tudy »

U mě až do včerejška spojka bez problémů, ale včera jsem jezdil po městě s manželkou (řídila i30 poprvé) a ona je ze služebáků zvyklá pouštět spojku hodně pomalu (diesel) a občas jí to u i30 proklouzlo, což po pár rozjezdech vedlo k smradu z pálené spojky. Takže spojka bude určitě dost poddimenzována, člověk ji musí pouštět rychle, nestát na ní dlouho a v kopcích při rozjezdech používat ručku (což ostatně dělám už od autoškoly)...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: Spojka

Příspěvek od Luniq »

Jako nováček na tomto fóru vás všechny zdravím.

Zajímalo by mě, jestli problém se spojkou souvisí s jejím původem. Jestli jsou problémy pouze s těmi, které byly vyrobeny v Ulsanu, nebo i s těmi vyrobenými tady v Nošovicích. Zatím to vypadá, že všichni, kteří mají tento problém mají buď auto vyrobené v Koreji, nebo relativně brzy v Nošovicích. Je možné, že první auta z Nošovic mají převodovku dovezenou z Koreje? Jinak si myslím, že problémem tohoto fóra je to, že ti, kteří si stěžují na nějaké problémy se svým autem neuvádějí, zda se jedná o auto z Ulsanu, nebo z Nošovic, myslím, že je docela možné, že problémy, které mají auta z Ulsanu jsou změnou továrny eliminovány (Nošovice by měly být modernější = kvalitnější).

Jinak pro svou i30 si jdu za 14 dní, tak doufám, že bude sloužit dobře. Jsem rád, že toto fórum existuje, taky pomohlo k mému výběru...
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka

Příspěvek od matysekul »

Stačilo přečíst příspěvek nad tebou.Mrkni do podpisu a zjistíš,že je to už Nošovická i30 :lol: Ty problémy se spojkou jsou,objevují se i u jiných korejců(KIA),ale zatím neznám nikoho,komu by shořela.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“