brzdy

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od pepan »

obložení myslím...
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Reklama
 

dandy008
*
Příspěvky: 93
Registrován: 24 lis 2008, 09:24
Bydliště: Ostrava

Re: brzdy

Příspěvek od dandy008 »

Podle překladu z It. manuálu, je to "stráta tlaku-podtlaku v brzdovém okruhu". A to i odpovídá. Možná jsem to ale blbě přeložil. Mě jde o příčinu, čím to je. Co píše český manuál. Má ho někdo ???
H.Galloper 2.5 D TCI, 2001
Kawasaki ZZR-1100
Co ti ujede, nedoháněj. Život máme jeden.
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od pepan »

#-o
máš recht..
obložení to nedignalizuje..to by bylo moc echt..někde ám manuál.ale kde ted nevím..barák je tedkon staveniště
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
flashdriver
**
Příspěvky: 242
Registrován: 31 črc 2009, 08:10
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od flashdriver »

dandy008 píše:Podle překladu z It. manuálu, je to "stráta tlaku-podtlaku v brzdovém okruhu". A to i odpovídá. Možná jsem to ale blbě přeložil. Mě jde o příčinu, čím to je. Co píše český manuál. Má ho někdo ???
Zkontoluj jestli ti netece vyveva, na primazavani je medena podlozka, pokud jsi s tim z nejakeho duvodu hnul, je velka pravdepodobnost netesnosti
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od pepan »

já sem měnil akorát prasklou hadičku -vývěva- páč pedál byl jak balon..
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
dandy008
*
Příspěvky: 93
Registrován: 24 lis 2008, 09:24
Bydliště: Ostrava

Re: brzdy

Příspěvek od dandy008 »

Na tu vývjevu kouknu. To by mohlo být. Nedávno jsem "ofroudil", tak se mohla hnout.
H.Galloper 2.5 D TCI, 2001
Kawasaki ZZR-1100
Co ti ujede, nedoháněj. Život máme jeden.
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od pepan »

hledej dole v levo v rohu :mrgreen:
tak naprt zkroucená,že se může zlomit..
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Edgar
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2011, 22:31

Re: brzdy

Příspěvek od Edgar »

Pokud se ti tako kontrolka rozsvítí až po 3 až 4tým sešlápnutí na volnoběh na místě, je to zcela normální, ta vývěva se snaží vysát vzduch ze systému a tím že sešlápneš pedál jí ho tam pouštíš takže ona se stále snaží ho odsát, ale nemáš žádnej zásobník podtlaku takže to co je schopna vývěva vysát je na volnoběh docela málo. Taky může být v horší kondici a to se pak musíte pustit do její demotáže z altíku.
Je tam ve svý podstatě pouze váleček se čtyřma drážkama a kulatá díra posunutá středem mimo osu toho válečku aby se odstředivou silou, lamelami o stěnu té komory při rotaci snažil vytvořit podtlak. Stejně funguje i servo pumpa a při nepatrných špónách který za dobu provozu mají nárok v systému být se tyto lamelky prostě nedaří dostat na správné místo a tímto vzniká netěsnost a pak i riziko tovrby menšího podtlaku.

Nebo může být poškozená membrána v podtlakovým posilovači a to by taky pouštělo vzduch do podtlaku a tím docházelo k nedostatečné jeho tvorbě.
dandy008
*
Příspěvky: 93
Registrován: 24 lis 2008, 09:24
Bydliště: Ostrava

Re: brzdy

Příspěvek od dandy008 »

[quote="Edgar"]Pokud se ti tako kontrolka rozsvítí až po 3 až 4tým sešlápnutí na volnoběh na místě, je to zcela normální,

To normální není a vývjeva je pravděpodobně poškozená, nebo zaneřáděná. Ani po deseti "sešlápnutích" by se neměla rozsvítit. Jeepy jsou předymenzované a při Ofrooadu se brzdí pořád.
H.Galloper 2.5 D TCI, 2001
Kawasaki ZZR-1100
Co ti ujede, nedoháněj. Život máme jeden.
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: brzdy

Příspěvek od Spajky007 »

dandy008 píše:
Edgar píše:Pokud se ti tako kontrolka rozsvítí až po 3 až 4tým sešlápnutí na volnoběh na místě, je to zcela normální,

To normální není a vývjeva je pravděpodobně poškozená, nebo zaneřáděná. Ani po deseti "sešlápnutích" by se neměla rozsvítit. Jeepy jsou předymenzované a při Ofrooadu se brzdí pořád.


u H 100 i u Gallopra se vývěva rozvítí po několika sešlápnutí tak nevim kde je chyba
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
dandy008
*
Příspěvky: 93
Registrován: 24 lis 2008, 09:24
Bydliště: Ostrava

Re: brzdy

Příspěvek od dandy008 »

Opravdu to není normální a buď máš nekde zpuchřelou hadici, nebo zapranou vývjevu či prasklou membránu v posilovači. Za "B" bývá povědšině správně.
Může ti tvrdnout pedál ale nesmí se rozsvítit kontrolka. Vývjeva to musí utáhnout.
H.Galloper 2.5 D TCI, 2001
Kawasaki ZZR-1100
Co ti ujede, nedoháněj. Život máme jeden.
Uživatelský avatar
flashdriver
**
Příspěvky: 242
Registrován: 31 črc 2009, 08:10
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od flashdriver »

Jestli pocasi da, budu zitra chytrejsi
Uživatelský avatar
flashdriver
**
Příspěvky: 242
Registrován: 31 črc 2009, 08:10
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od flashdriver »

Tak uz jsem chytrejsi, posilovac v riti, vyveva vycistena, kameny otocene, problem pretrvaval, tak se rozebral posilovac, nikde nebylo nic videt, ale proste pousti, tak jsem tam docasne ńamotal pajero, a musim sehnat jiny, do vrakovistniho ale nejdu, mel jsem jich v ruce 5 a ten muj byl v lepsim stavu. Navrakarne za nej chteli trojku, magori. Nemate nekdo zdroj kde poridit za rozum novy, v druhovyrobe jsem ho nikde neobjevil
Uživatelský avatar
flashdriver
**
Příspěvky: 242
Registrován: 31 črc 2009, 08:10
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od flashdriver »

Takze vyreseno: Posilovac, protoze novy stoji 26000 a na vrakovistich malo a spatne, dal jsem tam pajero, je mensi, tak jsem jej musel otocit "vyvodem" na druhou stranu, dulezite jsou delsi srouby ktere to drzi na kastli, ten mezikus je tam dulezity zachovat, jinak to porad pribrzduje.
Vyveva vycistena a otoceny kameny, porad spatne, v otackach to brzdilo, ale jak poklesly, brzdyl jsem natvrdo, hodne neprijemna vec.
Tak jsem se rozhodl vymenit vsechny hadicky a objevit tak netesnost, prvni hadice kterou jsem vzal do ruky byla do pulky rizla, je to ten vajgl mezi pumpou a mosaznou trubickou, ktera to vede smerem k posilovaci. Hadicka za par korun se vymenila a brzdi to jak ma a Dandy ma pravdu, (ted uz) muzu na pedalu skakat cele odpoledne a kontrolka se nerozsviti, takze komu to dela, bezte nejdriv po hadicich a hadickach, nez zacnete utracet a zbytecnosti, jako ja

edit: A jako orientacni pomucku muzu poradit: metrova hadice 10mm prumer, nasadit na tu mosaznou trubicku nad posilovacem(je k ni pripojem posilovac) a na volnobezne otacky se musi udrzet, kdyz ji ucpete prstem, jak jsem mel tu hadici rizlou, tak to sice sosalo, ale vahu hadice to neuneslo, ted muzu s rukou rozumne cukat a nespadne
dandy008
*
Příspěvky: 93
Registrován: 24 lis 2008, 09:24
Bydliště: Ostrava

Re: brzdy

Příspěvek od dandy008 »

Zdar chlapi. Gala jsem prodal a zůstali mi doma BRZDNÉ SEGMENTY (obložení a destičky). Bude li někdo chtít, dám je za 1500kč - komplet.
Už sem nechodím tak mi pište na : Lesman@atlas.cz
H.Galloper 2.5 D TCI, 2001
Kawasaki ZZR-1100
Co ti ujede, nedoháněj. Život máme jeden.
Odpovědět

Zpět na „GALLOPER“