Prosím poradte s výběrem nové SANTY FE

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Jan

OZAWA

Příspěvek od Jan »

Já ani nebudu spěchat,protože přes rok si nechám superba,ono to už je jedno,stejně na něm ztratím,řeším zda si ho nenechat a na zimu SF nebo je to blbost dvě auta. Kolik platíš zák.poj. na 2,7 a tak napiš kolik máš tu spotřebu bežně a zda by jsi šel znovu do toho motoru máš už zkušenosti a automat je automat nebo ne ?? Já stále to srovnávám s dieslem,ale ono je vše jen zdánlivé když platíš méně u nafty na benzince,ale že zaplatím víc za auto při koupi - kde je rozdíl l00 tisíc,tak to člověk trochu zapomíná. A když právně u té benzinky si ředkneš to žere 12-14 l benzinu a nafta 9-1O tak to jaksi tak blobě působí,ale ekonomicky benzin je benzin a jiné ježdění.I když je superb klidný uvnitř,přece se to ozve a hlavně při startu atd.... Já už z toho blbnu........čau napiš mě pravdu o spotřebě 2.7 Dík.
Reklama
 

Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Spotřeba

Příspěvek od Ozawa »

Tak u mne je spotřeba teď v zimě mezi 12,5-13,5 litry - na dálku 12.5 a to to nešetřím a manželka, když vozí malou do školky a courá po městě, tak má těch 13,5. Santa u nás slouží jako rodinné auto pro ženu a pro mne na vyblbnutí. V práci mám Mondeo - diesel, takže chladná rána při -19 celsia byla super :roll: . Při jízdě na dovolenou do Chorvatska si vzal těch 9,6 - 9,8 po dálnici - to mne příjemně překvapilo, protože v reichu jsem jel okolo těch 180 a pak se v Rakousku 3 hodiny coural krokem před tunely..... V létě i s klimatizací je to těch 11,5-12 litrů. Pro úplnost - mám upravený program řídící jednotky - zvýšilo to Nm a snížilo spotřebu asi o 0,5litru. Povinné dělá 11.700 a pojistka 27.000,- Ale teď je to v leasingu, takže ve splátkách a protože když jsem to kupoval tyhle benzíny moc nefrčely - nechápu - tak sleva mi pokryla navýšení leasu - což je fajn... Po pravdě občas přemýšlím jestli jít do dieselu, ale zatím vítězí ten benzín - možná kdyby ten diesel měl okolo 130kw, ale bude prý jen 103.... Takže asi benzín - už pro ten pocit :D
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

No v každém případě Ti přeju hodně štestí při výběru ať už si vybereš benzín nebo DIESEL, nový SANTA je opravdu krasavec.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Jan

odpověd . Leo

Příspěvek od Jan »

Ono to je hrozně těžké se rozhodnou mezi naftou a benzinem,sám i ve foru píšeš že jsi s naftou spokojen a spotřeba je do 10 L a tak co bys jsi ty volil na takové krátké popojíždky ve směs po městě a málo na dálky a má cenu držet dvě auta ?? Vždyt Santa Fé je celoroční nebo ne ? Uvidíme až nám ji představí v autosalonu a potom se rozhodne.Tak napiš ještě názor.Dík.
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Odpověď je vcelku jasná:
Já jsem dostal bezkonkurenční nabírku z Berlína na nového SANTU VGT,
byl z Showroomu, lidé si do něj sedali a byl tedy jako ukazovací model, nebyl na projížďky, byl pouze ukazovací. Když jsem ho přebíral, měl najeto 20km. Takže bylo jasno. Cena byla opravdu velmi dobrá.
Ale jinak tady je způsob mého myšlení DIESEL vs BENZIN
Dejme tomu, že cena nafty a benzinu je 30,-/litr
Já za rok najedu cca 45000km.
Spotřeba u DIESLU je dejme tomu v pruměru 9,5l/100km
Spotřeba u BENZINU je dejme tomu v pruměru 11l/100km
DIESEL:
To znamená za rok 45000/100*9,5 = 4275l NAFTY á 30,- = 128250,-
BENZIN:
To znamená za rok 45000/100*11 = 4950 NAFTY á 30,- = 148500,-

BENZIN mě tedy vyjde o 20250,-/rok dráž
Měsíčně je to tedy 1687,50,- Je otázka jestli je to moc nebo ne?
Pro mě je to skoro jedna nádrž navíc.

Kdybych neměl tu nabídu z Berlína, asi bych se stejně rozhodl pro naftu.
A ten novej SANTA s novým DIESLOVÝM motorem bude velmi svižný, uvidíš až se projedeš. Benzín je SUPER, ale za ty prachy to podle mě nestojí. Alespoň já na to nemám. V žádném případě bych nešel do základní benzínové verze, motory netáhnou a musíš je točit aby se vůbec něco dělo. Jo V6 to musí bejt jiný kafe, ale jak říkám, na to nemám prachy. Cena auta je o dost vyšší a spotřeba V6ky bude ve městě v klidu do 14l a kdo říká že ne tak jezní buďto jako beránek, nebo kecá. Já když auto po městě honím tak se dostanu v pohodě do 10l.
Já bych šel do novýho dieslu, ale projeď se nedřív a pak uvidíš sám.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Píšu pouze svůj názor a rozumím všem co hájí benzín, každý se musí rozhodnout sám. Rád Vás všechny SANŤÁKY uvidím na srazu a rád se svezu V6kou, samozřejmě jako spolujezdec.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

K tomu výpočtu je třeba dodat, že cena nového dieselu je asi o 100t vyšší než bezinu, takže když odmyslíme servisní náklady a konečnou prodejní cenu ojetýho auta, bude zhruba 5 let vycházet levněji ten benzin. U mě to byl jeden z důvodů, proč jsem šel do benzinu, 45t km ročně zdaleka nenajezdím, takže u mě to srovnání cen vycházelo po 7-8 letech.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

No je to na Tobě, asi je to tím, že jsem neplatil o 100000,- víc.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Pro Lea

Příspěvek od Ozawa »

Leo píše:Odpověď je vcelku jasná:
. Cena auta je o dost vyšší a spotřeba V6ky bude ve městě v klidu do 14l a kdo říká že ne tak jezní buďto jako beránek, nebo kecá. Já když auto po městě honím tak se dostanu v pohodě do 10l.
Já bych šel do novýho dieslu, ale projeď se nedřív a pak uvidíš sám.
Tak teď si to vezmu trošku osobně, i když věřím, že to nebylo na mně. Za čísly, která jsem tu psal si stojím, protože nemám důvod spotřebu snižovat - nic z toho nemám a dealera V6 taky ne :) . Zkrátka jsem měl třeba štěstí na kus, ale spíš si myslím, že své udělalo přeprogramování řídící jednotky. Než jsem ho kupoval, tak jsem pročítal různé recenze a ve 4x4 byl údaj o 15 litrech v klidu a 20 při razantní jízdě - naštěstí nemohu potvrdit. . Samozřejmě objektivně přiznám, že diesel má menší spotřebu a je ekonomičtější při stabilním využívání. U nás doma s ním primárně jezdí žena a za rok ujedeme i s couráním na dovolenou, nějakých 12 000. Diesel by se mi vyplácel až při nějakých 30 000. Navíc sleva, kterou mi poskytli při vědomí, že prodávají "nepopulární" V6 byla tak příjemná, že nafta v tu chvíli nebyla aktuální. A možná hrál roli i fakt, že jsem chtěl automat a na ten bych v dieselu musel čekat 2 měsíce.
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Já souhlasím se spotřebou do 15l a myslel jsem to že se na takovou spotřevu klidně s V6kou dostaneš a ne v klidu jako klidnou jízdou, 20l je blbost a jestli najedeš 12tis za rok tak DIesel nepotřebuješ, leda bys ho koupil výhodně.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Pro Lea

Příspěvek od Ozawa »

Já jsem teď v zimě na 13,5litrech a v létě na 12,5. Moje drahá s tím jezdí velmi opatrně. O mně se totéž říci nedá. Já se k SF dostanu tak o víkendu, když někam vyrážíme a přiznám se, že mu protahuju válce, aby nezakrněl. Po úpravě ŘJ jsem zjistil pokles spotřeby o cca.0,5litru. A v létě na dálce do HR jsem měl průměr 9,6-9,8 což bylo velmi příjemné překvapení.
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Když to pučím přítelkyni tak se dostane na dálnici na 7l, jede sice jako s hnojem, ale spotřeba je 7l, rád se podívám na srazu na udaje z Tvého počítače - le myslím, že je Tvoje spotřeba odpovídající.
Kdybys jezdil po městě a couračky tak budeš rád žes rád.Já po dálnici jezdím tak za 8l. No tak to je, každý se musí rozhodnout sám, je jasný, že při 12tis/rok je to dost jedno. To bych si koupil V6ku i kdyby žrala 15l furt.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Počítačem

Příspěvek od Ozawa »

asi nebudu moci sloužit - před dvěma roky ho SF ještě neměla :( . Budeš mi holt muset věřit 8) . O tom srazu - bude nějaký oficiální od Hyundaie nebo někdo něco plánuje sólo? Je taky dost škoda, že když se potkají dvě SF, tak pokud se lidi neznají, tak se většinou jako trubky ani nepozdraví - možná mám starou školu, ale možná bychom měli ne?
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Z mých zkušeností je na tom spotřebou šestivál téměř vždy lepší než výkonnově srovnatelný čtyřválec. Kdyby ten santa V6 neměl automat, tak věřím tomu, že bude mít stejnou spotřebu jako ten můj 2.4.

Jinak ještě k tomu cenovýmu rozdílu 100t. To není o tom, že já bych dal za diesel o 100t víc a někdo jiný ne. Prostě nový santa stojí VGT v nejvyšší výbavě 849.900 a 2.4 ve stejné výbavě 744.900. Akce co byla sice snížila cenu dieselu o 100t, ale stejně tak se v této akci snížila i cena benzinu o 100t. A pokud třeba člověk koupí předváděčku diesel o 150t levněji, tak o 150t levněji koupí i předváděčku v benzinu. Prostě cenová politika Hyundaie je u tohoto auta (ale třeba i Tucsonu) taková, že diesel je o 100t dražší než srovnatelný benzin. Některé značky třeba takový cenový rozdíl nemají, nebo je cena stejná (myslím, že i u Getze je to jedno), ale u santy se musí s vyššími pořizovacími náklady počítat.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

No, ještě k tomu srazu.
Sraz byl zatím jen jeden a byl super. Sešlo se tam sice jen pár lidí ale bylo to fajn. Jinak "Taťka" srazů je Farmář a další srazík bude podle mne jakmile se udělá trochu hezké počasí a zase věřím, že hlavní iniciátor bude Farmář.
takže veškeré dotazy na něj.
Já se těším moc, protože na prvním srazu jsem byl se Santou pouze já. Tak teď to doufám bude lepší. Mějte se.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“