Mirpie a Jerry159 - výměna řetězu

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od Jerry159 »

to jsem zvědavej teda až vyměním na zadku tlumiče a na předku tak jak se změní jízdní stabylita auta pač tady máme kousek zavody do vrchu a tam jsem jednou zkusil Coupe a nezdálo se mi že to sedí krásně....mořžná to dělaly pneumatiky pač jsem měl misheliny a najednou jsem slyšel jak začli pískat a v tu ráno rovnou šli do smyku .....
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Reklama
 

shotik
****
Příspěvky: 1002
Registrován: 24 čer 2006, 13:42
Bydliště: Praha 9 Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od shotik »

mozna to bude tim ze ja mluvil o normalni jizde dopredu a ze se to nehoupe a ne o jizde do pravouhly zatacky v kilu :)
Hyundai Scoupe 1994 prodano
Hyundai COUPE FX 2.0 16V 1998 prodano
Fabia 1,9TDI prodano
Octavia II 1,9TDI
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od DEDe »

shotik píše:mozna to bude tim ze ja mluvil o normalni jizde dopredu a ze se to nehoupe a ne o jizde do pravouhly zatacky v kilu :)
:mrgreen: No jo jerry ma auto nastaveny tak ze rucicka ukazatele rychlosti mu zacina na 100 do te doby ukazuje jako by nejel :mrgreen: :D
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od mirpie »

špatný zadní tlumiče znám z Renaulta 19 16V, tam střílel zadek hrozně, než jsme to vyměnil, ale rencek měl taky jinou nápravu, měl 4 torzní příčky místo vinutých pružin, takže se to taky chovalo jinak, ale ty špatný tlumiče se projevovaly teda uplně stejně. Na předku s mrtvými tlumiči na Coupé jsem se v zatáčce nikde nerozštípal, ale byly slyšet hodně takové tupé rány a byla cejtit vůle, že tam něco není v pořádku.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od black_sheep »

mirpie píše:to je dobrý, jak už jsem blackovi řikal, jsem nekuřák, a tak zapalovač nepotřebuji a že mám po něm díru mě fakt netrápí a v autě nikomu kouřit stejně nedovolim. Tuším právě s blackem jsem vtipkoval, že díky jeho absenci jsem vyhrál ty sprinty, když jsem byl o 100g lehčí :D, že Jerry :D :lol: . Jinak tlumiče jsou znát, ty moje byly úplně mrtvý, pravej teda totálně - vyteklej a tyhle od blacka se zdají, že ještě lecos najedou.
ja myslim ze by meli vydrzet, auto se nehoupalo a sedelo to dobre, tezko rict co vydrzi kdyz uz maj neco za sebou, ale ted momentalne jsou jeste super. navic jsou to original Sachs z nemecka s logem hyundaie takze kvalitka, ty vydrzi mozna dele nez ty moje novy kayaby :) menil jsem je spis preventivne, jinak bych to vyhodil do srotu ty stary.. :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od Davepic »

Možna to bylo hlavně ŘIDIČEM
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od laxo18 »

Borek píše:
laxo18 píše:no tak opel bude asi krachovat nemecka vlada im zevraj neda dotacie lebo ze by tie peniaze skoncili general motors
Teď psali na TXT v TV,že SAAB už definitivně krachnul a čeká se,kdo bude o něj mít zájem.Opel je těsně před krachem a požaduje 90 miliard korun :shock: na udržení.To jim vláda nedá a co bude dál je jasné.....Sám GM je ve velkých problémech,stejně jako Chrysler a zatraceně z kopce to jde s Toyotou(ta už nemá ani kde auta skladovat a jak psali dnes,tak třeba ve Švédsku jim stojí 12000 vyrobených Toyot a nikdo je nechce.Museli si tam pronajmout nákl.loď a na ni uskladnili dalších 2500 aut.Tak to už je asi vážně krize automobilek.
Jo,ale je tady jedna automobilka v pohodě a jmenuje se :hyu: .Právě jsem četl,že spustili výrobu i30 kombíka v Nošovicích a nestačí pokrývat poptávku výrobou,tak uvažují i o pracovních sobotách(viz.TXT TV Nova).Tak to je dobrá zpráva jak pro :hyu: ,tak pro Česko. :wink:

inak pocul som nejaku zvlastnost ze nejaka nova KIA sa ma vyrabat u vas v nosoviciach a zas nejaky hyundai sa ma vyrabat v ziline :) nechapem tomu preco je to opacne ](*,) ale je to fajn ze zatial hyundai nemal nejake extra problemy dufam ze ani nebude mat
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od DEDe »

laxo18 píše:
Borek píše:
laxo18 píše:no tak opel bude asi krachovat nemecka vlada im zevraj neda dotacie lebo ze by tie peniaze skoncili general motors
Teď psali na TXT v TV,že SAAB už definitivně krachnul a čeká se,kdo bude o něj mít zájem.Opel je těsně před krachem a požaduje 90 miliard korun :shock: na udržení.To jim vláda nedá a co bude dál je jasné.....Sám GM je ve velkých problémech,stejně jako Chrysler a zatraceně z kopce to jde s Toyotou(ta už nemá ani kde auta skladovat a jak psali dnes,tak třeba ve Švédsku jim stojí 12000 vyrobených Toyot a nikdo je nechce.Museli si tam pronajmout nákl.loď a na ni uskladnili dalších 2500 aut.Tak to už je asi vážně krize automobilek.
Jo,ale je tady jedna automobilka v pohodě a jmenuje se :hyu: .Právě jsem četl,že spustili výrobu i30 kombíka v Nošovicích a nestačí pokrývat poptávku výrobou,tak uvažují i o pracovních sobotách(viz.TXT TV Nova).Tak to je dobrá zpráva jak pro :hyu: ,tak pro Česko. :wink:

inak pocul som nejaku zvlastnost ze nejaka nova KIA sa ma vyrabat u vas v nosoviciach a zas nejaky hyundai sa ma vyrabat v ziline :) nechapem tomu preco je to opacne ](*,) ale je to fajn ze zatial hyundai nemal nejake extra problemy dufam ze ani nebude mat
H to bere prast jak uhod jestli je to H nebo kia bere to stejne takze kdyz se ji vic vyplati kiu vyrabet u nas (nastaveni nebo kapacita linky, dodavky dilu atd) tak to prehodi taky sem si vsiml ze H bude v kie a opacne.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od mirpie »

tak, řetěz konečně vyměněn.... Ono při prvním pokusu s Jerrym jsme tam totiž vrátili zpět ten původní vytahaný, abych vůbec odjel, po těch dvou nevydařených "pokusech" (dali jsme to na označené články nového řetězu, ale nejelo to)
V sobotu jsem si našel čas a šel už konečně najisto, najisto v tom, že jsem věděl, že mezi značkami má být 11čepů, nikoli 12 a na barevné značení článků jsem už ani nekoukal. Šlo to hladce a bez potíží, výměna mi vzala s kamarádem co asistoval (při vyndávání řetězu je potřeba, aby někdo nadzvedl výfukovou vačku, nebo při vkládání řetězu ještě nastavil sací vačku v distanci 11čepů) celkem asi 90min pohodové práce včetně zakrytování. Provedl jsem i reset jednotky a pak to jel projet. Sací vačka ted otvírá a zavírá ventily tak jak má (předtím byla mírně opožděná oproti výfukové vačce). Objektivně by to chtělo změřit, subjektivně mi přijde, že to jede nepatrně lépe. Tady pár foto
Přílohy
retez5.jpg
retez5.jpg (196.51 KiB) Zobrazeno 1665 x
retez6.jpg
retez6.jpg (194.54 KiB) Zobrazeno 1665 x
retez7.jpg
retez7.jpg (203.59 KiB) Zobrazeno 1666 x
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od mirpie »

_
Přílohy
retez2.jpg
retez2.jpg (192.7 KiB) Zobrazeno 1665 x
retez3.jpg
retez3.jpg (199.49 KiB) Zobrazeno 1671 x
retez4.jpg
retez4.jpg (186.91 KiB) Zobrazeno 1667 x
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od mirpie »

_
Přílohy
retez8.JPG
retez8.JPG (128.54 KiB) Zobrazeno 1660 x
retez1.jpg
retez1.jpg (204.91 KiB) Zobrazeno 1658 x
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jarda007
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2009, 10:57
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od Jarda007 »

taky me to čeká celý to rozdělat už podruhý tenhle víkend ale ja budu měnit i pístní kroužky a celej motor přetěsňovat :D
Hyundai Elantra 1.6 16V 79Kw r.v.00 - LPG
Hyundai Lantra J2 1.6 16V 84Kw r.v.95 - jezdí s ní manželka
Hyundai Accent 1.5 12V 65Kw r.v.94 - už je pryč
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od mirpie »

tak nezapoměn na fotodokumentaci
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jarda007
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 kvě 2009, 10:57
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od Jarda007 »

:hyu: :hyu: :hyu: smůla nevyšloto nemám zatím pístní kroužky tak až po srazu :hyu: :hyu: :hyu:
Hyundai Elantra 1.6 16V 79Kw r.v.00 - LPG
Hyundai Lantra J2 1.6 16V 84Kw r.v.95 - jezdí s ní manželka
Hyundai Accent 1.5 12V 65Kw r.v.94 - už je pryč
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Mirpie a Jerry159

Příspěvek od black_sheep »

ty cece mirpie koukam ze mas ten motor cernej jak bota.. ono je to dost normalni, nicmene ted jsem sundaval ventilove viko kvuli strzenemu zavitu na PCV ventilu a odvrtani, a mel jsem ho takovy cistejsi.. ze by shell V-Power a Castrol opravdu fungovali dobre? :mrgreen:

akorat jsem nasel vakl na tom retizku mezi vackama, v podstate na studenym motoru jsem zatlacil a retizek se lehce dotnul toho plechoveho vedeni nahore.. nicmene jen tesne pri plnem napnuti, tak si rikam ze pri nastartovanym motoru to tak nehaze ne? nikde jsem nenasel kolik to ma predepsanou vuli :-(
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“