short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: short-shift: zkracene razeni

Příspěvek od marenkka »

mirpie píše:taky jsem na to koukal v pátek (menil jsem lanovod ruční brzdy) a vymezujou to fakt plastový trubičky-podložky), ale u mě to není tak hrozný, tohle řešit nebudu. Jinak je tam ještě maticová spojka od lanovodu řazení, kterou se dá nastavit napnutí lanka

nevis jestli se da napnout kazda strana zvlast??? me LZ kolo na rucku skoro nebrzdi
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: short-shift: zkracene razeni

Příspěvek od mirpie »

nedá, na páce brzdy je rozdělovací vidlice, která se dá nastavit celkově v ose maticí, ale jak bude každé kolo brzdit záleží na délce lanovodu. Pokud máš jeden lanovod vytahaný, jedno kolo bude vždy při zatažení ručky brzdit více. Kup oba nové lanovody,
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: short-shift: zkracene razeni

Příspěvek od Dr Meduza »

tak sem vcera pri prenaseni bordelu nasel zajmavou vec, spodni cast toho v cem drzi radicka, ale neni to plastovy ale zelezny :shock: sice to nepasuje uplne presne na ty 4 srouby, ale to se poupravi, tahla do toho dat dou a pasujou tam
takze to asi pouziju
dam vejs celou radicku, dole ji prodlouzim a uvidime, co z toho vznikne
este by to chtelo vymyslet jak s tema plastovejma podlozkama, co tam vymezujou vule, ale mozna to bude stacit omotat paskou a pak na to dat vazelinu
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: short-shift: zkracene razeni

Příspěvek od marenkka »

dlouho sem tu nebyl. jak ti to dopadlo???funguje to???
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: short-shift: zkracene razeni

Příspěvek od black_sheep »

tak co, nějaký zkušenosti s vylepšením řazení na coupe 1. generace? už mě to sere, když jedu ostřeji tak to je takový nepříjemný.

auto řadí pěkně ale je to nepřesný jak kráva. Lantra řadí mnohem lépe, bez zadrhávání apod...

nemám si vzít lanovody z lantry 1999? nebo koupit něco novýho? nebo ten short shifter? tím si asi moc nepomůžu co?

vím o jedný lantře 1999 na díly, tak bych to přehodil do coupé pokud to jde a pomůže. pokud by to řadilo tak jako ta lantra tak jsem docela happy.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Nevím, jak u první generace, ale já mám u druhé generace short shifter z KDMstuff a je to téměř naprostá povinnost, co se vylepšení jízdních vlastností týče, alespoň pro mě. Dráhy se hodně zkrátili, řazení je o hodně tužší (což je super, ptz předtím to bylo takové "vychechtlané") a stokrát přesnější. Měl jsem i Accenta rv.98 a tam bylo podobně dlouhé řazení. Pokud máte možnost si kvalitní short shifter někde sehnat, určitě bych neváhal, je to jedna z nej investic v poměru cena/výkon do těchhle aut (podle mého).

P.s Ovečko, jukni na Tuscani Meeting II do sekce Coupe 2.g - nechtěl bys konečně dorazit na sraz kupátek? :)
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od black_sheep »

OK. tak to bude asi jedinej tuning mimo přední a zadní rozpěry kterej v dohledné době autu dopřeju. :-) nejdřív ale nutně vyřešit opravy :lol:

na setkání asi nebudu mít čas, ale kdyby se poštěstilo tak se rád vokážu. v červnu dostuduju takže pak to bude o dost lepší :) alespoň to auto do té doby snad dodělám podle svých představ :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od Nexus »

Zkrácené řazení je určitě super, ale otázka do jaké míry skutečně potřebujete kupovat nějaký short shifter? :roll:
Já mám taky "zkrácené řazení", ale vzniklo když bývalý majitel nechal v :hyu: v české třebové měnit spojku. Dle mého mechanika blbě poskládali táhla :mrgreen: což je mazec na autorizovaný servis. Ale dráhy jsou krátké a přesné, byť po zařazení je v kulise vůle... Sice je ještě trochu posunutá, takže kdo není zvyklý tak tam z jedničky rve znova jedničku :mrgreen: ale já jsem naprosto spokojený =D> kdyžtak natočím mobilem video :)

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=fJF7H8RxKCs
je to dost krátký nebo není? A žádný short shifter, jenom "zprasená" výměna spojky, ale kdybych si měl vybrat mezi origo a tímhle, tak jednoznačně to zkrácený :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Krátké je to dost :) No, do jaké míry to potřebujem? Já konkrétně do té, že auto stavím postupně na jinou výkonovou výši, než bylo děláno továrně. Ale hlavně jak psal black_sheep, když tomu kotlíš do omezovače, tak je to dlouhé a hlavně měkké řazení více než otravné...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
hawranko
**
Příspěvky: 107
Registrován: 20 črc 2010, 12:40
Bydliště: Bernolákovo, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od hawranko »

nasiel uz vobec niekto na nete shortshifter stavany na 1G? :x
Obrázek
Coupe 1G 1.6 16V 85kW 1998
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od black_sheep »

tak jo, už vím jak to je.

http://www.hyundaicoupeforums.co.uk/vie ... =45&t=1451

někdy o víkendu až bude čas navíc, tak to rozeberu jak v lantře, tak v coupé a dám sem výsledky. myslím, že to je ta součástka která se liší na lantře a na coupé, a způsobuje znatelný rozdíl v přesnosti a pocitu z řazení. přesně to, co jsem hledal!
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od Bolo »

Můžeš vysvětlit, vo co tam go?
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od black_sheep »

je to návod, jak se zbavit různejch vůlí v řazení. to je přesně co mě na coupé sere, takový gumový, ne moc přesný řazení. lantra je o dost lepší, ale přitom to samý. ono je to totiž asi dost o těch detailech.

nafotím to a popíšu kde byla jaká vůle a jestli pomohlo se ji zbavit. ale zatím na to nemám čas... :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od Bolo »

jde jen o to, tam dát ty podložky?Asi skočím do garáže :mrgreen:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: short-shift; jak zlepšit řazení u coupe RD?

Příspěvek od black_sheep »

mno až to uvidím tak si udělám názor sám :))
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“