Matrix

Moderátor: Moderátoři

misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: Matrix

Příspěvek od misiak »

takze mozem ist pre druheho matrixa do servisu =D> =D> =D> .. podla toho ako to pisete, ked to vymenim, tak ten druhy bude bez chybicky :D/ :D/ :D/ :D/ .. mozno prave preto, ze som automechanik, tak nachadzam no nom chyby, ktore ako novy voz nesmie mat :!: :!: :!: :!: ale poviem vam aj ta vodo okolo zadneho okienka, ved je to pod psa, ze vonku prsi, a ja mam v aute potopu.. ](*,) ](*,) chcel by som sa opytat , ci to nalievacie ci tankovacie hrdlo ma na vasich dieselovych matrixoch spetnu klapku, lebo to moje ma len velku dieru asi 4 ci 5 cm.. preto vlastne natankujem az do plna , a z pod sedadiel to vsetko vykvapkava,,... na tu prevodovku co sa zhorsilo radenie z 3st na 2 st, asi len tolko, ze ak to nebude v kulise, tok je na synchrone slaba ci mäkka pruzinka a preto tazko vchadza,... s medziplynom ta dvojka vojde , :idea: :idea: s medziplynom co clovek pouzival na PV3S , ked tam musel preradovat rychlosti len tak... na ochranny ci asfaltovy nater zo spodu servis povedal, ze oni to nerobia, ale ak si to dam urobit, tak padne zaruka na karoseriu. [-X [-X [-X .. tak tie kamienky to dalej obyjaju..
Reklama
 

misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: Matrix

Příspěvek od misiak »

to o tom piatkovom kuse som uz pocul #-o #-o #-o ... lenze 420000sk, je kopec penazi, a ja som cakal bezporuchovost aspon 80 ci 100 000km.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a nekupil som nove auto na to, ze zakazdym budem len po servise chodit a vychytavat same chybycky ci vazne chyby, ktore od vyroby niekto zanedballll :twisted: :twisted: :twisted:

bojim sa, ze pojdem vymenit ci vratit auto naspät predajcovi, a nebudem mat ani auto a ani peniaze,, len pozicka co platim za auto ostane [-o< [-o< [-o< [-o<

:hyu: ivos :hyu: tak niesom sam , ktory ma toho matrixa odflaknuteho.. ti co mate vsetko o.k. tok to nepochopite, mat nove a zaroven chybne #-o #-o . michal

MUSIS KVULI KAZDY VETE DELAT NOVY PRISPEVEK?
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od DEDe »

ja te uplne chapu a byl bych taky nasranej se stejnyma pocitama co mas ty. I Prave proto se mi do novyho auta nechce protoze nekdy je na tom hur nez kdyz ma kousek co uz nekdo pekne odservisoval za tezky haky a ty veci opravil a jeste to auto mas za pulku :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
B.B.
Příspěvky: 8
Registrován: 12 bře 2009, 13:07

Re: Matrix

Příspěvek od B.B. »

Tak abych řekl pravdu moc potěšen nejsem. Už jsem byl vpodstatě rozhodnutý pro Matrixe, ale teď nevím. Na jistém serveru s málo jetými vozy mají Fiat Croma z roku 2006 za 286 000,- Kč, což je stejně jako ten Matrix doložené kilometry 130 000 (jeden z mála co v tomto nepodvádí) a tak nevím co je lepší - nový Matrix nebo tříletá Croma (o ní píšou na autorecenze ale i jinde, že má charakter mezi MPV a kombi) ... Matrix se mi moc líbil a líbí, ale Turecko + už dva vysloveně nespokojení uživatelé z osmi ... . Skutečně nevím. Ach jo - myslel jsem si, že toto fórum mě spíš utvrdí, než zvyklá ... ale tak už to někdy je.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Matrix

Příspěvek od ryba »

No jo, ja si myslim, ze je dobre ze se neobjevuji jen nadsene jasave poznatky, ale i skutecny reakce od lidi co uz neco najezdili a vedi co jim vadi. Pokud das na poznatky z fora, res to jak ti svedomi napovi, ja si myslim, ze nejdulezitejsi je jizda s tim autem, vlastni pocity. Problemy bude mit kazdy auto, driv, nebo pozdeji. Pokud jsi teda seznal, ze matrix pro tebe neni, hledej jinde, v poradku od toho to je, vymena nazoru :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
B.B.
Příspěvky: 8
Registrován: 12 bře 2009, 13:07

Re: Matrix

Příspěvek od B.B. »

To ryba - já netvrdím, že pro mě Matrix není - právě naopak v salónu jsem z něho měl dobrý pocit, ale ty mouchy jsou pro mě hodně překvapivé - naivně jsem si myslel, že korea auta jsou takova malinko horší a podstatně levnější japonská auta - a ono asi ne. Já měl s výjimkou fábie dosud všechna auta ojetá (teda byla jenom dvě ta ojetá) a kromě jednoho problému s alternátorem u Passatu byly úplně bez problémů. Fabie taky neměla problém, kromě vypálené pojistky na stěrače (vlastní blbost :-) ) a nějaké roztahující se gumy u volantu. Tak bych si nerad koupil auto za 300 000 nebo 275 000 a pak řešil každý měsíc servis - to od nového auta prostě nechci. No a z fóra mi vyplývá, že u Matrixe se něco takového může stát a to jediné mě od koupě odrazuje. Pocitově mě naopak Matrix vysloveně přitahuje (samozřejmě jinak než manželka :-)) ). Ale ta Croma se mi líbí taky ... :-)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Matrix

Příspěvek od Vilda »

ryba píše:No jo, ja si myslim, ze je dobre ze se neobjevuji jen nadsene jasave poznatky, ale i skutecny reakce od lidi co uz neco najezdili a vedi co jim vadi. Pokud das na poznatky z fora, res to jak ti svedomi napovi, ja si myslim, ze nejdulezitejsi je jizda s tim autem, vlastni pocity. Problemy bude mit kazdy auto, driv, nebo pozdeji. Pokud jsi teda seznal, ze matrix pro tebe neni, hledej jinde, v poradku od toho to je, vymena nazoru :)
Je to přesně jak napsal ryba .... tady se člověk dozví tvrdou realitu. Taky jsem byl zvyklanej po přečtení některých příspěvků a dokonce jsem chvíly litoval, že jsem si Accenta objednal ... zvažoval jsem pro i proti a nakonec jsem ho koupil. Protože, dneska si nevybereš a nikde nemáš jistotu, že když si koupíš auto jiný značky, že nebudeš mít daleko větší problémy než máš teď :|
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od Mexican »

suhlasim s chalanmi... ved aj reklama hovori "ked ju milujes, niet co riesit" tak ako zencke, aj auta su otazky kompromisov... proste nieco musis tolerovat ale vacsina veci ti vyhovuje.. to ze kolegovi tecie do auta neznamena ze tecie vsetkym.. a to ze je to auto z turecka? tiez mam auto z turecka a za 50 000km co som najazdil som nemal potrebu zvladat fakt zeby turci nieco odflakli.. ano, musel som cosi reklamovat (lozisko kolesa) ale servis bol rychly a podla predstav.... Ak si kupis 3-rocnu Cromu, uvazuj preco ju niekto predal... to je prva cec.. druha vec je ze to auto uz nebude v zaruke... proste si zober list papiera a napis si za a proti u oboch... a chod na to fakticky, nie emotivne :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Matrix

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: presne takhle by to rekl muj tata: vis, proc jsou plny bazary aut? Protoze nekdo se z nejakejch duvodu rozhodl je prodat a po koupi mozna zjistis proc...Croma vzhledove nic moc, interier je pekny. Mam fotky z Italie, kde jsem byl v zime roku 2005, kde je jeste zamaskovana a testovana. Jezdili s ni nejaky chlapci po meste a davali tomu. Pro me to zustava furt Fiat, o jejich autech malokdy zaslechnes necodobryho, prodeje nemaj moc dobry, o kvalite zpracovani se doctes vicemene, ze nic moc a o spolehluvosti uz vubec ne (napr Hyundai ma v USA kazdorocne nejspolehlivejsi alespon jeden model). Jen ty ceny naznacujou, ze to zrejme bude bomba auto.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
B.B.
Příspěvky: 8
Registrován: 12 bře 2009, 13:07

Re: Matrix

Příspěvek od B.B. »

To Mexican - vždyť já taky manželku neřeším :-) myšlenky na to, že by nějaká jiná holka byla nakonec lepší jsem nechal před nějakou dobou daleko za sebou :-). A s ojetinou máš i nemáš pravdu. Jasně je to riziko a nechce se mi do toho bez dalšího (a možná nakonec stejně vyhraje ten Matrix), ale: 1. I já budu prodávat současné auto (Nissan Almera) a je to dobrý auto, dosud bezproblémový ... takže i takový se dostatne na trh. II. Měl jsem ojetá dvě, jak jsem už psal - tohoto Nissana a Passat Variant a i když Nissan byl trochu výjimečný (je to dobrý auto a navíc ho měl předem mnou strýc (ne jako v těch pohádkách z bazarů, ale prostě ten ideální majitel z rodiny, co se o něj stará - - - ostatně kdyby věděl jak uživatelsky a provozně jsem se k němu od té doby choval já tak by dostal infarkt :-) ) - - -) ale ten Passat jsem koupil v AAA (dneska bych tam nekoupil nic, ale v té době jsem byl ucho) a taky mi sloužil několik let k naprostý spokojenosti. III. Ten prodejce je podle všech info co mám vcelku výjimka mezi českými autodovozci a prostě nelže a nefalšuje (trochu zní jak zázrak co? :-) ) a já bych si to navíc nechal hodně podrobně prohlédnout nezávislým servisákem-známým a asi i v nějakém fiat značkovém servisu (i když značkový servis ani zdaleka neznamená automaticky dobrý servis). No ale jak píšu fakt nevím - jsem za tohle fórum rád a děkuju všem - protože je to prostě o skutečnosti a ne o reklamních řečičkách, ale myslel jsem i tak, že mi dodá odvahy do Matrixu a sem spíš pořád stejně na vážkách - - - no rozlousknout to budu muset tak jak tak ...
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Matrix

Příspěvek od michal2828 »

BB. Tvůj prodejce je možná fér, ale on taky nakupuje v zahraničí a tam taky nejsou jen poctiví lidi. Ta
kže to riziko u ojetiny z dovozu je enormní a já bych do toho nešel. I v zahraničí se stáčí tachometry apod.
Samozřejmě, člověk může mít štěstí a kápne na dobrý vůz a bude jezdit mnoho km v pohodě. Tovární záruka a pocit jistoty z ní pramenící, včetně možnosti zajet si auto od nova, je víc než pádný argument pro koupi nového auta. Pokud se něco vyskytne na novém autě je třeba REKLAMOVAT v záruce vadu odstranit a v klidu jezdit dál. Když jsem kupoval matrix, taky jsem hledal zaručeně nejlepší auto, které bude bezporuchové, bude levné, bude málo žrát a já nevím co ještě. Prošel jsem spoustu webů a fór a prakticky u každé značky a modelu se najde někdo, kdo má nějakej problém či závadu. Auta jsou sice stroje, ale montují je lidi, kteří někdy chybují a k odstranění těchto vad a chyb je tu záruka.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: Matrix

Příspěvek od misiak »

no ta croma sa spotrebou na matrix neda porovnat.. ale pohodie a vybava je fajn, no mal som alfu 164 2,5td a to zralo v meste aj 10lit, aaj ta croma si svoje zoberie.. matrix ma vinikajucu spotrebu. v zime nezoberie viac ako 5,8 ci 6 litrov, =D> =D> =D> ... len neviem, mozno znova som ja vadny, no ani na skodovke 136, ani na alfe nebolo take mäkke predne sklo.. po prvej zime, su na prednom okne male dierky po odskakajucich kamienkoch z naprotivych aut.. a to som si stale udrziaval dostup od auta predomnou... a tiez vo svetle svetelnych lucov vidiet skrabance po skrabani namrazy umelohmotnou skrabkou.. ale to som len ja postrehol, takze na moje reci nedavaj... ja ta B . B. nechcem a ani nikoho som nechcel odradit od kupy noveho matrixa.. nove je vzdy lepsie, ako jazdenka ... Michal


este ak mozem sa zapojit, tak skus si pozriet FORD FOCUS C MAX 1,6 diesel :roll: :roll: :roll:
Naposledy upravil(a) misiak dne 13 bře 2009, 20:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od Uzi77 »

moje předeslí auto byla mazda 323bj r.v.2000 koupil sem ji 2005 takze pet let stary auto koupil sem za 150 000 do oprav 50.000,- za necely dva roky sem ji prodal za 100.000,- projeb 100.000,- Bylo to pred svetovou krizí takze co sem chtel napsat už nikdy stary auto nechci radsi koupim novy jako sem udelal a vyjezdim ho do uplnyho vyjezdení. V mazda klubu sem reglej do ted ALE JAK TAM NECO NAPISES PROTI MAZDE MAS PEKLO SESYPOU SE NA TEBE ZE VSECH STRAN ZE SE O AUTO NESTARAS A ZE TO JE PRAKTICKY TVOJE CHYBA A ZE MAZDA JE NEJLEPSÍ A TY SI UPLNEJ IDIOT. Tady se me líbí ze muze psát plusy i mínusy a je to relativne v klidu proto jsem rad ze sem sel do rozkoplyho hacka protoze sem vedel že chyby se dají cekat i kdyz me to sere jako svina viz klady a zapory. takze smele do matrixe a nebo do jinyho rosedlýho H :lol:
oba bratri koupily oktavie II funglofky cena jako za dva matrixe zavada zatim nic (uvidime) lol radsi si koupim 2x novy auto. po par letech rodice funglofku fabii prakticky bez vybavy skoro za stejnou cenu jako Matrix a maji taky zavady.
Takze podle me H cena = kvalita a ocekavaní (mouchy k prežití)
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
B.B.
Příspěvky: 8
Registrován: 12 bře 2009, 13:07

Re: Matrix

Příspěvek od B.B. »

To Misiak - no můj strop je 300 000,- víc si dovolit nechci, plánujeme druhé baby a nějaká rezerva je nutnost :-). Takže C-Max je cenově mimo moje možnosti. Takže buď Matrix nebo něco zajímavého jetého (Croma, Galaxy, Mazda MPV).

To Uzi77 - asi jo, asi máš pravdu - jen, že já měl dosud na ty ojetý auta veliký štěstí - Passat byl devět let starej když jsem ho kupoval a za tři roky jedna závada, Nissan dokonce deset let starej a vůbec nic (i když tam je to tou předešlou péčí a celkově povedeným autem) - ale začíná malinko reznout zespodu prahy a navíc třídveřový, když budem mít dalšího caparta, je už jaksi mimo mísu - ale asi když jsem měl dvakrát takový štěstí, tak to chce už nepokoušet ... :-).
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Matrix

Příspěvek od Hardcam »

B.b:: nepokousel, kvalita materialu uz dneska jde jen k horsimu, aby auto vydrzelo par let a clovek si zase koupil novy...sice mame doma dve pouzity auta (Ela a Getz) a jinak samy novy, ale auta jsem detailne zkoumal a mivam na auto stesti, krome spotrebnich veci nic zavznyho...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“