Rada svítí -CHECK

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dody
*
Příspěvky: 82
Registrován: 21 lis 2009, 19:58
Bydliště: Čierna nad Tisou

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od Dody »

ludiaa :lol: včera sám od seba zhaslo CHECK :lol: no som zvedavý dokedy...
Hyundai Tiburon 2.0 2002 silver
Reklama
 

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od LiberaleMiguel »

ja jsem jel pred dvema mesicema do Vyskova, taky se mi rozsvitila CHECk kontrolka, ale nic tomu nebylo , na noc jsme odpojil baterku, zhaslo to a pohoda, uz se nerozla :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
KUPIS
**
Příspěvky: 440
Registrován: 01 bře 2009, 09:33
Bydliště: Hustopeče u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od KUPIS »

podle známeho z Hyundai servisu to cupe 1,6 dělají(svícení check) ..8 z 10... ](*,) :shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od Karamusa »

no jen tak z prdele se to nerožne :D mě se taky jednou rožla a pak zhasla ale v paměti závad to bylo pořád(lambda za katem)
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Dody
*
Příspěvky: 82
Registrován: 21 lis 2009, 19:58
Bydliště: Čierna nad Tisou

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od Dody »

už teraz nepojdem na diagnostiku.... 15,5 eur + 130km... radšej vymením olej v servo riadení :D a ked sa rozsvieti zasa tak potom už odnesiem asi :-k
Hyundai Tiburon 2.0 2002 silver
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od Karamusa »

to maš pravdu,tež mě to jednou nakrklo a za tu cenu co bych dal zas v servisu za napichnuti jsem si koupil svoji :D
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
leo4361
Příspěvky: 8
Registrován: 13 říj 2011, 15:18
Bydliště: Jičín

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od leo4361 »

Zdravím. Též se mi rozsvítil check, auto začlo v nízkých otáčkách cukat a začlo žrát jako tank. Na diagnostice mi zjistili línou (pomalu reagující) první lambdu. Dobrá, a kolik stojí nová? Technik mrkl do PC a povídá 3 700 kč + nějaká práce. Říkám, děkuji, napište mi prosím, jaká lambda tam přijde, výměnu zvládnu sám. Tady lambda na e-shopu, trochu rozdíl v ceně :lol: http://www.auto-pilot.cz/elektrosoucast ... 57481.html Ovšem na dotaz, jak se dá vyresetovat paměť závad, aby check nesvítil mi technik řekl, že pouze přes diagnostiku, že nějakým otáčením klíčku zapalování a šlapáním na pedály to šlo u starších aut. A jelikož tady čtu, že si check resetujete sami, myslím si že mi kecal, abych tam musel opět dojet a nechat si za 460 kč zhasnout kontrolku. Ptám se proto, existuje způsob, jak vymazat paměť závad bez poižití diagnostiky? Díky za odpovědi :hyu:
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od jaroslav5 »

Opakujuca sa chyba 3 krát za sebou po naštartovaní sa uloží do pamäti závad a je hlásená kontrolkou.Pokial sa to len zresetuje kontrolka zhasne na chvílu pop. sa po pár km znova rozvieti. Stáva sa však,že sa chyba po čase upraví/samo od seba/ a kontrolka zhasne ale chyba ostane v pamäti závad.Takže vyblikávaním ju nezmažeš.Odporučal by som ti zadovážit si svoj skener RJ s mazaním chýb a máš pokoj.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
Michal Janoušek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 20 říj 2006, 17:09
Bydliště: Jílové u Děčína
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od Michal Janoušek »

Zdarec, sice mam Atose,ale Check engine mě už svítí čtyři roky a normal se auto chová tak jsem to nechal píchnout na diagnostiku a ukázala chybu palivovýho systému to prý nemam řešit tenkrát jsem bral u benzíky asi špatný benzín a od té doby mě to prostě svítí sice ta kontrolka znervozňuje, ale po těch letech to neřeším :D
Atos Prime 1.0 GLS 43,4 kW 59K
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od jaroslav5 »

Ako som písal,že niektoré chyby sa upravia sami /špatný benzín,špatný kontakt,studený spoj.../ . A ak spotreba optimálna, auto pri pridavaní neškube,na volnobehu nekolíšu otáčky nie je prečo sa znepokojovat.Ale mňa by tá svieti kontrolka dost s...a.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od LiberaleMiguel »

normálně odpojím baterku, počkám půl minuty, připojím a je po chybě :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Michal Janoušek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 20 říj 2006, 17:09
Bydliště: Jílové u Děčína
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od Michal Janoušek »

To sice ano, ale tak na pár minut nebo dva starty a rozvísítí se!
Atos Prime 1.0 GLS 43,4 kW 59K
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od LiberaleMiguel »

tak jasne, když nevyřešíš důvod proč svítí :D Když to pravíš tak si to takhle můžeš vymazat aji bez servisu ;-)
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od jaroslav5 »

Su chyby,ktoré maju za nasledok rozsvietenie kontrolky a chyby prechodné,ktoré nerozsvieta kontrolku. Nie su tak dôležité a nerozsvieta kontrolku. Pokial sa chyba pre ktoru sa rozsvieti kontrolka sama upraví je presunuta do prechodných chýb.A tak tým odpojením baterky tu kontrolku vypneš. Tie prechdné chyby by našiel po peskenovaní RJ.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
leo4361
Příspěvky: 8
Registrován: 13 říj 2011, 15:18
Bydliště: Jičín

Re: Rada svítí -CHECK

Příspěvek od leo4361 »

Díky. Takže stačí odpojit baterku a zhasne. Mě jde o to, že vím, že mám špatnou lambdu, jejíž výměnu zvládnu sám a též si ji seženu laciněji a o dost, než co mi ji nabízí servis. A je to ta samá, Bosch BO 0258986627. Jednoduše jim nebudu cpát prachy za pár minut jejich práce a za jejich nehoráznou marži na lambdě... Řízení motoru bude v pořádku, tak jsem chtěl vědět, jak ji zhasnout bez návštěvy servisu :lol:
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“