Komfortní blikání - trojblik

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Fulli »

kazdy ma na to svoj nazor a iste to ma svoje pre a proti ale da sa to zhrnut asi tak ze ten kto vie robit so smerovkami tak nepotrebuje ziadny trojblik a ten kto to nevie tak tomu uz nepomoze nic.....

to mexican: nic v zlom ale mam strach ze ty ked ides z vedlajsej cesty a vidis ze auto ma vyhodenu smerovku a je jasne ze odbocuje tak cakas az kym neodboci a za nim idu dalsie a ty cakas az kym nie je cesta uplne prazdna...a hlavne ak je to v mestskej premavke....pokial to takto robis napr. v trencine tak musis vyrazit min. o pol hodinu skor aby si prisiel nacas....nic v zlom ale podla mna kazdy ked vidi vyhodenu smerovku tak ide a este horsie je ked nevyhodi vobec a cakas ako debil a on potom na poslednu chvilu vyhodi....vtedy by som vrazdil
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Mexican »

Fulli v poho.. bTW jazdim v kusok vacsih mestah ako je TN (najma Brno a Hannover), zaujimave je ze tam problemy nemam
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Fulli »

asi nezalezi od mesta ale od toho aki sprosti su ludia a predsa len trencin je prdel sveta a to hovori za vsetko
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Haer »

Fulli píše:kazdy ma na to svoj nazor a iste to ma svoje pre a proti ale da sa to zhrnut asi tak ze ten kto vie robit so smerovkami tak nepotrebuje ziadny trojblik a ten kto to nevie tak tomu uz nepomoze nic.....
to mexican: nic v zlom ale mam strach ze ty ked ides z vedlajsej cesty a vidis ze auto ma vyhodenu smerovku a je jasne ze odbocuje tak cakas az kym neodboci a za nim idu dalsie a ty cakas az kym nie je cesta uplne prazdna...a hlavne ak je to v mestskej premavke....pokial to takto robis napr. v trencine tak musis vyrazit min. o pol hodinu skor aby si prisiel nacas....nic v zlom ale podla mna kazdy ked vidi vyhodenu smerovku tak ide a este horsie je ked nevyhodi vobec a cakas ako debil a on potom na poslednu chvilu vyhodi....vtedy by som vrazdil
Pravda je, že když auto řídí blbec nebo ne právě vyježděný řidič, tak mu žádný trojblik nepomůže. Ale když se někomu líbí, ať si to tam má, já bych ho nechtěl. Buď páčku přidržím, jak dlouho ji potřebuju, nebo ji zapnu a případně vypnu, pokud nevyskočí sama...

Nicméně nemůžu souhlasit s tím, že když vidím blinkr, tak počítám s tím, že borec odbočuje a rvu se tam přednost nepřednost. Už jsem potkal i blbce se starým medvědem, který neváhal dokonce zatroubit, že jsem tam takhle jednomu nevjel, asi pro něj byly ty dvě vteřiny navíc hrozně důležité... Vždyť krom nepravděpodobné technické poruchy, či pravděpodobnější zapomnětlivosti řidiče, mohl dotyčný třeba předjíždět cyklistu a blinkr dal jen proto, že se řadil zpět před něj, nebo odbočil chtěl, ale pak si to rozmyslel a pokračoval rovně. A mimochodem, slyšel jsem taky o jednom, který takhle muchlal plechy schválně, každý mu raději vyplácl na ruku pár litrů než by volal policajty a dostal ještě pokutu za nedání přednosti. Nevím, jaký je provoz v Trenčíně, ale v provozu nejde přeci o to čekat, až bude cesta prázdná, ale vjet tam jen tehdy, když nehrozí, že mě někdo sejme. Spoléhat přitom na směrovku je podle mě jízda na pravděpodobnost. Jde jen o to, kdy potkáš někoho, kdo bliká a neodbočí. Stejná jízda na pravděpodobnost je předjíždění před horizontem. Taky můžeš očekávat, že je nízký provoz a nikdo v protisměru nepojede.

To mexican: k té jízdě na dálnici: záleží na zvyklostech v té či oné oblasti. Na úseku dálnice, kde jezdím, je podle mne jedno bliknutí akorát, tedy ve většině případů. Najdu vhodnou chvíli, kam se napojit, dám blinkr a přeřadím se. Dávat ho brzy, vyděsím toho, co se mě právě chystá předjet, zpomalí, za ním se namačkají další a nebude kam se zařadit. Blikat a čekat, že tam někdo udělá díru, se setká spíše s opačným jednáním, schválně začnou zrychlovat a zkracovat vzdálenost, abych jim tam nevjel. Prostě jednání je jiné, než na co jsi zřejmě zvyklý z Německa a je bezpečnější se mu přizpůsobit, než jezdit podle pravidel, která jsou obvyklá jinde, i kdyby byla lepší. On život je o tom, aby člověk přežil, hřbitovy jsou plné hrdinů, kteří chtěli změnit svět.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od DanyII »

ja len zastavam nazor ze clovek vie vsetko ovladat lepsie ako nejaka prednastavena elektronika. Preto mam vypnute automaticke zapnutie klimatizacie, nemam trojblik aj ked vacsinu casu blikam trikrat, nemam rad automaticke prevodovky vratane dsg. Taktiez nemam rad elektronicku brzdu, nevypinatelne esp, nemam rad ked mi abs zapracuje na nejakej nerovnosti pred krizovatkou a tak by som mohol pokracovat... Ja viem najlepsie kedy potrebujem zapnut klimu, kolko musim blikat, aby to bolo pre mna bezpecne a aby som nikoho neobmedzoval a sam najlepsie viem kedy preradit. Ano tieto vsetky veci ti usetria nejaky ten pohyb rukou alebo nohou, ale nikdy sa nebudu vediet dokonale prisposobit situacii.
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Vilda »

DanyII píše:ja len zastavam nazor ze clovek vie vsetko ovladat lepsie ako nejaka prednastavena elektronika. Preto mam vypnute automaticke zapnutie klimatizacie, nemam trojblik aj ked vacsinu casu blikam trikrat, nemam rad automaticke prevodovky vratane dsg. Taktiez nemam rad elektronicku brzdu, nevypinatelne esp, nemam rad ked mi abs zapracuje na nejakej nerovnosti pred krizovatkou a tak by som mohol pokracovat... Ja viem najlepsie kedy potrebujem zapnut klimu, kolko musim blikat, aby to bolo pre mna bezpecne a aby som nikoho neobmedzoval a sam najlepsie viem kedy preradit. Ano tieto vsetky veci ti usetria nejaky ten pohyb rukou alebo nohou, ale nikdy sa nebudu vediet dokonale prisposobit situacii.
To, co napsal Dany je svatá pravda !! Vždycky je lepší, se spolehat sám na sebe, než na elekroniku a různé systémy - tyto můžou selhat, ale já nemůžu ... jezdím jako řidič z povolání 32 let a vždy jsem se musel spoléhnout na svoji hlavu, ruce a nohy, protože dřív tyhle " vymoženosti " nebyly .... a je škoda, že většinu těchto systémů nemůžu sám ovládat. Na tlačítkách by byla poloha " Vypnuto "
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Mexican »

Vilda ludi, ktorí si myslia ze su bezchybnejsi ako technika su plne cintoriny... zas by som to tak nezavrhoval.. vela veci ti pomoze.. nik nikoho nenuti si ten trojblik namontovat.. to ze to v 99% pripadov pomoze a odlahci a vodic sa moze venovat drzaniu volantu je proste fakt.. ved ono ani tie automaticke svetla clovek nepotrebuje, zasvieti si ich a zhasne sam.. ani dazdovy senzor clovek nepotrebuje, stierace predsa ovlada sam.. to iste cyklovac stieracov
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Vilda »

Mexican píše:Vilda ludi, ktorí si myslia ze su bezchybnejsi ako technika su plne cintoriny... zas by som to tak nezavrhoval.. vela veci ti pomoze.. nik nikoho nenuti si ten trojblik namontovat.. to ze to v 99% pripadov pomoze a odlahci a vodic sa moze venovat drzaniu volantu je proste fakt.. ved ono ani tie automaticke svetla clovek nepotrebuje, zasvieti si ich a zhasne sam.. ani dazdovy senzor clovek nepotrebuje, stierace predsa ovlada sam.. to iste cyklovac stieracov
No, dovolím si trochu oponovat " Lidí, kteří se spoléhali na elektroniku jsou plné hřbitovy " a věřmi, že vím o čem mluvím. Nemluvil jsem jen trojbliku, ale o bezp. systémech všeobecně, protože se spousta řidičů na ně naučila spoléhat a když se dostanou do situace, že systémy selžou a nebo už nedokážou pomoci, tak jsou bezradní. Skoro denně se setkávám s někým, kdo se moc spoléhal na elektroniku a ne sám na sebe :?


Obrázek
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Fulli »

Vilda píše:
DanyII píše:ja len zastavam nazor ze clovek vie vsetko ovladat lepsie ako nejaka prednastavena elektronika. Preto mam vypnute automaticke zapnutie klimatizacie, nemam trojblik aj ked vacsinu casu blikam trikrat, nemam rad automaticke prevodovky vratane dsg. Taktiez nemam rad elektronicku brzdu, nevypinatelne esp, nemam rad ked mi abs zapracuje na nejakej nerovnosti pred krizovatkou a tak by som mohol pokracovat... Ja viem najlepsie kedy potrebujem zapnut klimu, kolko musim blikat, aby to bolo pre mna bezpecne a aby som nikoho neobmedzoval a sam najlepsie viem kedy preradit. Ano tieto vsetky veci ti usetria nejaky ten pohyb rukou alebo nohou, ale nikdy sa nebudu vediet dokonale prisposobit situacii.
To, co napsal Dany je svatá pravda !! Vždycky je lepší, se spolehat sám na sebe, než na elekroniku a různé systémy - tyto můžou selhat, ale já nemůžu ... jezdím jako řidič z povolání 32 let a vždy jsem se musel spoléhnout na svoji hlavu, ruce a nohy, protože dřív tyhle " vymoženosti " nebyly .... a je škoda, že většinu těchto systémů nemůžu sám ovládat. Na tlačítkách by byla poloha " Vypnuto "
tiez si myslim ze elektronika na ceste nemoze nahradit cloveka....elektronika nevie nikdy tak dobre posudit situaciu ako clovek...
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Mexican »

Vilda toho nazoru som samozrejme tiez... ak by v aute nebol vo volante airbag, ale ostry hrot, urcite by si ludia davali vacsi pozor a tolko by neriskovali.. ten trojblik je ale vec uplne podobna ako dazdovy senzor, alebo cyklovac stieracov.. proste vec ktora ti zvysi bezpecnost v tom ze sa mozes plne venovat soferovaniu a ze technika za teba urobi olohy kvoli ktorym sa ti znizuje pozornost.. no mozno tebe nie, ale ja som vodic zelenac - najazdenych mam nieco cez 100 000km, co vela nie je.. ale stale si myslim, ze radsej investovat 1500 kc do trojbliku ako do nejakeho chromdekoru alebo podobnej veci... zalezi ci to clovek potrebuje alebo nie.. ja sy som si to do noveho Accentu ak by som ho kupoval teraz urcite dal.. taktisto ako tempomat (ak by stal do 7000kc, tych 14 000 je proste vela)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Haer »

Vsichni mate svuj dil pravdy.
Elektronika dnes dokaze mnoho procesu ridit mnohem lepe, nez prumerny clovek, a o to jde - nikoliv nahradit experty, ale pomoci vetsine. Nebral bych to jako soutez, zda je lepsi clovek nebo stroj. Primarne se do aut montuje proto, aby cloveku zpohodlnila rizeni a napomahala v reseni, ci jeste lepe predchazela vzniku, situaci, ktere mohou chybou clovek vzniknout.
Potiz je pouze v tom, ze clovek, ktery precenuje sve sily bez elektroniky, je bude precenovat s elektronikou jeste vice (vsak ona to zvladne) a tim i nasledky mohou byt horsi...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od rokolo »

Haer: Velice souhlasím s tou poslední větou "Potiz je pouze v tom, ze clovek, ktery precenuje sve sily bez elektroniky, je bude precenovat s elektronikou jeste vice (vsak ona to zvladne) a tim i nasledky mohou byt horsi..."
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od rokolo »

Vilda působí na fotu opět pěkně drsně :wink:

Obrázek[/quote]
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Gandalf »

Vilda: super snímek :)
Jinak, jak už bylo řečeno, každá taková technická pomůcka je věc dvojsečná - 1000x pomůže a pak může nechtěně i uškodit. Každý si to musí rozhodnout sám, já osobně bych konkrétně trojblik nechtěl a to jsem myslím poctivý "blikač" :) Ale je i spousta pomůcek, které v této oblasti velmi oceňuji, takové ESP (vypínatelné) je úžasná věc. Měl jsem možnost si to vyzkoušet na uježděném sněhu a nechápal jsem, to samé TC, ale i jednodušší "hlouposti" jako třeba automatické sklonění bočního zpětného zrcátka při zařazení zpátečky...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Vilda »

Rokolo : Takhle se tváří člověk když je v práci :D a nejhorší na tom je, že si ten ksicht sebou bere i domů :| Já se začnu tvářit vesele, až po dvou - třech dnech volna a pak jdeš do práce a je to zase v háji :P
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“